канят ни за кумове

  • 18 044
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
моля всеки който е на Ти с традиции или има опит от първа ръка да сподели

канят ни за кумове , но нищо не знам по въпроса

първо може ли да сме такива при положение че става въпрос за първа братовчедка която ще се жени?

 и ако да

какво се иска  /очаква/ от нас
 newsm78

  bouquet

# 1
  • Мнения: 157
За всяка област обичаите са различни.За нашата сватба кумовете се погрижиха за чашите и  букета.Всичко зависи вие как ще се разберете.

# 2
# 3
  • Мнения: 10
Ние се бяхме разбрали аз да отговарям за букета на булката - по моя идея, без тя да знае какъв ще е... Съпругът ми трябваше само реч да изнесе. Не знам за родствените връзки.

Май не помогнах много.

# 4
  • Мнения: 351
Ние сме били кумове 2 пъти. Но всичко е както се разберете. И двата пъти имаше и църковна церемония и ние купихме това, което трябваше да се носи в църквата, питата за обредния дом, малка кошничка с бонбони и монети и други дребни неща. Едните ги изненадахме и с дъжд от балони, защото ресторанта позволяваше. Но букета и чашите си ги избраха сами. На нашата сватба беше горе долу по същия начин. Самата аз бих се притеснявала да избирам свободно, ако знам че някой друг плаща. А и възможността да не харесам чашите и букета е огромна. Иначе за подаръците, който си разменят кумове и младоженци се бяхме разбрали предварително и нямаше изненади.
Трябваше да подготвим и трапеза, предимно с мезета за гостите, които ще дойдат да заберат кумовете.

# 5
  • Мнения: 822
И ние ще ставаме кумуве! Добре, че видях темичката! Ще следя с интерес, че не сме запознати много с ритуалите! Peace

# 6
  • Мнения: 822
Едните ги изненадахме и с дъжд от балони, защото ресторанта позволяваше.

Това ми хареса!Можеш ли да разкажеш по-подробно за изненадата!Как точно стана!Предварително   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 5 270
Много е различно, дори в един и същи град пак има разлика между обичаите. Уговорете си среща специално за това и се уточнете какво точно се очаква от вас. По принцип може да се очаква да купите някои неща по сватбата и... да се целувате на церемонията в ресторанта Embarassed Ако не сте двойка (ние кумувахме -а и нашите кумове - бяха на принципа "най-добрата приятелка + най-добрия приятел") - поредупредете водещия на програмата, че става весело иначе  Joy

От личен опит: ако не играете хора и ръченица, научете се, защото рядко минава без играене за разни кокошки, пити и торти Simple Smile

# 8
  • Мнения: 505
Кумовете купуват чашите, свещите за църквата, късметчета и букета. Може да се разберете дали вие ще ги избирате или само ще ги платите  Peace

# 9
  • Мнения: 631
Задължително кумата купува воала или цветенцето за косата на булката.

Задължжението на кумувете - най общо :
чашата за църквата
питката за църквата
виното за църквата
жито, стотинки и бонбонки - за хвърляне след църквата
букета за буката
воал или цветенце
късметчетата за хвърляне след ритуалната зала
чашите и шампанското

Това е по традиция, но вие може да се разберете. Моята кума ми купи всичко, но аз си го избирах и аз като кума поех ангажимента да взема всичко

Задължението на кума : реч в ресторанта и хорото на кума

# 10
  • Мнения: 1 455
Може би защото сме от друг град,но не са искали да купуваме нищо освен букета.
Общо взето както се разберете.

Мъжа ми изнася реч,после танцувахме за торта и питка и си разменихме подаръци.Това беше всичко Peace

# 11
и аз да попитам, че такъв отговор не видях на първа братовчедка може ли да се кумува?

# 12
  • Мнения: 1 455
и аз да попитам, че такъв отговор не видях на първа братовчедка може ли да се кумува?
Може да.

# 13
  • Мнения: 631
Може да кумува първа братовчедка.

Ние със съпруга ми сме кумуве на брат му....

# 14
  • Мнения: X
Зависи какво се разберете.
За традициите са ти писали момичетата. Ние като кумувахме, купихме само букета на булката. Така поискаха младоженците, пък и те ни поканиха, след като бяха организирали и купили всичко.

Разменихме си подаръци, като отидохме на шопинг и си ги купихме взаимно.
Кумът ги изненада с реч, която му бях написала.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт