пюре с месо

  • 667
  • 12
  •   1
Отговори
Здравйте,имама въпрос относно домашно приготвените пюрета ,по колко кубчета месо слагате

# 1
  • Мнения: 508
Едно кубче, колкото орех

# 2
  • Мнения: 27 524
На око и в зависимост от възрастта. Щом яде месо, не е толкова притеснително колко точно е то. Слагаш колкото прецениш, като трябва да преобладават зеленчуците, разбира се  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 707
Зависи колко ти тежи кубчето  Wink. Аz имам пуеШко пюре (само месо) 80 гр. и на опаковката е дадено 1/2 от бурканчето да се смеси със zеленчуково пюре (т.е. 40 гр.). Моите кубчета тежат 15 гр. всяко.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 160
Едно кубче  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз слагах едно кубче,но имам форми за лед с различни размери.От малките слагах 2 кубчета.

# 6
  • Мнения: 24 467
Никога не съм "мерила" количеството месо в домашно приготвено пюре. Следя само месото да не е тлъсто и да преобладават зеленчуците, да няма много сол, да няма черен пипер, да е добре смляно пюрето като цяло. Сега, като имаме зъбки пасирам на по- едри частици за да се учим да дъвчем.

# 7
  • Мнения: 950
Аз държа пасираното месо в стерилни чашки по 75мл и за едно хранене слагам или 1/3 или 1/2 от чашката.

# 8
  • Мнения: 4 451
Педиатърката в Бон Апети приготвя месните пюрета с едно кубче. Peace Нямам опит в домашно приготвени пюрета, защото моята кокона упорито ги отказва. Харесва си купешките и това е.

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Слагам на око. Не много, защото сега се захранихме с месо. Аз не го замразявам в кубчета а си го нарязвам още сурово на порцийки и го замразявам така в пликчета. После заедно със зеленчуцит варя на пара и с малко водичка пасирам. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 433
Аз слагам малко повече от едно кубче, защото ни е нисък хемоглобина и педито ни препоръча да ядем предимно месни пюрета.

# 11
  • Мнения: 6 164
А какво става ако месото:зеленчуците е 1:1 или близо до стойността? Детето ми навърши 1 година, става въпрос за ядене от нашата кухня? Примерно ако яде пиле с картофи и ги давам по равно.

# 12
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
А това кубче как го определяте? Досега и азз само съм купувала готови пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт