помощ - колко време след аборт идва цикъла?

  • 170 877
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 862
Здравйте, много ме вълнува въпроса, ако след аборт правя секс и презерватива се скъса, дали е много вероятно отново да забременея?

Няма невъзможни неща  Peace

# 16
ЗДравейте.Искам да попитам тези,които са правили аборт след колко време им е дошъл цикъла,понеже на мен лекарят ми каза някъде около 30 дни след аборта ще ми дойде а минаха някъде около 35 вече даже почти 40 и още не ми е дошъл.

# 17
  • Мнения: 4 700
Цитирам си публикацията от предната страница.

На мен ми каzаха, че 6те ми доиде между 6 и 8 седмици. И моят аборт бе6е в 12 г.с. поради липса на сърдечна дейност. Дойде ми след 6 седмици, но предполагам, че нямах овулация.

# 18
  • Мнения: 203
И при мен беше така на 20.10 ми беше манипулацията и на 19.11 т.е на 31 ден ми беше МЦ!Знам,че от 30 до 40 ден трябва да Има редовен Ц!Но мисля да се обадиш на доктора ти той ще знае най-добре ситуацията при теб. Peace

# 19
  • Мнения: 432
Момичета  през октомври направих спонтанен аборт и после ми направиха кюретаж.Първия МЦ ми дойде на 48-мия ден ,а втория на 44-тия.Сега ми е 44 ден ,а още няма лелка няма и признаци да идва.Теста ми е отрицателен.Ужасно съм притеснена ,но на гинеколог мога да отида другата седмица.Някоя преживявала ли го е и знае ли на какво се дължи?

# 20
  • София
  • Мнения: 102
На мен вторият ми цикъл след абразиото ми..пропусна месеца,в който трябваше да ми дойде и ми дойде чак на следващия месец/на 60тия ден точно/.Ходих на док и той каза,че имам задържан фоликул-че понякога се случва,но трябва да се наблюдавам следващите 2-3 месеца,да правя фоликуметрия,за да се отхвърлят съмненията за ЛУФ синдром. Изобщо не е задължително и при теб така да стоят нещата,но ти давам пример със себе си.Може би не е нищо лошо и стряскащо. Praynig
Посети лекаря си! Peace
Късмет! Hug  bouquet

# 21
  • Мнения: 432
Извинявам се за невежеството си ,но какво е ЛУФ синдром ? И крие ли риск за бъдещо забременяване ?

# 22
  • София
  • Мнения: 102
Не си вкарвай филми в главата! Peace
Просто ти разказах какво се случи с мен - не е било с цел да те уплаша,а по-скоро да ти кажа ,че такива неща със закъснение на цикъла се случват.Отиди на лекар и той ще ти каже какъв е твоят случай.Съжалявам,ако съм те объркала повече. Embarassed
Всичко ще е наред! Praynig
  bouquet Hug

# 23
  • Мнения: 4 700
renxy , дай време на органиzма си да се въzстанови. При мен минаха около 6 месеца докато влеzна в релси, при други се нормалиzира веднага. Раzлично е, но едва ли има причина zа притеснение. 

# 24
  • Мнения: 432
Е всъщност много ми се искаше да се появят  EFP. Преди не бях чела нищо и бях по-спокойна.Едва когато направих спонтанен аборт прочетох за миссед ,кухо яйце и всички други причини за спонтанен аборт или медицински.И в резултат май взех да психясвам на тази тема.Като видя  EFN си мисля-Ето сега край не става и не става.После ако стане  EFP кой знае какви страхотии ще ми се привиждат вече.Та не знам до колко да си информиран те прави по-спокоен  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 10 698
оххх, да ви занимая и аз и ще се радвам на мнения...бях бременна...допреди дни...миналата неделя ме тръшна грип, много як, с дни наред висока температура, бременността ми беше съвсвем ранна, с 11 дни закъснение и една камара положителни тестове и разни други налични симптоми... когато трябваше да отида за да установиме бременността..на 17.02....станах рано заради температурата и изненадано видях че съм прокървила леко....събудих мъжо и хукнахме към тина киркова...там казаха че немогат да ме прегледат в 3.30 сутринта,нямали видеозон...отидохме в майчин дом-там също ме отрязаха,особено като чуха че бременността ми е в началото и ме пратиха да си лежа в къщи и да си абортирам на топло и да не съжалявам, че всичко е заради високата температура....същия ден вече намерихме връзки и по спешност ме приеха в тина киркова..оказа се че вече..... Cry оставиха ме под наблюдение и на следващия ден ги уговорих да ме пуснат и да отида на преглед когато трябва.За съжаление днес съм още много зле с тоя скапан, гаден,мръсен грип убиец! Дадоха ми едни хапчета, двечки,които да предизвикат кървене и да се доизчистя,въпреки че в матката нямаше нищо, само лигавицата беше удебелена...дано да се оправи че иначе ще ме чака кюртаж...та, накратко това е моята история..колко странен е живота.миналата седмица по това време бях най-щастлива на света, а сега най-нещастна. Чувала съм че след спонтанен аборт се забременявало по-лесно...знаете ли дали е така и знаете ли,дали при положение че аборта е в началото и не се е налагала медицинска намеса...кога могат да се подновят опитите.... Cry

# 26
  • Мнения: 203
М дааа!При пен е точно така!Вярно е това,че се забременява по-лесно!Не знам обаче колко време и дали трябва време,когато аборта е съвсем в началото и без лекарска намеса (кюртаж) абее изчакай да мине поне един цикъл нормален и тогава за всеки случай! Peace

# 27
  • Мнения: 3 695
nuclearbaby много неприятно и аз съм с подобен проблем и се интересувам от всичко което става след аборт

# 28
  • Мнения: 5
Моят гинеколог каза да се пазя три месеца след спонтанен аборт без медицинска намеса. Било необходимо да се възстанови матката.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 698
добре де...а да ви питам...след аборта, /до момента няма медицинска намеса/, но ми тече кръв вече седми ден, не е МЦ със сигурност,нямам никакви болки-това нормално ли е, да ми тече толкова време?
Пия антибиотик-тази болест,грип ли е ,какво е незнам но ме срази, вече осми ден  боледувам....ааа..пазете се много,че е ужасно!

Общи условия

Активация на акаунт