Мнения за Peritol

  • 3 725
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте,
днес
синът ми се събуди без глас и отвреме на време ,
прокашляше гърлено(лаеща кашлица)
Извикахме педиатър и ни каза,4е има
възпаление на гласовите струни- ако не се лъжа..нещо,като на4ална
форма на ларингит...
няма температура и гърди4ките са 4исти...
Изписаха ни Перитол,витамин С и калцивев глюконат -ампули..
Още от вторият прием на Перитол,детето запо4на да  се омайва  и само му се спи-
веднага смятам да спра приема на лекарството...
Утре,ще позвъня за второ педиатърско мнение..
Перитола,има ли си адекватен заместител - май не става за деца,а защо ни го предписаха Rolling Eyes

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
според мен всичко предписано ви е противоалергично. перитола става за деца ,но не помня от каква възраст, в упътването не пише ли?. като противоалергично средство при нас и мои познати е бил ефикасен. за кашлица и спаднал глас не знам!

# 2
  • Мнения: 804
Нашата лична лекарка е давала на юнаците ми от бебета да пият "Перитол",вкл. и при ларингит. Те не са имали някакви странични ефекти,като да им се спи или нещо друго.Но това беше отдавна.

Сега има по-пречистени лекарства от рода на "Кларитин". Даже и от "Зиртек"-а,който е следващо поколение след "Перитол"-а и се предполага,че е по-добър, са ми лягали и спали часове наред. А и аз ако се наложи да го пия,ми е едно отнесено...

# 3
  • софия
  • Мнения: 376
ние често пием Перитол и до сега не съм забелязала такива странични ефекти,освен повишен апетит,но по принцип всички противоалергични средства имат такъв ефект.Добър заместител е Кларитин.

# 4
  • Мнения: 47 981
и при нас перитола се понася добре, за разлика например от фенистила
може да се замести с кларитин

# 5
  • Мнения: 804
и при нас перитола се понася добре, за разлика например от фенистила
може да се замести с кларитин

"Фенистил" има ли таблетки за пиене? newsm78 За първи път го чувам. Аз си мислех,че има само гелче за мазане при ухапване от насекоми.
Виж,за това е много добър.   smile3521

# 6
  • Мнения: 516
Благодаря за отговорите...донякъде се успокоих...днес ли4ната ми каза,4е навярно,дозата ние дошла в пове4е...и затова,за всеки слу4ай,минаваме на Ерилин,него,добре го понасяме..

# 7
  • Мнения: 1 116
Напълно нормално е да му се приспива на детето от Перитола !

# 8
Случвало се е няколко пъти да давам Перитол на сина ми- такъв апетит развива, а за спането да не говорим Rolling Eyes постоянно му се спеше , докато приемаше Перитол.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Напълно нормално е да му се приспива на детето от Перитола !

Разбира се! Даже и при подходящата доза.
На моята дъщеря й действаше обаче по- скоро обратното  Confused Дадох го няколко пъти и хвърлих опаковката.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И нашата докторка беше изписала на Павел Перитол.Беше на 5-6 месеца някъде.Изписа го,защото дребния беше пил антибиотик повече от три дни,като противоалерген.Стана доста сънлив,но ни обясниха че е нормално

# 11
  • Мнения: 959
и при нас перитола се понася добре, за разлика например от фенистила
може да се замести с кларитин

"Фенистил" има ли таблетки за пиене? newsm78 За първи път го чувам. Аз си мислех,че има само гелче за мазане при ухапване от насекоми.
Виж,за това е много добър.   smile3521

има го и в течна форма-дават го да се пие на капки

Общи условия

Активация на акаунт