5 хранения, от кога?

  • 512
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

въпреки че ми е второ дете, все едно ми е първо. Малката ми дъщеря е на почти два месеца и яде през 4 часа. С тия интервали от по 4 часа не мога да вместя 6 хранения за денонощие, а ми се струва че 5 са малко за тази възраст, ама като не помня  Confused помагтайте момичета, как беше? Само на кърма сме и и давам когато иска, ама тя толко иска. Нормално ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Мисля че бебето определя тези неща и щом е доволно,значи му стига.Марти беше на 6 хранения до 7-я месец през 3 часа,от тогава минахме на 5 хранения през 4 часа.

# 2
  • Мнения: 119
Вярно, че не са много, но в края на краищата ако качвате нормално и пълните памперсите, нищо друго няма значение.

# 3
  • Мнения: 160
След въвеждане на каша,може да минеш на хранене през 3.5-4.0 ч.така е по принцип!

# 4
  • Мнения: 541
Вярно, че не са много, но в края на краищата ако качвате нормално и пълните памперсите, нищо друго няма значение.

  Peace подкрепям мнението

А за кашите има поне доста време още / според мен де/

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Бебето само ще си направи режима. Шушката мина на 5 хранения кагота стана на 6 месеца, сама си ги направи и до ден днешен сме така.

# 6
  • София
  • Мнения: 243
Ами то детето само ще реши кога му е достатъчно храната. При нас бебчо мина на 5 хранения някъде към средата на четвъртия месец. В рамките на две седмици съкратихме храненията от 7 на 5. Просто последното хранене го пропускаше. Отначало го будех, но той така и не искаше да засуче, а си спеше сладко. Реших, че е безпредметно и само го тормозя и  така преминахме по негова инициатива на 5 хранения на ден.
Само на кърма се, ако това има някакво значение.

# 7
  • Мнения: 2 616
Здравейте,

въпреки че ми е второ дете, все едно ми е първо. Малката ми дъщеря е на почти два месеца и яде през 4 часа. С тия интервали от по 4 часа не мога да вместя 6 хранения за денонощие, а ми се струва че 5 са малко за тази възраст, ама като не помня  Confused помагтайте момичета, как беше? Само на кърма сме и и давам когато иска, ама тя толко иска. Нормално ли е?

Радвай се, че сте на по 4 часа, ние още сме на интервали от по час и половина-два  в най-добрият случай, а сме съвсем малко по-малки от вас. За мен 5 хранения на ден ми изглеждат като някаква неосъществима химера  baby_neutral

# 8
  • Мнения: 1 449
В началото на втория месец бебка огладняваше на 4 часа. Реших, че 5 хранения са твърде малко за такава възраст и за около седмица успях да й наложа без проблеми отново 6-7. Да подчертая, че съм противник на режими, насилствено хранене и пр., но в случая смятам решението си за правилно. Винаги се водя по бебка - сама отказа нощното кърмене, сама мина твърдо на 6 хранения и т.н.

Седмица преди на стане на 4 месеца мина на 5 хранения и нищо не беше в състояние да я върне към предишния режим - очевидно вече беше готова. Предполагам, че вторият месец е имало друга причина да разреди храненията - например тя трудно се буди в интервала 8-12 ч. сутринта (въпреки че е гладна) и съответно прави по-големи интервали.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 01:32 от Косе Босе

# 9
  • Мнения: 276
Мерси за съветите, може би наистина е така както казва Косе Босе, просто не може да се събуди, а иначе да е гладна  Hug, защото ако не успея да и вместя 6 хранения се буди през ноща към 4, но ако има 6 и то паследното в 9 си изкарва до към 6-7 сутринта, което ме навежда на мисълта че в първия вариант яденето не и стига.  Колкото до кашите...... Shocked какви каши на 2 месеца, на дали и на 6 ще ядем  Wink

Благодаря на всички.

Общи условия

Активация на акаунт