Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мелбърн, Австралия

Момичета, помагайте  Praynig

Вчера направиха парацентеза на малката. Без да разберем малката е направила жесток отит. Отидохме на УНГ и веднага  й направи парацентеза. Изписа капки за уши, нос и Зинат.

Четох тук едни теми че някои деца са лежали в болница заради такъв отит, а нас не ни пратиха. Има ли нужда от болнично лечение ?

От вчера ушенцето й тече, една странна жълтеникава течност, но на мен не ми мирише на гной, някой знае ли какво е това, колко ще тече ?

Има ли опасност за детето, много ме е страх от менингит, не дай си боже  Praynig Има ли опасност да си загуби слуха  Crying or Very sad

Въобще ще ви бъда благодарна ако споделите как е минал този момент при вас  Love
Цитирай

Mediterraneo

Аз пък чета за много случаи, при които се прави парацентеза на място  Shocked И ми е чудно- на моята й сложиха пълна упойка... Лежахме в болницата 5 дни- беше на АБ венозно, защото беше с 40С Т 4 дни заради серозния отит (тогава се оказа, че кара и розеола и мацаницата беше пълна  #Crazy ).

И когато в другата тема прочетох, че са правили на дъщеричката ти парацентеза, щях да те питам как точно стана това. Не боли ли, не е ли опасно да не мръдне?! Аз така се бях притеснила от общото й състояние, че изобщо не ми дремеше, че ще е под пълна упойка...

На Силия в крайна сметка й изтеглиха минимално количество течност, което даже не беше гной. Не й е текло нищо след интервенцията.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Сложиха й локална упойка и аз я държах през цялото време  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Малката вчера за пръв път вдигна температура, през нощта към 12 часа пак се опита да вдигне, но на 37,8 я стопирахме с Ефералган. Иначе досега днес не е вдигала и се надявам да не вдигне  Praynig

Детето беше спокойно вчера и днес е така, баща й я гледа.
Цитирай

Sofia

Ritka, успокой се. Детето се чувства 100000 пъти по-добре и по-спокойно вкъщи, а това е едно от най-важните неща за оздравяването му. Не се натискай да го водиш насред болничните бацили, повечето от които са резистентни към всякакви антибиотици.

Дъщеря ми беше на 6 месеца, когато го закъса с ушите, един антибиотик, втори, няколко вида антибиотични капки и нищо, температура над 39, ако случайно падне - детето пищи та се къса, когато е висока - унесено и отпуснато до степен, в която се замислях дали няма менингит. Накрая се сетиха да и направят парацентеза, правиха я без упойка, увиваха я в едни чаршафи, варварска работа... но не са казвали, че заради парецентезата трябва да стои в болница. напротив - казваха, че ако не тръгне към оправяне, тогава ще трябва да остане в болница, за да я слагат на системи. Парецентезата се наложи да я повтарят доста пъти, защото дупчицата зарастваше, а гной продължаваше да се събира. Водех я на място и си я връщах обратно вкъщи.

От моя скромен опит (това, което ми обясняваха тогава и което съм изчела) - докато има парецентеза (дупчица) - всичко лошо изтича навън и нещата не са опасни, т.е. няма опасност от менингит, масто... (нещо си), увреждане на слуха и пр. Следи за температура/болка - може като се позатвори дупчицата, ако продължава да се събира гной, отново да се покачи температурата, при което - тичате пак на лекар.

Всъщност какво ти казаха докторите за течността - гной ли е? Ще я изследват ли за бактерии? Би следвало да пуснат антибиограма, ако е изтекъл гноен секрет...
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Всъщност какво ти казаха докторите за течността - гной ли е? Ще я изследват ли за бактерии? Би следвало да пуснат антибиограма, ако е изтекъл гноен секрет...

Момичета, много ви благодаря за включванията и успокоенията  bouquet

Нищо не ми казаха вчера, но не взеха секрет, така че най-вероятно няма да я изследват  newsm78 Може би защото й е леко зачервено гърлото и задна хрема има и предполагат че от вирус е станала тази работа  newsm78

Утре сме на контролен преглед, ще видим какво ще кажат  Love
Цитирай

Mediterraneo

Парецентезата се наложи да я повтарят доста пъти, защото дупчицата зарастваше, а гной продължаваше да се събира. Водех я на място и си я връщах обратно вкъщи.

А защо не са й сложили макарички?! Естествено, че дупчицата зараства- това става още след 4-5 дни.
Цитирай

Sofia

Честно казано, не знам - не съм се замисляла по този въпрос. Може би защото все пак това е по-инвазивна интервенция с по-дългосрочни последствия. Вероятно са очаквали, че еееей сега, този път, за 4-5 дни ще и мине. Знам ли  newsm78 Две седмици (или три бяха) я водих през ден в болницата - в някои дни и правеха промивки само, защото гнойта засъхваше и затваряше дупчицата, в други - разширяваха дупчицата отново. Така и не разбрах накрая тези манипулации ли я оправиха, хомеопатията ли или организмът и макар и след доста време сам се пребори... Каквото и да е било - ефектът му беше доста траен. Цели две години нямаше проблеми с ушите, а си представям колко е било наранено мястото след всички тези "хубости"..............
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Цели две години нямаше проблеми с ушите, а си представям колко е било наранено мястото след всички тези "хубости"..............

Мария, а сега имате ли проблеми с ушичките ?
Цитирай

Sofia

Не, въпреки че сравнително често прави хреми, а от време на време и ангини. Един път само преди малко повече от месец - след поредица вируси, хреми, настинки и т.н., свързани с тръгването и на ясла, направи един отит. Мина доста леко обаче, изобщо не сме го усетили - видях, че и тече ушето, измерих 37.5 и я заведох на УНГ. Аз писах и в другата тема - "изписва се антибиотик по принцип, но както искате". Не исках (още ми държи влага как като бебе не и подействаха). Детето беше видимо добре, само със запушен нос. Минахме пак през хомеопатката за всеки случай - но вече почти накрая, когато и хремата минаваше - та пак не съм на 100% убедена има ли отношение. Оттогава си е добре, макар че изкара поредните 2-3 хреми, даже и в момента нещо кашля...
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Мария, пожелавам ви все така да нямате проблеми и да сте здравички   bouquet

P.S. Поуспокой ме доста  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.