моля помогнете на един мъж

  • 1 801
  • 28
  •   1
Отговори
с ъс съпругата ми сме заедно от 4години и за съжаление жсе още нямаме деца колкото и да искаме проблема е че тя не образува достатъчно големи фоликули и незнам какжо да правя.много сме изнервени и не говорим мого на тази тема с нея

# 1
  • Мнения: 1 143
Здравей, дедо Мраз!
Че трябва да отидете при лекар специалист, мисля, че и сами знаете.
Колкото до говоренето, смятам че това е от изключителна важност за вас. Този проблем е много болезнен и за двамата, но със сигурност мълчанието няма да оправи нещата. Знам че е лесно да се каже, но ние имахме същия проблем и затова си позволявам да го кажа. Всеки страдаше самостоятелно и се криеше другия да не разбере. Сега знам, че можем да си кажем всичко, каквото чувстваме и определено е много по-лесно. Ще прозвучи много банално, но това е едно много добро лекарство - хората трябва да си говорят!!!     За това обаче е нужна понякога и помощ отвън - разбира се не от майки, баби или приятели, а от лекар психолог,  който да ви помогне да започнете да разговаряте помежду си. Ние май още не сме свикнали да търсим такава помощ, а тя може да се окаже безценна.

Пожелавам ви успех! Ще се радваме да чуем добри новини!

# 2
  • Мнения: 4 700
Ами отидете при специалист по стерилитет. Има начини да се предиzвика овулация. Успех   bouquet

# 3
значи благодаря за подкрепата просто пита до колко е сериозно това

# 4
  • Мнения: 4 700
Ами zависи каква е причината да няма овулация. А причини има много.

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 988
Говорете! Едно бебе се прави от двама, а щом имате и проблем трябва да сте си опора един на друг. Не трябва да бягате от темата и от проблема - само губите ценно време и нерви.
Потърсете специалист - лекар по стерилитет. Проблемите с овулацията в повечето случаи се разрешават лесно със стимулация и евентуално инсеминация или прием на медикаменти при хормонален дисбаланс. Трябва да се открие какво пречи на овулацията.

# 6
  • Мнения: 2 423
ДЯДО МРАЗ такива мъже като теб се броят на пръсти. БРАВО но все пак разговора е важен но по-ваважно е да идете на лекар трябва да се останови причината от каде разбрахте, че не образува достатъчно големи фоликули значе все пак сте ходили на доктор нещо не разбирам вие ли си поставихте диагнозата.......... Thinking Thinking Thinking

# 7
преди бреме ходихме при една позната и тя така каза но каза и че било на психическа основа

# 8
  • Мнения: 4 298
преди бреме ходихме при една позната и тя така каза но каза и че било на психическа основа
Това са абсолютни глупости!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
преди бреме ходихме при една позната и тя така каза но каза и че било на психическа основа
Това са абсолютни глупости!

# 10
  • Мнения: 820
преди бреме ходихме при една позната и тя така каза но каза и че било на психическа основа
Това са абсолютни глупости!

Е това е една много интересна диагноза ooooh!  - пълна глупост!Потърсете специалист по стерилитет. Проблема може да е много малък и лесно решим, а мълчанието няма да помогне.

# 11
  • Мнения: 740
Мразчо, все отнякъде трябва да се започне.
При нас също диалога беше труден. Проблема ни е мъжки фактор, а мъжете са доста чувствителни на тази тема. Ако мълчах, все още щяхме да сме на точка нула. Просто пристъпете към действие - лекар по стерилитет, изследвания и така - стъпка по стъпка. Няма място за мълчание. И деликатно да е  - пак говорете. Няма да стане като си скриеш главата в пясъка
Стерилитета не е присъда / цитирам един аватар Simple Smile /, а просто проблем, с който трябва да се справите. ЗАЕДНО!

# 12
  • Мнения: 150
преди бреме ходихме при една позната и тя така каза но каза и че било на психическа основа

Това са абсолютни глупости!Ne sa gluposti ima mnogo takiva sluc4ai pri koito niama nikakav problem i prosto naistina problema e na psihic4eska osnova i ako primerno dvoikata si osinoviat dete sled tova mnogo barzo zabremeniava i si ima i svoe dete  :DA c4e triabva da potarsi spetzialist c4oveka e taka!!

Пиши на кирилица! Това вече наистина е последно предупреждение! Следващият ти постинг на латиница ще бъде изтрит!

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 14:01 от Верити

# 13
  • Мнения: 820
преди бреме ходихме при една позната и тя така каза но каза и че било на психическа основа

Това са абсолютни глупости!Ne sa gluposti ima mnogo takiva sluc4ai pri koito niama nikakav problem i prosto naistina problema e na psihic4eska osnova i ako primerno dvoikata si osinoviat dete sled tova mnogo barzo zabremeniava i si ima i svoe dete  :DA c4e triabva da potarsi spetzialist c4oveka e taka!!

Има много причини, които могат да доведат до проблемно забременяване. Преди да са проверени всички възможни проблеми е престъпление да се дават такива съвети особено към хора с дългогодишен стерилитет. Ако например проблема е в мъжа, съпругата му може да се успокоява цял живот и пак да не забременее.

# 14
  • Мнения: 96
Мразчо, аз искам да се намеся по въпроса за мълчанието.
Ние с мъжа ми сме с мъжки фактор. Узнахме го преди много много години. Полекувахме го малко безрезултатно и после замълчахме и двамата.
Така се чакахме един друг да подхванем случайно темата, но уви, времето си тече и не спира.
Един ден моят гинеколог с няколко невинни думи отприщи в мен смелостта да говоря.
Не ме питай с какви усилия си наложих да отворя дума за това. Няколко дни отлагах и чаках да дойде удобен момент. После часове наред си броих на ум "1, 2, 3..." обаче на 3 така и не се престрашавах.
Докато в един миг просто попитах: Какво мислиш по темата за децата?
И като се отприщиха едни разговори... оказа се, че и двамата сме мълчали и чакали другия да проговори.
Това, че ти събра смелост и зададе въпроса тук, ти прави чест! Поздравявам те!
Сега събери още мааааалко смелост и започни темата пръв. И не се отказвай, колкото и жена ти да се разстрои, да плаче и да се опитва да смени темата. И на мен ми се искаше да говорим за друго, но постоянно връщах разговора на тази тема и така, докато и двамата не се освободихме от страховете си и започнахме свободно да говорим.
Искам да ти кажа, че като си казахме всичко по тази тема, след това ни беше много лесно да си казваме много други неща, които си спестявахме един на друг и сега сме много по-спокойни и доволни.

Пожелавам ти кураж и не отстъпвай! Сигурна съм, че и двамата много искате бебе, не допускай да ви се изплъзва времето!

Общи условия

Активация на акаунт