На 2,2 г с фонтанела!!!

  • 1 199
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Момичета до колкото знам до 2г фонтанелата трябва да се затвори. Имате ли идея защо не се е затворила на малката все още и дали е проблем това? Благодаря Ви предварително .  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 164
Трябва специалист да каже. Крис е на 1 г. и 10 дни и ми правят забележка да продължавам с вит. Д, че още му била леко отворена. 1 кв. см е сега, а аз знам, че трябва до 18 месеца да се затвори. Голяма ли е много?

# 2
  • Мнения: 1 883

Ами .... колкото орех е  Embarassed

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
На 2г. и 6м. на малкия фонтанелата беше колкото 2 ореха. Сега е на 3г. 2мес. и е колкото бобено зърно  Rolling Eyes. Личния лекар каза, че има доста такива случаи напоследък.

# 4
  • Мнения: 1 883
На 2г. и 6м. на малкия фонтанелата беше колкото 2 ореха. Сега е на 3г. 2мес. и е колкото бобено зърно  Rolling Eyes. Личния лекар каза, че има доста такива случаи напоследък.

А давала ли си Вигантол ?

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 426
На 2г. и 6м. на малкия фонтанелата беше колкото 2 ореха. Сега е на 3г. 2мес. и е колкото бобено зърно  Rolling Eyes. Личния лекар каза, че има доста такива случаи напоследък.

А давала ли си Вигантол ?

Да, разбира се. Бяхме стигнали до 6 капки  ooooh!.

# 6
  • Мнения: 1 640
В у-ще има първокласник с още незатворена фонтанела.Трябвало да се пази от падане и удари,но детето било направо бяс и не се пазело изобщо.

# 7
  • Мнения: 201
Малката ми дъщеря е почти 1г. и 10 мес. и също фонтанелата не е затворена. Ходихме при ортопед по др. въпрос, но го попитах и за фонтанелата. Каза ми, че на всички деца се затварят фонтанелите и да давам вит. Д, аз не давам, вече е топло и слънчево, прекарваме много време на вън на слънце.

# 8
Синът ми е на 1 год. и 4 месеца и фонтанелата му още не е затворена, даже е с размери около 2 на 1 см., но той се роди с голяма фонтанела. Винаги сме давали Вигантол, гледам да сме повече на слънце, според докторите няма нищо обезпокоително, ще се затвори, но по-бавно.

Общи условия

Активация на акаунт