Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Мили варненки,
преди време бях пуснала тук тема "За едно шаранче като мен или бъдете бдителни".
Търсих я чрез търсачката, но не я открих, затова пускам тук нова тема.
Днес по обяд ми се обади на домашния телефон същия онзи "тип", който ми звъня преди месеци. Познах го веднага по гласа - та забравя ли се такова изживяване?
 - Здравейте, как сте? (свойски, като отдавнашен приятел)
- Здрасти, добре сме. Кой се обажда?
- Не се ли досети кой е?
- Не, не се сещам, казвам (за разлика отпървия път, когато го припознах веднага).
Веднага последва затваряне на слушалката отсреща. ТОзи път не се звънеше от мобилен телефон, а от блокиран номер.
Предупреждавам ви - бъдете бдителни и се пазете, особено възрастните хора. Тези типове са страшно нагли.
Наскоро са поискали огромна сума пари на дядото на мой познат, като са си послужили с името му и дори с факта, че в момента той е в друга държава. А това знаеха твърде малко хора. Така че, пазете се - мошениците са на свобода и си шетат смело!

# 1
  • София /Абсурдистан
И в София ги има. Докато има балъци, ще има и измамници.

# 2
  • Варна
В нас се обаждаха 2 пъти за един месец.Егати наглите хора,не си ли отмятат телефоните ,на които звънят #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • София
Аз също съм от София и на мен ми се случи такова нещо.
От началото на разговора имах едно на ум, че може да е такава измама и не бях никак любезна. На всички въпроси и обвинения, че не се сещам кой ми се обажда и че съм забравила роднините си, отговарях, че не съм длъжна да се досещам , а след като той ми звъни по телефона е редно да си каже името. Накрая каза, че се обажда Иван. Аз отговорих, че нямам такъв нито роднина, нито познат и той затвори телефона.
Въпреки това след разговора се почувствах много зле.

# 4
И в София ги има. Докато има балъци, ще има и измамници.
Не съм съгласна с това. Измамници във всички области е имало и ще има.
Под "балъци" обаче какво имаш предвид?
Има много възрастни хора, които не дочуват добре, но представяйки се отсрещния за внука им отдалече и че е  в беда и т.н. и т.н., как според теб ще реагира човек? Да не говорим че е достатъчно само да ти "изкарат ума" с някоя вест за катастрофа и т.н.
Но.....няма смисъл да предъвкваме темата, беше поставена преди време все пак и се обсъждаше надълго и нашироко.

# 5
  • На края на света !
О и в нашия град ги има моето свеки замалко да се набута.

# 6
  • Варна/София
Звънят предимно на възрастни хора . На баба ми звънят през 2 дена #Cussing out. Говоря за Варна

# 7
  • София
Да, гледат в тел.указател номерата да са на възрастни хора.На мен 2 пъти ми звъняха в рамките на 10-тина дена....наглост безподобна, беше и двата пъти един и същи човек, говореше на меко...

# 8
  • София /Абсурдистан
Ама в телефонния указател къде пише нещо за възрастта на абоната? Това не го знаех, че може да се информират и за възрастта.
Относно балъците - не можеш просто така да даваш пари на напълно непознати хора и то най-вече в абсурдни ситуации. Най-малкото човек трябва да се опита да звънне на този, за когото са предназначени парите. Измамниците изчезват моментално още при първия опит да ги провокираш - личен опит Simple Smile

# 9
И на мен ми се случи.
Звъни телефона,вдигам...
-,Георги Георгиев търся ,(телефона е на името  на свекър ми)
-Кой го търси?-питам аз,
-Един негов приятел,искам  да говоря с него,
-Ами той  живее на друг адрес,да му предам ли нещо?
-Ами дайте ми номера му,
-Кажете кой го търси-ще му предам(казвам аз)
-Не,искам  лично да говоря с него(казва той)
-Не мога да ви  дам никакъв номер,(затворих телефона)
чак   тогава се светнах че е някой от тези терористи  ,добре че нямах номера на свекър ми наблизо-щях да му го дам като нищо. Sick                                                     

# 10
Аз съм от Айтос,тука също се случват тези неща.Най-важното обаче е,че тези хора знаят неща,които веднага те карат да се замислиш дали наистина не е някой роднина или познат.100 % имат хора,които ги осведомяват за подробности.На баба ми и се обади един,който се представил за свекър ми искал ваучер за 50 лв спешно.Добре,че се усетила.И много случки има,изобщо страшна работа.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт