Нищо добро и положително не почувствах от членството ни в ЕС?

  • 3 505
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз, например, очаквам някой да озАпти мощната вълна от гладни "държавници" и бюрократи, които изнудват и народ, и инвеститори.
Знам за корупцията в световен мащаб. Може - но "със стил"! В БГ и да убиеш - пак може да станеш депутат.

# 46
  • Мнения: 5 462
Ама вие що си въобразявате че промените ще се осъществят за няколко месеци , кво искате лягате на 31.12.2006 събуждате се на 01.01.2007 и хоп ставате богати..........България става ей тъй от раз неузнаваема , няма бюрокрация и др. такива благинки .Хората са работили години наред за да повишат качеството си на живот ..
Като се има предвид манталитета ни , ще ни трябва два пъти  повече време за да настъпят някакви промени ..Нямам време да пиша  по късно може би .
Лени много добре го е казала , дано обаче повече хора да са я разбрали.

# 47
  • Мнения: 3 674
Рано е бе мили хора...ще минат 10 годинки,тогава ще усетите Wink Имам приятелка от Литва..каза че след като влезнали в ЕУ настанала криза в страната....А и друга полякиня потвърди това.Так че няма страшно Grinning  Ще минат около 5 годинки когато ще се усети растеж #нагоре#...и след около 10 ще сме супер държава....като стандарт.А като манталитет...не знам,може би ще е нужно повечко време от 10 годинки ...знам ли  newsm78
 Така че съм съгласна с Markrit Peace

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Рано е бе мили хора...ще минат 10 годинки,тогава ще усетите Wink
То след 10г този съюз няма да го има вече.
А защо хората от държави дългогодишни членки нещо роптаят, май, май, няма да го бъде много.

# 49
  • Мнения: 3 674
Не разбрах как мебелите ИКЕА се " наместиха" в темата, но ще ви споделя, че те искаха да им ги произвеждаме, но мъжът ми каза, че боклуци не прави. На всичкото отгоре не плащаха добре- скрънзи. Тези мебели са за ниската средна класа в ЕС.
По темата- за сега нищо добро, но ще става по- зле и бедните ще го духат!

Пешовска...за ИКЕА не съм съгласна Naughty Работя там... Heart Eyes Качеството беше зле преди много години...но сега вече ИКЕА е топ..и е голям конкурент на много мебелни компании. И качеството е на много по-високо ниво.Освен това са много креативни...и различни от стандартните шаблони. Това е гаранция.Тази верига прави невероятен оборот...само нашия магазин в един град прави 500.000 лева на ден...а магазин с лошо качество не  би имал такава популярност и такъв  висок приход.
А за заплащането не знам как е другаде ,но тук шведите дават най-високи заплати /в сравнение с други магазини./ .. Wink

# 50
  • Мнения: 3 674
Рано е бе мили хора...ще минат 10 годинки,тогава ще усетите Wink
То след 10г този съюз няма да го има вече.
А защо хората от държави дългогодишни членки нещо роптаят, май, май, няма да го бъде много.

Не всички роптаят....някои са се оправили добре.Например Дания,Швеция....

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 01:58 от roza66

# 51
  • Мнения: 3 674
Ааааах... това го даваха тука всеки ден.. Mr. Green.Сега има нова реклама....по-готина.Много яка... Flutter  ама не мога да я открия newsm78 Става въпрос за  реклама на нова сгъваема  спалня...но  в нея  са замесени деца,бивши съпрузи и любовник... Heart Eyes

# 52
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Рекламите на Икеа винаги са ме шокирали  Laughing Но това е и целта им, да привлекат внимание. Дайте да се отделим в тема за ИКЕА. Аз съм им почитател. Имат боклуци, но имат и хубави, раздвижени неща  Peace
По повод ЕС, ами вижте Гърция до къде го е докарала, сметнете от колко време ЕО налива пари в нея и вадете изводи за България  Crazy
Тук пък зачекват темата дали Британия да остане в ЕО или да се отцепи  Thinking Ако наистина се отцепи, това ще е началото на края  Confused

# 53
  • Мнения: 1 299
Рано е бе мили хора...ще минат 10 годинки,тогава ще усетите Wink Имам приятелка от Литва..каза че след като влезнали в ЕУ настанала криза в страната....А и друга полякиня потвърди това.Так че няма страшно Grinning  Ще минат около 5 годинки когато ще се усети растеж #нагоре#...и след около 10 ще сме супер държава....като стандарт.А като манталитет...не знам,може би ще е нужно повечко време от 10 годинки ...знам ли  newsm78
 Така че съм съгласна с Markrit Peace
Съгласна съм с Роза
А отностно манталитета - той се гради с глоби, забрани и т.н.
Аз предлагам темата за ИКЕА да я подновим когато отворят магазин тук, тогава всички ще се включат  Peace
За мен ИКЕА е поредния магазин.... Освен това не е само мебели... Аз си имам едно супер килимче от там, но бих казала, че в Комо видях по-готини...Така че магазини  bouquet

# 54
  • Мнения: 3 268
При мен нещата се подобриха във финансово отношение.Бизнеса ни върви по-добре от преди и се надявам да е така за в бъдеще.Подобрението но живота ни зависи от самите нас.Ако стоиш и чакаш нещо да се промени,ще ти се наложи доста да чакаш Peace

# 55
  • Мнения: 5 462
При мен нещата се подобриха във финансово отношение.Бизнеса ни върви  по-добре от преди и се надявам да е така за в бъдеще.Подобрението но живота ни зависи от самите нас.Ако стоиш и чакаш нещо да се промени,ще ти се наложи доста да чакаш Peace
И за нашата фирма така стоят нещата и освен че бизнеса ни върви много по добре от преди , много от процедурите необходими за развиването на бизнеса ни се облекчиха .
А относно това, че със стоене и чакане нищо няма да се промени , то спор няма по този въпрос.

# 56
  • Мнения: 6 167
Не разбрах как мебелите ИКЕА се " наместиха" в темата, но ще ви споделя, че те искаха да им ги произвеждаме, но мъжът ми каза, че боклуци не прави. На всичкото отгоре не плащаха добре- скрънзи. Тези мебели са за ниската средна класа в ЕС.
По темата- за сега нищо добро, но ще става по- зле и бедните ще го духат!

Пешовска...за ИКЕА не съм съгласна Naughty Работя там... Heart Eyes Качеството беше зле преди много години...но сега вече ИКЕА е топ..

шегуваш ли се?  Laughing
само да ти кажа, че на въпросната мебел, която изхвърлихме и на която й нямаше едното чекмедже, в съответния срок отидохме в икеа и от там , в специалния им отдел , където дават разни липсващи части и тн, ни дадоха друг чарк, евентуално, ако станел.
е, не стана, а бюрото отиде в боклука.
имаме и един стол , който се разпадна 3 дни след като беше сглобен и сега ми подпира коша за пране. това ми е опита с мебелите икеа - това казвам.

почти нямам познат, който да е доволен от качествтото на мебелите на икеа, напротив. ooooh!

икеа са супер в дизайна и джвъчките - паници, лъжици и малки красоти. иноксовите им неща не са много иноксови, но поне ловят погледа Crazy

не ме разбирай погрешно - аз съм голям фен на икеа и малките им неща, красотички разни и ходя веднъж месечно дори само да се разхождам и да вземам идеи.  Peace

# 57
  • Мнения: 3 423
Не се карайте за ИКЕА.
Всичко е въпрос на гледна точка!
За едни мебелите са супер, за други - боклук.
Едни купуват от ИКЕА шкаф Били, други - друго.
Има и скъпи мебели.

# 58
  • Мнения: 5 370
И тази тема май трябва да се ограничи  Laughing
Къде е Фейтли да разреши спора?

Хей я на. Party Party
Фейтли в момента и няма много мозъка, опитвам се да се измъкна от едно блато,  но ще се опитам по същество да кажа 2 приказки: не намирам разлика. Просто повече възможности, но трябва сам да си ги откриеш. Другото е бачкане до припадък-аз поне така го виждам.
Но възможности-вече се усеща прилива им.

Има и доста ценни мисли в първия постинг на Блонди, но ако тръгна в тази плоскост, става мноооого дълга и широка, с много цитати и препратки към историята и настоящето.

П.С. Ама то май главно се спорело за ИКЕА? newsm78 Там твърдо нямам мнение-признавам си с руку на сердце. ИКЕА ги знам само като име, но всъщност това ли е най-важното ? ( тук слагам доволен емотикон с чаша бира) Mr. Green

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При мен нещата се подобриха във финансово отношение.Бизнеса ни върви  по-добре от преди и се надявам да е така за в бъдеще.Подобрението но живота ни зависи от самите нас.Ако стоиш и чакаш нещо да се промени,ще ти се наложи доста да чакаш Peace
И за нашата фирма така стоят нещата и освен че бизнеса ни върви много по добре от преди , много от процедурите необходими за развиването на бизнеса ни се облекчиха .
А относно това, че със стоене и чакане нищо няма да се промени , то спор няма по този въпрос.

Аз пък да кажа, че при нас не е така, т. е. очаквахме едно, но все още не се случва. Имаме магазин, който е правен според всички евро изисквания. Много близо до нас има други два, които не отговарят, единият е във вход и е два на два, почти без светла част. Е провериха ги и нищо, а уж казаха, че ще ги затворят. Малко егоистични са ми очакванията, но защо хвърлихме толкова пари за да спазим изискванията им, като на конкуренцията й е по-лесно и без да ги спазва, м?

Общи условия

Активация на акаунт