Дълъг цикъл

  • 3 866
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте момичета,

нещо не ми е ясно и искам да ви попитам. Мензиса ми идва трудно. Докарват ми го с Дуфастон. Това означава ли нисък прогестерон. И ако е така, ниския прогестерон не означава ли кратка ЛФ и по-ранно идване на мензиса? Нещо се обърках. Правим опити за бебе от скоро и съм нова във форума. Извинете ако задавам глупви въпроси!!!!!! newsm78

# 1
  • Мнения: 24
Здравей Мартина75,

Прекалено дългият цикъл мисля, че може да е индикация за ановулаторен цикъл или някакви хормонални смущения.  На тебе винаги ли ти е така и на колко дена ти идва без Дуфастона?
Аз не съм голям специалист, но мисля, че е добре да отидеш на лекар да те фидят на ехограф и да ти проследят фоликулите, както и да си изследваш основните хормони (това разбире се само лекар може да го предпише).

В много случаи се налага само малка лекарска намеса под формата на лекарства и резултатът ще е налице, но не отлагай посещението при лекаря, независимо от това, че оскоро пробвате.

Стискам палци всичко при теб да е наред!

# 2
  • Мнения: 205
Ходя си редовно на лекар. Но цикъла ми винаги е бил минимум 32 дни. Пих какви ли не лекарства. За известно време се нормализира и после пак. Засега не са ми изследвали хормоните. Казаха ми да изчакам да видим сега как ще ми дойде, но последния път ми докараха цикъла на 55 ден. Имам едно раждане до сега и тогава нямах проблеми със забременяването, въпреки, че пак ми идваше когато си поиска.

# 3
  • Мнения: 24
Мартина,

Знам, че е много неприятно, но изчакай, както са ти казали и дано да е за последно. Мисля, че има много момичета с подобен проблем - във седмичната тема можеш да говориш с няколко.  А щом имаш и предишна бременност може за теб да е нормално.  Виждала съм графики на бремелинки с много дълги и нередовни цикли и това не им се е отразило.

Това, което си направила до момента ми се струва е достатъчно.  Проблемът е, че доколкото знам от други момичета някои от лекарствата за предизвикване на цикъла се отразяват много на настроенията им (нещо като ПМС), от което чакането на М е доста трудно, така че имай търпение и се надявам скоро да се получи и да си имаш още едно бебе.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 35 893
Здравейте момичета,

нещо не ми е ясно и искам да ви попитам. Мензиса ми идва трудно. Докарват ми го с Дуфастон. Това означава ли нисък прогестерон. И ако е така, ниския прогестерон не означава ли кратка ЛФ и по-ранно идване на мензиса? Нещо се обърках. Правим опити за бебе от скоро и съм нова във форума. Извинете ако задавам глупви въпроси!!!!!! newsm78
Може да означава  и липса на овулация.
Ако имаш прогестерон/в тялото/, това означава/в повечето случаи/, че е имало О. и М ще ти дойде след 14 максимум 16 дена./след О./
Ако няма О. и се даде прогестин, какъвто и да е / в случая ти дават Дуфастон/ - то М пак ще ти дойде, дори и да няма О.
Когато няка О. ендометриума расте/само расте/, но когато се вкара прогестерон/от вън/ - ендометриума спира да расте и се 'излющва'.
Ако е имало О и  има бременност - подпомага я.

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Денис ти е обяснила за прогестерона - ниските стойности на прогестерона означават не само недостатъчност на жълтото тяло, но и липса на овулация.
Аз съм с дълъг и сравнително нередовен цикъл заради лек хормонален дисбаланс. Дългият и нередовен цикъл не винаги означава липса на овулация - моята например е късна, но я има и съответно има производство на прогестерон. Цикли от по 50-53 дни и аз съм имала, но обикновено М ми идва около 14 дни след засечена овулация, па била тя и на 40 ден от МЦ.  Crazy
Правили ли са ти фоликуметрия за да установят има ли овулация?
Май е време да пуснеш и хормонални изследвания - репродуктивни хормони, хормони на надбъбречната жлеза, щитовидни хормони.

# 6
липса на овулация,лапароскопия, вероятност за извън маточна бременност срастване на тръбите които са силно проходими.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
липса на овулация,лапароскопия, вероятност за извън маточна бременност срастване на тръбите които са силно проходими.
Shocked
Откъде измъкна тая тема и какво всъщност искаш да кажеш newsm78

# 8
  • Мнения: 205
 Shocked newsm78

Темата е стара, моля, модераторите да я заключат или изтрият

Общи условия

Активация на акаунт