Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Даниел е на 2 години и почти 2 месеца. Когато се ядоса има навика да хвърля играчките си, обикновено по мен. Това ми е особено неприятно защото имам фобия от летящи към мен предмети (не ме питайте как минавам покрай деца, които играят с топка Blush). Обяснявам, че така на се прави, карам се, заплашвам, сърдя се, "плача".... няма ефект. Днес след поредната играчка го заплаших, че следващото, което хвърли ще отиде в кофата и няма да има играчки. След 5 минути пак ме замери и фотоапарата-играчка отиде в кофата (нали съм обещала). Да, ама на човека много му допадна идеята да изхвърляме играчките, за отрицателно време ми донесе 2 коли, 1 свирка, плюшено зайче, кубче.... и се тръшна да ги изхвърля. Сега съм ги складирала на балкона и се чудя какво да правя. Той явно не схвана идеята, че нещо като се изхвърли вече го няма вкъщи. Дали да изхвърля играчките или прост да ги върна незабелязано? newsm78 И как да го отуча от този ужасен навик да ме замеря с играчки, когато нещо не му изнася?
Цитирай

София

Моя син беше така преди няколко месеца -
нищо не помогна - НИЩО. Просто с времето
сам се отучи. Явно са някакви периоди.
Пожелавам ти здрави нерви и кураж !
Цитирай

usa

аз давам тайм-аут за поведения които са ми особено неприятни(лигавене,агресия и пр). Не мисля 1е разбира "изхвърлянето"като концепция още,по-скоро му е игра да мятате нещата в кофата..
можете да се у1ите и на по-градивни методи за изразяване на яда-сядаш го него и казваш-"разбирам 1е си ядосан, като се 1увстваш така е добре да ми кажеш с думи какво те ядосва,ето мама като е ядосана казва ".....". ти какво би казал"....и така до откат,не става от първи път,но аз вярвам 1е децата 1уват и разбират,а и е много добре да се у1ат да изразяват правилно емоциите си..
Цитирай

И аз мисля,че е поредния период,който ще отмине.Приеми го като добра възможност да се пребориш с фобията си!Успех!
Цитирай

София, откъм тъмната страна

Това е период, който сигурно ще отмине. И при нас беше така, дори още продължава понякога. Но моя син му казвам, че следващата играчка, която хвърли ще я подаря на съседското момче и тръгвам с нея към вратата.... при нас действа. И аз съм заплашвала, че ще изхвърлям играчки на боклука, но явно още не осъзнават какво точно се случва с отпадъците и дори им е забавно да хвърлят разни неща в кофата за боклук. На мен ми се налага да преравям боклука преди да го изхвърля, защото явно кофата се възприема като кош за събиране на непотребни предмети, случвало ми се е да му дам да пие сок и като си го изпие - чашата в боклука  Very Happy
Цитирай

София, на брулени хълмове

След като идеята с изхвърлянето на игрчките не работи спри да я практикуваш, но те съветвам играчките, които са на балкона да не ги връщаш обратно, а да ги скриеш временно някъде, където детето няма да ги види искоро и ако се сети да си търси някоя играчка и не я намери да наблегнеш, че играчката я няма, защото сте я изхвърлили заради лошото му държание.
Цитирай

След като идеята с изхвърлянето на игрчки не работи спри да я практикуваш, но те съветвам играчките, които са на балкона да не ги връщаш обратно, а да ги скриеш временно някъде, където детето няма да ги види искоро и ако се сети да си търси някоя играчка и не я намери да наблегнеш, че играчката я няма, защото сте я изхвърлили заради лошото му държание.

Подкрепям! Прибери играчките, които е изхвърлил и дори да плаче и да ги търси, не му ги давай. Само с устни закани не се постига резултат. Той не е толкова малък, за да не разбере този урок.
Цитирай

София

Lady Charm, според мен детето ти усеща фобията и се 'възползва' от това. Просто имаш по-силна реакция в моментите с играчките и на него му е 'интересно'.

Кажи му ясно и сериозно, че те е страх като прави така. Аз играчки не хвърлям - казвам, че стават мои. Пробвай другия път с нещо подобно. Кажи, че всичко, което хвърля, ще стане твое и ще го занесеш в твоята стая. Върни му ги ако се разплаче за тях, но само след обещание да не хвърля.  Аз го приложих за хвърлени от яд на земята книжки.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Лейди Чарм, извинявам се обаче, като изчетох какво си написала започнах да се смея  Laughing Laughing Laughing

Картинката ми е толкова позната, но това с кофата не го бяхме правили  Mr. Green

Няма нищо нередно, детенцето ти просто в момента е в периода на първия си пубертет. Трябва да проявиш разбиране и да се запасиш със здрави нерви Smile

Поради факта че и моята госпожица в момента прави един куп подобни красоти, седнах и започнах сериозно да чета "Изкуството да бъдеш родител". Ако не си я чела или я нямаш, прати ми ЛБ, да ти я пратя по емайла. Трябва да ти кажа че там има много интересни подходи за решаването на тези проблеми, които прилагам на практика и облекчават положението Smile

Целувки и успех в борбата с растящото си синче  Love
Цитирай

Gabrowo->Sofia

Вероятно е период и ще премине, но кой знае кога. Просто вместо да хвърляш играчките в кофата ги прибирай на недостъпно за него място.
Цитирай

Пловдив

Пробвала ли си да не му обръщаш внимание?
Даниел хвърля нещо, ти спокойно се навеждаш, прибираш (ако ти се навежда и прибира Smile) и продължаваш да вършиш нещото,което си вършиш или пък невъзмутимо излизаш от стаята уж по работа в другата стая. През цялото време не го поглеждаш въобще! И реакцията ти да е такава абсолютно винаги.
Цитирай

Пробвала ли си да не му обръщаш внимание?
Даниел хвърля нещо, ти спокойно се навеждаш, прибираш (ако ти се навежда и прибира Smile) и продължаваш да вършиш нещото,което си вършиш или пък невъзмутимо излизаш от стаята уж по работа в другата стая. През цялото време не го поглеждаш въобще! И реакцията ти да е такава абсолютно винаги.

Peace Като разбере че ни му "се вързваш" на номерата, може и да се откаже.
Цитирай

София

Благодаря на всички за съветите.
blekuta, не мога да не му обърна внимание Confused както писах имам фобия и се стряскам като ме замеря. Може би Isa, е права, че усеща страха ми и това ме прави още по-интересен обект. Макар че от време на време хвърля и по баща си.
ritka, ами то си е за смях Blush И мъжа ми доста се киска, макар че се опитва пред Дани да е сериозен. Ще ти пиша на лични за книгата Hug
Цитирай

Старата столица

След като идеята с изхвърлянето на игрчките не работи спри да я практикуваш, но те съветвам играчките, които са на балкона да не ги връщаш обратно, а да ги скриеш временно някъде, където детето няма да ги види искоро и ако се сети да си търси някоя играчка и не я намери да наблегнеш, че играчката я няма, защото сте я изхвърлили заради лошото му държание.
Така мисля и аз.Сигурно ще проработи тази идея.
Успех Peace
Цитирай

Така мисля и аз.Сигурно ще проработи тази идея.
Успех Peace

newsm10
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.