Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравйте,имама въпрос относно домашно приготвените пюрета ,по колко кубчета месо слагате
Цитирай

София

Едно кубче, колкото орех
Цитирай

Белгия/София

На око и в зависимост от възрастта. Щом яде месо, не е толкова притеснително колко точно е то. Слагаш колкото прецениш, като трябва да преобладават зеленчуците, разбира се  Smile
Цитирай

Зависи колко ти тежи кубчето  Wink. Аz имам пуеШко пюре (само месо) 80 гр. и на опаковката е дадено 1/2 от бурканчето да се смеси със zеленчуково пюре (т.е. 40 гр.). Моите кубчета тежат 15 гр. всяко.
Цитирай

Варна/София

Едно кубче  Peace
Цитирай

Бургас

И аз слагах едно кубче,но имам форми за лед с различни размери.От малките слагах 2 кубчета.
Цитирай

Никога не съм "мерила" количеството месо в домашно приготвено пюре. Следя само месото да не е тлъсто и да преобладават зеленчуците, да няма много сол, да няма черен пипер, да е добре смляно пюрето като цяло. Сега, като имаме зъбки пасирам на по- едри частици за да се учим да дъвчем.
Цитирай

Варна

Аз държа пасираното месо в стерилни чашки по 75мл и за едно хранене слагам или 1/3 или 1/2 от чашката.
Цитирай

На една звезда

Педиатърката в Бон Апети приготвя месните пюрета с едно кубче. Peace Нямам опит в домашно приготвени пюрета, защото моята кокона упорито ги отказва. Харесва си купешките и това е.
Цитирай

вече в собствен дом

Слагам на око. Не много, защото сега се захранихме с месо. Аз не го замразявам в кубчета а си го нарязвам още сурово на порцийки и го замразявам така в пликчета. После заедно със зеленчуцит варя на пара и с малко водичка пасирам. Peace
Цитирай

София

Аз слагам малко повече от едно кубче, защото ни е нисък хемоглобина и педито ни препоръча да ядем предимно месни пюрета.
Цитирай

София

А какво става ако месото:зеленчуците е 1:1 или близо до стойността? Детето ми навърши 1 година, става въпрос за ядене от нашата кухня? Примерно ако яде пиле с картофи и ги давам по равно.
Цитирай

гр.Добрич

А това кубче как го определяте? Досега и азз само съм купувала готови пюрета.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.