Нещо с извара ?

  • 1 602
  • 12
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ще ми се да направя нещо с извара за детето/като следобедна закуска/, но да е простичко, като изпълнение и да не отнема много време    Hug

# 1
  • Мнения: 6 958
Можеш да направиш домашни питки или баница с извара; сандвичи с яйце и извара на партигрил; сандвичи от извара + разбити варени яйца + кетчуп (може да се яде така, а може и да се запече в партигрил); извара с кисели краствички и печена маринова чушка като плънка за садндвичи; палачинки с извара и т.н.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 647
300 грама извара, 150 грама пастет от маслини
забъркваш и станва чудесен пастет
 аз слагам и подправки , но щом е за дете  може и без

# 3
  • Мнения: 197
Смесваш извара със сирене, масло и подправки на вкус, пасираш и става чудесен пастет за сандвичи.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Всичко правя на око. Смесвам извара, кисело мляко, плодове(или плодово пюре), натрошавам и някоя бисквита и готово Grinning Това е една от любимите следобедни закуски на малката, а и баткото често го уважава.
А извара с пастет от маслини е също любимо на всички в къщи Peace

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Hug

Мерси на всички ! Реших да направя яйце с извара на партигрила, че ми се вижда най-лесно и бързо   Simple Smile

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 631
Освен всички рецепти с извара на мамите по-горе, аз правя и фалшива "Снежанка", май тя е по скоро за мезе  Mr. Green
Та слагам в купа извара, кис. мляко, малко олио, чесън, копър и сол и пасирам с пасатора докато стане гладка смес и после пресни краставички на кубчета. Не се усеща, че не е с цедено мляко.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Изварата я ползвам за направата на бухтички.

# 8
  • Мнения: 1 655
Това което аз правя е следното:
около 500 гр извара
1/2 майонеза Краси
няколко лъжици кисело мляко
подправки -чер пипер, пикантина, копър
чесън пресован
Става нещо като пастет, който е чудесен като мезе, за препечени филийки и т.н.
Някой път слагам вътре нарязан печен пипер.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Снощи правих принцески от намазани филии с извара и отгоре настърган кашкавал, запеках на партигрила. После добавих нарязани на колелца домати, че не ги обичам запекани. Стана супер вкусно   Simple Smile

# 10
  • Мнения: 375
Смесвам 500 г извара с 1 майонеза (обикновена) и според настроението и продуктите у дома:
- с червен пипер
- с чесън и копър
- с кис. краставички
- със задушени нарязани тиквички
- с печени чушки
- със сварени нарязани яйца
- с някакъв колбас.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Смесваш извара със сирене, масло и подправки на вкус, пасираш и става чудесен пастет за сандвичи.
Peace

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всичко правя на око. Смесвам извара, кисело мляко, плодове(или плодово пюре), натрошавам и някоя бисквита и готово Grinning Това е една от любимите следобедни закуски на малката, а и баткото често го уважава.
...


Това задължително ще се хареса на моя син  Peace. Ще го направя  Simple Smile
В момента имам извара, к.мляко, круши и банани. Запретвам ръкави  Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт