Пресни картофи със сметана

  • 19 827
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 769
Аааааа, винаги тези теми ги чета, когато съм гладна и направо ще се удавя в собствените си лиги...Довечера ще се пробвам пак... Crazy

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ох, Доня, направо преляха към мен тези лиги Joy

Смятам да направя тези картофки, вариантът с копър, като гарнитура за скара. Дали ще е удачно?

# 32
  • Мнения: 3 339

Смятам да направя тези картофки, вариантът с копър, като гарнитура за скара. Дали ще е удачно?

Да, защо не.
Аз не сложих захар, защото не си падам по сладникавия вкус, а и пресните картофки бяха достатъчно сладки.
Освен това като че ли варенето в подсолена вода ги овкусява допълнително и не им позволява да се разкашкат.

# 33
  • Мнения: 6 461
L е о , благодаря за рецептата Peace.
Гледам ,че си я пуснала отдавна ...и аз съм я пропуснала
Ще я пробвам задължително.
Мисля да я приготва със заквасена сметана. Thinking

# 34
  • Мнения: 8 769
Дими, такваз рецепта не е за пропуск....виж само картинката.... Flutter

# 35
  • Мнения: 6 461
Дими, такваз рецепта не е за пропуск....виж само картинката.... Flutter
Ми аз до сега плакнех окото  тука Flutter ...и за това съм се навила да ги приготвя тези картофки Sunglasses
Изглеждат вкусно и апетитно...до сега рецепта на Лео не ме е подвела eat

Ще снимам като ги приготвя

# 36
  • София
  • Мнения: 1 423
Това задължително ще се пробва! Лео   bouquet

# 37
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
О, забравила съм да се отчета тук. Като кажа, че не ми се получиха.

Със сигурност ще станат, ако не ги вариш предварително Wink.

# 38
  • Мнения: 2 199
Яла съм такива картофки приготвени на сач  Crazy убийствено вкусни   Peace
а от късе може да се купи сач някой знае ли? Blush
Благодаря  Hug  bouquet

# 39
  • Мнения: 8 769
Айц, да ви кажа как измодифицирах рецептата (и бездруго не си падаме по пърженото).
Сварих картофите в подсолена вода за точно 10 мин (по часовник).
Метнах ги в тавата, поръсих ги с чесън, копър, съвсем малко олио и сметаната. Запекох. Станаха повече от превъзходни. Даже ги направих и два пъти. Grinning

# 40
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Айц, да ви кажа как измодифицирах рецептата (и бездруго не си падаме по пърженото).
Сварих картофите в подсолена вода за точно 10 мин (по часовник).
Метнах ги в тавата, поръсих ги с чесън, копър, съвсем малко олио и сметаната. Запекох. Станаха повече от превъзходни. Даже ги направих и два пъти. Grinning


Ще опитам и по този начин и без това не съм ги правила скоро

# 41
  • Мнения: 804
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата). Страшно се хареса на домашните. Тази вечер пак ще го направя.

# 42
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата). Страшно се хареса на домашните. Тази вечер пак ще го направя.


На мен ми е забранено киселото мляко заради стомаха - та щъ не щъ трябва да ги правя със сметана или в краен случай сама да си подквася мляко Не знам защо, но относно квасенето на мляко хич не мога да го направя все не ми се получава Е, не че съм опитвала много пъти .... Някой ако знае защо да свирне

# 43
  • Мнения: 678
Опитах варианта със сметаната,но го направих с кисело мляко (че напоследък множко ни дойдоха килцата)
.. я виж за кисело мляко вместо сметана не съмсе сетила  Simple Smile
следващият път никаква сметана !

# 44
  • Мнения: 678
охххх направих ги за втори път и пак със сметана (подквасена и не станаха много вкусни )
ето ги : http://foto.bg/data/500/medium/425.JPG

Общи условия

Активация на акаунт