до какъв размер е нормално да разсте фоликул по време на овулация

  • 1 976
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 811
здравейте, много се стресирвам ввече, защото ми се струва, че гинекологът ми не разбира какво се опитвам да му кажа. много искам по някакъв начин да се убедя, че имам нормална овулация, той ме гледа и се вижда фоликул, който обаче е по неговите думи малко по голям от нормалното за фоликул преди да се спука. сега след пранзиците пак схте ходя за да видим дали се е пукнал, но се тревожа -тук чета , че прогестерони изследват ала бала. той казва ако не се е пукнал след цикъл почвам противозачатъчни, за регулирам цикъла. казва, че нямало смисъл да се изследват хормони , защото всеки месец са различни и не може да се направи заключение от едно изследване. много искам първо някаква сигурна диагноза и после лечение да се почва така да се почва лечение на незнайно какво...де да знам не съм лекар  и знам, че трябва да се доверя, но...като чета тук и изпитвам съмнения.
и още въпрос имам малка раничка на шийката на матката, но цитонамазката ми беше пап 1. възможно ли е това по някакъв начин да пречи на забременяването?

# 1
  • Мнения: 4 700
Е как да няма смисъл да се иzследват хормони. И това го каzва гинеколог #Crazy Пи6и от къде си, момичетата 6те ти препоръчат добър лекар. Диагноzа няма да получи6 беz да си иzследвала хормоните. Прогестерон се иzследва на 7 ден след ДОКАЗАНА овулация. И как така "ако не се е пукнал след цикъл" ? Той след цикъл zапочва да расте. Ако под цик.л раzбира6 менструацията. Раzбира се, че няма да се е пукнал. На кой ден от цикъла те гледа и колко дни ти е цикълът? Не се притеснявай. Имам чувството, че докторът ти не6то не е в час. Раничката zа6то не ти я иzгори?   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 716
Перспективният фоликул трябва да е с размери 18-26 мм.

# 3
  • Мнения: 53
Моят беше станал 30 мм на 15 ден от цикъла.На 17 ден се беше спукал, но док беше скептично настроен относно забременяване.
И се оказа прав Cry

# 4
  • Мнения: 7 716
След 26 мм фоликулът се приема за презрял и се предполага, че дори да се пукне няма да излезе качествена яйцеклетка.

# 5
  • Мнения: 2 811
da мисля 1е беше с 1 мм нагоре, презрял. а това какво би могло да означава и кои хормони да искам да ми тества? проблемът е, че каквото и да не е  в ред все изписват хапчета антибебе. много ми е странно това. от това, което чета ми се струва, че може прогестеронът да ми е по нисък или нещо такова. е как би се регулирал прогестерон или друг хормон от антибебе?? и ако се е пукнал утре да настоя ли за изследване на хормони?? и дали мога да позлвам същото направлениие, което миналата седмица?

# 6
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Настоявай за хормонални изследвания! Вярно е че всеки месец стойностите варират, но не с много и от тях определено може да се направят изводи за репродуктивното ти състояние.
Между 3ти и 5ти ден от началото на МЦ се излседват LH, FSH, Estradiol, Testosteron, Prolactin. Progesteron се изследва 7 дни след доказана овулация. Може да идеш и на ендокринолог за профилактично изследване на щитовидната жлеза - ехография и хормони. Тя също оказва голямо влияние върху забременяването.
За направлението не мога да ти помогна с информация. Само ще вметна че специалистите по стерилитет са в специализираните клиники, а не в поликлиниките за съжаление.  Sad
От противозачатъчни няма смисъл щом се цели забременяване. По-добре да се установи има ли причина за липсата на овулация - да се изследват хормоните, да се направи фоликуметрия в няколко последователни цикъла.

# 7
  • Мнения: 4 700
Съгласна съм с жабче zа всичко освен zа противоzачатъчните. Понякога помагат да се регулира цикълът и да се получи овулация. Например при ПКЯ. Иначе посе6тение при ендокринолог и аz бих ти препоръчала. Или при гинеколог-ендокринолог. Такива са специалистите по стерилитет.   bouquet

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
mipetrova, щом се цели забременяване има други начини да се регулира ситуацията - противозачатъчните не са панацея в такъв случай, а и не помагат на всички пациентки. По-добре да се стимулира овулацията и да се таймира с Прегнил. Ако проблемът е в прогестерона се изписват прогестеронови препарати - Дуфастон, Утрогестан. А и момичето пише, че не са й правени никакви изследвания - няма смисъл в такава ситуация да пие противозачатъчни без да се знае къде е проблема.

# 9
  • Мнения: 4 700
Така е. Затова писах, че помагат понякога . Зависи от диагноzата. И ако имах ПКЯ бих предпочела да пия 3 месеца антибебе, отколкото да ми правят фенестрация. Но това си е мое мнение. Всеки прави това, което намери zа добре. Раzбира се, че първо трябва да се намери причината zа липсата на овулация.   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 811
Ох, на мен ми дойде цикъла без да успея да отида пак, но явно е, че не е имало овулация. странното е , че сега ми е 22 ден само. Аз съм навита да пия антибебе- е не съм в див възторг, но няма да откажа. но ако може дами се обясни какво ми има преди това. така ми е странно , защото едва ли не аз трябва да подръчквам лекаря да ми казва какво ми е да поемам инициативи и тн. а ако няма овулация доказана както в случая  с мен- май има доказана неовулация- изследват ли се пак прогестерони и ако да то кога?

Ако пия антибебе, ми препоръчват да го пия дълго време/6 месеца-година/ , иначе нямало смисъл.но аз не мога да започна едно такова продължително нещо без да съм сигурна в диагнозата. иначе за раничката се разбрахме и сега след 4-5 дена ще ходя да ми я горят...аз съм пила антибебе преди доста време- имах кистички, тоест явно не съм функционирала перфектно и преди това. но тогажва не съм искала бебе още, и правих кратки курсове. тогава пак ми я изписаха насляпо, въпреки, че беше друг специалист. "имате киста, пийте диане и елате след 3 месеца" "нямате киста, имате кандида , слагайте си глобули Ь ". дразни ме и че посявките като ми правят пак не проверяват за чувтсвителност към препарати. изобщо не знам мързи ли ги тия лекари, какво...
до колкото знам ако започна антибебето сега, няма да могат да ми се тестват никакви хормони след това по време на самото лечение. тоест чак като свърша това лечение ще ми видят евентуално диагнозата...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мацка,не знам дали не трябва да чуееш още едно лекарско мнение,както са те посъветвали момичетата тук-да посетиш специалист по стерилитет.Трябва да се уточни какви са кистите и каква е причината за образуването им.Аз също имам раничка,но и двамата доктори,които съм посещавала до сега ми казват,че изобщо не трябва да я горя преди да съм родила.Преди две години и аз бях 1-ва група,миналата-2 ра,а тази не съм си правила още цитонамазка.

# 12
  • Мнения: 3 376
мацка, според мен си права да се съмняваш в методите за лечение на лекаря си. От кой град си? Нямаш ли възможност да потърсиш специалист по стерилитет от по-големите градове - София, Пловдив, Варна? Жабчето е права, че противозачатъчните може да помагат в някои случаи, но далеч не във всички, и така без изследване на хормони изобщо не трябва да се пристъпва към тях. Моето лично мнение е, че ако жената иска да забременее, не може да си позволи да губи време безсмислено пиене на противозачатъчни (както и в абсолютно безидейно предписан Дуфастон или Клостил). Противозачатъчните са си хормонални препарати (които както знаем не са безвредни) и не трябва да се предписват на сляпо.

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   На мен също ми бяха предписали противозачатъчни заради кисти. Беше точно като бебеправехме. С много рев се простих с три месеца опити и започнах да ги пия. После колко се пустосвах - само аз си знам. Резултата беше следния - кистите не изчезнаха, напротив, появи се еда по-голяма, която си я влача до ден днешен, обърка ми се цикъла зверски, а хормоните ми станаха пълен хаос. Трябваха ми няколко месеца докато се нормализира всичко. Прецени какво да правиш. Потърси и друго мнение, грешка е човек да се доверява само на един лекар. Казвам ти го от личен опит. Късмет мила, нещата рано или късно ще се наредят.

Общи условия

Активация на акаунт