Кой в какво вярва?

  • 1 607
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Чета почти всичко във форума. Пиша рядко, понякога нямам време да влизам с дни, но напоследък усещам страшен писомизъм и негативизъм. Някакаква отчаяност, затова реших да Ви напиша в какво вярвам аз:
Вярвам, че всеки получава заслуженото си.
Винаги казвам, че : "Ръката му дава всеки му заслуженото!"
Вярвам в доброто!
Вярвам, че всеки труд бива възнаграден, някога във времето, ако не е веднага.
Вярвам, че това което си пожелая днес утре ще се сбъдне (няма нещо в живота, което да съм поискала и да не е станало).
Оптимист съм!
Винаги се боря до дупка, със всички средства (признавам си, че съм прибягвала и до непозволени).
Моля се, за да успявам с делата и мисля, че всичко е в положителната нагласа.
Няма невъзможни неща (на това ме научиха родителите ми). Има само неща, които не сме си пожелали достатъчно силно! Просто опитайте моята формула и ще живеете по добре!

А Вие в какво вярвате?
 

# 1
  • Мнения: 1 731

Лично аз в това не вярвам!
Няма ненаказано добро, беше написал някой някъде.

От наблюденията си достигнах до извода, че добрите хора винаги страдат... Tired

Положителната нагласа е много важна, но не винаги помага.
Затова съм реалист.
Почти винаги.  Mr. Green

Иначе, Пела, поздравления за оптимистичната тема!   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 863
Пела, хубава тема  bouquet
Навън вали, още не съм пила кафе и ми е силно меланхолично настроението, та май съм на път да ти оспамя темата:)

Вярвам, че всичко е карма.
Вярвам, че нищо не е случайно и събития или хора се явяват на пътя ни по определени причини.
Вярвам  също така, че има свободна воля и свободен дух, защото   макар да е определен пътя на един човек има много различни пътища, по които да стигнеш крайната цел. В този смисъл лошите решения са също част от пътя.
Вярвам, че няма негативен опит, поне в моя живот винаги е  било така и най-тежките ми моменти, после са донасяли големи ползи.
Вярвам, че човек трябва да се радва на всеки свой ден, защото вчера е минало, което не можеш да върнеш, утре е бъдеще, което не знаеш дали ще дойде и единственото, което наистина имаш е днешния ден! За това всеки ден се старая да казвам на  децата си, че ги обичам, да им се усмихвам и да  ги виждам щастливи.
Преди време, когато се съмняваха, че имам злокачествено заболяване или съм по пътя към такова, изведнъж се ужасих, че последният спомен на синът ми може да бъде от една разплакана и  нервна майка. Тази мисъл ме разтърси до  основи и мисля, че   ми помогна да осъзная, че нищо не е  толкова страшно освен  нелечима болест или  смърт и докато е поправимо.

# 3
  • Мнения: X

Лично аз в това не вярвам!
...Положителната нагласа е много важна, но не винаги помага.
Затова съм реалист.
Почти винаги.  Mr. Green

  bouquet Сабина
не прибягвам до непозволени средства и явно затова си страдам
може би е време да се поуча

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Хъм...

Вярвам, че Господ дава, но в кошара не вкарва.
Вярвам, че каквото сам си направиш, никой не би могъл да ти стори.

Най-много вярвам в следното: Грижи се за дребните неща, големите стават от самосебе си. Това е нещото, което винаги спазвам и съм доволна от резултата до сега.

Иначе съм повече на Джалината кармична философия привърженик... определено не съм боец, малко съм мързеливичка.  Embarassed Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 863
 Мдам,  в "Тибетска книга за живота  и смъртта" пише следното:
" Нищо освен да се храните, да спите и да ходите по  нужда не е ваша работа"... ако човек успее да не го възприема съвсем буквално, това изречение изповядва точно твоята философия Иса- грижи се за дребните неща, големите сами се нареждат.
Аз поради моята тъпа овнешка природа все искам да задавам реда на нещата- кога да станат, как да станат.... аз ги бутам в една посока,а те винаги си имат своя и обикновено резултатата е счупени рога.... .... но когато съм успявала да не ръгам напред, съм била най-доволна и най-добре.....

# 6
  • Мнения: 2 655
секи път като те чета, гледам снимката ти с надписа "...беше толкова отдавна" и се чудя:
Наистина ли е било?
А все още танцуваш ли танго?

# 7
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз вярвам!!
В утрешният ден,
вярвам, че утре ще е по- добре от днес, така както днес е по- добре от вчера.

А кармата и предопределеността си я представям като една интегрална схема-  нали се сещата, как има много пътечки, и си мисля, че ние, попадайки на една такава пътечка, вземайки съответните решения, определяме начинът, по който да протече живота ни, като възможностите са предварително зададени.

# 8
  • Мнения: 583
Вярвам, че всеки идва на този свят с някаква задача, която да изпълни. Че всеки трябва да преживее някаква болка и страдание. Вярвам, че всички имаме мисия! Вярвам, че има сила, която ръководи света! Вярвам в себе си! Вярвам!

# 9
  • Мнения: 2 863
всеки път като те чета, гледам снимката ти с надписа "...беше толкова отдавна" и се чудя:
Наистина ли е било?
А все още танцуваш ли танго?

Мда, наистина беше отдавна за жалост, бях много  добра (а както се вижда съм и скромна Joy)
А за танго трябват двама, така че отдавна не съм имала възможност Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 357
Аз вярвам! Вярвам в себе си и в собствените си сили!
Абсолютно съм съгласна с вижданията на Пела, мисля, че всеки сам определя живота си. Не смятам, че има някаква предопределеност или карма, тя идва от самите нас, от начина, по който гледаме на живота, на света около нас и на себе си, разбира се.
Аз вярвам, че мога, ако искам. Затова "искам" е моят девиз, а когато искам нещо, се боря, за да го постигна.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
Напоследък все по-често ми се набива в съзнанието приказката - И в края на краищата всеки получава, това което му се полага.....Само, че не винаги това, което се полага е това, което ни се иска...Ей, в това е гадното! Някак това го забелязвам като правя равносметка за разни си неща от живота.
Иначе споделям жизнената философия на Джали за кармата.
А най-смешната мисъл, която е адски вярна е "Най-много сълзи са се пролели по сбъднати мечти". Та вече мнооого внимавам какво си пожелавам, че като се сбъдне да не плача отново Wink Wink Wink

# 12
  • Мнения: 5 299
И аз съм била винаги оптимистка, но човек има моменти, когато леко се поддава на отчаянието. Има нужда и от такива дни според мен.
Мен например ме е налегнала някаква пролетна депресия. Чувствам се ужасно - грозна, дебела и т.н Blush Знам, че ще отмине, защото всяка пролет се чувствам по този начин.
Вярвам най-вече в доброто...Винаги съм вярвала в това...

# 13
  • Мнения: 357
За моментите на депресия съм съгласна, всеки ги има, аз също понякога изпадам в подобни "дупки", но знам, че това е само някакъв спад и след ден, два всичко отново ще си дойде на мястото. Моята тактика е да си ги изживявам тези моменти, да си поплача, ако трябва и после с нови сили и енергия да продължа да съм си абсолютен оптимист! Sunglasses

# 14
  • Мнения: 811
Напоследък вярвам,че всичко се случва поради някаква причина-everything happens for a reason.
Искам да вярвам,че хората са добри.
А също и в това:
Вярвам, че всичко е карма.
Вярвам, че нищо не е случайно и събития или хора се явяват на пътя ни по определени причини.

Общи условия

Активация на акаунт