Съществуват ли такива очила?

  • 3 154
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Искам да си направя слънчеви очила ,но да бъдат с диоптрични стъкла.Някой има ли такива?Ако има,моля ви ориентирайте ме с цени и марки.Мерси предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 540
Не нося очила, но знам, че има такива очила. Един приятел май беше споменал, че му излезли по 100 лв на стъкло плюс още не помня колко за рамките  Peace

# 2
  • Мнения: 575
Забравих как се казваха тези стъкла, които на по - силна светлина потъмняват като слънчеви, а когато влезнеш в затворено помещение изсветляват отново, питай в оптиките. И аз знам, че са по-скъпички от обикновените, но са най-добри за очите, нагаждат се според светлината.

# 3
  • Мнения: 1 488
съществуват такива о4ила. майка ми има такива. цена зависи много от диоптрите. майка ми има астигматизъм, и струват скъпо, около 300 - 400 лв. и трябва да ги сменя през няколко години. но в твоя слу4ай може и да не са толкова скъпи. трябва да се консултираш в някоя оптика. о4илата са си с диоптри с леко тъмно стъкло, но при силна светлина стават много тъмни стъклата. носят се постоянно не само лятото.  Flutter

# 4
  • Мнения: 238
от оптиката в подлеzа на Плиска,около 140лв. ми излязаха

# 5
  • Мнения: 6 243
Моят съпруг има такива, защото е с висок диоптър късогледство. За цени нищо не мога да ти кажа - зависи от рамките, от вида на стъклата, от диоптъра...

Стъклата, които се променят според интензитета на светлината, се казват фотосоларни. Моето лично мнение е, че са ужасно демоде.

# 6
  • Мнения: 323
от оптиката в подлеzа на Плиска,около 140лв. ми излязаха
Рамката маркова ли беше?А с колко диоптъра си?
Аз също като сладка хапка съм на мнение,че фотосоларните стъкла са демоде,затова се интересувам за слънчеви с диоптър newsm78.

# 7
  • Мнения: 2 229
За фотосоларни знам, но "слънчеви с диоптър" не съм чувала. newsm78 По поръчка са сигурно...но като влезеш някъде и ги свалиш, как ще виждаш? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 014
И аз мисля да си правя слънчеви очила с диоптър, но не фотосоларни. Имала съм такива като дете и също не ми се виждат фешън в момента. Със сигурност правят с тъмни диоптрични стъкла, моя приятелка има. Стъклата обаче, които й сложиха са от най-тъмните - т.е. когато влиза в помещение трябва да ги сваля, освен ако не е осветено с прожектори. Аз с моите диоптри не мога да си позволя да ги сваля, и трябва да си нося и обикновените, и като бабите да си ги сменям Laughing Смятам да разпитам в оптиките дали няма по-светло оцветени - да стават и за вътре и занавън  newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Правят се по поръчка. Избрах си нормални слънчеви очила, като ги консултирах с жената в оптиката дали формата и пластмасата са подходящи за смяна на стъклата. Самите стъкла си избираш колко да са тъмни/не говоря за хелиоматик/, при мен са много тъмни, 3,5 диоптъра, струваха по около 40 лева стъклото. Рамката си е рамка...кофти е, че на малко модели могат да се сменят стъклата.
Но е голямо щастие с такива очила навън.

# 10
  • Мнения: 6 243
Моят съпруг ходи с два комплекта (поне) в колата. Ако му предстои да влиза в помещение, сваля тъмните и слага нормални с диоптър.

Отделно има едни очила, които са с тъмни стъкла (сменяеми - с три комплекта различни цветове), зад които с една пластина се закачат диоптричните. Много особен модел са, на "Police", не съм виждала други такива. Когато е с тях, понякога откача цветните стъкла и отставя само диоптъра, но изглеждат малко странно. Това го пиша само като куриоз, защото за толкова години ходене по оптики (всички в къщи имаме очила), други с такъв "механизъм" не съм срещала.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Преди корекцията съм носила такива очила - с диоптър, и УВ защита. Направиха ми ги в оптика на ул. "Неофит Рилски", близо до "Витоша" е оптиката, но не се сещам за номера. Избрах си слънчеви очила, за които момичетата в оптиката казаха, че става да се монтират върху нея диоптрични стъкла с голям диоптър миопия. Рамката беше и с широки дръжки, така че да пази от слънчевите лъчи периферно. Бях изключително доволна от изработката и за преди четири години не струваше скъпо. Уви, колко точно - не помня.
Лично аз обаче, въпреки казаното дотук за излезлите от мода фотосоларни стъкла горещо бих препоръчала тъкмо тях точно заради липсата на необходимост да се сменят два или повече чифта очила при смяна на помещение и интензитет на слънчевата светлина. Но понеже диоптърът ми беше голям, едни олекотени стъкла, че и фотосоларни, щяха да ми излязат много скъпи. Затова тогава заложих на по-евтиния вариант, от който, както вече казах, бях много доволна. Единственият проблем възникваше при шофиране - от светло на тъмно и обратно /в тунели/, както и в края на деня, когато слънчевата светлина изчезва сякаш незабележимо, и докато усетиш - се е мръкнало. Затова - фотосоларни. Има и такива с 85-90 процента потъмняване - съпругът ми ползва точно тях от години, наскоро си направи нови - пак от тях, и няма никакво намерение да ги сменя с подобни на моите, примерно.
Моя колежка имаше рамка, подобна на тази, която описва sladka hapka. Мисля обаче, че там диоптричните стъкла бяха монтирани на рамката, а върху тях, на пластинки, бяха прикрепени, с възможност за повдигане, тъмните стъкла. Не ми се струва  особено естетичен подход за жена, освен ако не държи на ексцентричния външен вид.

# 12
  • Мнения: 636
Можеш да избереш вариант на рамки за очила с допълнителна част със слънчеви стъкла, която с магнит се закрепя върху първоначалната рамка. Нещо такова:

http://www.framesdirect.com/framesfc/Magic_Clip-lamckf-pr-l.html

Не са показали нагледно допълнителната част, но тя изглежда така:

http://www.framesdirect.com/framesfp/Calvin_Klein-lasiph/lb.html

А ето ги в комплект:

http://www.framesdirect.com/framesfp/Calvin_Klein-tcpbmg/r.html

Последна редакция: пн, 30 апр 2007, 07:37 от Gery R.

# 13
  • Мнения: 1 014
Виждала съм такива в оптиките, но не ми харесаха като модел. Особено при по-голям диоптър това сдвояване на диоптр. стъкло и тъмно стъкло стои някак "тежко", още повече че са на тънки рамки. Лепват се с магнитчета и си мисля че лесно могат да се разкачат.

# 14
  • Мнения: 574
Попитай в някоя оптика,има но цената zависи от рамките и от стъклата Peace

Общи условия

Активация на акаунт