СПЕШЕН ВЪПРОС ЗА ЦИРОЗА

  • 21 256
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Моя комшийка лежа в болницата около 1 месец поради проблеми с черния дроб/ заради системна злоупотрба с алкохол/.
Днес я видях и останах изумена-коремът и беше подут като на бременна в 7 мес.жена-подразбрах,че това било черния дроб.Лекарите не знаели със сигурност какво и е,така поне се говори.
Ако е цироза/баща и е починал от тази болест/, кой стадий е това, лекува ли се, какви са прогнозите?
Моля,не спестявайте истината.
Предварително благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 303
Никой ли не знае нищо за това заболяване-рових се в този сайт,няма нищо по въпроса,и в Интернет няма...

# 2
  • Мнения: 17 407
Ми според мен не е черният дроб това. По- вероятно е да е асцит( едно от усложненията)- излив на течност в коремната кухина. За съжаление почти винаги цирозата води до летален изход.

# 3
  • Мнения: 303
Да,точно това е-казали са,че има някакво възпаление и задържа течности-колко време и остава на жената-жал мие,само на 40 е,а има и две дечица..

# 4
  • Мнения: 17 407
Е, не знам колко време й остава... Може така да си живее с месеци, години. Ето ти малко информация:
 http://www.dar-center.com/article/?article=342

# 5
  • Мнения: 941
да,за съжаление алкохола не прощаваи прави черния дроб на парцал,това е асцит,среща се при цироза,коремната кухина се пълни с течност.Понякога я премахват с пункция,но ефекта е временен и после пак всичко отначало.Да ти кажа честно,от това което съм виждала,изхода е само един и както се досещаш-лош.Съжалявам Sad

# 6
  • Мнения: 303
Има вариант за присаждане на черен дроб.
Да,правили са и пункции,но лекарят е казал,че повече няма смисъл,защото след 2 часа коремът и пак се пълни.
Тя сама си го направи-пиеше сиситемно,докато мъжът и го нямаше.Това лято пиеше някакви лекарства и го спря по собств.инициатива.Аз и казах,че не може така,но тя ми отговори,че каквато и били писано,това ще стане.Жал ми е само за децата-едното е 3 клас,другото-8-ми,мъжът ще си намери друга,млад е още,но децата.Освен това как ще се чувстват един ден като целия квартал знае,че е алкохоличка и носят това позорно петно.
Затова,хора,замислете се преди да посегнете към следващата чаша алкохол или поредната цигара.

# 7
  • Мнения: 1 984
малко. зависи колко ще издържат сърцето  и бъбречетата.

# 8
  • Мнения: 2 700
За съжаление мога да ти дам само негативна информация. Прогнозата е от порядъка на 3 месеца. Баща ми почина от рак на черния дроб, без да е злоупотребявал с алкохол. Това "бомбиране" на коремната кухина е типично. Единственото, което може да прави жената е да пие през ден Фурантрил за обезводняване, но ефектът ще е краткотраен, още повече, че и пункции не помагат. При издуването на корема се притискат сърцето и белите дробове, от където най-често идва леталния изход.
Съжалявам за познатата ти и най-вече за децата й Sad

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
Майка ми почина от цироза на черния дроб,но не от алкохол........дълга история.Виждам,че болестта е доста напреднала при комшийката ти. SadМисля,че наистина не й остава много,може да пие Фурантрил,но щом се пълни толкова бързо едва ли ще й помогне,защото Флурантрилът се почва доста преди да започне коремът да се пълни с течност.Краят е ужасен при тази болест,няма да навлизам в подробности,защото няма да ти е приятно да го чуеш.
Извинявай,че съм толкова директна,но ти изрично пожела така.
Мога единствено да се моля за тая жена,да не се мъчи и дните й да бъдат повече. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт