За плодовото пюре на 3 месеца?

  • 1 521
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И ние сме от рано захранените  Mr. Green
Плодовите ги почнахме на 3 мес.-много ги обичаше Калина.
И ние така,прие ги без проблем и ги харесва.Купувам готови

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А всъщност какво питаш? Дали има и други като теб?
И двете деца съм захранила рано. В третия месец включих плодовото пюре, предхождано от сокове. Ползвала съм готови пюрета, половин бурканче сутринта и половин следобед.

# 17
  • Мнения: 174
И аз дадох плодово пюре в края на третия месец. Прие го много добре.  Peace

И аз така но се изхитри и се мръщи на млякото

# 18
  • Мнения: 574
И ние сме от рано захранените  Mr. Green
Плодовите ги почнахме на 3 мес.-много ги обичаше Калина.
И ние така,прие ги без проблем и ги харесва.Купувам готови
Не сме имали проблеми,много ги харесваше PeaceСега си похапва беz проблем и zеленчукови

# 19
  • Мнения: 1 183
А всъщност какво питаш? Дали има и други като теб?
И двете деца съм захранила рано. В третия месец включих плодовото пюре, предхождано от сокове. Ползвала съм готови пюрета, половин бурканче сутринта и половин следобед.
Питам майките ранозахранили как се приспособиха децата към пюретата и дали ги приемат добре,а не дали има такива като мен.Аз давам вече 2 седмици,но все още отначало се мръщи и яде само по няколко лъжички  newsm78

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Моя съвет е да спреш да даваш на детето пюре PeaceОчевидно е,че не е готово само не ми е ясно за къде бързаш newsm78

# 21
  • Мнения: 24 467
И ние започнахме с плодовите пюрета на тази възраст. И двата пъти така бяхме и двата пъти бяха възприети с възторг и до днес в къщи плодове се ядат "на корем". Първата седмица просто бебетата имаха все още смукателен рефлекс и докато свикнат с лъжичката минаха няколко дни, но след това всичко беше отлично. Важно е бебето да свикне с лъжичката. Имам приятелка с бебе, което започна да се храни с лъжичка чак на 5-6 месеца, но сучеше от нея и не ядеше поне един месец с лъжичката, не гълташе храната добре. Добре, че беше майка й и тя като по- опитна забелязала проблема и й обърнала внимание. Сега детенцето се храни чудесно.
Захранването направихме иначе с готови пюрета, такава беше препоръката и на педиатърката и от книжките, по които си гледам децата, тъй като при готовите пюрета е засилен контролът върху суровината, докато на пазара готовите плодове са с неустановен произход. Тази причина се изтъкна и от лекарката на децата и от авторите, които ми "помагат" да ги гледам.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По принцип детето на 3 месеца все още не може да се храни с лъжичка и трудно побутва храната с езика си. Аз съм ги давала с шише и чак към 5-6ти месец минах на лъжичка.
И соковете и пюретата добре ги приеха.

# 23
  • Мнения: 24 467
Ние се научихме и при двете бебета да се храним с лъжичка след третия месец за около седмица. Спазвала съм препоръките за приучаване на бебето към лъжичката и от д-р Спок и на Л. Гудман и ми помогнаха. Нарочно не съм давала пюрета и каши с биберон, именно за да свикнат децата с лъжичката. Препоръките бяха в насока лъжичката да е малка, да не е метална, количеството храна да е миниатюрно в началото и... да се въоръжа с нерви, да обирам редовно храната около устата на бебето и да я връщам обратно в устата. Важно и да не се драматизира и изнервя обстановката и да се знае, че никой не се родил научен. Никой нормален човек не е останал и ненаучен.
Всъщност нищо сложно и трудоемко не видях. Предварително си мислех, че ще е по- трудно, но не беше.
Не случайно давам примера с моята приятелка, на която бебето беше почти два пъти над три месечната възраст и пак в началото имаше затруднение с поемането от лъжичката и пак си свикна, като всички деца. 

# 24
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че ви е раничко за пюрета, но избора прави майката.
Може би, защото съм изпатила от ранното захранване. Голямата ми дъщеря е захранена рано и получи такъв остър АД, че се лекувахме месеци наред. Сега от страх, бебчето си го захраних при 6 навършени месеци с оризова каша. Въпрос на личен избор.

# 25
  • Мнения: 2 019
И аз захраних рано,хапваше ги без проблем.
и аз

# 26
  • София
  • Мнения: 676
И аз захраних рано  Peace. Синчето ми похапваше с охота пюренцата  Hug.

# 27
  • София
  • Мнения: 248
Аз захраних на 5,5 месеца. Давам за сега само купени пюрета. Харесва повече зеленчуковите, отколкото плодовите.

# 28
  • Мнения: 865
от края на 2-рия месец давам сок,а от скоро и пюре.проблемът ми е с лъжичката,но аз съм упорита.иначе й е много вкусно newsm32

# 29
  • Мнения: 483
Хора, хора как ги захранвате толкова рано, те не са готови на 3 месеца smile3511 най рано на 4-ри и ако не е много кооперативно се отлага за известно време. Децата получават много по-полезни за тх на тази възраст неща от млякото! С най добро намерение всъщност ги лищавате от много важни за разтежа им вещества. Говоря за тези майки които ор рано заменят цели хранения с пюрета. Малко забавете момичета!

Общи условия

Активация на акаунт