кърмене и боядисване ?

  • 5 359
  • 15
  •   1
Отговори
може би глупав въпрос, но вси пак - имате ли представа дали мого да си боядисвам косата докато все още кърмя? не си представям как боята може да стигни до кърмата, но все пак .....

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Разкрасявай се на воля Wink

# 2
  • Мнения: 7 106
Понеже и аз съм за фризьор отдавна, имам нужда и от постригване, а бих се мацнала и с някоя боя, говорих с фризьорката ми по въпроса и тя ми каза, че е възможно боята да те "хване" добре.Незнам до колко е вярно, но си мисля, че ако искаш драстично да смениш цвета де не би да не се хване навсякъде боята и да стане нещо шарено.Ако е само за освежаване на цвета аз бих рискувала.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз четох някъде мнение от фризьор,че е най-добре по време на бременност и кърмене да се правят кичури (може и в няколко близки цвята - не се има предвид само руси примерно),точно защото може да не хваща добре и да се избегне някое фиаско,от което да заприлича човек на петниста хиена Grinning А с кичурите се избягва и всякакъв допир на боята до кожата на главата,та е съвсем безопасно.

# 4
Ще пробвам и ще докладвам, ако тръгна да заприличвам на петниста хиена   Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 244
То е до косата.
Ако преди това ти е хващала добре значи и сега ще ти хваща.
Бу ти е казала - давай на воля.
Няма да се излагаме я!
Аз се цапотя откакто съм навършила 20 г. Не съм имала проблем нито през бременностите нито докато кърмех

# 6
  • София
  • Мнения: 985
Аз си правих кичури- руси и кестеняви. Стана много гот и не съм забелязала да се  е отразило на кърмата.

# 7
  • Мнения: 2 655
Дерзай, трябва да си красива.
Бебчо може да не те хареса и после проблеми Laughing , шега.
Аз от първия месец се каносвам /вече в каната има много боя и за това си мисля, че е едно и също/, а съпругът ми ме постригва/ от витамините косата ми избоява с часове/ Laughing .
Нищо не и е станало на нашата АЛИ, все още гърдите са нейните фаворити. Няма нищо страшно и вредно.
А и какво по хубаво от една красива и поддържана мама. Wink

# 8
  • Мнения: 6 243
Аз се изрусявам от години. От тъмнокестенява на русо. не е имало проблеми никакви. Естествено, питах и докторката, и фризьорката, те са категорични. Хваща си боята. Айде, като кърмим, да ходим като таласъми! Отивай на фризьор смело!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: Dzu
може би глупав въпрос, но вси пак - имате ли представа дали мого да си боядисвам косата докато все още кърмя? не си представям как боята може да стигни до кърмата, но все пак .....


 По принцип не е желателно по време на бременност и кърмене  да се третира косата с перхидроли и бои съдържащи амоняк , за да не проникне в кожата и от там в кръвта.
Можеш спокйно да се мажеш с кана или безамонячни бои.
На мен лично по време на бременноста дори къна не ми боядисваше добре косата .
Но това си е твое решение!

мама Бубе

# 10
  • Мнения: 353
Аз се боядисвам черна,но все ме е страх докато кърмя и съм станала една #Silly пъстроцветна в главата...Ще взема да се наклепам накрая,но така ми пада косата,4е е някакъв ужас!Да не взема да оплешивея от боята! ooooh!

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Косата си пада физиологично след раждането,няма спасение от това Sad Та боята едва ли ще повлияе нещо Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 243
Момичета, стига с тия митове и легенди на народите. Боите за коса през 2005 год. не са това, което са били през 1965 година. И амоняка не е в боята, а в окислителя Wink Само че, ако боята е с тъмен цвят, % активното вещество в на окислителя е нисък. Има и безамонячни бои, но аз лично не съм им фен, защото те са само за тониране на косата, а моята е с доста бяло. Но за освежаване, за блясък - и безамонячните са добър вариант. Боядисвайте се смело. Кака ви е достатъчно хипохондрична, щом го твърдя, значи съм питала където трябва Grinning  Grinning  Grinning

# 13
  • Мнения: 81
Аз се боядисах дори с мого по-светъл цвят от моя. Хвана ме добре аз също имах притеснения относно това дали е редно поразпитах тук там и нищо лошо не чух.

# 14
  • Мнения: 356
Аз се боядисах сама в къщи когато малкия беше на 2 месеца - боята ми хвана перфектно. След два месеца ходих при фризьорката си и тя установи, че косата ми е в много лошо състояние. Обясни ми, че по време на кърмене е добре да се правят само кичори, защото иначе ще си съсипя косата. Вярвам и, защото косата ми по принцип е много здрава, правила съм по 3 боядисвания на ден и пак остава като кадифе, а сега нещата не са така /от 1 боядисване преди 8 месеца/.

Общи условия

Активация на акаунт