Бета хемолитичен стрептокок - какво е това чудо сега?

  • 51 794
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Днес микробиологията ми показа, че нямам гъбички, но си имам Бета хемолитичен стрептокок! smile3516Какво е това чудо сега, поразчетох се тук-там в нета, но няма кой знае каква информация, прочетох, че това е вируса който причинява гнойна ангина, а аз преди 4год изкарах 2 доста тежни гнойни ангини и за който вирус ,изледват родилките, преди да родят!С наличието на този вирус сега си обяснявам и болката в колената които имам от 3год, пише, че причинявал и ревматизъм, и много трудно се откривал!Сега и аз и приятеля ми трябва да пием антибиотици и кремове и промивки! вече ми омръзна от лекарства, но пък лекарката ме успокои, че ако лечението е успешно след следващ цикъл може да почнем с бебеправенето! newsm17
  На все пак , ако някой се е сблъсквал с този бацил, моля за мнение!! newsm12

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Лесно се лекува,важното е че сте го открили!
Успех!

# 2
  • Мнения: 364
Здравей!
Аз излекувах друг вид стрептококи - за 4 дни със Sumamed.
Лекува се, но ако ги имаш от по-дълго време, лечението също ще е по-дълго.
Важно е да се пазите, докато трае лечението.
Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 820
Днес микробиологията ми показа, че нямам гъбички, но си имам Бета хемолитичен стрептокок! smile3516Какво е това чудо сега, поразчетох се тук-там в нета, но няма кой знае каква информация, прочетох, че това е вируса който причинява гнойна ангина, а аз преди 4год изкарах 2 доста тежни гнойни ангини и за който вирус ,изледват родилките, преди да родят!С наличието на този вирус сега си обяснявам и болката в колената които имам от 3год, пише, че причинявал и ревматизъм, и много трудно се откривал!Сега и аз и приятеля ми трябва да пием антибиотици и кремове и промивки! вече ми омръзна от лекарства, но пък лекарката ме успокои, че ако лечението е успешно след следващ цикъл може да почнем с бебеправенето! newsm17
  На все пак , ако някой се е сблъсквал с този бацил, моля за мнение!! newsm12

Вирусите са съвсем различни организми от бактериите, каквито са открити при вас. При мен стрептококите изчезнаха след един курс с антибиотик.

# 4
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Бета-хемолитичният стрептокок е бактерия,а не вирус,както е казала Didka_M.
Много е важно да имаш антибиограма,за да се види на какво е чувствителен.Ако нямаш направена,поискай от гинеколога си.
Късмет Peace

# 5
  • Мнения: 1 475
Да на микробиологията имаше нещо, като табличка на която пишеше антимикробна чувствителност и бяха изброени доста антибиотици и имаше на някой от тях отметки! Изписаха ми Далацин Ц крем-вагинално, който е антибиотик! Дали обаче ще е достатъчно, като нама прием на АБ през устата?

# 6
  • Mtl/Sf
  • Мнения: 219
Трябва да се консултираш с лекар.Обикновено се комбинират Далацин V (вагинално) с Далацин С (през устата).
Възможно е и гин.да е имал свои съображения,зависи от конкретния случай,но няма да сбъркаш,ако го попиташ.
Стискам ти палци fingerscrossed

# 7
  • Мнения: 2 746
Този бацил причинява скарлатината, например.....

# 8
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
По мое скромно мнение,трябва да ги изтребите до крак,имам пред вид да пиеш нещо през устата или с инжекции,ако трябва!
Много е опасно за плода,ако се роди,заразен с този стрептокок,така че преди евентуално раждане трябва да сте ги изморили!

# 9
  • Мнения: 2 123
Бета хемолитичния стрептокок е изключително опасен при бременност. Може да бъде открит в урината, иливъв влагалищния секрет, а мнооооого рядко и в кръвта. При бременни жени, които в 90% от случаите заразяват и бебето си речението трябва да започне3 дни преди планираното раждане. Доколкото си спомням БХС се повлияваше само от венозно вливане на пеницилин. Щом се поди бебето също започва превантивно лечение с пеницилин. Неоткрит навреме БХС може да доведе до менингит и... доста по тежки ситуацииза бебето. /Това е когато е открит във влагалищната среда на майката/
Когато БХС има само в урината то тогава заразата най-вероятно е станала поради понижена имунна система /честов края на бременността/ - може да се заразиш както при неправилно избърсване след голяма нужда, така и от публична тоалетна...
Със съвсем накратко изложената информация искам да призова всички да подхождат особено сериозно към БХС, защото навреме открит и лекуван, може спокойно да размине тежките последствия...

# 10
  • Мнения: 1 085
И на мен ми откриха днеска но лекарят ми каза гаджето ми да не се лекува.А трябва ли?

# 11
  • Мнения: 1 475
Ами при моя приятел изследванията показаха, че няма   Бета хемолитичен стрептокок, но пък му откриха ентерококи в  еукулята,  в минимални количества, урината му беше чиста и му изписаха Аугументин!

# 12
  • Мнения: 1 277
Ох, и аз имам бета хемолитичен стрептокок  ooooh! И по-гадното е, че изобщо не се влияе от антибиотици и други лекарства - а са ми правили и антибиограма. Иначе един лекар ми казва, че се предава по полов път, а друг - че не се предава. Противоречиви лекарски мнения получавам и относно това дали с този стрептокок може да се бебеправи или не.  newsm78
Желая успех на лекуващите БХС, че е ужасно упорит!  Peace

# 13
Zdraveite,
Iskam da vi popitam za simptomite pri Betahemolitichnia streptokok i kakvo vi e nakaralo da se testvate za nego ili e bil otkrit pri profilaktichen test? Nai veche me interesuva dali ste poddurgali temperatura prez tova vreme?
Blagodaria predvaritelno

# 14
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Може някакво разболяване с температура да го активизира.Иначе  може да го имаш и да протича безсимптомно абсолютно.
Гаранция-Франция.
Най-добре си пусни изследване ,с или без температура.
По полов път предаване-малко вероятно.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт