Естествен паркет и дюшаме

  • 3 660
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Ще сменям пода и се надявам , да ми кажете фирми които не са много скъпи.Колко ви излезе на квадратен метър, и за колко време? Предварително ви благодаря

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 19:10 от Шерил

# 1
Естествен паркет сложихме в хола,който е 22 кв.м, с поставянето, изциклянето и лакирането ни излезе около 800 лв. Ако те устройва мога да дам тел. за връзка с фирмата.

# 2
  • Мнения: 157
От какво дърво и какво качество?Аз не държа да е първо качество.

# 3
Паркета е буков, съпругът ми реши да е II-ро качество, понеже е по-разнообразен, с различни шарки. Иначе нямаше голяма разлика в цената от I-во до II-ро, някъде около лев на кв. м

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
По добре е естествен

# 5
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Което на вас ви харесва повече,няма голяма разлика м/у паркета и дюшемето.

# 6
  • Мнения: 13 171
За дюшемето не трябва ли по-голяма дълбочина? В смисъл не е ли по-дебело от паркета? Аз например харесвам повече дюшеме, но ни казаха, че няма достатъчно см.

# 7
За дюшемето не трябва ли по-голяма дълбочина? В смисъл не е ли по-дебело от паркета? Аз например харесвам повече дюшеме, но ни казаха, че няма достатъчно см.
Да, за дюшемето трябва по-голяма дълбочина, но не защото е по-дебело, а защото не се лепи направо за пода, а се слагат отдолу летви-майки и върху тях се нарежда дюшемето, за да има някаква опора една толкова дълга дъска. Wink

# 8
  • Мнения: 1 941
Аз препоръчвам ламинат. Преди да си сложим бях много против и настоявах за паркет, някак си обаче моите излязоха на глава с мен и сега никак не съжалявам, напротив. Подържа се адски лесно, не се надига, размества и прочие. И най-важното държи топло!

# 9
  • Мнения: 157
Всъщност ние в момента сме с дюшаме, но не е изциклено хубаво.Ще направя всичко възможно да го спася и да си остана с него.Малко скърца, но и за това има решение .От мои познати , които си слагаха ново дюшаме разбрах , че не са много доволни.Дървения материал го сушат по бърза процедура в сушилни  и когато го наковеш и мине време то се разсъхва , стават големи фуги.Как да дам толкова пари и да изглежда по-зле от старото?!А ламината като гледам какви мъхове събира всеки ден , не мисля , че му е лесна поддръжката.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
А ламината като гледам какви мъхове събира всеки ден , не мисля , че му е лесна поддръжката.
Без да съм фен на ламината, държа да отбележа, че в момента сме на дюшаме и вълмата мъхове са си налице, въпреки всичко. Ето, вчера се прибрахме след 4-дневно отсъствие и подът беше Sick Просто живеем в ужасно прашна среда Sad Единственият изход според мен е да се махнат всички одеала, космати кувертюри и пр. мъхопускачки и да се сложи на пода килим, който да обира праха, а той да се изсмуква поне през ден от праха.

# 11
  • Мнения: 4 300
А ламината като гледам какви мъхове събира всеки ден , не мисля , че му е лесна поддръжката.
Без да съм фен на ламината, държа да отбележа, че в момента сме на дюшаме и вълмата мъхове са си налице, въпреки всичко. Ето, вчера се прибрахме след 4-дневно отсъствие и подът беше Sick Просто живеем в ужасно прашна среда Sad Единственият изход според мен е да се махнат всички одеала, космати кувертюри и пр. мъхопускачки и да се сложи на пода килим, който да обира праха, а той да се изсмуква поне през ден от праха.
Изпитано в практиката. Докато имахме килим в хола- никакви валма прах. От известно време е навит на руло в коридора и все не му идва времето миличкия да го сложа  Embarassed - при същата честота на прасхосмучене на втория ден има мъхчета, на третия направо мъхища около секцията и изобщо навсякъде по пода.

Общи условия

Активация на акаунт