Какъв е този ПИК за да си проверя в сайта на НОИ осигуровките?

  • 6 059
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
 Close помагайте, искаме с мъжо да си видим на сайта на НОИ справка за осигуряването, но иска някакъв "Персонален идентификационен код", който и двамата незнаем какво е.

Гледаме си договорите, има някакви кодове по НКП и НКИД ???? ама не са тези.  #Cussing out

https://socialsecurity.nssi.bg/

# 1
  • Мнения: 4 916
Да не би да е номера на осигурителната книжка?

# 2
  • Мнения: 5 577
 Cry благодаря за помоща, направо откачих, какво ли не въведох. в правила пише, че по пощата трябвало да получим този код,  а няма такова нещо. Аз лично книжка нямам, тя не стои ли в работодателя до напускане?
Никак не съм на ясно, работя от 3 месеца в живота си.

Освен да помоля всеки, който има време да опита да провери за себе си и ако успее да ми пише какво е въвел за код. Praynig

# 3
# 4
  • Мнения: 5 577
Мърморкова, това е за здравното, аз искам за социалното, един линк по нагоре.

# 5
  • Мнения: 1 233
Мисля, че става въпрос за социалните осигуровки....И на мен ми иска такъв код и се чудя какво е. Thinking

# 6
  • Мнения: 1 299
Този код ПИК се получава от НОИ по пощата. От време на време - някой ми каза, че на около 6 месеца, ти изпращат писмо със справка за осигуровките ти и най-отдолу на писмото е написам този ПИК. Аз имах такова писмо, но го затрих и много ме е яд. Мисля да се обърна към счетоводителката на фирмата - тя сигурно знае как да си го получа от НОИ

# 7
  • Мнения: 4 916

проблемът е със социалното осигуряване, не със здравното.

# 8
  • Мнения: 5 577
Ооо, ясно, значи да не опитвам, аз нямам още 6 месеца, а мъжо тъкмо ги направи, явно ще пращат сега.

# 9
  • Мнения: 4 916
...От време на време - някой ми каза, че на около 6 месеца, ти изпращат писмо със справка за осигуровките ти и най-отдолу на писмото е написам този ПИК. ...

Нищо не съм получила аз  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 299
Ако не ме лъже паметта беше на някакъв кръгъл срок ...В смисъл като заформих година ли...не помня.  Иначе фирмата, в която работите май трябва да ви дава всеки месец едно...бе незнам какво е, ама ми пише подробно на колко ме осигуряват, за кое колко се плаща като наприме ДОО, ЗО и какво ли още не....

# 11
  • Мнения: 4 916
... ама ми пише подробно на колко ме осигуряват, за кое колко се плаща като наприме ДОО, ЗО и какво ли още не....

фиш?

# 12
  • Мнения: 1 299
... ама ми пише подробно на колко ме осигуряват, за кое колко се плаща като наприме ДОО, ЗО и какво ли още не....

фиш?
ми сигурно така му викат  Laughing
не съм наясно с тия неща, знам че трябва да ми дават - и те ми дават
А трябва ли да ги събирам тия фишове???

# 13
  • Мнения: 4 916
...  А трябва ли да ги събирам тия фишове???

тц, накрая на годината, ако изпитваш интерес, можеш да получиш от работодателя служебна бележка със сумираните доходи и платените осигуровки, данъци и пр. Да видиш колко си изхарчила през годината един вид.
Аз винаги се подтискам от сумите, които съм изхарчила и на които дължа още данъци ooooh! По тази причина април ми е най-гадния месец в годината.

# 14
  • Мнения: 1 299
ааа, значи правилно съм ги изхвърляла - не ща да се депресирам излишно  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт