Майка-шофьор с бебе!!!

  • 1 110
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Времето се пооправи, и мислим вече за разходки.Искам да изляза с бебето но не зная дали ще се справя.Имаме кош за него.Ако има майки - шофьорки нека споделят как шофират.Къде слагате коша, прикрепя ли се към коланите на колата.Нищо не знам. Rolling EyesА друго си е да мръднеш на някъде с колата. Laughing

# 1
  • Мнения: 58
Здравей!

Като майка - шофьорка мога да кажа, че колата ти дава голяма свобода и възможност да се разнообразиш. Не разбрах колко сте големи. Най-добре е със столче за кола, то се закрепя на задната седалка с коланите. Мисля, че става и за бебе, което е още малко да седи - май столчетата имат и полулегани положения. От собствен опит - ние го ползваме само откакто седим. Преди това возех съкровището в коша от зимната количка, който слагах на задната седалка. Вероятно не е бил най-разумният подход, но не сме имали инциденти. Заменихме коша със столчето, когато Миро започна де се обръща от гръб по корем и на два пъти се изтъркули между задната и предната седалка. Не е за хвалба, че съм го допуснала, но само беше леко уплашен.

# 2
  • Мнения: 164
Ние сме още малки, на 10 дни .Затова малко ме е страх , но предполагам първите няколко пъти ще съм с придружител.А и си имам помощник-батко на 7 години. Peace

# 3
  • Мнения: 2 829
Шофирала съм с бебето още от първите му дни-бях в САЩ, там никаде не можеш да деш без кола. Там не изписват бебето от родилния дом ако нямате столче за кола за новородено. Винаги малкия е бил закопчан в столчето (кошница) за новородено, столчето вързано с коланите на задната седалка в средата, с гръб към движението. Лично аз не бих си возила детето незакопчано. Аз самата 3 пъти съм се возила в катастрофираща кола, винаги си слагам колана и не бих рискувала.
Откакто стана 9 кг. (столчето ни беше до 9 кг.) сме с по-голямо столче за кола. Докато стане 13 кг. (най-малко) бебето ще бъде с гръб към движението, понеже така е най-безопасно. Като почне да протестира ще обърнем столчето да гледа напред, но пак ще го връзвам.
Ако искаш да виждаш бебето можеш да сложиш огледало на облегалката на задната седалка, така че да го виждаш в огледалото за обратно виждане. Аз се оправях без това. Бебето обикновено заспива, или поне кротува в колата. Ако писка или плаче-спирам възможно по-скоро.
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 298
Шофирам с дъщеря ми от раждането и. Тя е в кошница(до 13 кг),която закрепям с колана на предната седалка(въздушната възглавница съм изключила) и с гръб към движението.

# 5
  • Мнения: 8 769
Не съм слизала от колата-нито по време на бременност, нито след като родих. Воза ги от бебета. В кошчета. Реват,смеят се, ядат-не ми пречат. Няма как-трябва да се стигне от точка А до т.Б. Grinning

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 16:06 от Доня Туфиня

# 6
  • Мнения: 5 391
Не мисля че ще имаш проблем, бебчето ти е толкова малко, само ще спи докато го возиш.
Обезопаси го както трябва и смело! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 341
Не съм слизала от колата-нито по време на бременност, нито след като родих. Воза ги от бебета. В кошчета. Реват,смеят се, ядат-не ми пречат. Няма как-трябва да се стигне от точка А до т.Б. Grinning
Не слизам от колата Simple Smile)

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 16:07 от Доня Туфиня

# 8
  • Мнения: 6 164
Връзвам го с коланите на коша и с коланите на колата връзвам самия кош - описано е на кошчето откъде се прекарват точно коланите.

# 9
  • Мнения: 305
И моето дете от малко в колата.Винаги заспива след 5 минута.Е сега не ,но му е много интересно и гледа или му давам от книжките и си разглежда детето.

Когато съм била сама с бебчо слагах кошницата на предната седалка до мен с гръб към движението, защото когато бях сама не можех да го наблюдавам.Когато не шофьорах аз го слагахме отново с гръб към движението ,само че на задната седалка по средата- въздушната възглавница в този случай се изключва.
След като започна да си сяда стабилно му купихме седалка за колата.Сложихме я зад мястото на шофьора вече с лице към движението.Така вече не ми е проблем да виждам какво прави.

Не смятам , че трябва да се притесняваш за детето по време на път, просто го сложи на място, на което е по-голяма безопасността и едновременно да можеш да го наблюдаваш и Внимавай как караш!!!Не се разсейвай с бебчо.Ако искаш да направиш нещо по път спри, направи това, което искаш и тогава потегляй отново!

Приятни разходки и лек път!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 240
Не съм слизала от колата-нито по време на бременност, нито след като родих. Воза ги от бебета. В кошчета. Реват,смеят се, ядат-не ми пречат. Няма как-трябва да се стигне от точка А до т.Б. Grinning
Ако съм само с бебето то е до шофьорската седалка с гръб към движението и с колана на седалката. Peace

# 11
  • Мнения: 10 975
Слагам кошницата с бебка на задната седалка в посока, обратна на движението, и я закрепям с коланите на колата. Малко ме е страх да я слагам на предната седалка.
На Рая много й харесва да се вози и през цялото време спи, а на мен ми е много удобно. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Шофирам с дъщеря ми от раждането и. Тя е в кошница(до 13 кг),която закрепям с колана на предната седалка(въздушната възглавница съм изключила) и с гръб към движението.

Ето така процедирам и аз Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 718
През цялата ми бременност съм карала кола и сега возя Ники, на който много му харесва. Слагам го отзад, връзвам го с коланите и си пътуваме.

# 14
  • САЩ
  • Мнения: 170
Не искам да звуча укорително, но не бива да се вози детето на предната седалка, пък било то и в кошница с гръб към движението! Кошницата се слага по средата на задната седалка и се обезопасява с коланите на седалката както трябва да е описано в инструкциите. Говоря за кошница за бебета. Ако искате да виждате бебето сложете си огледалце на задното стъкло и така ще го виждате в огледалото за обратно виждане. В случай че се разплаче или прави нещо което според вас не трябва да прави, ами просто спирате и оправяте положението. Возя сина си така от първия му ден след изписването. Обикновено още с качването в колата гледам да му създам удобства като например му махам шапката, поотвивам го ако знам че ще стане доста топло и така си се движим. Докато беше малък заспиваше веднага, но постепенно започна да будува по дълго и сега си разглежда и си се кефи. Някога протестира като спра на сфетофар, но веднага млъква като потеглим пак  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт