Зхранване-зеленчуково пюре а след това???

  • 539
  • 10
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Здравейте мами натрупали вече опит в захранването на бебчовците!
Искам да Ви попитам какво мислите за следното:
- захранихме се със зеленчуково пюренце-досега сме хапвали картофчета, морковчета, тиква, броколи във вариантите които предлагат Хип. Вече сме заместили обедното хранене със пюренце от 125 мл.

- според педито сега трябва да започнем да редуваме един ден само зеленчуци, а на следващия зеленчуци с месо

- следобяд да давам кисел, който да замества друго хранене. Като кисела да приготвям с плодово пюре. Досега плодово пюре не съм давала.

Ние сме на 5 месеца и 3 седмици.
Смятате ли, че тази схема може да е приложена. Притеснявам се да не е рано за месото?
От друга страна, тъй като купих на Хип виждам, че пюрето съдържа сол, прясно мляко?!

Кажете ми моля Ви какво мислите

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами хубаво е да е по-късничко.Поне да стане 6,5м.,но знам замайки които си захранват с месо децата на 4-5 месеца Naughty

# 2
Ти сама си преценяваш дали да дадеш или не месно пюре,но ако наистина има сол в това което си купила не го давай.Потърси на друга фирма в което да няма сол.Ако искаш да заместиш още едно хранене според мен по-добре дай каша,която несъдържа глутен.Успех! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Педито много бърза. Нито му е време още на месото, нито пък може да въведеш толкова много нови неща накуп.
Ако искаш да въведеш нова храна, бих те посъветвала да дадеш плодово пюре.

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 17:38 от Vivi

# 4
  • Мнения: 153
Според мен сега трябва да въведеш или плодовото пюре , или безглутенова каша . Аз мисля че месото трябва да се въведе поне два месеца след захранването с първата храна ( дали това е плодово , зеленчукова пюре или каша)

# 5
  • Мнения: 2 677
Дай му плодово пюре. За месото е рано.
Аз лично кисел не съм давала, не смятам и да давам.

# 6
  • Мнения: 1 986
Дай му плодово пюре. За месото е рано.
Аз лично кисел не съм давала, не смятам и да давам.

Подкрепям изцяло мнението Peace

# 7
  • Мнения: 385
И ние започнахме със зеленчукови пюрета преди месец, сега ще въвеждам безглутенови каши и плодови пюрета /че нещо се запичаме/. За месото ще изчакам поне да навърши 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 2 908
Ох,Лусил...ако говорим за педиатри,моята ми каза на 1 месец -сок,на 3-плодово пюре,на 4 да ядем всички пюрета+жълтък+каши и кисели и да се записвам на кухня ooooh!Ако ги слушаш за всичко...За месо е рано Peace

# 9
  • Мнения: 1 701
Аз също започнах със зеленчуково /на 4 мес. и половина/.
След това започнах да давам по малко плодово между храненията.
Когато реших да заместя следобедното хранене /след 5-6-ти мес./, започнах с кашите - първо безмлечни с АМ на детето, а след това и млечни /купувам само каши на Милупа, защото са с АМ, а Калина пие Аптамил/. Редувам ги с плодово пюре+АМ или с готовите каши с грис, извара, бисквити /след 6-тия мес., когато въведох постепенно глутен, извара/.
На 8 мес. и нещо въведох месото - пиле, пуйка, заек, които давам през ден.
От 3-4 дни въведох жълтък.

Това е при нас, дано съм ти от полза!   chef

# 10
  • Мнения: 1 555
Не разбрах на колко месеца ти е дететнцето, но след зеленчуково е добре да започне с кашата, после с месни пюрета и накрая плодови, но за предпочитане е пресни плодове !!  Вече интервала между захранванията го определяш ти ! Но аз мисля за начало на захранването е най-добре да е от 6 месец нататък, макар че а захраних синът ни от края на 4 месец  и малко съжалявам, но сега с второто ще се поправя  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт