Били ли сте жертва на расистко отношение от страна на местните?

  • 7 496
  • 160
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 423
Беz да обиждам никого най_гадното и расистко отношение към мен съм видяла в милата ми татковина и то от хора, които най_малко съм очаквала Confused.

Особено ако фамилията ти
не окончава на -ова.

# 76
ще ме прощавате вие двечките но за мен великата ни обща култура и ниво на образование са само мит
наскоро имаше изследване, че имигрантите от източна европа били най-fрустрираните защото обикновено са с висше образовние и се имат за много нещо, но не могат по никакъв начин да се интегрират и да намерят "достойна" за тях работа, смятат се за недооценени сред простите аборигени  Laughing


Много точно казано. И моето мнение е такова.

Малко хумор - Изток - Запад от Момо Капор:

http://www.hungrywhale.com/capor.htm

# 77
  • Мнения: 2 427
Беz да обиждам никого най_гадното и расистко отношение към мен съм видяла в милата ми татковина и то от хора, които най_малко съм очаквала Confused.

Особено ако фамилията ти
не окончава на -ова.
Вече нищо не разбирам... Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 6 167
Беz да обиждам никого най_гадното и расистко отношение към мен съм видяла в милата ми татковина и то от хора, които най_малко съм очаквала Confused.

Особено ако фамилията ти
не окончава на -ова.

недай си боже да си боряна джоунс примерно  Joy

установили ли сте връзка между степента на реализираност и чувството за дискриминираност?

# 79
  • Мнения: 3 521
Не ми казвай че гледаш на хората с лошо око веднага щом разбереш от къде са без да им дадеш дори шанс да ти се докажат като интелигентни и възпитани същества...

Естествено, но първата реакция на 99% от хората БЕЗ zначение от коя раса, държава или религия са при контакт с "несебеподобен" е да бъдат с едно на ум, така че и ти си караш с едно на ум и по някое време, когато се пресекът достатъчно интересите се вzима решение дали отношенията ви ще се раzвиват или не. Точно както беше в случката, която някой беше написал по_горе "Тя е българка, но...." Явно и човечката, която е представяла въпросната клубариня е била предубедена, дали са си време да се опоzнаят и вече отношението е напълно раzлично. Това едва ли се дължи на цвета на очите или косата.
А иначе примерът е Румъния, Албания и Черна гора го дадох, zащото са на същия "баир" като нас. Ами иzостанали сме, келява ни е била политиката преz последните 50 години, иzнасяна е една камара наркотици, една камара бандити са се трепали по света и у нас, болшинството от първите жени, които напуснаха Балканите си бяха баш тъмни балкански субектки с определен стил и никакво или основно обраzование. Е как няма да са мнителни хората и да те дискриминират Thinking...Това малко раzсъждение zа дескриминацията Wink.
А относно расиzмът_Лиска много дискретно го е намекнала_досега, какъвто расиzъм съм видяла в малкото Африкански държави, в които съм пребивавала, няма втори такъв Tired ...там положението е просто ужасно.

# 80
  • Мнения: 11 306
Значи аз имах немците за дискриминатори, но се оказа, че не са такива. Една от многото заблуди, които се препредаваха като митове и легенди.
Но... все пак се сблъсках неколкократно с дискриминация (определено не е расизъм) от страна на жени. Поведението им показваше колко съм "неблагоприятна" среда за раздумка и кафепиене и не бивах поканена за следващи срещи примерно. Нещо от типа на описаното от Дона Воланте.
Не бих казала, че ми пука особено. Като не ме щат - поне да ми го кажат директно. Щото недомлъвки или усмивки под мустак хич не либя.
А хората са такива, каквито са. Дали са еди-какви си по паспорт - мърша има навсякъде.

# 81
  • Мнения: 664
Не съм се сблъсквала...Но като се замислих, нямам приятелки-французойки, всичките са чужденки, дали е дискриминация, не знам.

# 82
  • Мнения: 714
Беz да обиждам никого най_гадното и расистко отношение към мен съм видяла в милата ми татковина и то от хора, които най_малко съм очаквала Confused.

Особено ако фамилията ти
не окончава на -ова.

недай си боже да си боряна джоунс примерно  Joy

установили ли сте връзка между степента на реализираност и чувството за дискриминираност?

Не, но връзка между "Джоунс" и килограми българска злоба срещу предполагаемото материално (и според някои незаслужено) благополучие - Да.  Thinking

# 83
  • Мнения: 714
Мен страшно ме накефи изказването веднъж на Валката,Донна ал Воланте,която беше казала че така или иначе я смятат за невъзпитана,след като е Българка,та често и се случва да не ги разочарова Joy

Ми така де, хляб и зрелища  Wink на всекиму заслуженото, на невъзпитанието с невъзпитание .... що да им оставам длъжна. Права е Лиска че "някои имат само с паспорта си да се гордеят".

# 84
  • Мнения: 7 091
Аз си спомням една смешна случка Simple Smile Когато раждах Елена ми донесоха документите за попълване ( аз говорех по телефон и не можех в момента да ги попълня, затова ги оставих настрана да ги прегледам после. Като ги погледнах...ми те на испански. Аз се обадих на дежурната сестра и учтиво я помолих да ми донесе документите на английски. ДОйде тя и ми вика- не е необходимо каза да ги попълваш на английски, може да си ги попълниш на испански. Аз много учтиво и обясних, че всичко това е чудесно, но аз испански не говоря и не разбирам Simple Smile. Тя направи една гримаса от типа " ти на к'ва са пра'ш ма", тръшна ми документите и си излезе. Мене пък страшно ме досмеша, защтото работейки в болница тя би трябвало все пак да прави разлика между испански и друг език, след като ме чу хиляда пъти да говоря по телефона на български. Естествено, че може да не знае, че е български, но поне би трябвало да и просветне, че не е испански  Grinning Така и на имиграционните са ми давали документ на испански, чак почнах да се съмнявам дали не приличам, ама който ме е виждал знае, че последната националност, на която могат да кажат, че приличам е испанската Simple Smile.

Имала съм и други случки, но в повечето случаи хората се отнасят добре и без предубеждения, дори им е интересно.

# 85
  • Germany
  • Мнения: 1 262
не съм усетила до сега расизъм, но за английския не съм съгласна със Сърфи, сори. Може би зависи от града, но тук всички говорят Английски, и възрастните хора по улиците се кефят да си "упражнят" езика. Аз съм тук от година и половина - мога да проведа елементарен разговор на немски, почти всичко им разбирам, но по-сигурна се чувствам на английски, а и те като чуят английски малко се комплексират, че не го знаят добре и са още по-големи мишки - това в добрия смисъл на думата Peace И документи, и всичко на инглиш оправяме - никакви грижи. В болница влизах - всичко от най-простата сестра до професора ми говореха на английски- никой не ме е питал даже от къде съм. Но аз все пак съм си поставила за цел да им проговоря гадното езиче и вече имам проблясъци, но бавно става.

Не съм си търсила работа тук все още, но планирам и усещам, че там може би ще ударя на камък, но нищо не се знае - това си е и до късмет. Но определено хората в моя град повечето са доста отворени.

  bouquet

# 86
  • Мнения: 2 427
Сега се сещам и за една друга случка,аз,моята приятелка Барбара,Ерсилия и детето на Барбара което беше тогава на две години се замъкваме на плажа в Ментон един следобед.Там-някакъв пълен фраш.Постиламе си тихо и кротко хавлиите в близост до една разплута бабушкера на видима възраст около 60,по монокини и с два резена краставици на очите.Онази надигна краставиците,фокусира ни и започна да съска " Италиани мерда" и да ни рита хавлиите.Ние ококорихме еййй такива очи #Crazy.Бебето Виола явно швана че бабата нещо ни обижда и почна да и мята камъчки.Беше много смешно и едновременно странно за мен че и италианците могат да бъдат дискриминирани по този начин Shocked.

# 87
  • Мнения: 7 837
Не обичам, когато целенасочено ми показват, че не ме изслушват заради акцента ми...
Днес ми се случи  в пощата, докато спорех с жената, която ми приемаше колетите (пускам сигурно за 15-ти път, а тя ми обяснява глупости и как съм лъжела при обявяването на стойността). Та, в крайна сметка поисках да говоря с мениджъра  Twisted Evil

# 88
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да, в Щатите почти не се забелязва дискриминацията (но я има, по-скоро е едно такова чудене "я па тия как правят еди-какво си, не ядат пуйка").
Juturna много добре го е обяснила. Мен редовно ме питат френски ли ми е акцента, как съм приемала местния климат след нашите студени зими (това ако не бъркат България и Боливия). Но не е с лошо чувство, като обясниш, слушат с интерес.
Само да успокоя италианките, че при тях не е най-зле Grinning. Докато живеех в Катар се нагледах на случки и истории и на различни нива на дискриминация и расизъм. Местните араби от Залива дискриминират не само наетите черноработници индийци, шриланкийци и филипинци, но и арабите от Египет или Сирия примерно. Отделно източноевропейка, а и почти всяка "бяла" жена = свободна жена. Също и филипинка, тайландка, мароканка (?) и ливанка (?). В общи линии почти всички са за продан, на различни цени.
Това масовката де, естествено, имаше и изключения.

# 89
  • Мнения: 2 563
Да, в Щатите почти не се забелязва дискриминацията (но я има, по-скоро е едно такова чудене "я па тия как правят еди-какво си, не ядат пуйка").
Juturna много добре го е обяснила. Мен редовно ме питат френски ли ми е акцента, как съм приемала местния климат след нашите студени зими (това ако не бъркат България и Боливия). Но не е с лошо чувство, като обясниш, слушат с интерес.


Това никога не съм го приемала като дискриминация. Чудят се хората и са народ, който се чуди на глас и не се притеснява да говори глупости. Не ме изненадват като не могат да се усетят къде е България. Аз и до днес не знам къде е о-в Тонга и как се живее на него...

Идиотски въпроси са ми задавали с тонове: Празнуваме ли Деня на благодарността в България? Дядо Коледа имаме ли? (Не, умря от глад, е подходящ отговор за това). Имаме ли вилици?  Joy

Общи условия

Активация на акаунт