Места за нощувка около Асеновград

  • 23 388
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Момичета, отдавна си сверявам часовника по любимия форум и рядко съм била разочарована.
Още отсега (по стар европейски образец Joy) си планирам лятната отпуска и тъй като този път посоката е Източните Родопи, а формата- екскурзионно летуване, ще бъда много благодарна, ако ми кажете хубави места за нощувка около Асеновград.
Започваме оттам, ще посетим Кръстова гора и Асенова крепост.
Гугълът ми плюе само някаква вила Дона, която обаче май се отдава под наем цялата, а ние сме само двама!
Не се интересувам от градски хотели. По-скоро къщи за гости, уютни,чисти, предпочитам в село. Все пак бягаме от София.
Може и малки семейни хотелчета, но на поносими цени Rolling Eyes
Благодаря ви много!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
село Косово  Wink

# 2
  • Мнения: 413

А какво има в село Косово?Нуждая се от инфо за кнокретен обект  bouquet

# 3
  • Мнения: 565
Това устройва ли ви newsm78 Били сме там преди две години, но през зимата и много ни хареса. Селото е първото след Асеновград в посока Кърджали. Наблизо има два манастира. Не им помня имената обаче Embarassed

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
аз не съм отсядала в село Косово, но имам познати които са останали доволни

ето това намерих


http://www.selokosovo.com/?p=entertainment&language=bg

"Хаджийската къща получи сребърна марка за качество "Автентична България" и отличие за дизайн и атмосфера. "Автентична България" е програма, спонсорирана от американското правителство чрез USAID. Марката за качество показва на посетителите, че в обектите, които я притежават могат да разчитат на професионализъм и качествено обслужване. Хаджийската къща премина независим процес на оценяване през декември 2006 г. и е една от малко къщи за гости, заслужили правото да носят сребърната Марка за качество. Официалното връчване на дипломата ще се състои на 22.02.2007 в НДК, София.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
това е другото място на което на мен ми се ходи също  Wink

Старите къщи до село Мостово и феномена Белинташ
http://selo.bg/accomodation_details.php?id=162&sid=3063&lang=bg

# 6
  • Мнения: 413
Това село Косово отдавна искам да го видя, но в тези къщи е много скъпо, 70 лева, поне за мен е скъпо Confused
И като че ли няма друго място за нощувка там!Пълен монопол!
А иначе Диана става...Тенкс!
Какви са цените, ако не е тайна.
Ако сте ходили по тези места, препоръчайте ми и места за нощуване в Кърджали, Ивайловград, Златоград. Това ми е маршрутът до този момент!

И   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 565
За актуални цени в Диана не мога да помогна - звънни на телефоните в сайта. Но не беше скъпо.
Ако ходите в Златоград, отделете средства за Александровите къщи. Няма да съжалявате Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 505
За Златоград- Александровските къщи е добър хотел, там се намира и Пачиловската къща, цените са съвсем прилични- http://www.eac-bg.com/bg/home/  Разгледай и туристическата спалня-отвън изглежда като панелен блок, но стаите са нови, широки и отговарят на снимките в сайта Laughing
В района на Асеновград виж това- http://www.hoteleverest.hit.bg/- намира се по пътя за Беленташ.

# 9
  • Мнения: 4 202
Малко над Асеновград има един комплекс "40 извора", ама не мога да откия никакви координати, а също има и един манастир  "Св. Кирик" се казва, който е превърнат в хотел.

Освен това в Бачково, то също е малко над Асеновград има много къщи, които отдават под наем и семейни хотелчета.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 505
Малко над Асеновград има един комплекс "40 извора", ама не мога да откия никакви координати, а също има и един манастир  "Св. Кирик" се казва, който е превърнат в хотел.

Освен това в Бачково, то също е малко над Асеновград има много къщи, които отдават под наем и семейни хотелчета.
40-те извора и Св.Кирик (хотелската и ресторантската част) са страшно западнали, не мога да ги препоръчам. Иначе едно време като се сетя Кирика каква гъзария  Mr. Green беше.
А за Бачково е добра идея, има еко-хотели (семейни) и е приятно, но е страшно пренаселено събота-неделя. Целият Пловдив се изнася натам.

# 11
  • Мнения: 4 202
... Иначе едно време като се сетя Кирика каква гъзария  Mr. Green беше.
А за Бачково е добра идея, има еко-хотели (семейни) и е приятно, но е страшно пренаселено събота-неделя. Целият Пловдив се изнася натам.

Да, специално за св. Кирик и 40 извора впечатленията са ми от доста отдавна, а в Бачково бях есента.

# 12
  • Мнения: 413
Благодаря, момичета!Нещо не мога да харесам нищо около Асеновград. Затова ще спим първата вечер в Мостово, ама не в Старите къщи, а в друго хотелче, което горещо ми препоръчаха!   bouquet
Сега минавам към втора точка от дневния ред - Кърджали или Момчилград.
Исках да отседна в този комплекс MG,но прочетох лоши отзиви за него и сега пак почвам търсенето....
Помагайте!

# 13
# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Ето ти и едно предложение и от мен:

http://www.worldhotelmonitor.com/in-Europe_Bulgaria_Plovdiv-obla … vata-briasta.html

Това е хотелче сравнително ново и много уютно, намира се в началото на с.Горно воден, а то е на 2км от Асеновград. Почти квартал на Асеновград. Като се влиза в Асеновград и погледнеш надясно в полите на планината се вижда веднага.
Имат си и собствен сайт, но нямам време да го търся.

Общи условия

Активация на акаунт