Ами да си кажа и аз

  • 552
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
  Покрай темите на Йоси и SZA, реших и аз да си призная официално, че и при нас настъпи момента на отбиването... Поздравявам ви момичета, с успешното и безболезнено “разделяне” с кърмачетата!
 
  Вече почти месец и половина Боян не суче. Не мога да кажа, че бях взела решение да го  отбивам твърдо, въпреки че още от есента усещах, че ми писва на моменти и понякога ставах нервна и се ядосвах, когато искаше да суче на неподходящи места или в неподходящи моменти. Чувствах се като в някакъв капан, от който хем искам да се измъкна, хем сърце не ми дава... заради детето, терзаех се как ли ще го приеме, дали няма да е твърде трудно, не исках да го травмирам... И както се оказва в повечето случаи, когато съм се притеснявала и страхувала да направя нещо, то в крайна сметка се оказва по-лесно, отколкото съм мислела.
   
В началото на март заминах в командировка в чужбина за около седмица. Първите 1-2 дни изцеждах по малко вечер, после установих, че няма нужда, гърдите ми не бяха твърди, не течаха, спях си нормално. След като се прибрах, за моя изненада Боян не се залепи директно и аз реших да изчакам, и да пробвам какво ще стане, ако му кажа, че няма мляко. Сети се вечерта, когато наближи времето за лягане и поиска да суче. Малко като на майтап му казах, че “амите” вече нямат мляко, той вече е пораснал и ще ме боли ако суче (тук малко гузна се почувствах, че го лъжа... Embarassed ). Той ме погледна малко с недоверие и поиска да пробва, дадох му, като малко се преструвах, че ме боли и се дърпах, не исках да се засуче наистина, защото щеше да тръгне млякото. Той започна да се смее и да повтаря, че няма мляко. После си погали “амите”, целуна ги и си легнахме да спим. През нощта въобще не се събужда. На другите 1-2 дни се сети може би 2-3 пъти, пак обяснявам, че няма мляко и той си гали “амите” и ги целува, щастлив и доволен! И така, просто за 3 дни всичко свърши! Малко ми беше странно и чоглаво в началото, както казва Йоси, имах чувството на моменти, че губя контакт с него, липсваше ми дори физически! Исках много повече да го гушкам и мачкам, да го целувам и в началото и той също, сега вече някак нещата се нормализираха и не усещам липса. Той си е същото весело дете, понякога когато е уморен или му се спи, казва “Искам да сучкам”, давам да погали и цунка “амите” и той е щастлив. Обича понякога да ми бърка в блузата да провери дали са там и да се гушка в тях.
 
  Направо не мога да повярвам, че всичко се случи толкова лесно! Аз бях решила, че ако започне да реве неистово и да се тръшка или ако дори за момент видя, че страда, ще му дам да суче. Слава богу, не се е разболявал и не е проявявал по някакъв друг начин мъка от липсата на кърмене. Спи по цяла нощ спокойно, храни се добре, дори по-добре отколкото преди. Аз съм щастлива и всички около мен също. Кърменето е едно от нещата, които ми дадоха най-хубавите моменти на близост с детето ми. Радвам се, че и краят му беше хубав.  Heart Eyes
 

# 1
  • Мнения: 119
Не знам защо се разплаквам всеки път, като чета подобно нещо Cry

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Поздравления за хубавия край. Аз лекичко ти завидях Simple Smile. Не че имам намерение да отбивам в близко време (раничко ни е още), но моето кърмаче е влезнало в един постоянен цикъл на сукане и като казваш за чувството все едно си в капан напълно те разбирам. Дано като му дойде времето и при нас нещата станат толкова лесно.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Милия Боян, много любвеобилен човек си отгледала Heart Eyes
Ти също звучиш много нежно и спокойно - такъв край си пожелавам и аз за нашето кърмене, като му дойде времето Grinning

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Каза си най-сетне, а? Grinning
Ти знаеш какво мисля Simple Smile да не се повтарям.

# 5
  • Мнения: 264
То май не е ясно кой е по-пристрастен към кърменето - ние ли, те ли.  Mr. Green
Отначало си мислех "Уф, кога ще минат 6 месеца и да спра", после спрях на годинка заради акълите на педиатрите (това беше преди 4 години). Сега не знам кога ще спра, колкото повече, толкова повече!  newsm47

# 6
  • Мнения: 1 807
Привет  Hug
Аз не съм писала отделна тема за нашето отбиване, но от 13 дни също не кърмя.
(Даже сега видях, че лентичката ми за кърмене стои още ).
При нас ситуацията беше горе долу същата. 2 седмици нон-стоп нощно кърмене и безсъние. Доста се поизнервих и реших, че скоро ще отбивам. Два дни преди Великден нашия се наведе рязко и си удари зъбчетата отпред, от което едното малко се отчупи и вечерта болката беше ужасна от острия зъб. Та така в този момент взех окончателното решение, че ще го отбия. 3 нощи по празниците спа при родителите ми, когато си го взехме той също не потърси, дори като заспа не искаше, но през нощта се събуди и плака. Обясних му че цоко няма, бях се намазала с онова горчивото (против гризане на пръста) и му дадох да опита да види ме не е хубаво. Плака 1 мин., обърна се и заспа. От този момент нататък повече не пожела, но вече 13-ти ден ги търси цоките и от време на време иска да си ги държи.
Изпитвам същото чувство като теб, Мяу, странно, различно....
Започвам да свиквам, на моменти ми липсва.
И аз все повече си го гушкам. Даже след борбата ми да не спи в нашето легло, отново си го взимам понякога и си спим заедно.
Е това е.
Сори, че пиша тук, но и аз да споделя.

Успех на всички  Hug Heart Eyes

Между другото имам въпрос newsm78 От близо 5 дни не съм се цедила, не ме болят гърдите, нищо. Трябва ли да правя нещо друго или кърмата ще си спре от самосебе си?

# 7
  • Мнения: 488
Здравей Gigi,
няма никакъв проблем, че пишеш в темата, тя е за всички  Hug
Съжалявам за счупеното зъбче... между другото, Боян също при удар си счупи един преден зъб, но беше почти преди половин година, много е неприятно! Хубаво е, че детето понася добре отбиването. А ти щом не усещаш напрежение в гърдите, не прави нищо, аз също спрях така, даже бях изненадана, че само след 2 дни съвсем малко изцеждане вечер, нямаше нужда от други мерки. Не съм пила нито чайове, нито лецитин... явно си е било време кърмата да спира  Laughing

Замислих се вчера, като прочетох коментарите ви, че ако не беше пътуването ми, може би нямаше да го отбия Боян точно сега. Но реших да пробвам, защото видях, че по време на отсъствието ми се е справил съвсем добре без сукане, не е бил нервен или стресиран по никакъв начин. Значи, е бил готов за отбиване. Това казвам по повод на чуденето на някои майки дали да не отбият чрез разделяне с детето. Според мен това изцяло зависи от самото дете - първо на каква възраст е, после колко е свикнало да се кърми и как ще понесе раздялата с майката. Ако плаче, не яде, не иска да заспи или проявява някакви други признаци на несправяне със ситуацията, значи не е време за отбиване. Но сигурна съм, че всяка майка усеща тези неща и прави най-доброто за детето си. Пожелавам на всички ви кърменето все така да ви доставя удоволствие и да усетите точния момент, когато детето е пораснало и вече може и без него  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 959
...Аз съм щастлива и всички около мен също. Кърменето е едно от нещата, които ми дадоха най-хубавите моменти на близост с детето ми. Радвам се, че и краят му беше хубав...
Мяу, поздравления за свежият и пълен с ентусиазъм завършек на кърменето на Боян!

Гиги, поздравления и за Теб за лекото отбиване на юнака и дано да няма проблеми с гърдите, но при нужда Ти знаеш- лецитин и чай от салвия и мента.

# 9
  • Мнения: 1 807
Явно този момент на отбиване всеки си го чувства и усеща, че наближава и щом се случи, значи така е трябвало да бъде.

Дано има повече майки като нас - да кърмят дълго и безпроблемно, с желание и обич.

Това е нещо невероятно и неповторимо, както и бременността  Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 4 242
Не знам защо се разплаквам всеки път, като чета подобно нещо Cry


И на мен така ми действа, особено когато познавам лично кърмачетата и мамите им.
Честито Мяу и много се радвам че сте щастливи и спокойни и двамата!  Hug Дай Боже всеки му такова спокойно и плавно отбиване!
Айде иде ред на следващия номер  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт