Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Привет и от мен, бг мами.

Сериозно ме вълнува колко ще ми коства раждане с избор на екип, ВИП стая и съответно упойка. Във форума намерих инфо за 2004-та и 2005-та и 2006 - та година, но не ми стана ясно за 2007-ма как стоят нещата.

1. Отделно плащаш в болницата и отделно на лекаря и екипа му? и колко?(може ориентировъчно).
2. ВИП стая на нощ колко излиза?
3. Съответно упоиката колко излиза?
4. И на какви други разходи по раждането е възможно да попадна?

Мерси много предварително! Smile

Цитирай

София

Всичко зависи от болницата, в която ще раждаш.Всяка си има свой щеноразписа. Коя по-точно те интересува?В кой град?
Цитирай

Ами не съм решила още в коя болница, но ще е в София.
Така, че всички мнения са добре дошли Smile.
Цитирай

София

За Шейново:

1.Плащаш 150 лв за избора на екип и отделно се договаряш с избрания лекар за сумата, която при все е индивидуална.
2. 40 лв на вечер, ако не се лъжа.
3.Епидуралната упойка е 150 лв и се плаща отделно, не се вклщчва в цената за избор на екип. За друг вид упойка не знам фиксирани цени.
4. За други разходи не знам.

За Света София (бившата Тина Киркова): 
http://www.1agb.com/qa.php

Цитирай

Мерси много.

А тъи като съм здравно осигурена разбрах, че има една сума, нещо беше 380 лева която се плаща но от НОИ, какво става с нея при условие че си заплащам всичко?
Цитирай

София

Ами ако си здравноосигурена, не избереш екип, който да ангажираш, раждането е безплатно. Плащаш само за упойка, ако си посикаш, даже в някои болници май няма фиксирани цени за упойка.Ако искаш да те настанят във ВИП стая, също си плащаш. Става въпрос за държавните болници разбира се, работеши със Здравната каса.
« Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 20:53 от passion »
Цитирай

Ясно, значи ако си платя екипа, упойката и престоя в болница, която работи със здравната каса, тази сума я губя и НОИ не я плаща на никой.
Цитирай

Не ной си я плаща на болницата.Тя не се губи но ти не можеш да я ползваш по собственно усмотрение.Просто така е устроена здравната ни система.Сори.
Цитирай

Sofia

... Става въпрос за държавните болници разбира се, работеши със Здравната каса.
И в частните също... във Вита нормалното раждане е 1500лв, а ако си по ЗК -1100лв, 400 си ги взимат от ЗК.
Цитирай

Много мерси за бързите отговори Smile
Цитирай

varna

абе тея луди ли са -не стига че даваш пари ами и след това трябва да си палиш свещичка в църквата за здраве-че си оживял.
Цитирай

София

passion много добре ти е обяснила...
Същото важи и за Майчин дом, с разликата, че ВИП стаята е 25 лева, а не 40.

Приятно бременеене и леко раждане!  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.