Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 май 2007, 17:29 ч.

Vamos a la playa! ИСПАНИЯ

• 20 985
  • 293
  •   1
Отговори
  • Valencia, España

това сме ние

ANNET               Benidorm/Варна               
asto                   Santander/Свищов             
Rali_80               Madrid/Враца                     
GOYA                  Altea,Benidorm/ Павликени
clara                   Marbella/Русе                       
Dormilona           Ontenyente,Valencia/Шумен  Каролина

Хулиган4е       Ceuti,Murcia /Г.Оряховица Гергана Анабел 3г.
Марица             Valencia/Пловдив             Анна Мария 21/02/04
alest                  Valencia/София                Кристина 19/04/06

bari                    Tremp,LLeida/ Свищов     Алисия 04/11/04
Bec                     Azuqueca de Henares/Созопол 
dunda                Albacete/Плевен                Александър и Даниел
gery_to              Denia/Сливен                    Димитър 24/07/06
maripossa          Picassent /Кърджали        Пейко 25/04/95  и Николас 03/04/06
gaby_s               Elche/Габрово                    Георги 12/08/88, Стоян 14/09/90 и Давид 20/12/03

ru600                 Valencia /Плевен                 Никола 03/04/07
Teya                   Benidorm/Варна                  Ванина 01/04/93

Xapa                  Madrid/Сливен       
ROZI24               Roquetas de mar                  Хектор 28/07/06
Tаni-Bаrabani     Castellon/Плевен
Diddy                  Palma de Mallorca /София     Даниел 14/01/98
friki                     Collado Villalba/Ботевград     Андрес 07/10/06

geri79                 Villena/Плевен                       Мартин
Ameliya               Madrid
VIBORA               Madrid                                    Кристиана 21/03/05
Val                      Toledo /София                       Алекс   20/05/ 04
PepilotaG            Madrid/Пловдив                     Мариела 05/06/06
zorri t                  Getafe,Madrid/Пловдив         Милен и Виктория
Estrella ?

албум4ето ни

стерите ни теми4ки

ИСПАНИЯ,новата теми4ка

Mucha fiesta,poco trabajo...ИСПАНИЯ

Semana Santa....ИСПАНИЯ

Aqui escriben las mamas mas guapas...ИСПАНИЯ

ДОБРЕ    ДОШЛИ

# 1
  • E-CLM & CH-VD
Пу първа на новата темичка!  Mr. Green

# 2
 newsm44 Втора съм!

# 3
  • VLC/SP
Бронзов медал за мене  Laughing

# 4
  • VLC/SP
Ми хайде де, не го тормозете детето! Купете му едно братче и вие пък! Скръндзи такива     

Аз,аз съм скръндза... hahaha Ако можеше да купим готово изгледано на 5 години другото. Crazy Party

# 5
  • БГ-Плевен сега Испания
Ами хайде пу и за мен само с хубави неща да напълним темичката Peace

# 6
  • Valencia, España

Ако можеше да купим готово изгледано на 5 години другото. Crazy Party
На мен пък си ми харесват малките бебоци.Искам още,ама засега не  Mr. Green.Много са си слади4ки,въпреки тормоза,който ни налагат  Mr. Green.И аз не съм видяла тормоз,4е си спеше детето от първата нощ по цяла нощ.Яла си е винаги добре,не е искала никога да я нося и разнасям на ръце,занимава се и си играе сама,като имам работа /или съм на компа Embarassed/...Та искам друго,ама да е също толкова послушно Wink.
Марица,хайде ,не се 4уди,ами зарадвай Ани като се върне  Wink

# 7
  • ES
Здравейте,

аз отначало ходех в един фризьорски салон, за подстригване, миене, ампула с витамини и дефузер с пяна ми взеха 22 евро и това преди 3 години. После се запознахме с едно момиче, българка, ходеше на училище за фризьори и към училището имаше фризьорски салон. Тя беше вече почти дипломирана и ходех при нея. Почти на края на всяко подстригване минаваше учител и помагаше да завършат. Не са ме окепазявали. После взех да ходя и на кичури. Правят ги с фолио, работят с материали на Вела и също оставах много доволна. Подстригването (миене, сешоар) е 4 евро, кичури на дълга коса, подстригване и прическа - 22 евро. После взех да я викам в къщи това момиче, че да давам парите на нея, но не ме направи добре, а и аз после забременях и не съм се боядисвала с нищо. После с малкия не ми се висеше в тия салони, че то там опашките големи и повиках една българка, била фризьорка в БГ. Понеже исках драстично да си скъся косата, намерих си прическа в нета и и я показвам, тя такава физиономия направи, че разбрах колко е била фризьорка. Добре, че косата ми е чуплива. Обикновено като ходя в БГ се глезя. А мъжо подстригвам аз с машинката, веднъж на месеца, няма какво толкова да му се подстригва. Имам една позната тук тя горката в чудо се видя с тия фризьорски услуги. Иска като се боядиса руса да не жълтее, особено корените, но по нейните думи не могли да я направят.Иначе и е коствало 65 евро.

Хайде, Марица, захващайте се с братчето/сестричето. Като гледам Ани каква е guapatona не се съмнявам, че и другото ще е хубавко.

Браво, Алест, честита работа! Така е, с малко се почва, важно е да почнеш и да се поокопитиш, че с това майчинство сме в пълна изолация. А и там в потока от хора, от случайно запознанство току виж излязла друга по-добра работа.

А за билетите - моя е 285 евро (и бил на промоция  Shocked ), за Митя 85 евро и за мъжо - 320 евро. Казах, че са подобни като на ROZI24, като говорех за моите с бебо. Мъжа ми ще дойде по-късно, през Мадрид и ще се върне с нас през Аликанте, може би за това е по-скъп.

Ха, Алест, готова си за друго, ама да е пак момиченце ако може. Ела да видиш малкия мъж как ме прави дива и щастлива. Все още се буди по 2 пъти нощем, а през деня от едно известно време се заиграва сам, повечето все ми висеше на ръцете. После защо ставали свекървещици мъжките майки.  Twisted Evil

Хайде че стана много.

# 8
  • VLC/SP
alest,gery то хубаво да го зарадваме детето,но тя на въпроса ми"ЗаЩо ти е брат4е,мамо?"какво ми отговаря"За да го бия" Mr. Green А пък е много серт дете и не се и съмнявам,4е Ще го опердашва. smile3560 Тъй 4е спасението е голяма разлика.
От друга страна пък разказвала съм ви моите мъки докато бях бременна и раждането,после и тя е доста буйно дете,та сега ми светна пред о4ите.Порастна,разбира,възпитах я както трябва и ми е леко и свободно около врата. Whistling PartyИ после сега по новия закон,който е бил легално и с резиденция преди 01.01.2007 полу4ава право да работи за 4ужда сметка.Аз в понеделник се набутах по някакъв много нагъл на4ин в естранхерията,полицая не можа да ме удържи(или пък не искаше)та и вътре един господин ми го потвърди и ме изпрати по живо по здраво. Peace
Та затова не бързам с брат4ето или сестри4ето засега.Много искаме(то от мъжа ми какви агитации и подпитвания,Боже) две деца,но на този етап няма как.
gery,много евтинко при вас,бе жена това подстригване.А тук съЩо има една българка,фризьорка,оба4е тъкмо бях родила и не можех с беба да ида в салона където ходих и я викнах у дома.Трябваше да ми прави ки4ури.Кво прави тая жена,как се отплесна един ки4ур,та ми се пльосна в окото,незнам.Тогава обезумях от болка,за малко спрях да виждам и не повторих с нея.Предпо4итам си салона.

# 9
  • Valencia, España
"ЗаЩо ти е брат4е,мамо?"какво ми отговаря"За да го бия" Mr. Green .
Joy Joy Joy
...после сега по новия закон,който е бил легално и с резиденция преди 01.01.2007 полу4ава право да работи за 4ужда сметка.Аз в понеделник се набутах по някакъв много нагъл на4ин в естранхерията,полицая не можа да ме удържи(или пък не искаше)та и вътре един господин ми го потвърди и ме изпрати по живо по здраво. Peace

4е защо ти трябваше да се буташ в тая естранхерия...Колко пъти сме го обсъждали?Нали затова беше и мойта борба...Ами така е,не са те излъгали.Ако искаш и линк ще ти изнамеря  Mr. Green
Сега остава работа да си намериш  Wink,ама хубава,по специалността...Ще стискам палци.

Трябва и аз да посетя фриз.салон в най скоро време.Така оби4ам да ми правят разни работи по косата.Преди се дразнех,като им кажех само връх4етата,пък те стрижеха по 3 пръста,ама сега ми е все тая.Пак съм с дълга коса сега,но бях и с къса,средна по скоро,но много свежа при4еска.Харесваше ми ,но си е трудна за поддържане късата коса...Само с боята бях на далавера,все имах за два пъти  Mr. Green.А сега и две не ми стигат.
Дълго време бях с 4ервена коса и много ми отиваше,но се уморих и сега искам ки4ури.Проблема е,4е мойта коса си е доста тъмна,да не кажа по4ти 4ерна,та незнам как ще стане.
Сега ми е боядисана не мога да кажа 4ак тъмно кестенява,ама си е тъмни4ка.Как мислите постижими ли са ки4урите или да не си правя илюсион  newsm78 Mr. Green.А...и ки4урите и аз ги искам пепеляви,а не жълти,4е на циганка ще замясам  Mr. Green.

# 10
  • Valencia, España
Моми4ета,имам идея да сложа на първата страни4ка полезни линкове.Давайте идеи.Мислех си за
1.бг посолството
2.нещо за документите,ама трябва да се подберат линковете
3.авиокомпании
.....

Давайте идеи.Така няма да се питаме ве4но.То е ясно,4е ще се обсъжда пак,ама поне официална инфо да имаме закована.

Какво казвате?

# 11
  • ES
Алест, с тъмна коса наистина трябва да е добър фризьор за да те направи с бели кичури. Но аз съм виждала на тъмна коса червени или кестеняви кичури, стои много хубаво и по-естествено.

Марица, евтино е, но е все пак училище, не са фризьори, рискуваш. Но няма гаранция, че в някои хубав салон няма да излезеш недоволна.

Ей, другите мами май са някъде навън. Днес беше ветровито при нас, но слънчево.

# 12
  • VLC/SP
alest,знаех го,разбира се.Закона го 4етох,принтирала съм го.Оба4е повода ми да ида там беше друг,а и мога да кажа много ползотворен. Peace
За косата какво да ти кажа,на 4ерна коса много отиват 4ервени ки4ури,видях една мацка така и много красиво стоеше.А на 4ерно русо незнам,но пък можеш да експериментираш и Ще видиш дали Ще се полу4и.Пък ако не,какво толкова Ще се промениш после.
Гледах преди една седмица едно предаване и там казаха,4е сега е модно да се правят ки4ури с една идея по_светли от останалата коса.Резкия контраст не бил на мода.Но пък всеки коафьор си има собствено мнение по въпроса,та ако вземем да им се впрягаме... Laughing
gery,taka e навсякъде могат да те орезилят. Rolling EyesНапример с години в България ходех при една фризьорка.Беше страшно добра,имаше ужасно много клиентела.Тази година неЩо беше изпраЩяла тази жена,беше я избило на тотално късо подстригване.Та и мен ме подстрига зле,а после ходих да ме оправят другаде.Не ми е жал,заЩото косата ми расте ужасно бързо,сега е пак дълга,но ти става неприятно и не се връЩаш отново,когато не ти покрият изискванията.
alest,на коя 1 страни4ка искаш да пишеш това?
ЗаЩото в полезна информация за ЕС имаме публикуван материал за Испания,а като излезе неЩо ново винаги може да се допълни или модифицира.
А ако искаш да събереш вси4ки полезни линкове,Ще ти заема много място,заЩото има страшно много полезна информация.

# 13
  • E-CLM & CH-VD
Alest, и аз се колебая за същото - с тъмна коса съм, а искам светли, но не жълти кичури  Crazy Дай да ходим някъде заедно, та поне ако ни направят на плашила, да не сме сами  hahaha  hahaha А пък ако не станат руси, най-лесно е отгоре да им се сложи червена боя  Mr. Green
За линковете - на посолството всички го знаят, на Бг еър също. Аз билети търся и в румбо.ес или виахар.ком, също и дестиниа.ком

то хубаво да го зарадваме детето,но тя на въпроса ми "ЗаЩо ти е брат4е,мамо?" какво ми отговаря "За да го бия" Mr. Green

tooth tooth tooth                  newsm65

# 14
  • Valencia, España
Alest, и аз се колебая за същото - с тъмна коса съм, а искам светли, но не жълти кичури  Crazy Дай да ходим някъде заедно, та поне ако ни направят на плашила, да не сме сами  hahaha  hahaha А пък ако не станат руси, най-лесно е отгоре да им се сложи червена боя  Mr. Green
За линковете - на посолството всички го знаят, на Бг еър също. Аз билети търся и в румбо.ес или виахар.ком, също и дестиниа.ком

Весе,твойта коса е толкова хубава.Само ще си я съсипеш.То и аз май това "целя" с тези ки4ури,дето са ми влязли в главата  Mr. Green.Ама на,наумила съм си,4е искам да се слея с тълпата  Joy Joy.Нали куцо и сакато русо се прави,та и аз,като жабата  hahaha.
Един въпрос към теб  Mr. Green Sunglasses
Като се напрвим за резил и като трябва да си ходим две4ките...Коя къде ще ходи?Предпо4итам аз да дойда  Mr. Green Wink

# 15
  • E-CLM & CH-VD
А, хубава тя.. просто скоро не съм я окепазявала  hahaha, ама нещо много сребърни нишки взеха да просветват и трябва да се взема в ръце. Като съм на 30, да не съм за боклука, я  Crossing Arms Mr. Green
Иначе, ще ходим, където ни искат  hahaha, ако не ги е срам от нас  Crazy, че то знае ли човек каква маймуна ще е, като излезе от фриз.салон  newsm78 #Crazy Та като начало, лятото може да сме във Валенсия, а зимата в Лозана, ние и без това, както се очертава, ще оставаме още поне 3-4 месеца.  Praynig
Като казах Валенсия, се сетих за плаж, оттам пък за дупета, та оттам за диети. Ти с твоята докъде я докара  newsm78? Че аз нещо охлабих фронта.. заковах се на едни кг и не съм мръднала от 2 седмици  Twisted Evil Кога е следващия лунен период, та да направим една лунна диета?

# 16
  • Испания
Гери на6ите билети са малко по евтини,а сам ги пора4ала долу,горе по са6тото време newsm78, в което ти си ги платила.Много искат за Митето тези му6еници #Cussing out,за моя само 60евро.За фризор ту при нас има много балгарки фризорки Laughing,и на салони ходя.На моят маж фризора му е обратен Laughing,но стра6но хубаво постригва.Сега и аз сам си набелязала един такав,казват 4е са големи факири.По принцип се изросявам сама,вапреки 4е имам далга ,гаста и кадрева коса.Много е хубава теми4ката браво Peace.Гери като гледам сватоса Митето ,а за моя Хектор няма ли някоя мома Mr. Green,обе6тавам да бада добра свекарва Joy.Да лягам 4е утре сам до сада за сертификадо на Либро де фамилия за малкия,и трябва да стана рано.

# 17
  • La casa de Mickey Mouse
здравейте и от мен моми4ета
относно фризйорите аз си ходих винаги при едни и съЩи във валенсия на авд. де франция, много съм доволна, но са малко скъпи4ки, все пак моята коса е доста дълга, зна4и за ки4ури (много и многои финни), за изравняване на тона (матизар), маска и сушене ми вземаха около 100?, но винаги излизах като нова супер доеволна, откак съм тук ги посетих оЩе веднъж, но ве4е ми излиза съвсем скъпо пътя до валенсия и губене на по4ти цял ден не става, та преди няколко седмици отидох при едни в бенидорм супер салон запазване на 4асове, казвам си както винаги какво искам, а и то се вижда какво трябва да се направи, еми какво да ви кажа вместо на ки4ури излязох цялата руса без ни един ки4ур, добре 4е поне не жълктее и то заЩото се разбу4ах, скъсиха ми косата на половина заЩото видите ли вие фризиорката реши 4е толкова дълга коса не ми отивало а и не били модерни и реши да прави разни бритони (а аз съм с кръгло лице не ми отива), ужас голям скандал се заформи пове4ето хора които 4акаха си тръгнаха а аз не и плаих, но излязох много разо4арована и се замислям дали все пак да не продължа да си ходя във валенция  newsm78

# 18
cita previa (declaracion de la renta)

901 22 33 44

de lunes a viernes
de 9.00 a 21.00

За който се нуждае, този телефон е за Бенидорм.

# 19
Привет и от дъждовна Марбея  Hug
Какви са тези цени дето обсъждате за фризьорите ... много евтино ми звучи. Аз преди два дена се подстригах, ами 22 евро дадох  Tired с боядисването отива на около 50. Понякога мъжо ме боядисва в нас, че моята коса много капризна, а тук нали фризьорите не чуват като им обяснявам, че става зелена, така единия път стоях 6 часа в салона, боядисаха ме 3 пъти и накрая си излязох с една сиво -зеленикава коса. От тогава предпочитам мъжо да ме прави в нас - всичко свършва за 40 мин  Wink а и си слагам бои без амоняк, новата на Лореал е страхотна , не мирише, не гори косата, а покрива страхотно  Peace
Мъжа ми се подстригва където му падне, общо взето. Влиза и ако няма хора сяда, мрази да чака, обикновено му вземат 10-15 евро.

На мен май вече ми се иска да почвам с покупките, ама  се мъдря тук какво ще ми трябва и какво не ... ако някоя от скорошните мами има някой списък с първоначалните покупки за бебето, моля да го постне или да ми го прати на лични. Ние по план трябва да се появим края на септември, което значи че ще хванем 1 месец горещини и после ще захладнее, зимата ще сме на 4-5 месеца.

Рози, една мома - Русенка ще се ражда края на септември в Марбея, казаха че има носа на майка си, явно на нея ще прилича, което значи хубавица  Mr. Green Mr. Green  Ако ви се чака ...  Wink

Вес, Алест, не си правете експерименти с руси кичури, по-добре си направете червени. Аз сега като си потъмних косата и много се замислих за точно такава комбинация.
Алест, къде се изрусява всичко живо... при нас е обратното, русото вече хич не е модерно, на мен ми отне 1 година да мина от русо на тъмно кестеняво и май така ще си остана вече. Русото е много коварно, на 2 седмици трябва да се боядисваш, изгаря косата, става една тънка и сламена ... аз бях руса от както се помня (май около 13-15 години) и много съжалявам сега, че съм направила тази грешка навремето  Tired

Да се похваля, че днеска с мъжо имаме празник и правим 11 години заедно  Crazy Кога минаха не разбрах, а като ги кажа изглеждат толкова много  ooooh!

# 20
  • VLC/SP
Вес,ти пък за дупетата във Валенсия си се притеснила. Wink Тука по нашите плажове всеки си ходи с каквото Господ му е дал и не им пука.Пък и хората не обръЩат внимание.Даже много 4есто среЩана гледка е баби и дядовци по плажа,имам 4увство 4е са в пъти пове4е от младите.Лошо няма.Хората си носят хладилни 4анти,храна,яде се яко и няма мания никой за килата си.
Я кажете сега,моми4ета на козметик ходите ли и доволни ли сте?

# 21
  • VLC/SP
"Да се похваля, че днеска с мъжо имаме празник и правим 11 години заедно   Кога минаха не разбрах, а като ги кажа изглеждат толкова много  "
Oхо,4естито Клара   bouquet
Желая ви много Щастие,любов и разбирателство. Heart Eyes
Зна4и имало и други луди като нас,ние сме обЩо 15 години и аз не мога да си обясня как се навървя толкова време,но явно така си е драснато. Hug

# 22
  • Valencia, España
Клара,тук пък вси4ки са руси  newsm78.То нали Валенсия е все наопаки на вси4ки правила,закони и моди... Joy
4естита ви годишнина   bouquet.За другата ще сте тримка ве4е  Wink.да,зву4ат много 11 години,ама като се замисля и ние горе долу сме от толкова заедно,10ина  Mr. Green.Бързо си минават  Twisted Evil.
Марица,на козметик не ходя  Blush.Страх ме е ,да не ми окепезят,каквито са сръ4ни и вси4кознаещи Mr. Green

И за да споделя мнение с Анет,ще кажа,4е и при мен винаги се полу4ава така....Влизам в някой фриз.салон,4акам си порядъ4но,доста...сядам накрая и без дори да ме питат какво искам запо4ват да ми мият косата.Как да обясня с мократа коса какво то4но искам?Но дори и тогава не ме питат  Twisted Evil.Запо4ват да си режат...Аз в на4алото подска4ах,ама сега ги 4акам да видя дали ще ме попитат.И си казвам..Няма ли да ме питаш как искам? Mr. GreenНе ги разбирам,работа ли имат много,та искат да се отърват от клиенти  newsm78,не знам.
На мен ,въпреки съветите на Клара,ми се искат страшно много ки4ури...Докато не се опаря сама няма да мирясам,знам си се  Twisted Evil.

Весе,ама вярно,какви дупета,какво 4удо търсиш по наште плажове  Mr. Green.Тука са дупища и аз добре се сливам с тълпата,слава Богу  Joy.Ако бяха дупета,нямаше да припаря на плажа  Mr. Green.Добре ти е казала Марица,тук само се яде по плажовете.Като ги замъкнат тия ми ти посуди с яденеее,тия ми ти хладилни 4анти,маси ,столове и т.н и т.н   Пристигат към 12 и в 13 дет се вика запо4ват да прибират катуна  hahaha.

# 23
  • E-CLM & CH-VD
ДобрЮтрУ и от мен  Mr. Green

Клара, честита годишнина на вас!   bouquet Да празнувате този ден още много много години, все в радост и щастие! И да се увеличавате право пропорционално Laughing   bouquet Значи човечето ще е мома, а?  newsm78
Иначе, червените кичури не са лоши като идея, но червеното по принцип е много изискващ цвят и не на всичко отива.  newsm78 Аз бхя червена преди няколко години, и ако не бях гримирана всеки ден, бях като плашило. Просто цвета го изисква. А и за лятото ми се ще нещо по-светличко. То има време де, ще видим. Лошото е, че такъв цвят не се докарва само с едно ходене на фризьор.  Rolling Eyes

Анет, и мен най ме е яд като се разиграят с ножицата, без да те питат. Особено като отида за подрязване на цъфтежите  Twisted Evil По 100 пъти им казвам, че искам 2 пръста, щото ако ги оставиш, ще видят цъфтежи и в корените на косата ми  #2gunfire hahaha Как е тумбачето, подритва ли?  Mr. Green

Марица, какво е това чудо по плажа, лелеееее  #Crazy Те скоро ще почнат и скара да си правят май на брега  newsm78 УжасТ.  Mr. Green То и аз съм морско чедо, ама такова чудо не съм виждала. Най-много някои руснаци да изкарат доматите и сиренето, и толкова Laughing. Решихте ли за училището на млаката принцеса?

Алест, това за дупищата ми хареса  Laughing, за какво да се товарим с диети тогава?  hahaha Щом ще се сливаме с пейзажа и няма да изпъкваме... Аз съм решила като се върнем в Испания, да си купим велоергометър, да въртя педалите в къщи. Отсега подготвям милия за това, че с него нещата трябва да се започват по-отдалеч  Mr. Green Преди си бях купила ролери, и със сестрата на мъжа ми карахме, ама откакто тя падна по задник и се натърти доста, не ще да караме, а сама като лудите да тръгна, не ми се ще  hahaha

За протокола - на козметик не съм ходила още тук.
Не съм ходила и на кола маска. Сега се самонавивам за епилатор, накакви отзиви? Боли ли?  Crazy

# 24
аз бях с кестенява коса и много тънки сиво руси ки4ури седи страхотно на мен поне много ми харесва но сега като съм руса мисля да си пусна някое и друго тъмни4ко ки4ур4е 4е така стои много бозаво а съм и много бяла и съвсем като едно бяло петно съм както казва мъжо  Joy
Калрита 4естита ви годишнина оЩе многоо такива ви желая и вси4ко най най
ние сме доста назад с годишнините оЩе, но има време
относно покупките и аз изгарям ве4е от желание но мъжо отсе4е рано било и ме парира, но сега както няма да го има около месец може и да се поразходя по магазините, то не 4е тука има кой знае какви магазини и кои знае какъв избор за бебшорски истории но каквото има, май съм по скоро да си поръ4ам вси4ко по интернет да ми го доставят има страхотни бг сайтове, така няма да се ядосвам с майка ми 4е каквото и да и поръ4ам на женицата все неЩо обърква и все гледа други неЩа поръ4вам и аз да гледа за едни определени модели триколки като съм и дала то4но марки и модели вклу4ително и магазини в които да ги търси, след три дни обикаляне по магазиние се 4уваме и запо4ва да ми обяснява за някъква страхотна коли4ка която незнам си как си се разглобявала и незнам си какво и обяснявала продава4ката но с 4 колела и било по добре заЩото триколките били нестабилни и били скърцали много и аз направо  #Crazy онемях, какво да ви кажа
това е само една от изцепките, така 4е май Ще си поръ4ам вси4ко сама по интернет та да съм сигурна 4е е това което искам а не това което в последния момент е решила май4ето ми  hahaha
инъ4е винаги каквото съм и поръ4ала на жената го  изпълнявала много стриктно сега какво и стана незнам все на опаки (аз съм нямала опит тя знаела по добре, то така ама аз знам какво ми харесва и какво искам  Crossing Arms)
пак май само се оплаквам
и за списъ4е да Ще е много полезно заЩото наистина и идея си нямам за някои от неЩата които трябва да се вземат (наистина нямам съвсем никъкъв опит с малките деца, аз съм най малката в цялата фамилия)
и оЩе неЩо какво трябва да се носи в болницата

# 25
  • ES
Hola,

Алест, днес ходих в полицията да взема за малкия формуляр за попълване и миказаха, че първо трябва да има NIE и тогава да подадем за трима ни в екстранхерията. Само, че едно NIE се бави около месец, а после нас няма да ни има. Има ли срок за този сертификът. На криси искаха ли и първо да има NIE и тогава да и правят сертификадо?

Рози, не се притеснявай, мила, за снахичка, я виж що бременен народ тук из наш'та темичка и все са на момиченца. За Кларита е вече ясно, щом се е подстригала,  отрязала му е пишлето.

Честито 11 години, Клара, казвай рецептата!

# 26
  • ES
ЗА БЕБЕТО У ДОМА:
1.   Креватче, протектор за дюшека
2.   Памучно спално бельо - 2 комплекта + обиколник + балдахин
3.   Хавлийки - 2 - 3 бр.
4.   Тензухени пеленки (2-3 бр. – слагат се върху хавлията за след баня)
5.   Бархетни пеленки (7-8 бр. – постилат се при повиване, на консултации, шезлонг, люлка)
6.             Кърпички от илиенци J - 4 лв. за повръщане, плюене и там каквото още
7.   Ваничка + стойка за ваната (анатомична или хавлиена), леген за пране, пластмасово канче за поливане + кофа за вода.
Термометри - за вода, за въздух, педиатричен 
8.   Клечки за уши с ограничител
9.   Ножичка за нокти
10.   Памперси
11.   Шишета – авент – комплект от 2 големи и 2 малки + четка
12.   Биберони-залъгалка
13.   Уред за изваряване на шишетата и бибероните
14.   Козметика:   

14.1. бебешко олио или най-добре зехтин
      14.2. крем за дупе против подсичане
      14.3. шампоан
                14.4. сапун,
      14.5. мокри кърпи

15.   Памук; спирт 90 % (за пъп), топицин или др. антибиотична пудра (за пъп)
16.   Простор за сушене на дрешките вътре
17.   одеалца 2 бр. - тънко и дебело, олекотена завивка   
18.   бодита – 6-10 бр.- да не се обличат през главата
19.   комплект ританки с блузки - 2-3 бр.
20.   гащеризончета - колкото бодитата
21.   чорапи 3-4 ч.
22.   терлички 2 ч.
23.   лигавници 5-6 бр. 
24.   аспиратор за нос
25.    пижамки – 2-5
26.    шапка за след баня - 1-2
27.    памперси

ДРУГИ:
1.   сироп за температура – калпол, панадол, нурофен
2.   Чай против колики на "НІРР-лайка, копър, анасон"
3.   Капки Саб Симплекс, инфакол или др. срещу колики
4.   Няколко ампули физиологичен серум - за почистване на очи, нос
5.   Бебефон
6.   Гребенче, четка с естествен косъм

ЗА РАЗХОДКА
Количка
Термобокс (за шишета)
Шапка
Одеало/портбебе
Кошница/столче за кола

Това го копнах от темата на юлските бременлийки. Дано ви свърши работа, има много излишни неща според мен, неща, коит  ноже да се купуват в движение, а и може да не потрябват.

# 27
ми то и аз се постригах  ooooh!
за епилатор аз имам на браун от тоя детосе слага в хладилника за да не боляло, ама 4е и аз го описах, но не не боли аз съм доволна, поне ме боли по малко отколкото с клата и е много по практи4ен , не ги 4акаш толкова колкото колата, не се обръЩат и го ползвам когато имам време...
сега съм се навила след като родя на фотоепилация  Praynig дано мъжо не се разубеди до тогава, но и той какъвто е враг на космите постоянно ме тормози да го депилирам, нали го е страх 4е с колата Ще го боли само депилация, а за веждите пиЩи като заклан 4ува го целия блок, язък 4е е такъв огормен и все се пер4и 4е е мъжкар  Joy

# 28
gery_to много много мерси  Hug

# 29
Да се похваля, че днеска с мъжо имаме празник и правим 11 години заедно  Crazy Кога минаха не разбрах, а като ги кажа изглеждат толкова много  ooooh!

4естито скъпа. Наздраве от мен за ваше здраве beer
Да сте все така сплотени, влюбени и готини.

Марица, аз ходя на козметик в Аликанте в центровете на Ив Роше, по скоро на един от тях. Имам си моя козмети4ка , само при нея ходя. Мнооого съм доволна и от обслужването и от ка4еството. Използват само техни продукти, много са леки и са само на био основа. Имам много капризна кожа. Сесията е кум 4ас и 10 минути , вклю4ва и масаж. Плащам 30 ?, но като редовен клиент на всеки 5 процедури 1 ми е безплатна. Излизам като новородена. Ина4е ползвам друга марка козметика за лицето.

# 30
  • Valencia, España
Hola,

. За Кларита е вече ясно, щом се е подстригала,  отрязала му е пишлето.

ми то и аз се постригах  ooooh!

Joy Joy Joy
ох,ще ме уморите от смях

# 31
  • Valencia, España
Алест, днес ходих в полицията да взема за малкия формуляр за попълване и миказаха, че първо трябва да има NIE и тогава да подадем за трима ни в екстранхерията. Само, че едно NIE се бави около месец, а после нас няма да ни има. Има ли срок за този сертификът. На криси искаха ли и първо да има NIE и тогава да и правят сертификадо?

Shocked ShockedЗа НИЕто...Как бе,тук го дават веднага в естранхериата  Rolling Eyes.Как е възможно да са толкова туткави при вас.Успокоявам се,4е не е Валенсия първа в класацията по мудност  Mr. Green.
Иска се,да,без НИЕ няма да издадат сертификадото.Да ти кажа хи4 не се коси   Wink.Не ти трябва изооообщо.Без майтап.Паспортите са им достатъ4ни.Като си помисля и аз какво тър4ане беше,какъв зор...а то не върши никаква работа. Twisted Evil

# 32
Clara,честита ви годишнина! Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers SunflowerДълги години да сте заедно и да сте много щастливи luvbed
Вес,и аз съм от лунатичките...днес е подходящата фаза на луната ...от 13.09 часа

Момичета..голяма лудница у дома ...с това куче...още по-голяма стана...Давид го превърна на ТОПКА.http://good-times.webshots.com/video/3091528360101061701ZhiKQj
Ужас box
Почивните дни изкарахме по Морето.Не посмяхме да се къпем,но поне малкия се натича и кучето се наигра http://good-times.webshots.com/video/3019486690101061701KRJLvl
 Ето ТУК малко снимчици,не са много качествени...апарата ни май си отива...
Отивам да готвя,че сега и големите ще се върнат...
Целувки!
  bouquet

# 33
  • Испания
Здравеите и от нас!Наи-после да се приберем с  бебо ooooh!,а такова гадно време е наван.Поне свар6их раобота .вземах документа и сега 6те го пра6там до Гранада.Ходих да питам и за папела ми ,и ми казаха 4е си оставам само с белия лист без право на работа до 2009.Питах и за малкия и тя каза 4е трябва паспорт ,а и както казва Алест няма нужда толкова бягане за ни6то Naughty.Клара 6те по4акаме за снахата Crossing Arms,дано прили4а на маика си.И аз като ми дадоха веднаж снимка от екографа ,му се вижда6е нослето и прили4а6е на моето Mr. Green.И като роди тои си бил прили4ал изцяло на мама Simple Smile
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2714673 Ами това е лек ден на вси4ки  bouquetКлара 4естита годи6нина много лубов,и пална ка6та с де4ица

# 34
  • E-CLM & CH-VD
Aнет, сещам се за кой епилатор ми говориш. Аз се колебая сега между един на Браун и един на Филипс... да видим  Thinking Мен повече ме е страх от шума от епилатора май, отколкото от евентуалната болка  hahaha

Габи  Joy, голям майтап са малкия и кучето! Давид го подмята, ама и кучето се закача, явно са станали добри приятели  Mr. Green А какво име избрахте за кученцето? newsm78
Щом казваш, че времето за лунната диета е започнало.. аз и без това не бях закусила ooooh! ще си продължа до утре. До колко часа утре, впрочем?  newsm78

# 35
Вес,не знам newsm78,виж ТУК. И в темата за диети пише много неща...аз се записах уж и там,ама темата се движи с голямо темпо и не мога да и хвана дирите...
...а кучето се казва Дива Heart Eyes

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 17:03 от gaby_s

# 36
  • VLC/SP
Здравейте отново. Grinning
Тъкмо се прибирам от Ахенсия Трибутария,тъй като не сме съгласни с борадора,взех 4ас за днес,първия ден от кампанията.Много съм доволна сега от крайния резултат. Hug
За козметиците,аз ходя и тук и ми харесва как работят.
Тея,за тази сума това което ти дават насреЩа е направо великолепно.
Тук е по_скъпи4ко,за жалост. Confused
Вес,питаш за епилаторите,аз от много години се епилирам вкъЩи,имам епилатор на Браун.Мен не ме боли изобЩо.А и е хиляда пъти по_удобно според мен,отколкото да ходиш да те епилират по салони.
В България ходя на едно място при една и съЩа мадама козмети4ка,но тази година се беше разширила много.Имаше у4ени4ки разни и ме пита,Щото се знаем ве4е,дали искам за 1 седмица да й бъда "модел",върху който Ще показва разните му там масажи на лице и тяло.Ми как да не искам,бе,аз съм 4овека. LaughingГолям кеф беше,ей. Peace PartyМнооооого добре ми се отрази на телцето. Hug
Тука съЩо съм ходила на масаж,от 25 до 30? е при нас,но не са така силни в ръцете,а трябва.
gaby,много хубаво сте си изкарали като гледам по снимките. Wink

# 37
  • E-CLM & CH-VD
Gabi,  мерси за линка  Hug За първи път ще я правя тази лунна диета, да видим дали ще издържа и дали ще има ефект  Thinking

Момичета, един въпрос. Ние ще си идваме в Испания тази седмица. Ще платим и данъците. Исках да питам някоя от вас, която е живяла под наем. Възможно ли е да ти намалят от данъците, ако представиш квитанциите?  newsm78 Но не знам дали ще се приеме плащането на наем, при положение че изплащаме и жилище  newsm78. Но все пак като сме в чужбина, не можем да живеем на улицата  Crossing Arms Някой попадал ли е в такава ситуация? Че ако намалят, да ходя докато е време, да взема от секретариата тук една бележка от кога и колко плащаме за наем  Thinking

# 38
  • En un lugar de La Mancha...
Вес,аз с епилатор така и не свикнах да се епилирам,мен лично много ме боли,предпочитам "колата".Тук ми взимат 18?.Сега от 1 месец си правя фотоепилация,за която яко се оръсвам,но се надявам да приключа веднъж за винаги с този проблем.Иначе за фризьорите-тук последния път ми взеха 80? за подстригване,боядисване,кичури и издухване Shocked-доста ми се стори.Колкото до лицето,за сега съм го оставила на втори план,но ми се иска по-нататъка да си направя по-дълбок пилинг,защото ми излязоха отвратителни петна от бременността.Дано в Б-я да е по-евтино,че да се възползвам това лято. Wink

# 39
лелееееееееее Габи много се смях с твоя мал4уган а ку4енцата са ми слабост нали моя си е в бг а не при мен и толкова ми липсва, това лято смятах да си отида и да си го прибера  а то виж какво стана така 4е Ще постои оЩе малко милия на бабин дом няма как
аз преди я правих лунната диета има невероятен ефект, но не трябва ниЩо да ядеш, само вода може и 4ай с мед ниЩо друго ако не можеш да издържиш хапвай по някой плод, моята приятелка след раждането за около 5/6месеца с лунната диета свали над 10кг 4е и аз покрай нея но свалих малко по малко е поне съм доволна и си ги бях запазила, елате да ме видите сега мъжо с право ми вика ме4о Joy, но здраве да е бебо да е жив и здрав пък килограмите майната им

# 40
Много пишете, бе, аз не мога да ви изчета  ooooh!
Благодаря на всички ви за пожеланията  Heart Eyes да ви се връщат тъпкано  Wink
Гери, рецепта за 11-те години няма, при нас всичко ставаше на шега, така тръгнахме, така дойдохме е Испания, така се и оженихме преди 2 години. Толкова бързо минаха, че въобще не сме ги усетили.
Мерси много за списъка, а сега да помоля който каквото се сеща да добавя  Wink На мен ми стана странно този леген за пране  newsm78 за какво ми е и сушилник да се сушат дрехите вътре  newsm78 и това не ми е ясно. Ако може някой да помогне  Blush и бройките не са ли много малко в този списък - 1 протектор за дюшек, 2 комплекта чаршафи, 4 шишета ... абе всичко ми изглежда малко  Blush

.... За Кларита е вече ясно, щом се е подстригала,  отрязала му е пишлето.

Аз това го свърших след като ми казаха, че е момиченце  Wink Е, не можех да си представя до септември да не се подстрижа, че аз щях да приличам на плашило сигурно  Blush

Габи, голям сладур е малкия звяр  Heart Eyes  А двамата с Давид са страхотна гледка  Hug

# 41
  • Valencia, España
. Възможно ли е да ти намалят от данъците, ако представиш квитанциите? 
Да
Но Весе декларацион/а трябва да ви е не симплификада,а ординариа щом плащате и апартамент.Консултирай се по въпроса с наема.Ние прилагаме трика  Wink.

# 42
  • Алтеа,Испания
   То човек да не излезе за ден. После не мога да ви изчета.

Благодарим на geri_to много полезно списъче за бебенца.

За епилаторите,от както забременях болката стана нетърпима. Не че преди не ме болеше, но..Голямо хвалене на този новия Браун, който е с лампичката и обезболяваща торбичка и т.н. Никакъв ефект.Болиии. Не че съм нещо капризна, ама с бръснача е много по-удобно.Поне сега.

Отчетох се и при матроната вчера, бебка е добре, не спря да шава. И с килограмите за сега съм добре. Качила съм цели 2 кг. Много се радвам, че поне ще имам "мегдан" за после.

# 43
  • E-CLM & CH-VD
. Възможно ли е да ти намалят от данъците, ако представиш квитанциите? 
Да
Но Весе декларацион/а трябва да ви е не симплификада,а ординариа щом плащате и апартамент.Консултирай се по въпроса с наема.Ние прилагаме трика  Wink.

Щом става номера, ще се консултираме и за това, то се е видяло, че ще сме на консултации поне 2 дни.  Tired

Аз преди малко се сдобих с епилатор на Браун. Ако утре около обяд чуете някой да врещи от болка, значи аз сефтосвам епилатора  hahaha

# 44
  • ES
Малий, много сте смели с тия епилатори, мен ме е страх само като бръмчат камо ли да го сложа това чудо на кожата си.

Бременлийките, пишете и четете в от4етните теми, нищо, че не бременеете в България. Аз много неща научавах оттам, защото тук даже и да питах матроната и гинеколога на прегледи не ми казваха нищо, не знам 6то за метод на работа.

# 45
  • Алтеа,Испания
   Моля Ви, някой беше пуснал едни сайтчета с БГ телевизии. Нещо ми се затриха, а сега ме мога да ги намеря в предната тема.
   Ако някой знае нещо, нека сподели.

Съжалявам, че не мога да използвам емотиконите. Нещо става.

# 46
# 47
  • ES
Анетт, напиши ми, моля, бг саитовете, в които пазаруваш за бебето.

# 48
  • БГ-Плевен сега Испания
Здравейте мацки то след дъжд качулка ама да ви почерпя и в нашата темичка за именния ми ден beer2

clara със закъснение честита ви годишнина да сте живи и здрави и да се радвате на едно сладко бебче Heart Eyes

Аз от кога се каня за епилатор и все си викам че ще ме боли и не си купувам и си карам с бръсначката дамския жилет-венус.

alest ако е възможно пусни ми линка за разясненията за документите.За такива които са били само с резиденция а сега могат да вземат и с право на работа, ама как го обясних  Outta JointПонеже прочетох че сте го обсъдили а аз точно съм била в междучасие Joy и не съм разбрала.

# 49
  • Sofia
Момичета, има ли ниско бюджетни самолетни компании, които да летят до Испания и по-точно до/около Валенсия?

# 50
  • Valencia, España
Момичета, има ли ниско бюджетни самолетни компании, които да летят до Испания и по-точно до/около Валенсия?
За жалост НЯМА  Twisted Evil.Ей това ни е болката...Из цяла Европа напускаха за БГ,само от тук още се мотат.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 10:18 от alest

# 51
  • Valencia, España
Здравейте мацки то след дъжд качулка ама да ви почерпя и в нашата темичка за именния ми ден beer2

alest ако е възможно пусни ми линка за разясненията за документите.За такива които са били само с резиденция а сега могат да вземат и с право на работа, ама как го обясних  Outta JointПонеже прочетох че сте го обсъдили а аз точно съм била в междучасие Joy и не съм разбрала.

4естит имен ден на патерици   bouquet Да си здрава,щастлива и оби4ана   bouquet

За документите обсъждахме с Марица,трябва да изнамеря пак линка.Ина4е аз имах идеята да заковем на нашта първа страни4ка подобни линкове,ама никой нищо не каза и затова го оставих  Blush 4естно казано аз не съм много убедена ,4е става номера...т.е ,ако си бил само с бяла резиденция или не си имал до сега тархета,4е може да се работи  newsm78.Със сигурност знам за тези,които са имали поне едно разрешително за работа,4е взимат комунитария с право на работа според Реал Декрето 178/2003...

# 52
Здравейте аз съм Димана и от 13години живея в Испания в гр. Севиля иначе съм от Варна. Имаме три деца Мария Тереса на 8месеца Тринидад на 3 и Мария Лусия на 5    

# 53
Добро утро моми4ета
Гери ето ти основния сайт http://marti-online.com/featured_adv/shops/
аз съм си избрала две фирми които ми допаднаха много, но все пак мен ме вълнуват малко по разли4ни неЩа а дрешките са им страхотни и мисля доста по евтини на мен поне ми допадат, в4ера бях в НМ наистина има някой интересни работи, но незнам ниЩо кои знае колко практи4но
относно идеята за сайтвете на първа страни4ка аз съм за  Peace, така няма да се налага да се връЩаме постоянно в сжтарите теми и да търсим Ще е много по лесно

# 54
  • Valencia, España
Добро утро и от мен  Grinning
Анет,сега остава и идея да дадеш за кои сайтове да сложим  Wink newsm78.4е в главата ми е каша ,а и не знам кой какво го интересува и смята за важно.
Да ти кажа аз не съм се ровила в бг сайтове за бебешки нещица,но ми стига да погледна в ДаНет и виждам,4е е доста по евтино от тук.Да не говорим колко много неща има,които не съм ги виждала тук изобщо.

Диманна,добре дошла при нас   bouquetЩе видиш,4е ще ти хареса  Wink.Колкото пове4е време прекарваш във форума,толкова пове4е  Mr. Green.Браво на теб,3 де4ица   bouquet.Зна4и,освен Габи ,ве4е си имаме и друга многодетна майка героиня  Wink.На Габи са все мом4ета,твойте пък са само моми4ета  Grinning.То като тръъъъгне,спирка няма  Joy.Пробвайте пак за мом4е,а Габи да се захващат за моми4енце  Wink.

# 55
  • Valencia, España
Здравейте аз съм Димана и от 13години живея в Испания в гр. Севиля иначе съм от Варна. Имаме три деца Мария Тереса на 8месеца Тринидад на 3 и Мария Лусия на 5    
Кога са родени моми4енцата ти,за да ви сложа в списъка?

# 56
  • Valencia, España
Пак си мислех за Рали...  newsm78 Дали не е родила ве4е?
Ами асто?Тя пък не е писала от време оно  Mr. Green Joy.Тя май се е сдобила с бебе ве4е,нали беше за на4алото на май,ако не ме лъже паметта  newsm78

# 57
Привет мами, леле вие не спирате да пишете #Crazy не мога да ви изчета Joy Joy
Ние тия дни бяхме на разходка до Торевиеха на гости на приятели. Да ви кажа честно много съм разочарована от самата Торевиеха. Нещо не ми хареса. Не е това което очаквах. Остана ни срещата със стари приятели Hug
Цитат
[/Здравейте мацки то след дъжд качулка ама да ви почерпя и в нашата темичка за именния ми ден

alest ако е възможно пусни ми линка за разясненията за документите.За такива които са били само с резиденция а сега могат да вземат и с право на работа, ама как го обясних  Понеже прочетох че сте го обсъдили а аз точно съм била в междучасие  и не съм разбрала.

quote]
Цитат
4естно казано аз не съм много убедена ,4е става номера...т.е ,ако си бил само с бяла резиденция или не си имал до сега тархета,4е може да се работи  .Със сигурност знам за тези,които са имали поне едно разрешително за работа,4е взимат комунитария с право на работа според Реал Декрето 178/2003...

Аз съм така с резиденция без право на работа и сега ми дадоха Съртификадо с право на работа.

Леле пак се провали моето писане, излизам мацки.
Поздрави!!!

# 58
Mariq Teresa e rodena na 26awgust 2006 Trinidad e rodena na 17 mai 2004 a Mariq Lusiiq na 19Juni 2002

# 59
Диманна,добре дошла при нас   bouquetЩе видиш,4е ще ти хареса  Wink.Колкото пове4е време прекарваш във форума,толкова пове4е  Mr. Green.Браво на теб,3 де4ица   bouquet.Зна4и,освен Габи ,ве4е си имаме и друга многодетна майка героиня  Wink.На Габи са все мом4ета,твойте пък са само моми4ета  Grinning.То като тръъъъгне,спирка няма  Joy.Пробвайте пак за мом4е,а Габи да се захващат за моми4енце  Wink.[/color]
Диманна,добре дошла и от мен Hug Hug HugРадвам се,че и ти като мен си с три дечица.Дано зарибим момичетата тук за повече бебета Grinning
alest,на мен вече ми е късно...ако бях по-млада...щях да родя още едно...толкова обичам бебешоци Heart Eyes
Дунда,да си жива и здрава и с радост да си носиш името!  bouquet
Mariposa,и на мен Торревиеха не ми харесва.
А къде е Хулиганче...да не би...като се появи да ни се похвали с нещо,а....

# 60
добре дошла Димана
и аз искам 3 деца, но не знам дали Ще стане, мъжа ми все пак си има едно и от предишния брак, за второ със сигурност е съгласен но не знам дали Ще се съгласи за трето, обожаваме и двамата децата, но все пак трябва и да ги отгледаме и да им осигурим някакво бъдеще
за сайтове за документите от 02/04
на посолството
на министерио де едукасион
и незнам още какво
а за бг телевизия
давайте идеи не знам още какво
а за пазаренето гледам страни4ките и съм си избрала много неща, за сега не смея да поръ4вам още кой знае какво, но най добре е ако има кой в бг да ходи по магазините и да ти купува нещата, притеснява ме по интернет 4е не мога да пипна материите, въпреки 4е ги пише, ама мойто май4е като се отплесва все по други неща а не по каквото съм и казала
вижте тази коли4ка
http://www.giordanibaby.it/galleria.php?pdt=296&folder=ppesa … gio_0230_58_M.jpg
жълти4кото е направо невероятно и в бг не е скъпа 500лв т.е. 250?, но е с 4етири колела а аз искам триколка, защо вси4ки по интересни модели ги правят с 4 колела

# 61

Ееее, още една мама Андалуса се появи   Wink Добре дошла сред нас, за веселото съм сигурна, че няма да скучаеш  Wink
Много се надявам Хулиганката като се появи да е с хубави новини Praynig
Гери, ние четем и пишем в отчетните, ама все пак в Бг нещата са доста по-различни, а и все пак вие имате опит, а там всички сме на един хал  Laughing Аз продължавам да се чудя защо ми е да си купувам сушилник например и леген за пране, не ми минава през акъла да пера дрешките на бебето на ръка... или бъркам  newsm78
Дунда, честит имен ден на патерица, да ти е живо името   bouquet
Анет, и аз така се ядосвам на колелетата  Laughing ама все още стандартното явно се предпочита и затова правят по-малко модели триколки .

# 62
Цитат
Аз продължавам да се чудя защо ми е да си купувам сушилник например и леген за пране, не ми минава през акъла да пера дрешките на бебето на ръка... или бъркам 
Аз да ти кажа,като "новоестренада" мама,че списъка,който са ти дали е доста точен.Това за легенчето,моята майка много настояваше да си купя и до някъде беше права.Както знаеш,ще имаш много дрешки за пране и пералнята е най-подходяща за случая,но понякога(поне при мен често се случва) се налага да се позапере предварително бодито или ризката,защото не всичко остава вътре в памперса Laughing,често излиза и отвън....и се налага да се запира.Предполагам,че знаеш,че бебешките дрешки се перат отделно и със специален прах за пране(за бебета).Аз например ги суша в сушилня и не ползвам сушилник.
Благодаря,момичета за сайтовете,които поскате за пазарене за бебета,така мога да сравня цените с тук и да решя кои неща да оставя да си купя в Б-я  bouquet

# 63
  • в Tara
няма!
тази година един билет до бургас ми излиза близо 500 евро с нашия смотан превозвач!
най-вероятно ще пътуваме с друга компания, може и да правим смени, но такива грешни пари не давам на тези монополисти дето се самозабравиха...

# 64
Пак си мислех за Рали...  newsm78 Дали не е родила ве4е?

Не съм, не съм, още сме си 2 в 1  Mr. GreenАма нещо по4ва да ме хваща шубето ве4е  Confused
А я да ви питам какъв прах за пране ползвате за бешките дрешки, някоя марка да препоръ4ате (Ариел на мен ми се струва много силен за бебета newsm78), а те4ен или от нормалния. За омекотител, 4етох 4е поне за първите 3 месеца не бива да се слага.
Ина4е ние си имаме коли4ка ве4е:D, много е сладурска в 4ервено и тъмно бежово, по4ти кафяво, абе зву4и странна комбинация, но изглежда много добре на живо  Peace
Габи, ама много ви е готино ку4енцето и ми се струва, 4е доста е порастнало.
Анет, не бързай още с покупките, из4акай намаленията през юли.
Хайде лек ден и от мен...и дано по4не да се оправя това време, 4е пак е едно мра4но навън  Tired

# 65
  • в Tara
аз ползвах от този прах

# 66
Аз ползвам Norit Bebe,а омекотител-VerNel Delicado.Не бях чувала,че не може да се използва мекотител,даже този ми го бяха сложили с рекламните продукти,които ти подаряват в болницата.От раждането не се страхувай,с епидуралната е много леко-поне при мен беше така

# 67
Здравейте момичета! Направо ме разбихте! Толкова сте писали ..., че и нова тема сте отворили. Надуших я де, ама като видях и 4 страници забравих за какво бях влезнала hahaha
Честит имен ден на dunda! Пожелавам ти здраве, късмет, лИбов, все хубави работи!  bouquet
На 23 април имах дата за тархета комунитария. До мен имаше една българка, която преди месец си беше сложила отпечетъка, обаче чула и тя, че вече такава тархета не е нужна. Беше дошла да си вземе сертификат с NIE (не знам новото му име ooooh!). Направо си я изпратиха по живо по здраво - казали й, че такова нещо няма newsm78. Те май и те не знаят какво става. Ужас! Знаете ли колко време се чака за получаване на тархетата? Там ми казаха от 4 до 6 месеца #Crazy! Разбрах, че ако имаш оферта де трабахо тогава ти дават сертификат с право на работа newsm78. Нещо ми е много омотано всичко. Няма грам яснота по тези въпроси. Знам, че това многократно е дъвкано, ама и аз да споделя smile3506
И аз скоро си правих кичури тук в едно квартално салонче. Доволна съм. За всичко ми взеха 30 евро. Имаше някакво намаление за вторник, сряда и четвъртък и уцелих момента Simple Smile
Желая на всички ден, изпълнен с положителни емоции!

# 68
  • ES
Здравейте сладуранки,  Hug

Алест адмирирам  Laughing  линковете на заглавната страничка!

Клара, бебко трябва да си има свое легенче. В него пълним вода за изплакване след банята, дрехите от пералнята пак слагам в него, не ползвам нашите легени. А за сушилника, зимата тук като почне да вали че по две недели. Ще ти трябва, ако нямаш разбира се секадора.

Добре дошла на Димана.  wavey  Да са ти живи и здрави момиченцата! И аз искам второто да е момиченце, но мъжо ми е завил, че не правел момиченца, тъй че ще сменяме таткото.   newsm62  Разкажи за себе си, сигурно като си дошла си била още ученичка.

Анетт, и мойта майка е същата. Все влага "творчество" в задачите, които и давам. Наистина е най-хубаво майката сама да си избере нещата, но има време и ти ще купуваш, като почнат големите ребахас.

Хара, какви са тия цени на БГ Еър, да не са бизнес класа, макар, че нея в самолета я дели от простосмъртните само едно перде. Такъв прах за бебета не съм виждала. Имаше един за деликатни тъкани, течен от Меркадона. Абе въобще ориентирайте се по снимките с бебетата. Сега пера с Ариел и ВерНел Сензитив.

Рали, няма какво да те е страх. И аз така се страхувах, но той страхът бил по-голям от болката. А и наистина мами, раждали с епидурал, казват, че са си лафили с лекаря докато са раждали. Болката се забравя, а радостта е неописуема.

Даа, Асто сигурно се е обебила.

Често виждам нашата тема да чете Анитка, дали не е някоя срамежлива испанска мама?!

# 69
определено Ще си по4акам с покупките колкото и да ми се иска
относно документите самата администрация не знае за какво става въпрос, аз за това смятам да си поиз4акам докато се изяснят неЩата, и си карам с писмото ниЩо 4е е за нормална тархета даже не и за комунитариа смятайте колко е старо, но минава на всякъде така 4е
относно за мамите които са омъжени и съпрузите им имат тархета с право на работа, те полу4ават тархета съЩата като на съпруга си със срок съЩия като неговия, незнам дали обясних добре май малко объркано
това е според новата наредба влязла в сила 02/04/07
относно офертата за работа да вярно е но е по стандартния определен от закона за екстранхерията ред, молба отговор, виза (въпреки 4е отпаднаха незнам) и срок от три месеца да представиш едногодишен трудов договор, нее става служебно и веднага, единственото облек4ение е 4е отпадна сертификадото от инем (което мъ4еше толкова) 4е има по малко от 100 безработни регистрирани в инем по дадената специалност, т.е. с оферта за вси4ко става
аз го казах няколко пъти и може би се повтарям, за в момента единствения на4ин е куента пропиа или т.н. аутономо а и излиза най евтино и бързо, стига да имате ние се изкарва за два дни, няма и толкова

# 70
ANETT, съпругът ми е с тархета с право на работа за една година, тип А, cuenta ajena. А аз подадох аз комунитария #Crazy.Е вече наистина не знам. Сега какво да правя?

# 71
правилно за комунитария но е трябвало да приложиш тази на съпруга си и либро де фамилиа и Щеше да полу4иш съЩата като неговата сега Ще полу4иш само право на пребиваване

# 72
аз ги носех и не и дадох, защто никой не ми ги поиска! Sick Ами това е, да имаш малко, ама навреме да ти дойде! Другият път ще знам! Благодаря!

# 73
  • E-CLM & CH-VD
Здравейте, мами!  Mr. Green

Пуснах случайно тв-то сега и хванах края на някакво интервю с дукеса де Алба  ooooh!  ooooh!  ooooh! Леле, ние на Лили Иванова се смеем, но тази я бие по всички точки  Tired Само не разбрах защо имаше протести Thinking, нали съм стара клюкарка, ми е любопитно  Joy

Днес сефтосах епилатора, много е гот Laughing, даже и ръцете си направих. Сега нямам търпение да ми пораснат космите, за да ги мина пак. Луд умора няма, нали знаете  hahaha

Виждам, имаме ново попълнение, увеличаваме се, което е много хубаво!
Димана, добре дошла!  Hug Защо не си направиш профил тук? Много по-удобно е.  Peace

Хара, защо толкова скъпи билетите до Бургас??? Ние пътувахме миналата година юли, мисля, и си бяха 300 евро  newsm78. Ох, с нетърпение чакам да литне някоя нискобюджетна компания дотам. Повечето компании вече пуснаха полети за Букурещ, а за София кога???  #Cussing out Единствено компании от северна Европа летят до Бургас  Crossing Arms

# 74
  • Алтеа,Испания
    Здравейте мами,

Добре дошла на dimanna  , и аз много се радвам за трите ти дечица.Дай Боже и ние да можем да увеличим фамилията така един ден. Praynig

Много ти благодаря geri_to за БГ телевизиите  love001

# 75
  • VLC/SP
Вклю4вам се само за да напиша,4е закона е следният:
http://extranjeros.mtas.es/es/general/RD240rumanosbulgarosMODIFICADO.pdf
Страница 4.То4ка А е за тези,които нямат никакви документи към 01.01.2007
То4ка Б е за тези,които са били с разрешително за пребиваване в Испания и с пове4е от 1 година престой в страната.Те Ще полу4ат разрешително за работа за 4ужда сметка.
Днес бях при адвокат заради брат ми,питах го и за тези поправки в закона,ако слу4айно съм направила някаква грешка при превода.Такава грешка няма оба4е. Grinning
Така,4е 4етете закона и си търсете правата и си отстоявайте това,което закона ви разреши.Даром никой няма да ви поднесе в естранхерията информация или пък тархетка.

# 76
именно но става по обЩоприетия ред, без да се изисква сертификадото от инем, не става просто служебно
записване на 4ас оферта за работа и вси4ките му бумаЩини ooooh!

# 77
  • Испания
Добре до6ла на новата маика героиня Hug.За прането ползвах Ариел те4ния,и омекотител Лено,но виж вав Меркадоната прдават спецялно за бебета те4ен сапун при перилните препарати.Да 4истя 4е малкото звер4е спи целувки на вси4ки Hug

# 78
Момичета,може ли някоя да ми каже тази рисунка,която Алест е сложила на 1 страница на темата на детето с кучето,който са на карбалката от кой анимаций са.Избрах си ги за детската стая,даже вече са ми изпратили проекта и започват в понеделник,но искам повече инфо.Мерсаж.
Ето показвам ви проекта.Дървото не ми харесва.Бях си го поръчала,но не е намерила дърво от същите анимаций и гледам е лепнала някакво друго,което обаче аз няма да искам.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129375

Но пък на какво ще се люшка момиченцето newsm78.Остатъка от стените ще е в синйо и долу зелена трева.Над леглото ще има облаче с още една детска фигурка,някоя от тези.Чудим се да боядисваме ли и тавана с по светло синйо и облаци или не.Кажете си мнението как ви се струва и дали да променяме нещо newsm78.Ако не ви харесва,моля не си мълчете Mr. Green

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 23:53 от friki

# 79
  • Valencia, España
Момичета,може ли някоя да ми каже тази рисунка,която Алест е сложила на 1 страница на темата на детето с кучето,който са на карбалката от кой анимаций са.Избрах си ги за детската стая,даже вече са ми изпратили проекта и започват в понеделник,но искам повече инфо.Мерсаж.
  :  Rolling Eyes  Ти пък сега...въпрос с повишена трудност  newsm78 Mr. Green.Те от този род са доста,кликни върху нея и ще видиш колко много са  Wink.

Моми4ета,много се радвам за тези,които са били с бяла резиденциа до сега и от сега нанатък ще са с право на работа.Признавам си,4е не го знаех това,а тооолкова бях из4ела.
Аз пък да ви кажа,днес и на Вес по скайпа го казах  Mr. Green.
Нали се бях ядосала много на тези,4е ми объркаха така разрешителното.4естно казно си мислех,4е онези от естранхериата наро4но да ме прецакали  Twisted Evil.И аз взех,4е написах един имейл да дефенсор дел пуебло еспаниол  Mr. Green.Прика4их и документи ,нагледно го направих  Mr. Green.И в4ера за мое огромно у4удване ми пристигна писмо по обикн.поща,4е кехата ми е приета и в процес на разглеждане  newsm44.Много ме зарадва факта,4е са реагирали бързо до тук.Той въпросът с тархетата ми се оправи,ама ще ги оставя малко да ги стреснат в естранхериата  Mr. Green.Откога се каня само да му пиша на този дефенсор,даже бях решила на този в Страсбург направо да пиша.Ама викам си,айде първо на испанския му колега  Wink да се опла4а.Който иска ще му дам линк и ако му се наложи да пише   Grinning

# 80
Оф,ще ме извините ,че съм малко едно си баба знае,едно си баба бае,но съм на тази вълна сега Mr. Green.Забравих да кажа,че не може да се оцени много добре от такава малка снимка Wink

# 81
  • ES
Алест, разкажи повече за този дефенсор. Какво стана с работата?

Гоя, заслугата за линковете за online ТВ е на Вес.

Фрики, нямам идея за тези рисунки. Добре сте го измислили с декорацията.

# 82
  • Алтеа,Испания
   Вес и на теб много благодарско omm

А някой знае ли дали тези нови разрешения за работа се отнасят и за такива, които не са имали досега никаква резиденция? И 3 години пребиваване. Thinking

# 83
  • Valencia, España
Гери,ето това е сайта.
https://www.defensordelpueblo.es/index.asp
Попълваш си данните,после си пишеш кехата и я еста  Wink.Засега това съм направила,ще видим по натам как ще се развият събитията  Wink,ще ви уведомявам.Но може 4овек да се опла4е от вси4ко.
Ина4е за работата...ами скапах се,много работа ,а не о4аквах 4ак така да е и то сряда ве4ер.Ще ходя само във вторник и сряда,засега.Добре ми идва,бях отвикнала да работя  Mr. Green.Не е никак сложно,а аз много се бях спекла.

# 84
Вклю4вам се само за да напиша,4е закона е следният:
http://extranjeros.mtas.es/es/general/RD240rumanosbulgarosMODIFICADO.pdf
Страница 4.То4ка А е за тези,които нямат никакви документи към 01.01.2007
То4ка Б е за тези,които са били с разрешително за пребиваване в Испания и с пове4е от 1 година престой в страната.Те Ще полу4ат разрешително за работа за 4ужда сметка.
Днес бях при адвокат заради брат ми,питах го и за тези поправки в закона,ако слу4айно съм направила някаква грешка при превода.Такава грешка няма оба4е. Grinning
Така,4е 4етете закона и си търсете правата и си отстоявайте това,което закона ви разреши.Даром никой няма да ви поднесе в естранхерията информация или пък тархетка.
именно но става по обЩоприетия ред, без да се изисква сертификадото от инем, не става просто служебно
записване на 4ас оферта за работа и вси4ките му бумаЩини ooooh!

Е  тогава аз трябва да съм щастливка, че не съм минала по общоприетия ред newsm44
Пък днес на моя адрес получих съртификадото на снаха ми, а тя даде отпечатъци преди 2 седмици и сега какво да ходи и за трахета ли?? Човек  не знае какво да прави с тези.
Да ви питам, на нас старите трахети ни стоят не ни ги поискаха, а в Мадрид чух ,че ги вземат. Сега и те да са ни дерт??

Фрики чудесна е темата,  точно това дърво имам чувство, че ще изплаши някое дете. С този нос и очи, ако може без тях. И в облачетата малко синичко по истински да са. Така на мен ми изглежда ти решаваш.

# 85
  • Valencia, España
Фрики,зна4и това са два варианта,така ли? И вие да си изберете единия?На мен ми харесва този с де4ицата...и дървото ми харесва,не е страшно.Хубава ще стане стаята  Peace.

# 86
       А някой знае ли дали тези нови разрешения за работа се отнасят и за такива, които не са имали досега никаква резиденция? И 3 години пребиваване. Thinking
Снаха ми днес получи съртификадо без право на работа т.е това е първа резиденция за нея, а мъж и има такава с право на работа. Върви ги разбери нали са фамилия!!

Ина4е за работата...ами скапах се,много работа ,а не о4аквах 4ак така да е и то сряда ве4ер.Ще ходя само във вторник и сряда,засега.Добре ми идва,бях отвикнала да работя  Mr. Green.Не е никак сложно,а аз много се бях спекла.[/color]
Леле, каква ли картинка ще съм и аз  не съм работила отдавна:sick:

# 87
  • Sofia
Момичета, а има ли някакви други евтини варианти за летене до Валенсия или до някой съседен град?

# 88
  • VLC/SP
Цитат на: mariposa link=topic=186918.msg3854372#msg3854372 date=117823122[/quote
Снаха ми днес получи съртификадо без право на работа т.е това е първа резиденция за нея, а мъж и има такава с право на работа. Върви ги разбери нали са фамилия!!

В слу4ай 4е снаха ти за пръв път се легализира,т.е.1.01.2007 я заварва"нелегална",то би следвало да й се издаде сертификат като гражданин на страна 4ленка в ЕС и може да работи пор куента пропиа.СамоиздържаЩа се или като аутономо.
Дариа,ти от България до Валенсия ли питаш как да летиш.Ако е така от София можеш да си купиш билети,но те няма да са на БГЕЪР,а на друга компания и правят смени или в Германия или в Милано.За цени незнам.Не съм летяла до Валенсия,винаги съм кацала в Мадрид.
Алест,зна4и работиш ве4е. PeaceНе се притеснявай,скоро Ще влезнеш в ритъм.Пък и ние майките не можем да кажем,4е сме безработни,тъй като работим с децата 24 4аса,нали така? Wink

# 89
  • Sofia
Дариа,ти от България до Валенсия ли питаш как да летиш.Ако е така от София можеш да си купиш билети,но те няма да са на БГЕЪР,а на друга компания и правят смени или в Германия или в Милано.За цени незнам.Не съм летяла до Валенсия,винаги съм кацала в Мадрид.
Да, София-Валенсия.

# 90
  • Алтеа,Испания
  Daria_B май трябва да се разровиш из сайтовете дето бяха пуснали по този въпрос предната темичка. Има и по-евтини варианти, но много зависи от датите на тръгване и връщане. 

# 91
  • ES
http://www.alitalia.com/es_es/?no

Заповядай Дария, Алиталия пътува с тази дестинация, има смяна на Рим или Милано.

# 92
  • Sofia
Благодаря, момичета! Ще прегледам и предната тема   bouquet

# 93
Добро ви утро!Кво слънчице има днес...а вчера такъв дъжд се изля...едни светкавици...едни чудесии...

Да ви поздравя с една песничка...моят Давид я слуша по 300 пъти на ден...дори се е научил сам да я връща...
http://www.youtube.com/watch?v=d4FM2_t3ALo

Давид тези дни е особен...не се храни,не играе...плаче много...оня ден го взех от училище одран под окото...играе ли ...каза учителката.Не съм се карала,защото знам че се случват такива работи,но детето го е изживяло явно...вчера не го заведох...и днес няма да го водя...да се поуспокои малко.

фрики,харесва ми идеята за стаята...особено това с тавана с облачета.Аз бих нарисувала нещо по-стилизирано.Имам много идеи,но трябва да имаме първо собствено жилище.В един каталог за детски стаи...тъкмо го разглеждам,има интересни предложения...сега ще сканирам нещо по-за момченца...

Ох,съвсем се обърках с тези документи...в понеделник ще видим ние какво ще направим.

Отиваме в парка...после пак ще се включа

# 94
  • Valencia, España
Да, София-Валенсия.
Има да,както са казали на Алиталия,а също и на Луфтханза.Но са по скъпи билетите от тези на Бг еър.

Габи,така ми стана жал за Давид  Sad.Как така си играели  #Cussing out.Те защо ги оставят така да си"играят",къде блеят.И още пове4е,ако знаят,4е той е по специален...Нагушкай го от мен  Hug.
Ако се е променил,разследвай защо,питай в градината какво правят..
Приятна разходка.
И ние ще поизлезем след малко.И тук в4ера валя и ми е голям кеф,защото под нас цял ден монтираха една огромна сцена.Бог знае какво щеше да е цяла нощ,пак нямаше да се наспим.Някакви фиести са тук при нас и ще продължат две седмици,концерти,театри,меркадийо и тем подобни.Всяка година е това и все едно и също,как не им писна #Cussing out,щото на мене да  Mr. Green.За първи май ,както ви казах,бяха монтирали едни скари и бидони с бира.И сцената с музиката не липсваше.Ние вкъщи си комуникираме със знаци и бележки  Mr. Green,толкова е силна.
По едно време ,то4но изкъпахме детето и го приготвям за лягане,22 4аса беше...мъжа ми като по4на да хлен4и ,4е искал сандви4 от тези долу.Помислих си ,4е се майтапи този 4овек,ама не та не...И слязох,ве4е не даваха,хората си седеха по  масите/щото цялата пласа беше в маси и столове/...добре,4е видях една съседка,та тя ме "уреди" с един бокадийо. Mr. Green
Мислехме си...избори идват....нашия кмет знае как да зариби хората.Такива събития са постоянни и през цялата година.И как няма да гласуват хората за него,те циганите в Бг за едно кебап4е и гласуват и вяра сменят  #Cussing out.И така нашия е кмет ве4е 20 години,и явно до живот.Ние ,оба4е няма да гласуваме за него  Mr. Green Mr. Green.Много толерира шума по лас фаяс и хаоса по фиести.
Как е при вас?Имате ли си такива фиестас локалес ?
На 15 август е фиестата на мунисипиото и освен вси4ко,се канят все певци и групи "от класа' Mr. Green.От как сме тука са идвали Ла ореха де ван Гог,Алекс Убаго,4еноа,миналата година беше Сорая от ОТ и др.Ама ние сме на "далавера"  Mr. Green ,ка4ваме се на покрива и си гледаме гратис,щото и билети има и не са евтини  Wink Mr. Green.

# 95
  • E-CLM & CH-VD
Здрасти и от мен!   bouquet

Фрики, на мен ми харесва повече дечицата с дървото. Ако му се махнат очите и усмивката, ще е по-прилично, че сега малко като в къщата на ужасите изглежда  newsm78 Но пък кокошарника въобще не ми харесва, не намирам нищо детско  Crossing Arms Виж и ето ТУК, има интересни неща. Виж ТУК също, в тази страница са разпределени по теми. Дано си харесаш нещо  Peace

Габи  Hug. Дано малкия бонбон се успокои! Той явно е по-чувствителен, и неща, които не правят впечатление на повечето деца, той ги изживява вътрешно. Confused

Алест, и при нас е лудница, особено септември месец  Sick, когато е празника на града. Започва се в неделя, и свършва следващата неделя. То не е викове, крясъци, алкохол и .... връщане на преработен алкохол  Mr. Green където сварят... улиците чак лепят след това Sick #Cussing out.... мръсотия, боклуци.. пеня до пеня, кориди всеки ден, пускат биковете да бягат по улицата 2 пъти на ден. Има панаир, пазар и какво ли още не. Цигания. И нищо не е в състояние да ги убеди, че има хора които искат да спят, шумотевицата в най-добрия случай е до 4-5 сутринта.  Crossing Arms Изсипва се сума ти народ от съседните градове и е едно пиене, пеене, падане.. не ти е работа.  ooooh! Ох, не ми се мисли  Tired

# 96
Алес,Вес,Испнания е втората държава в света по emision de ruidos,само японците ги пререждат Mr. Green
Габи,мерси за песничката,много е лъчезарна Mr. Green.Чудя се не я ли използваха и за някаква реклама newsm78
Мерси ви за коментарите по нашата стая Hug.Спрели сме се на първия вариант,но без дървото(или поне друго да е).Това го избирахме след мноооооооого търсене и гледане.Искаме детето да се чувства като в парк,а и тоновете да не са мноооого ярки(нали стаята му е за почивка).Затова избягахме от всичко на Дисни,а каталога на мацката която ще го прави е огромен.Ето част от него  http://www.muralesmaravillosos.es/enlaces893361.html

# 97
ние пък сме града без фиести когато на всякъде е фиеста при нас се работи нали е туристи4ески град 4е има пове4е чужденци отколкото испанци и си нямаме фиести, но за сметка на това чужденците викат и крещят всеки ден и се напиват всеки ден дори и през деня трябва да внимаваш как караш защото все Ще има някои пиян англи4анин или холандец да се прави на регулиров4ик и да пее разни техни песни4ки
какво да ви кажа
а сигурно сте гледали но4е де импакто, ами картината е все от Бенидорм ако искаш ве4ер да се разходиш по плажа много трудно защото все Ще секнеш някои
не знам много ми е трудно да живея в този град ако може да се наре4е град (за мен е курортно селище), ве4е съм 5 месец тук и не мога и не мога да свикна искам си големия град тук е хубаво но само за по4ивка не е и за постоянно
и  избор с работа нямаш кой знае какъв хотел заведение строителство а да и инмобилиарии не говоря за лимпиеси и гледане на възрастни тук това изобилства
но с това списъка се из4ерпва
единственото е 4е няма дискриминация те испанците по малко от 4чужденците, но пък няма и никакъв избор за нищо, един корте инглес нямаме и един нормален търговски център няма, дето се вика освен от карефур нямам много голям избор за бебешките стоки, а за магазин за коли4ки да не говорим просто си нямаме такъв, или поне двата които ми казаха са ве4е затворени, инъ4е бутици колкото си Щеш, но как ли не бих взела да купувам на бебо бутикови ритънки
абе кой каквото Ще да казва тук си е за пенсионери не и за млади хора не става  Naughty

# 98
friki много добре сте го измислили по топли тонове да не натоварват детето, а идеята за обла4етата мио хареса много забавна е моята стая беше направяна с обла4ета и звезди4ки които светеха като се угаси в стаяата действаше ми много одбре не се 4увствах сама и не ме беше страх заспивах бързо поне такива спомени имам

# 99
  • VLC/SP
Здравейте моми4ета. Flutter
gaby,много ми стана кофти като про4етох за детето ти. TiredЛошото е,4е вси4ки деца минават през един такъв период май.
Говори му много,с у4ителката говори първо,ако не се променят неЩата,направо иди при директорката.
Моята принцеса имаше един такъв период,след по4ти половин година ходене на градина,беше се обградила само с буйни де4ица.Беше нау4ила Марк,с който по това време бяха дупе и гаЩи и на_лудите в групата  Mr. Green на някои български думи.Марк естествено ги употребяваше и то на място и то4но тогава майка му по4на да ми мрънка,4е те държали той да говори валенсиано,даже кастеяно не искали да 4уват вкъЩи,камо ли да знае български. Shocked
И запо4наха проблемите на Ани с Марк.Биеха се много,а тя беше много объркана и не знаеше какво става.Как да обясниш на 3 годишно дете,4е майката на нейно приятел4е го надъхва среЩу нея,заЩото тя го у4и на неЩо ново??? ooooh!И така доста време ходи с нежелание,докато един ден явно Марк не е могъл да надвие по никакъв на4ин,та й одрал по такъв жесток на4ин окото,4е после 1 седмица го лекуваме,добре 4е нямаше последствия.
След това аз така се развилнях и при у4ителката и при директорката,4е да видиш колко бързо привикаха майката и после ми се извиняваха и ле4ението поеха и какво ли не.
Така е,просто винаги трябва да сме наЩрек,а когато стане неЩо с децата боли много. Confused
ANETT,то4но това предаване гледах и аз за плажа на Бенидорм и се смях много с тяхните изпълнения.Ама как само ги бяха снимали... hahaha
friki,хубави анимации сте си избрали.Стаята Ще стане много хубава. Party
alest,какви са тия 4удесии при вас бе жена?Рита Барбера ли ги организира?При нас е спокойно засега,имаме оба4е зари по4ти всяка ве4ер.СреЩу тях не протестирам,заЩото са много красиви. Hug

# 100
  • Valencia, España
  Фрики,това ми хареса много.Мене това ще ме успокои  Mr. Green.Ще има да се излежааааавам...

Весе,в първия момент ,като запо4нах да 4ета за фиестата и си помислих,4е за Швейцария става въпрос  Mr. Green.За главата се хванах и си викам...Малеее,зна4и навсякъде е така ,спасение няма  Mr. Green.После си викам какви кориди,какво драйфане по улиците...това само тука може да е  hahaha hahaha.
Като дойдат такива дни си лисля,4е само 4ужденците работим в тая държава  #Cussing out.Как ,ако работиш ,ще се моташ по улиците до сутринта  Confused Twisted Evil.

Фрики,и аз така го знам за шума...4е "сме" след японците  Twisted Evil.

# 101
  • Valencia, España
alest,какви са тия 4удесии при вас бе жена?Рита Барбера ли ги организира?При нас е спокойно засега,имаме оба4е зари по4ти всяка ве4ер.СреЩу тях не протестирам,заЩото са много красиви. Hug

Аааа,ние нали сме си отделно мунисипио  Mr. Green,имаме си друг кмет и то 4ервен.От къде ги вади тия пари за тия щуротии се 4удим  newsm78.По съседните села е егати и мизерията,а тоя ми го ударил на културен живот и разхищения  #Cussing out.Поне съм щастлива,4е направиха страхотна детска площадка,с онзи мекия под,ама много мек.с голям кеф водя сега малката да се у4им да ходим.Ама едно дърво да не боднат тия...като напе4е сланцето 4ерната настила и не се седи.Ще взема едно оплакване да направя в общината да сложат толдос  Mr. Green.Щото вси4ки майки протестират там ,докато сме с децата,ама никоя няма да седне да напише два реда,да се опла4е.Ще взема една подписка да направя  Mr. Green Mr. Green.

# 102
  • VLC/SP
Тъй,тъй,верно е.Много празници,никой не работи.Зна4и нашата финка я боядисват.От някъде края на април ей така са я изоставили,но обреро,ни пукал идва. ThinkingПитам аз един комшия майтап4ия"абе комшо,кво стана къде се затриха тия"Пък той ми казва"еми така е семана санта,сан мигел,сан хуан,1 май,6 май,после лятна ваканция,коледна ваканция"... Joy
И Щото дойдоха да ми кажат 4е трябвало да си сваля сателита,Щото виждаш ли,пре4и ни,ние Ще работим сега и на твоето място,аз като 4овек я отка4их.Оба4е една седмица като така и не стигнаха до нашия апартамент,мъжа ми си я върна на мястото.И комшията ми казва"гледам пак си я зака4ила,явно казва,4акаш ве4е да ти хлопнат на прозореца някой ден,та да си сигурна,4е Ще работят" Laughing

# 103
  • E-CLM & CH-VD
[Весе,в първия момент ,като запо4нах да 4ета за фиестата и си помислих,4е за Швейцария става въпрос  Mr. Green.За главата се хванах и си викам...Малеее,зна4и навсякъде е така ,спасение няма  Mr. Green.После си викам какви кориди,какво драйфане по улиците...това само тука може да е  hahaha hahaha.

hahaha  hahaha Ама то и тук е така, но не в такива размери и не толкова шумно. Драйфат си на поразия - преди няколко дни на автобусната спирка точно, някой такава "пица" беше направил, че ...  Sick   Sick Явно някой по-гнуслив се беше обадил, и дойдоха да я измият  hahaha Иначе, като има празник, предупреждават, отклоняват движението, и си спазват часа. Това, че някой празнува, тук не значи, че никой не трябва да спи и работи. Миналата неделя закриваха нещо, което се е провеждало докато ни нямаше, и беше супер. Една процесия с много коли, каруци, ама супер направени, на различни държави, музика дъни от всяка кола, горе накачулени 100 човека и хвърлят конфети с цели шепи  Joy. Най ме грабна бразилската кола! Ей, все едно бях в Рио де Жанейро, а не в Лозана  Mr. Green Едни ми ти знойни бразилки, супер тела, само по прозрачни трика с много пайети по стратегическите места hahaha, тресат стегнати дупета... ей, напълнихме очите. И не само ние де,  Laughing всичко живо зяпаше и здраво денс по улиците. Нямаше къде да се стъпи, асфалта беше покрит с конфети, хлапетата мъкнеха цели чували и бащите им ги качили на раменете си, и хлапетата хвърлят, ли хвърлят  Mr. Green, едва си изчистих косата после #Cussing out. А мъжа ми накрая отсече: циганска му работа  Crossing Arms hahaha. Той нали преди да отидат в Испания, е живял 5 години в Куба, та се е нагледал на такива истории, и не му правят впечатление много-много.  Mr. Green

# 104
  • Spain
привет моми4ета
..малко неадекватно вклю4ване правя ..ама като не съм ви 4ела 100 години Simple Smile
 само исках да кажа 4е съм жива и здрава Simple Smile -за които се е затъжил и ми беше гръмнал  компютъра ..4е докато сменя захранването .. мина седмица . моя проблем продължава да си бъде проблем .. лекаря каза 4е щом съм си била направила 2 теста - със сигурност не съм бременна и  ми даде ден за кръв и орина ..ама 4ак на 9ти ..като се увери напълно ще ме праща по гинеколози ..а аз ве4е по4нах да се 4удя дали да не отида на платен лекар .
 4ерпя ви днес .сега готвим и приготвяме ... баща ми има  РД

# 105
  • E-CLM & CH-VD
Хулиганче, честит рожден ден на татито ти!   bouquet Да е жив и здрав и да си се радвате взаимно още дълги години!
А за лекаря - ако можеш да издържиш до 9... аз не бих могла, честно  newsm78, това си е огромно напрежение Crossing Arms

# 106
  • VLC/SP
Хулиган4е,4естито на баЩа ти.  bouquetДа ти е жив и здрав!
За лекаря,не вярвам един обЩопрактикуваЩ лекар да разбере дали имаш проблем в тая област.За държавните им болници,знаеш аз съм много отрицателно настроена към тях,след вси4ко слу4ило ни се.Незнам аз за подобен на твоя проблем ходих в 4астни клиники и в две държавни болници,но никой не ми помогна,оЩе по_лошото е,4е слагаха грешни диагнози.И най_големия куриоз е,4е Ла Фе им се слави като най_добрата в тая сфера,а там направиха най_големите гафове.
Няма ли да си ходите до България?Или пък поне да имаш някой лекар на който имаш доверие,та да му пратиш изследвания,екографии? newsm78
Аз миналата неделя ходих в "урхенсиите",заЩото имах непоносими болки в ухото.Оня ми каза,4е ме боляло от мускула... Shocked hahaha Кой ли мускул се намира тъдява?Незнам,друга анатомия съм у4ила аз. Twisted EvilТа днес ве4е ходих при ли4ната и ми изписа антибиотици,заЩото съм имала отит. Rolling Eyes

# 107
хулиган4е аз на твое място не бох 4акала, имам опит то4но с ла фе кудето след две посеЩения в рамките на три със супер кръвоизлив хората ми казаха 4е съм се притеснявала изли4но и 4е ми нямало ниЩо да съм се успокояла, се прибрах в Бг и веднага ме оперираха без малко да има супер сериозни последици
но незнам при теб може да не е ниЩо
а и нали съм ви казвала 4е на мен два теста ми бяха отрицателни и гинеколога ми в последния момент видя 4е съм бременна
докато не си направиш изследвания и не те види гинеколог ниЩо не се знае

# 108
Здравейте момичета,много пишете не мога да ви изчета....
За фиестите,точно сега е местната фира де примавера,та лудницата утре ще е пълна.Дано вали да няма музика и викове до сутринта по улиците.
За документите,момичета,аз се отказвам вече да чета,днес бяхме в екстранхерията,питаме за новият закон,служителят ни каза,да си чакаме писмата.Какви писма питаме,по новият закон няма писма,обесняваме какво сме прочели в самият закон,ааааа не е така,чакайте писмата.
Нищо не разбирам,писна ми вече,и да става каквото ще.
Моя позната с право на работа,така чакала писмото си ,не идва отива, пита-има отказ,и тя се чуди,какъв е този отказ,та тя е с документи с право на работа от 3 години!
Фрики,ей тази рисунка с рибките,дето Алест я хареса и на мен най-ми допада!
Хулиганче[/b,да ти е жив и здрав таткото! Дано всичко е наред с изследванията!
Габи,да се оправя момченцето ти,какво ли става в малката му главичка!

Това от мен,на бързо!

# 109
  • VLC/SP
Оооbari,ти се появи. HugКак е Али?
Вес,искам да те питам(от другата тема ми дойде наум) как и къде мога да заявя тук в Испания,4е не желая да бъдем донори на органи?

# 110
  • Valencia, España
Хулиган4е,4естит рожден ден на баща ти.Пожелавам му здраве и много,много щастие   bouquet.
Стискам ти палци за изследванията,да не е нищо сериозно  Praynig Praynig.И ако можеш ,отиди на платен доктор за твое успокоение.Не 4е 9ти е толкова дале4е,но няма да си спокойна.

За фиестите,точно сега е местната фира де примавера,та лудницата утре ще е пълна.Дано вали да няма музика и викове до сутринта по улиците.

Ох,и ние се надяваме да се изсипе един хубав дъжд,4е са монтирали една огрооомна сцена и се питам какво ли ни 4ака,ако не завали.от в4ера я монтират  Twisted Evil.Тъкмо се беше заобла4ило,ама май ще се разминем с дъжда  Sad.Пак няма да се спи.
Зна4и сме на едно мнение за декорацията  Wink.Хубава е то4но тази,но и тази ,която са си избрали Фрики,също  Peace
quote author=bari link=topic=186918.msg3862648#msg3862648 date=1178296856]

Моя позната с право на работа,така чакала писмото си ,не идва отива, пита-има отказ,и тя се чуди,какъв е този отказ,та тя е с документи с право на работа от 3 години!

[/quote]
 Shocked Shocked Е тва е ве4е върха  #Cussing out.Да се разправя твойта позната,да не оставя нещата така.Да отиде първо да остави едно рекурсо в естранхериата,после може и жалба в съда да направи.

# 111
  • VLC/SP

Ох,и ние се надяваме да се изсипе един хубав дъжд,4е са монтирали една огрооомна сцена и се питам какво ли
Аз ей за това бях супер Щастлива,4е тази година си бях в България по време на фаяс-ите. Mr. Green

# 112
  • Valencia, España
Вес,искам да те питам(от другата тема ми дойде наум) как и къде мога да заявя тук в Испания,4е не желая да бъдем донори на органи?

Не съм Вес,ама да си кажа  Wink Wink
Ами шом не сме заявили,4е искаме да сме,зна4и не ни водят като такива  Rolling Eyes.Поне така трябва да е.Бях изнамерила закона за донорството,покрай слу4ая с двете бг мом4ета с липсващите органи,ама сега не се сещам къде  да го търся.Ако намеря ,ще ти пусна линк  Peace newsm78

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 21:29 от alest

# 113
  • VLC/SP
A по телевизията казаха обратното,4е всеки е донор.
Испания била след Франция по брой трансплантации.
Не ми се мисли какво озна4ава това.

# 114
  • Valencia, España
A по телевизията казаха обратното,4е всеки е донор.

Shocked Не думай.
Ина4е,да гледах ги и аз по тв как се хвалеха.Даже дали и не казаха,4е са на първо място...то и второто е стресиращо.Плаша се направо.

# 115
Марица,Алисия е на въртележките,баща й не може да я прибере.Толкова е изморена,но реве,искала още да се люля,само това май е хубавото на фиестите.Радват се децата.Боледувахме дружно,упорита кашлица,добре сме сега.
Алест,за кичурите и изрусяването,и двете искат много поддръжка,после тръдно семинава към по-тъмен цвят.2 години и нещо съм с кичури,2 цвята меден и рус-бял,не жълт.Така изглежда по-естествено някак си.Последно избрах цвят на мед,обаче отдолу ми избиха пак кичурите-русите.Така,че добре мисли за тези кичури!
Хайде,изчезвам.

# 116
  • ES
Да, Алест, така казаха, ако изрично не уведомиш, че не искаш органите да ти се взимат за донорство, ти ги взимат. Ама къде и кой трябва да уведомиш?

# 117
  • Алтеа,Испания

Аз миналата неделя ходих в "урхенсиите",заЩото имах непоносими болки в ухото.Оня ми каза,4е ме боляло от мускула... Shocked hahaha Кой ли мускул се намира тъдява?Незнам,друга анатомия съм у4ила аз. Twisted EvilТа днес ве4е ходих при ли4ната и ми изписа антибиотици,заЩото съм имала отит. Rolling Eyes

Като стана въпрос за мускули, някой стягал ли го е корема ниско долу от двете страни по време на бременността? Така когато ставам рязко понякога, а понякога болката не отшумява с часове. Матроната ми каза, че това е стягане на мускули. Аз естествено и повярвах, логично е, ама все пак да питам.

# 118
  • VLC/SP
Da и аз това се питам.Освен да ида някой ден до САИП,то без това Ще пускам молба с искане да сменя поликлиниката заради малката.
Айде по неволя сме кръводарители_визирам това,4е взимат огромни коли4ества кръв за изследване,от която една много малка 4аст отива по предназна4ение,а другата за кръвните им центрове.Това ми го казаха,заЩото ми беше много 4удно как хората с 20 мл.кръв вадят вси4ко нужно,докато на тях им трябват 100.Оба4е за донорство не съм съгласна да се притеснявам,докато сме тук дали няма да направят някоя търговия с нас.

# 119
  • VLC/SP
Да,ГОЯ,слу4и ми се последния ден от бременноста.Не е било постоянно.

# 120
  • E-CLM & CH-VD

За заявяването - не знам точно къде, но се издавала либрета де донанте, така ми каза мъжа ми.  newsm78 Ако няма такава, и ако случая е спешен, се питат роднините дали разрешават даряване на органите. По подразбиране било, че ако не се знае съгласен ли си или не, се счита, че не си съгласен да даряваш органите си.  newsm78

# 121
Аз съм се информирала относно донорството.Няма формуляри.Когато настъпи момента най близките роднини трябва изрично да дадат съгласието си и ДА ПОДПИШАТ.Аз искам да донорствам органи(за какво са ми на мен два метра под земята,а ако могат да бъдат полезни на някой в нужда мисля че е много,много по добре).Така че съм информирала всичките ми близки за това мое желание и се надявам да го спазят ако се стигне до такава ситуация.От института за донори ми казаха,че тази либрета няма  newsm78(не зам как да го кажа..) тежест.Дори и да я имаш без подписа на близките няма да може да си донор.
Гоя,аз имах много контракций(не знам дали това е което чувстваш).Нормални са само донякъде.Матроната все ми казваше че са нормални,но в Ла Паз ми ги засякоха и два пъти ме вкарваха в болница със системи за задържане.Последните два месеца(до деветия месец така и не стигнахме Mr. Green) бях удома на легло.С което не искам да те шашкам разбирасе,но се наблюдавай.

# 122
  • Алтеа,Испания
  bye Не съм сигурна дали е контракции, защото това се получава само при резки движения. Рязко свиване и после отпускане. Дано да не е нещо сериозно, на което не обръщат особено внимание до момента.  Thinking

# 123
  • Valencia, España
  bye Не съм сигурна дали е контракции, защото това се получава само при резки движения. Рязко свиване и после отпускане. Дано да не е нещо сериозно, на което не обръщат особено внимание до момента.  Thinking
И аз съм имала,то4но такива стягания.Но се полу4аваха винаги,когато се преуморявах...след или по време на работа,докато 4истех вкъщи,а накрая и без да правя нищо.Не се товари,по4ивай си пове4е.

# 124
  • VLC/SP
На мен пък ми казаха,заЩото тогава ме занесоха в урхенсиите,4е е от непосилния товар.Щото аз имах един голям корем,а вси4ко друго ми беше слабо. hahaha
А наистина ме занесоха,заЩото ме сви отведнъж и после болката слезе към крака и не можех да го движа. Confused

# 125
  • ES
Фрики, наистина е благородно да дариш органите си на нуждаещ човек, още повече, че на теб евентуално няма да ти са нужни. Но иде реч за друго. Скоро по бг телевизия съоб6тиха, че е било изпратено от Испания тяло на мъж, който умира в болницата при неизяснени обстоятелства, или поне не такива, каквито пише в смъртния акт. След аутопсия на бг патолози, се е установило, че момчето не е починало от това, което испанските му колеги са описали в документацията и че бъбреците (мисля, че те бяха) са липсвали, т.е. той е бил донор. И имало голяма вероятност човека да е починал точно от това, че е  "дарил" органите си. Роднини не е имал, за да ги питат, дали да дарят органите му. Испанските лекари са казали, че за това не е трябвало изричното съгласие на лицето (респ. роднините му), защото в Испания донорство не се прави, ако е изрично изискано от лицето приживе. Та и на мен не ми се иска да стана такъв донор.

Гоя, аз имах едно такова схващане на целия корем, ставаше твърд, но не ме болеше. Случваше ми се при физическо натоварване и вечер, след работа (работих 25 дена преди да родя). Това са предварителни (подготвителни) контракции и са нормални, но при мен бяха след 8-ия месец. В БГ им дават да пият магнерот да успокоят муслулатурата на матката. А ниско долу получих болки 24 часа преди да родя. А ти не се натоварвай, почивай повечко и не прави дълги разходки на слънце.

# 126
О,като гледам днешния"наплив" мисля че много разходки е имало днес Mr. Green

# 127
  • ES
Днес е Гергьовден, един от най-хубавите пролетни празници! Да ви почерпя за повода!

# 128
 newsm51   честит имен ден на Gery_to,както и на всички именници,а на мамите

¡Feliz Dia de la Madre!,пък ако ще и по испански да е  bouquet

# 129
  • E-CLM & CH-VD
Feliz Dia de la madre всички мами!    bouquet
Честит имен ден на Гери!

Да почерпя за моя племенник Heart Eyes, който днес е именник, а след 4 дни - рожденник!   Mr. Green

# 130
                                                   Честит Гергьовден!

Гери,да си носиш името със здраве!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Вес,да ти е жив и здрав племенника! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

И аз имам Георги у дома... големият ми син...да почерпя!Наздраве! cheers

И от мен ...  Честит ден на майката,испански мами!

# 131
  • Valencia, España
Гери,4естит имен ден.Да си жива и здрава

4естит имен ден и на Гери на Хулиган4е   bouquet.Расти все така лъ4езарно и добро моми4енце за радост на мама и тате.  bouquet4естит имен ден и на Георги на Габи   bouquet.
Весе,приеми поздравленията ми и за племенника ти   bouquet.Да расте здраво,усмихнато и послушно дете   bouquet
Мили мами,4естит Dia de la madre   bouquet

П.П
Ама какви са тези софри ? Shocked С големи вкусотии 4ерпите  Wink,само да не бяха виртуални  Mr. Green.

# 132
  • Испания
Гери 4естит празник мила ,да си носи6 името сас здраве,много касмет,лубов,и ли4ни успехи     [color=blue4ЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ВСИ4КИ ДЕ4ИЦА БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО[/color] 4ЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ ИСПАНСКИ МАМИ,БАДЕТЕ ВИНАГИ ЖЕЛАНИ И ОБИ4АНИ,И КРАСИВИ КАТОВесело посре6тане на празника,на вси4ки празнува6ти

# 133
  • Spain
Честит имен ден на вси4ки именници !
мерси за пожеланията Simple Smile моя татко също е именник и сега стягам такъмите и отиваме на скарите извън града да празнуваме Simple Smile
 4естито и весел празник !
4естит ден на майката мили май4ета !
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 134
Честит празник на всички испански мами и Честит имен ден на празнуващите! Бъдете здрави и щастливи!

# 135
Честит имен ден Гери, желая ти много здраве и щастие!
Габи да ти е жив и здрав Георги, желая му много спортни трофей!
На всички именници много здраве!!
На всички мами много любов!! Бъдете здрави!

# 136
  • БГ-Плевен сега Испания
честит имен ден на всички именници

със здраве си носете името

# 137
  • Belgie
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МАМИ! БЪДЕТЕ МНОГО ОБИЧАНИ!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!

# 138
  • Испания
О6те един поздраж от мен пратиха ми го по по6тата,и много ми хареса.http://mail09.abv.bg/app/j/openmessage.jsp;jsessionid=aA0GDIJawk … p;rr=0&tid=60

# 139
  • Valencia, España
Моми4ета,голямо празнуване днес  newsm78,никакви ви няма  Rolling Eyes.
Марица,къде си бе душа?И в скайп те няма  newsm78...Ако не си била на плаж,те па на  Joy  Wink.

Весе,как пътувахте?Как ви се стори"родината" ,като се има предвид откъде идвате  Wink Mr. Green.

Пепи, к'ва е тая бира ма newsm78....Пенелопе,ти ли си бе булка ?Какъв е този ник?К'ва е тая бира?  Joy Разконспирирах те май Wink.Казвай,за да те сменям в списъка  Grinning.

# 140
Ха, добро утро и от мен!
Честито на патерица на вчерашните именници, да им е живо и здраво името!  bouquet
Най-накрая ще се радваме на повечко слънчице тези дни, че аман от дъждове. Ще използвам, за да изпера всички дрешки и чаршафчета на бебка, да изгладя и да й подредя шкафчето.Само се опасявам, че няма да се поберат всички неща дето сме накупили, пък като ни донесат и подаръците на бабитеее.... ooooh!
Снощи свеки ми каза, че не било хубаво да пера дрешките преди да дойде бебка и аз останах ей така  Shocked...ми кога да чакам да изляза от болницата и тепърва да пера, гладя и да редя дрехи ли. Аман от суеверия и бабини деветини Tired Вие чували ли сте нещо подобно  newsm78

# 141
здравейте 4естити именни дни на именниците, малко на патерици, много късмет и успехи
това за дрешките не го бях 4увала но си спомням 4е преди да се роди племенницата ми два дни гладех, оЩе пове4е 4е тогава бебетата се повиваха с пелени, толкова много пар4ета са в един комплект пелени  ooooh!, и тия малки ритън4ици и камезолки направо ми ставаше лошо, но нали си е мойто моми4е какво да правя изгладих вси4ко
а и си мисля 4е си права кога да гладиш и переш като излезеш от болницата ли
аз не бих 4акала въпреки 4е майка ми Ще е тук и съответно тя Ще го свърши това, та когато реши
а за купуването и аз реших да не купувам много дрешки 4е както растат като гъбки, а и като идват да видят бебо и Ще донесат така 4е Ще минем с не толкова богат гарероб  hahaha

# 142
а за купуването и аз реших да не купувам много дрешки 4е както растат като гъбки, а и като идват да видят бебо и Ще донесат така 4е Ще минем с не толкова богат гарероб  hahaha
Ми то и аз уж гледах да не купувам много, ама сега като ги извадих и....  ooooh! Отделно пък една приятелка ми даде камара с разкошни бебеки роклички, е как да устои човек  newsm78

# 143
Моми4ета,голямо празнуване днес  newsm78,никакви ви няма  Rolling Eyes.
Марица,къде си бе душа?И в скайп те няма  newsm78...Ако не си била на плаж,те па на  Joy  Wink.

Весе,как пътувахте?Как ви се стори"родината" ,като се има предвид откъде идвате  Wink Mr. Green.

Пепи, к'ва е тая бира ма newsm78....Пенелопе,ти ли си бе булка ?Какъв е този ник?К'ва е тая бира?  Joy Разконспирирах те май Wink.Казвай,за да те сменям в списъка  Grinning.

ееее, разконспирира ме значииии Crazy! Браос!
Моят любящ съпруг отива в командировка във Валенсия и се взе банския, че щял да ходи на плаж #2gunfire. Бясна съм! Да пускам ли снимка, ако нещо налииии. ...да ми свиркате newsm78

# 144
Здравейте момичета,на всички именници от вчера,пожелавам да си носят имената със здраве!

Рали 80,аз не вярвам в суеверия,2 седмици преди раждането бях изпрала и изгладила дрешките,които имах за Али.Като знам как се чувствах след болницата,едва ли щеше да ми бъде,до гладне,сгъване, подреждане...
Аннет,за дрешките си права,така си остават чисто новички,не купувай много,ако видиш,че нещо не достига веднага може да вземеш.Не се запасявай,после ще се чудиш къде да ги прибираш.А и колко подаръци се събират.

Лек ден на всички!

# 145
моми4ета моля кажете си мнението трябва да реша скоро кое е по удобно триколка или 4етири гуми и как мислите Ще ми е нуйен ли зимен кош
и за кошарите тези които водят за биахе удобни ли са харесах си една такава с две нива и поставка за повиване

# 146
Купете с 4 гуми. Според мен те са по-удобни. За кошарата - точно такава имам в Пловдив и ме е яд, че не я взех тук, ама имах много багаж. Не се чуди, вземете такава.  Много е важно, че се събира в една чанта и нямаш проблем за спането на бебчето.

# 147
  • VLC/SP
Doбър ден,карин4ета  bouquet
Първо да 4еститя малко късно,но от все сърце  Heart Eyes един от най_хубавите български празници и на вси4ки именници,малки и големи желая здраве,Щастие и късмет. Hug
СъЩо така не забравям и испанския празник_на вси4ки мами здраве,много любов и търпение.И нека вси4ките ни усилия да се увен4аят с успехи. Praynig Hug
Алест,мила,много хойкам,да... LaughingХодихме в4ера да изпратим братлето за България.Онзи ден му вкарахме документите в естранхерията,Щях да го претрепя дето не я беше свършил таз работа #Cussing out Стегнах подаръци за моето детенце,каквото си поиска_о4ила с Мини Маус(на дисни,разбирай),шапка съЩата,ютия  Mr. Green(с това ме хвърли горе на върбата) и естественокниги и моливи,как ина4е.Купих й и от Адидас много фешън 4ервени маратонки и съм й казала,4е вси4ки поръ4ки са й изпълнени.Сега 4ака с нетърпение вуй4о си. bowuu
В4ера пък бяхме много голяма група на 4иривея,в един парк,много красив.Много хубаво беше,супер си изкарахме.Там мъжете пекоха на скарите месо,както си му е реда.После бях шофьор,естествено.Много било лошо да караш пийнали хора,бе.... Mr. Green LaughingВсеки му се привижда,4е си излезнал извън пътя... hahaha JoyДруг път пеша Ще си ходят. Twisted Evil

# 148
  • VLC/SP

Моят любящ съпруг отива в командировка във Валенсия и се взе банския, че щял да ходи на плаж #2gunfire. Бясна съм! Да пускам ли снимка, ако нещо налииии. ...да ми свиркате newsm78
Ооо,Пепи,кефиш с новия ник Wink Peace
За мъжа си не се притеснявай.Засега освен някоя баба на два ката ниЩо по_ероти4но не се мярка там. Joy
Пък и нали знаеш_ако е стока Ще се върне. Wink

# 149
Дано да се върне, че трябва да търся някой испанец, пък не знам испански и как ще се разбираме... newsm78

# 150
  • Valencia, España
[Марица,завидях ви за скари4ката  Mr. Green.А и каквото беше 4удно временцетооо...Големи поръ4ки,голямо 4удо направила Ани. WinkСладурка  Heart Eyes...и майка и,4е и ги изпълнява  Wink.
Посмях се на перипетиите ти,като шофъор на пийналите  Joy.Другия път гледай ти първа да си пийнеш  Wink и така друг да му мисли как ще кара.

Пепи,давай снимката на мъжа ти  Thinking,колко му е да му хванем спатиите  Joy и да ти докладваме после  Mr. Green.
Ама не си ми казала...от къде идва ника ти? WinkЗа каква бира става въпрос,да не си му сервирала на мъжа ти топла  hahaha.

Рали,аз не съм суеверна и си изпрах дрешките преди да родя.Нямах търпение Grinning.И ти го направи,защото после няма да ти се мисли за пране,гладене и т.н камо ли ще имаш сили да го направиш.

Анет,мойта коли4ка е с 4 колела.Нямам си представа как е с триколка,но казват,4е били по маневрени и удобни  newsm78.Отиди в накой магазин,поискаи на заем някое бебе Wink на там присъстващите и изпробвай модели и марки.Аз сега така правя с Криси,4е искам да и сеням коли4ката.Последния път ми направиха забележка,4е не можело да се пробват ,разбираш ли ,коли4ките  Twisted Evil.Ама за да не се разправям се нправих на глуха и неразбираща и си продъжих да пробвам.Как да си купя,като незнам дали ще ми хареса?И това в Тойс ар ас  Twisted Evil.

И аз съм ЗА кунас де виахе.Много са удобни.Ние пък какво направихме...?Нали ходихме до Мадрид за паспорта на Криси.И останахме да спим една ве4ер у едни приятели.Ама те хората нямат деца,нямат детски легла и пр.А пък и аз съм свикнала да я сложа в кошарката и,т.е паркето,и да си играе.та решихме с мъжа ми да вземем едно такова легло ,да го ползваме едната ве4ер и да го върнем.Само да вметна,4е аз до момента бях толкова скепти4но настроена към тези легла...Ами то се оказа абсолютна маравийа  Mr. Green Wink.Толкова удобно,компактно и най ве4е детето си стоя да си играе цялата ве4ер и после си спа като пи4.Сега съжалявам,4е не сме си взели едно такова и за вкъщи  #Cussing out.Върнахме го онова,защото не ми харесваше кой знае колко.но съм решила сега като си затръгваме за Бг да си вземем.И сигурно ще го оставим там.Тук ако ни потрябва,пак ще си "купим"  Joy Mr. Green.

# 151
  • VLC/SP
alest,лошото е,4е не мога оЩе 8 дни да опъвам.ЗаЩото,нали знаеш съм с отит и пия а/биотици.
То не 4е кой знае какво са ми направили хората,ама просто от смях сълзи ми текнаха с тях и едвам гледах. Joy
И аз съм за куните.Много полезна придобивка са те. Peace
Алест,днес бях във вашия квартал.Много услужливи хората бе... Hugаз направо се шашнах. Shocked Търсех един адрес,по_то4но намерих го,но номер 8 търсих.Като дойдоха там едни жени,като ми обясниха,4ак вътре в офисината,която търсех,ме въведоха. Wink Много любезни,много. PeaceПосле и до колата ме изпроводиха.

# 152
ANETT,ние имаме количката Quinny,купихме и трите части,изръсихме се 800 ? и да ти кажа честно кошчето(el capazo),предполагам,че него имаш предвид,така си ми стои новичко.Ползвах го точно 1 месец.Вярно е,че е най-удобно за в началото,но като помислиш колко кратко ще го ползваш,почти не си заслужава да си хвърляш парите.Иначе количката ми е като триколките,само,че предното колело е двойно.За разходка навън е много удобна,но когато влезна в някое помещение,където подът е гладък,предните колелета отказват да вървят и се виждам в чудо,особено ако в същото време мъкна и някое кошче за пазаруване... SadСега за пътуването ми в Б-я мисля да си купя Quinny Zap,тези,които се сгъват на "чадър",разбрах,че са много леки и удобни за на път.
 Кошарите за viaje са доста удобни,можеш да си купиш,но ако ще слагаш бебето да спи там постоянно,си набави един добър дюшек.
 Рали 80,и аз си изпрах и си изгладих всичко предварително,не съм се връзвала на никакви поверия,ама ти си прецени най-добре.

# 153
за quinny имах голямо желание но не 4увам много добри отзиви незнам, харесах си няколко други модела пак с три колела но много искам да са големи а не от тези малките проблема мие 4е тук няма магазини с коли4ки и номера с пробването ми е по4ти невъзможен за това или рискувам по интернет или рискувам да отида до Аликанте или Валенсия и да купя каквото има  Cry, не ми се нрави идеята но не мога да карам милото в събота да си взема по4ивен ден да бием 150км до Валенсия и накрая да кажа не ми харесва ниЩо Ще ме убие
а за кошарите искат да ми подарят една нормална дървена която не ми харесва въобЩе освен това и е отрязана едната решетка и е използвана от незнам колко бебета и не ми се Ще много а сега има една промоция на страшно красиви куни де биахе и са само на 50? с поставката за повиване и с някъкви дрънкалки за приспиване, без душе4ето естествено но те не са скъпи и така милото Ще се съгласи да я вземем и Ще ми е ново за бебо  Peace

# 154
  • Pb
Здравейте мили момичета!!! Първо ме извинете, че така нахълтвам в темичката ви, но имам голяма нужда от вашата помощ! незнам от къде да започна, но накратко ето какъв е моя зор:
Аз съм бременна в 7я месец и с татито мислихме за заминаваме за Испания няколко месеца след като се появи бебо. Но сега се питаме дали да чакаме да родя тук в Бг или да форсираме нещата и да заминем преди раждането?! Естествено аз няма да мога да работя, няма да имам здравна осигуровка, езика не го владея и ще съм в доста стресова ситуация. Струва ли си тази авантюра, се питам? Дали детето ще има някаква полза от това да бъде родено там (единствено заради това сме готови на тази стъпка)? Мн. съм объркана. Ще съм благодарна на всякаква информация от ваша страна.  Heart Eyes

# 155
няма да има никъква полза ако родиш детето тук все си е бг гражданин
а и без соц осигуровки Ще е малко трудни4ко

# 156
Eлхичка, първо полза никаква няма бебето ти да е родено тук, разбирай документи, парични помощи и т.н.
Ако все пак решиш на всяка цена да родиш тук, няма да има проблем въпреки, че не си осигурявана, но трябва с идването да си направиш адресна регистрация (емпадронамиенто) и да си извадиш здравна карта (тархета санитария). Някоя от мамите да ме поправи , ако бъркам. Не знам обаче как стои въпроса с изследванията и проследяването на бременността, то наистина медицинските термини са едни и същи на всякъде, но вероятно ще се наложи да преведеш някои изследвания.
Значи аз лично бих останала да родя в Бг, да се посъвзема малко и тогава да тръгна, от друга страна обаче пък и пътя с малко бебе си е предизвикателство направо  Rolling Eyes, но доколкото виждам от мнения във форума бебетата доста добре понасят летенето със самолет.
Каквото и да решиш успех и ни дръж в течение  bouquet
п.с. Някои авиокомпании не позволяват на бременнивлезли в 8-ми месец да летят  Peace
Анет, ние си купихме 4етириколка за бебка, но просто защото не ми харесват тези с три колела. Наши познати за първото си дете (преди 2 г.) си бяха взели 3 колка, а сега за 2-то си взеха с 4, жената казва, че й е по-удобна и и заема по малко място, като е сгъната, общо взето мнения всякакви, по-скоро е въпрос на лични предпочитания към дизайна. Против съм и да се хвърлят луди пари за количка, при условие, че до годинка и нещо-две ще ти се прииска да я смениш, защото я ти е много тежка, я не ти е удобна и т.н.(идеалния вариант е количката да се окаже много здрава, удобна и лека за теб, ама знае ли човек)
За тези кошарки, имам много познати, на които дечицата им спят в такива и са страшно доволни. Ние също мислехме да вземем такава, но ни подариха страхотно бебешко креватче и затова се отказахме. Тези за които ти говориш на 2-те нива са много хубави, докато бебето е малко си я оставяш вдигната нагоре и си го взимаш без проблеми, като попорастне и почне да се изправя минава на първо ниво и няма опастност да падне и т.н. Щом не ти харесва това дето искат да ти подарят, вземете си сгъваемо, а и за тия пари си е направо супер.
Такааа аз изпрах вече част от дрешките, че даже и изсъхнаха, ама ще оставя гладенето за утре, че ми е едно такова заспалооо Tired
Айде аз се улях малко, да видим кой ще чете сега Mr. Green

# 157
  • Pb
Благодаря за бързия отговор!  bouquet От време, на време ще наминавам през испанската темичка и понякога ще досаждам с въпроси!

# 158
  • ES
Здравейте мами,

Изкарахме Гергьовден (да живеят диетите, моята май все по-често е на OFF  #2gunfire ), намерих агнешко много изгодно. Имаме един magazin почти до ЛИДЛ, БИО Карне се казва, много народни цени.

Елхичка, правилно са ти казали момичетата по-горе. Няма никаква файда да раждаш тук, от гледна точка ана гражданство и националност. Както е казала Рали, ще ти трябва адресна регистрация и после тархета санитария (здравна карта). Няма никаква дискриминация за осигурени и неосигурени майки - цялото проследяване на бременността и раждането е безплатно. Но за теб ще е голям стрес, в последните месеци от бременността да бъдеш в съвсем друга държава и тепърва да свикваш. Наистина е хубаво да сте заедно със съпруга ти при идването на бял свят на вашето детенце, за това ако е възможно той да остане да го изчака или да се върне при раждането. Сигурно бърза за някоя сезонна работа и ще я изгуби ако не тръгне веднага. Вие си решете. Късмет! И не ни досаждаш, пиши и питай за всичко, което те вълнува. Ако можем ще помагаме.   Peace

За количките аз имам триколка. Ами стабилна е, защото колелата са широки, но е трудно маневрена, поне тази която имам, не е маркова. Може би марковите ще са по-добри. Но ми се струва въпрос на мода на дизайна, това е. Ама няма да са много модерни триколките щото и мен са ме возили в такава.

А за дрe6ките ще си ги изперете ами. Не слушайте свекърви (най-вече). Моята, например, ми казва като ме скубел малкия да съм го пляскала през ръцете.

А ника на Ооо, Пепи, е от "Оркестър без име". Жената носеше все топла бира, щото докато я донесеше, си правеше срещички с любовника си. Ааа, Пепи? А ти за Валенсия говориш.  Wink    Hug   Майтап да става.

Марица, за какво и е на Ани пък ютия.   newsm78

# 159
мерси за из4ерпателните отговори зна4и каквото и да е на късмет Ще е с коли4ката  smile3506 Ще 4акам намаления
а за кошарката току Що говорих с родителите си и направо ме хвърлиха в шок  newsm09
баЩа ми е дърводелец правил е кошарката на племенни4ката ми ( на брат ми), но винаги му е било ме4та да направи кошарката за моето дете и някък си не може да се примири 4е съм тук и не може да стане, а и се е заинатил и е решил 4е Ще е мом4енце и сега ми сервира 4е Щял той да направи кошарката и нали и коли4ката искам да е от там 4е Щял да докара с колата майка до тук та и багажа да донесе и най ве4е ако имал възможност да поостане да видел внука си 
4овека ве4е е решил 4е внук Ще има  smile3504
но Щом е решил няма да му казвам да не прави кошарка я сега остава на мен да си избера модел4е и Ще съм много Щастлива 4е Ще си имам уникално легло специално за моя бебо  newsm44

# 160
  • ES
Да, забравих да се произнесе за кошарките. Нашата е дървена на Чиполино, подарък от баща ми (същата история като теб Анетт) за внука. Майка като дойде я мъкна с нея, очуди всички с големия си багаж и мрънканията, че то в Испания кошарки нямало ли? Наистина, ако не беше сантименталната стойност на подаръка, беше наистина глупаво майка да я носи чак от БГ, в Карефура са по 80 евро. Но я взехме доста голяма и като се сглоби в спалнята и не може да излезе. До преди месец нямахме проблем, но от както малкия взе да става сам, да пълзи и щъка стана опасен и се принудихме да купим една куна де вяхе да играе в нея и да не ми е все в ръцете. Мислим да я вземем и за БГ, с чанта е и тежи 8-9 кг.

# 161
и аз така мислех но няма на4ин нали е от татко а и Ще е направена с много лубов апо нататъка Ще си взема една и за биахе не са скъпи и Ще ми е от полза,но най важното 4е Ще е нови4ка незнам заЩо така съм се вманиа4ила не искам да е най скъпото или каквото и да е просто да е нови4ко а не ве4е използвано

# 162
  • Испания
Здравеите!Анет ,изпални жеаанието на дядото Wink,а после си купи направо ко6арка за игра.За коли4ка моята е на Нуресе и сам доволна Peace(триколка),тук другите маи4ета които си купиха от БГ се оплакват ,4е се рзадат техните.Амоята има две години гаранция,има я на Копо ако има при вас.Отна4ало си купих ко64е за колата,и с него си го возех.Елхи4ке наистина маи4етат са прави Peace.нека се роди бебо в БГ ,а после живот и здраве 6те доидете.Ние бяхме на разходка и направо хванах тен .Лека но6 на вси4ки  bouquet

# 163
  • VLC/SP

Марица, за какво и е на Ани пък ютия.   newsm78

Детска ютийка си поиска,Гери.Тя има такива образователни книжки,сега с баба си продължават с тях и в една от книгите впе4атление й е направила ютията.Купих й една много сладка,даже пее много нежно. Party
Елхи4ка,разбирам,4е ти е трудно и 4е искаш да сте заедно с мъжа ти в този важен момент,но за ниЩо на света не раждай в Испания.Намерете някакво друго решение,ако може.

# 164
  • E-CLM & CH-VD
Hola от мен, вече от испанска земя  Mr. Green
Странно, но умирам от студ тук  newsm78, пуснали сме парното на 25 градуса  Laughing

Марица, като прочетох, че дъщеря ти иска ютия, се сетих за моята племенница, която сега е на 4.  Joy Тя миналата година беше луднала пък за прахосмукачка  hahaha, та сестра ми й купи детска, на батерии, миниатюрно копие на истинска. Та прахосмукачката вървеше в комплект с един плик с топчета натрошен стиропор  Crazy, и малката по цял ден ръсеше стиропор, и после чистеше с прахосмукачката... hahaha, майка й се видя в чудо с преразхода от батерии  Laughing

Астооооо, къде се запиля бе, булка?  newsm78 Хайде, ако си родила, влез да се похвалиш, да пуснеш някоя снимка на беба baby_neutral

# 165
  • VLC/SP

Марица, като прочетох, че дъщеря ти иска ютия, се сетих за моята племенница, която сега е на 4.  Joy Тя миналата година беше луднала пък за прахосмукачка  hahaha, та сестра ми й купи детска, на батерии, миниатюрно копие на истинска. Та прахосмукачката вървеше в комплект с един плик с топчета натрошен стиропор  Crazy, и малката по цял ден ръсеше стиропор, и после чистеше с прахосмукачката... hahaha, майка й се видя в чудо с преразхода от батерии  Laughing

Душици мамини. Heart Eyes Grinning
Много са сладки,когато имитират възрастните.Представям си сестра ти как е ставала на луда с този стериопор. CrazyПък и с презапасяването от батерии.
Вес и аз бях така,когато се прибрах,много ми беше студено. newsm78 Просто тази година наистина в Испания пролетта дойде късно и се задържа пове4е студа.НеЩо необи4айно за тук и затова го от4итаме.Вие къде живеете в Испания?

# 166
 Hug Hug HugЗдравейте,мамчета!
Набързо се обаждам...Благодаря за поздравленията за синчето.И ние изкарахме Гергьовден на открито.Бяхме в Аспе.Чудесно е ТАМ.Красота ,спокойствие  и  прохлада.Опекохме агнешкото ето ТУК и го хапнахме с приятели.Имаше къде да поиграят децата,така,че НИЕ си починахме хубаво...и кучето също ...ха,ха,ха...

Вчера пък бяхме по Аликанте и взехме  Сертификадо за всички без Гого,той е с тархета комунитариа.За три часа приключихме.От всички документи,които бяхме нагласили взеха само ЕДИН екземпляр от молбата и формуляра с платената такса...всичко друго било в компютъра...и снимки не взеха...нямало нужда...От сега нататък ще си ходим с Паспорта или БГ лична карта,а сертификадото ще показваме когато ни и поискат само...
Излизам...като се върна ще се захвана да ви чета,че много сте изписали  bouquet  bouquet  bouquet

# 167
Здравейте мацки!
Днес при нас се е показало едно слънчице, само за разходки е Sunglasses
Габи, малкия виждам и приятелка си има вече, браво само така  Mr. Green, а кученцето ви е страшен сладур, да го настискаш едно хубаво  Simple Smile
Ей, с тези ютии и прахосмукачки ме разбихте от смях направо, да се подготвям от рано какво ме чака(дано да е вариан ютия при нас, че е по безобидно Laughing)
Асто наистина се загуба, трябва да е родила вече, явно не и остава много свободно време  newsm78

# 168
здравейте моми4ета да ви се похваля Ще имам син, габи за съжаление няма да ти ставам сватя, но за сметка на това един ден Ще съм свекърва  Joy
днес отидох малко екстремно в ургенсиата, от 5 тази сутрин имам болки мислех 4е Ще отшумят но няма и в 8.30 бях в урхенсия
у4удваЩо е 4е ме приеха на секундата не 4аках и една минутка
бяха много милил и вежливи и се оказа 4е въпреки килограмите ми нямало място за бебо и той милия сам си правел място за това съм имала болки било нормално но единствения проблем е 4е ако не дай си боже стане неЩо и болките не са заЩото бебо си прави място няма да разбера
за това при всяка по силна болка на лекар  #Crazy останах у4удена но това каза доки
така 4е дано не се налага но може да се виждаме малко по 4есто с бебо
беше заспал милия (ами цяла ноЩ като не спа ) но го събудиха, запо4на да се върти като лудо и явно не му хареса да го преглеждат но показа какъв е

# 169
  • E-CLM & CH-VD
Представям си сестра ти как е ставала на луда с този стериопор. CrazyПък и с презапасяването от батерии.
Вес и аз бях така,когато се прибрах,много ми беше студено. newsm78 Просто тази година наистина в Испания пролетта дойде късно и се задържа пове4е студа.НеЩо необи4айно за тук и затова го от4итаме.Вие къде живеете в Испания?

В интерес на истината, от желание да "чисти" не се виждаше нито едно топче  Laughing, единствено батериите се топяха като топъл хляб. Единствения проблем тогава беше, че не може да си я сложи под възглавницата, като си лягаше вечер да спи  hahaha hahaha.
Иначе ние сме на границата с комунидад де Мадрид, и сме първи град от Кастия-ла Манча в посока Барселона. И обикновено са големи жеги, тази година нещо му стана на климата  newsm78 Но поне се изваля, та да има вода... не знам как е при вас положението, но ние предната година бяхме почти пред воден режим...  Sick

Анет, честит ти бъдещ син, и недей да трупаш отсега свекървени трикове  Laughing

Рали, днес като гледах рожденниците, има една Рали80, но без долна черта  Joy, и се бях засилила да ти честитя рождения ден, но си казах: я все пак да видя дали е нашата Рали... и отворих последни публикации, и там само постове в диети и отслабване newsm78. И си викам: какви диети, какво отслабване, нали е бременна  hahaha, значи не е нашата Рали  Mr. Green

Габи, много хубави снимки! Давид вече новия ли си има?  Heart Eyes Laughing А какво име сложихте на кученцето?

А Асто вчера е влизала, но нищо не е писала  newsm78 Що така?

Алест, а ти къде се изгуби?  newsm78

# 170
Габи много са сладки снимките и малкия изглежда много Щастлив  newsm10, а ку4енцето е толкова сладко  smile3534 всеки път като го видя и се натъжавам, моя толкова ми липсва  smile3518

# 171
Габи, много хубави снимки! Давид вече новия ли си има?  Heart Eyes Laughing А какво име сложихте на кученцето?
Да,Вес,нобиа си имаме А кучето се казва Дива... уж по-лесно да го произнася това име Давид,но той си и вика Диа
Да ви се оплача,момичета...няма никакви места за връщане от Софиа до Аликанте до края на август.Потърсих помощ от сестра ми...Тя има приятели в една агенция ..та те и казали, че правят някакви шашми заради цените и нарочно го обявяват пълен полета...защото цените са няколко и ниските ги обявяват в последния момент ,а пък сега лъжат, че няма места, за да могат да ги продадат скъпо...Ох...не стига,че на БГ еър са най/скъпи цените в цяла Европа...Дано се уреди нещо от България,че да ги изпратя големите деца малко на гости...
А,да се роди живо и здраво синчето ти,а ти не се ядосвай за сватосването,следващото може да е момиченце Heart Eyes
Рали,и при нас е едно слънчице,само а разходки...

# 172
Рали, днес като гледах рожденниците, има една Рали80, но без долна черта  Joy, и се бях засилила да ти честитя рождения ден, но си казах: я все пак да видя дали е нашата Рали... и отворих последни публикации, и там само постове в диети и отслабване newsm78. И си викам: какви диети, какво отслабване, нали е бременна  hahaha, значи не е нашата Рали  Mr. Green

Хи-хи, не съм аз, явно си имам адашка  Laughing, аз съм се раждала зимата, да й е гадно на майка ми с прането на бебешки неща, ама кат не могат да си направят сметка хората, кой им е виновен  Mr. Green Mr. Green
За диети и отслабване ще се включа след месец, ама като знам колко съм сериознаааа и как обичам да хапвам сладичко(то си ми и личи де  Embarassed Rolling Eyes)
Анет, честито ти момченце, ще се кандидатираме за снаха(ако лекарите са ни огледали хубаво де  Joy)

# 173
Габи много са сладки снимките и малкия изглежда много Щастлив  newsm10, а ку4енцето е толкова сладко  smile3534 всеки път като го видя и се натъжавам, моя толкова ми липсва  smile3518
А твоето кученце какво порода е...и не може ли да го вземеш тук Wink