Кърмата ми свършва,бебето не иска да суче!

  • 2 683
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Да започна с това,че за два месеца и половина бебето е наддало 390гр.като имаше момент в който беше свалило 120гр. вместо да наддаде,на 24.04.07 бяхме на контролно кърмене,за 4мин. изяде 80гр.,проблема е че тя не иска да суче по повече време,толко яде 5-6мин. до 10мин.,от едната ми гърда не иска да яде  вече, може би месец,аз искам да я кърмя ,не искам да я дохранвам с адаптирано мляко,но тя отказва да суче,с каката се кърмихме до 1 год.и2 мес. без никакъв проблем !От 6 месец вкарахме пюре,сега в 7 каша,две от млечните храненията са заместени,и къмата имам чуство че ще ми спре!Отказва да пие вода,сок,адаптирано, все пак тя трябва да се храни,направо съм в криза ,незнам какво да правя!Моля помогнете!
Ето вижте как е наддавала:
родена-3400,

0 мес-3200
1 мес-4400
2 мес-5200
3 мес-6300
4 мес-6450
5 мес-6460
6 мес-6690

# 1
  • Мнения: 2 309
А нощем кърмиш ли? Може би доста рано си заместила хранене, идеята по принцип е, че до годинка не трябва да се замества хранене, за да не се отбие бебето, храната различна от кърма се предлага просто за въвеждане на нови вкусове, а не за наяждане. Какво количество пюре или каша хапва бебето на един прием?

# 2
  • Мнения: 888
И моята бебка суче много кратко време /5-6 мин./, затова предлагам гърдите по-  често!На 2-3 часа максимум...и нощно време също я храня /1-2 пъти/ без да я будя, когато се пробудя по някое време на нощта, няма определени часове,,,, а тя не се буди да яде...за нас това е решението, а иначе през деня я усещам, че малко суче и за да компенсирам правя горенаписаното!
Успех и не се отказвай! Peace

# 3
  • Мнения: 4 242
Разкажи как се храните, под режим или на поискване и нощем кърмиш ли?

# 4
  • Мнения: 160
Храним се под режим,през 3часа,през нощта я кърмя ако се събуди!Последното кърмене е в 22.00ч.,а първото в 5.00-6.00ч.
Днес е по-зле ,изобщо не е сукала!

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 16:40 от gerinet

# 5
  • Мнения: 160
От снощи почна да суче по малко,направо на сила,тя си дърпа главичката назад,пищи,но аз и църкам от гърдата и като се напълни устичката и усети какво е,засуква за една минута и пак се дърпа,реших да я кърмя по-често,за да мога да увелича кърмата,на 2-2.30ч.,и може би да не замествам цялото хранене,а количеството да разделям на две,и да дам след като вече е сукала!Моля ви дайте ми съвет,как да постъпя,искам да си кърмя бебчо,а с това захранване май ще се отбие,в същото време ме е страх да махна пюрета и кашите защото имам чувство че от тях само живее(като се има предвид как е наддавала последните два месеца)а лошото е че и памперса не е пълен от пишкане,ака по един път на ден и то,от както я захраних,преди това 1път на 3-4 дни!Моля ви помогнете,всичко бих направила само да ми наддва нормално,защото вече много продължава и се притеснявам! Hug Simple Smile

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Кърми нощем, ако ти е възможно. Колко хранения си заместила? Влошило ли се е храненето откакто си захранила.
Останалото- за шест месеца детето е удвоило теглото си което е добре. 300-400грама за месец са много добре. Ядеш ли пикантни храни? Салати? Домати? Колко прясно мляко пиеш на ден?.

# 7
  • Мнения: 690
Моята Мишка, удвои теглото си, чак на 10 месеца ooooh! Не се притесняввай, мъника расте и е нормално да наддава по-малко Wink Дъщеря ми е на година и пет месеца, и тежи 9кг и 500гр, бясна е колкото за сто деца. От 4ия месец, наддаваше по 100-200гр. Ако не се чувстваш изморена, я кърми нощем Hug

# 8
  • Мнения: 487
Ядеш ли пикантни храни? Салати? Домати?
Не трябва ли да се ядат салати и домати?

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
При много малките бебета салатите понякога не се отразяват добре- образуват колики и газове, или пък кърмата става с друг вкус, който не им харесва. Доматите съдържат хистамин и са алерген, което е добре да се избягва при бебе на тази възраст.

# 10
  • Мнения: 9 467
Първо се успокой!
Според мен е рано да има 2 заместени хранения..можеш едното пак да мине на кърма-например кашата-защото тя мн засища..
Намаления апетит да не се дължи на никнене на зъбки?
Иначе за да поддържаш лактацията-често кърмене /или цедене/, добър ефект има и вареното жито Wink
За водата и сока не се притеснявай /нашият син пропи вода на 11мес, а сок след годинката/-те си набавят вода от кърмата..
Дано мине бързо този период!
Успех!

# 11
  • Мнения: 4 242
Храним се под режим,през 3часа,през нощта я кърмя ако се събуди!Последното кърмене е в 22.00ч.,а първото в 5.00-6.00ч.
Днес е по-зле ,изобщо не е сукала!

Добро решение е да започнеш да кърмиш по- често наистина, при кърменето на режим има риск от недохранване, тъй като бебетата не винаги сучат за да се нахранят, понякога е само за кратко, колкото да утолят жаждата си и изсукват само предното мляко, което е бедно на мазнини, от които всъщност расте и наддава детето.
И аз бих те посъветвала да кърмиш 1-2 пъти през нощта, добре е както за детето, така и за кърмата.
Освен това не насилвай, да не се стресира мъничето, нека не свързва гърдата и сукането с неприятни емоции, защото наистина може да се откаже.

# 12
  • Мнения: 532
Както и според другите момичета и моето мнение е, че бебето наддава добре - след 4-5 месец започват да наддават по 200-300 гр на месец.

Ако продължат да наддават главоломно както в началото, колко ли ще тежат на годинка?  Grinning Природата си знае работата.

Какво да направиш?

1. На захранено дете не е добре да му се спират твърдите храни драстично - би могла да даваш това, което си давала досега, но в по-намалени количества 50-60 гр. например, след кърмене. Т.е. ако си давала каша сутрин, пак дай, но след кърмене и то много малко. Ако си давала пюре на обяд, пак дай, но след кърмене и то в малко количество.

Възможно е твърдите храни да идват вповечко и да засищат и да тежат на коремчето и затова да отказва сукане. Намалявайки ги, детенце ще огладнава и пак ще проявява интерес към гърдата.

2. Ако детенце пак се сърди на гърдата - бъди търпелива, недей да увеличаваш пак твърдите храни. Вземи долните мерки.

3. Прочети в Библиотеката за кърмаческа стачка - опитай се да използваш дадените техники там за успяване да увеличиш броя на кърменията, защото както е казала Мери не може без край да натискаш детето да суче - може да има обратен ефект - тотален отказ от гърдата. Гледай да дебнеш полузаспалото и заспалото състояние през деня за кърмене, на тихо и полутъмно място, наваксвай с кърмения през нощта. Заспалото бебе суче много ефективно, не е необходимо да се събужда, ако все пак не засуче, значи не е гладно.

4. Дали пък в резултат на това не ти е понамаляла кърмата - прочети в Библиотеката за лактогонна криза да се подсетиш кога, как и какво се прави. Вземи лактогонни мерки. Да ги пишем ли - повече кърмене, лактогонен чай, овесени ядки накиснати, бирена мая на таблетки.

5. Надявам се не гладуваш и пиеш достатъчно течности.

6. Йосариан правилно ти е написала за някои храни - идва пролет и излизат много зелении и ранни домати. Майките се хвърлят на уж-витаминната бомба, ама тя се оказва малко изкуствена и може бебето да се подразни на кърмата. Точно така е за доматите - съдържат хистамини. Моята алергична дъщеря въпреки, че е на 3 години и уж израсна всичко все още не яде и отказва бурно домати и червени чушки, дори в маджа и супи.

Йосариан те е питала и за прясно мляко дали пиеш.
Ето ти списък със силни алергени. Дали не си консумирала нещо свръх от тях напоследък. Едва ли това е причината, щом се кърмите безпроблемно досега, но ще се опитаме да проверим всичко:

1. Мляко и млечни продукти - прясно, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, ягоди, зелени неща /коприва напр./;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък.
9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.
11. Мъхести – семки с/или власинки - ягоди, малини, горски плодове, коприва, праскови, бамя и т.н.


Детенце не пишка, защото не поема достатъчно кърма, а и отказва всички други течности. Ака по-на рядко, защото твърдата храна се изхвърля по-трудно от организма в сравнение с кърмата.

Няма да е лошо детенце да се прегледа от лекар все пак - да провери общ тонус, лимфни възли и други показатели, които показват дали всичко е наред.

Спокойно ще се справиш!

КЪРМАЧЕСКА СТАЧКА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

Кърмаческа стачка: когато бебето казва “НЕ”
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

Лактационни кризи (кризи на кърменето)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

Успех!

# 13
  • Мнения: 160
Кърми нощем, ако ти е възможно. Колко хранения си заместила? Влошило ли се е храненето откакто си захранила.
Останалото- за шест месеца детето е удвоило теглото си което е добре. 300-400грама за месец са много добре. Ядеш ли пикантни храни? Салати? Домати? Колко прясно мляко пиеш на ден?.

През нощта я кърмя,когато се буди,това е поне един път,малко ми е сложно, защото каката се буди  поне два пъти за да легна при нея(тя спи в друга стая)докато заспи,и общо взето съм като совалка през нощта,малко в повече ми идва умората и напрежението,много ми е трудно.

Заместила съм две хранения,в 12.00 и в15.30!

Моите наблюдения са че след захранването се появиха проблемите с наддаването!

ОК удвоило е теглото ,но не за 6, а реално за 4 месеца,защото до тогава е наддавало нормално,след това 5 месец-10грама.,на контролното мерене след 15 дни беше отслабнало с 120грама ,след 15дни на консултацията на 6месеца,вече беше наддало,с 250грама,така се се получава, не на месец 300-400грама,а за два и половина -три месеца!!!
Но най важното е не колко е наддало ,а това че е много неспокойно,много плаче,почна да спи през деня 1-2 часа най много,според мен е гладно,на контролното кърмене беше поело 80грама в 10.00ч. сутринта,а колко ли е в16.00 или 20.00 когато по принцип е по малко,просто кърмата ми е малко,това е!
От два-три дни го кърмя през 2-2.5часа,и давам обяд 80-90гр.пюре след кърмене и в 15.00ч. останалото количество, пак след кърмене,на следващия ден дадох така кашата!
Вместо за един ден на две хранения,за два дни в четри хранения дадох количеството,но явно  е гладно много плаче,памперса след цяла нощ не е пълен,незнам какво да правя!Не искам да давам АМ,но и кърмата е малко,страх ме е да не се обезводни,вода не пие!

Пикантни храни- не,домати-не,зелена салата ям вечер умерено,течности 1.5-2.0 л.,не гладувам храня се нормално,прекалявах с шоколада,но от месец вече се владея,почти не ям!!Прясно мляко-много рядко, разбрах че от не влияе добре на бебето,въпреки че с каката си  пиех по 1 литър на ден,но със нея се и изцеждах след кърмене,вярно по 10-15гр.,но имах време да го правя сега  не се изцеждам,незнам дали това има голямо значение сега?Всеки ден пия лактогонен чай от втория месец!

Има и нещо друго при мен,когато трябваше да се изцедя за да види лекарката колко кърма имам, от двете гърди за половин час изцеждах по 20-30гр.и като ми дойде  кърмата за 3-4 мин ги правя до 70-80 гр. и край,а когато бебето суче идването на къмата става почти веднага,или до минута при вас така ли ?
Сега както трудно се кърмим,ако не усети приток на кърма бебето пуска гърдата и плаче!

Малко в повече ми идва стреса и напрежението,незнам,само знам че искам да дам най-доброто на бебчо от себе си,да е спокойно и сито ,но нещо нещата се объркаха!

Дайте ми съвет какво да направя,на някой случвало ли му се  е така,и как са се развили нещата,ако трябва дори ще изключа храните докато ми се увеличи кърмата,ако въобще това ми се случи!

# 14
  • Мнения: 532
Можеш ли да спиш с бебето и да го оставяш цяла нощ на гърда - да суче на воля, а ти да си почиваш - легнала поза.

Опитай се да се успокоиш - може за това да ти се спуска по-бавно кърмата.

Обичаш ли овесени ядки - накисни си 2-3 супени лъжици в кисело мляко и си ги хапни.

Опитай се да намалиш още малко твърдите храни. Наваксвай със сучене - лягай с бебо на леглото по-често, ако има възможност голички до кръста "кожа-до-кожа" и се завийте, гушкайте се и се отдайте на кърмене поне 2-3 дни докато се регулират нещата.

Извинявай, може да си писала по-нагоре, но нямам време да препрочитам - какви точно пюрета, каши даваш? Да не го боли малчето от тях коремчето и да е неспокойно?

Лекарката какво каза за здравословното състояние?

Хайде, ще се опитаме да се справим. Чела съм и други подобни теми и нещата се оправят.

А как сте със зъбчетата?

ПС: Никоя помпа не предизвиква потичането на кърма така, както когато бебоче засуче, ако с помпата изцеждаш 40 мл, бебе ще изсуче 80-90 мл и повече. Забавеното потичане на млякото, когато бебоче засуче може да се дължи на преумората ти и напрегнатостта ти - опитай се да се отпуснеш и да мислиш положително, намери начин да си почиваш повече - знам, че е лесно да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт