kolko ml

  • 8 295
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
zdraveite otnovo mili mami.imam vapros koito me machi i neznam otgovora ,a imenno kolko ml triabva da iziajda bebe na 1mesec?az karmia dashteria si ,no problema e che tia vinagi zaspiva na gardata i nemoga da ia sabudia po nikakav nachin i sled tova se izcejdam i davam ako iska na shishe ,no tova riadko stava.kogato neiska izobshto da iade se cedia i izcejdam samo 60-80 ml tova normalno li e ili e malko?nai-vajnoto e che ne plache kato gladno dete,a ne mislia che iziajda poveche ot 40-50ml .veche neznam kak da se spravia s neia i kak da ia nakaram da iade bez da zaspiva.ako niakoi se e zblaskval s moia problem shte sam blagodarna da spodeli

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Колко пъти на ден я кърмиш? Това което описваш изглежда нормално. Нормално е бебетата да заспиват на гърдата, не знам защо те притеснява това. Ако кърмиш на поискване, няма нужда да се притесняваш колко мл поема. Никога не съм знаела колко поема моето дете, а и те не поемат еднакво количество на всяко кърмене. Никога не съм могла да изцедя повече от 60 мл, пък и не съм се изцеждала, освен ако не се е налагало да оставя бебето за няколко часа.

# 2
triabva mnogo tochno da sledish kolko iziajda bebeto.
Na 1 mes - 110 ml na hranene
na 2 - 120 ml

na 3 - 130 i t.n.

ako ne vnimavash kolko ml iziajda niama da naddava normalno.
Hrani ia s shishe za da znaesh tochno kolko e iziala.
Inache kato e a gyrda niama da znaesh nikoga kolko e iala, a tova e problem, koito shte te tormozi dylgo.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Anonymous
triabva mnogo tochno da sledish kolko iziajda bebeto.
Na 1 mes - 110 ml na hranene
na 2 - 120 ml

na 3 - 130 i t.n.

ako ne vnimavash kolko ml iziajda niama da naddava normalno.
Hrani ia s shishe za da znaesh tochno kolko e iziala.
Inache kato e a gyrda niama da znaesh nikoga kolko e iala, a tova e problem, koito shte te tormozi dylgo.


?????? Shocked

 Как по-точно се храни със шише бебе, което се кърми?

И какви са тия гестаповски номера за гледане на бебе - какво значи "трябва да изяде"?

За справка - сина ми е само кърмен - наддава нормално и никога не съм знаела по колко точно изяжда. Когато са гладни бебетата винаги си казват - те съвсем не са глупави Wink

# 4
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ама защо изобщо да се кърми, я какви хубави адаптирани млека има! Освен това никога няма да те тормози мисълта колко е яло детето. Госте, ти колко кърми тоето дете/деца и ако не си изпиеха милилитрите, какво ги правеше?

# 5
  • Мнения: 195
Искам само да напомня, че тези мерки и теглилки се отнасят предимно за адаптираните млека.
Що се отнася до хранене с шише при положение, че то си суче...това си е жив мазохизъм.
stasi_1, и мен много ме глождеше този въпрос в началото, няма как да разбереш количеството, аз съм правила контролни кърмения цяла седмица и е голяма глупост това - понякога изяждаше само по 10 мл и заспиваше и се бях шашнала. Обаче като го претеглих на края на месеца се оказа, че е наддал с 1 кг. Не се притеснявай и го кърми винаги, когато примрънка - всичко ще е наред. Wink

# 6
  • Мнения: 364
az hrania dashteria si samo na poiskvane i nemislia da ia nasilvam da iade kogato neiska ili da i opredeliam gramaj,no naistina neznam dali se hrani dostatachno.ne plache i spinka spokoino koeto moje bi e znak che se zadovoliava.probvah na shishe i iziajda okolo 80ml koito sam izcedila ,no pak zaspiva i se hranim ot poriadaka na 45min.v ponedelnik sme na lekar i toi shte kaje dali e nadala dostatachno

# 7
  • София
  • Мнения: 3 847
stasi_1,

като ходиш на преглед обърни внимание на височината. Тя е по-показателна от килограмите. Освен това и гена има значение - ако ти или скъпия сте били по-дребни бебета, нереално е да очакваш пиленцето да е в горните граници.

Мисля, че щом беба спи спокойно и е весела - значи и стига.

Дано утре те зарадват на консултацията.
И много да папкате и спите.

# 8
  • Мнения: 385
Цитат на: stasi_1
az hrania dashteria si samo na poiskvane i nemislia da ia nasilvam da iade kogato neiska ili da i opredeliam gramaj,no naistina neznam dali se hrani dostatachno.ne plache i spinka spokoino koeto moje bi e znak che se zadovoliava.probvah na shishe i iziajda okolo 80ml koito sam izcedila ,no pak zaspiva i se hranim ot poriadaka na 45min.v ponedelnik sme na lekar i toi shte kaje dali e nadala dostatachno


Е щом храниш детето на поискване и то е спокойно и заспива на гърдата, би трябвало всичко да е наред поне засега. Те новородените спинкат през по-голямата част от времето.
НО трябва да се пазиш от "подводни камъни" като каквото и да било давано с биберон, биберон-залъгалка, както и от предизвикване на свръхпроизводство на кърма с това изцеждане. Аз така и не послушах лекарите да се изцеждам през първия месец, за да имам кърма. Просто детето беше доста добра помпичка (чак пришка му излизаше на устата) и му давах да суче, когато поиска, и той изяждаше всичко и от двете гърди (говорим за първите два месеца). Даже когато не бях кърмила повече от два часа гърдите ми потичаха.

# 9
Стаси

гледам че си писала че се изцеждаш и даваш от шише. Ей така почнах и аз понеже много ме боляха гърдите и детенце се отби. Виждам че ти не го правиш постоянно. Но внимавай много да не стане като нас. С това цидене и кърмата ми намаля и детенце свикна на шише и изобщо стана една. Внимавай много много ако искаш да кърмиш наистина.

това бях вики75, но нещо не мога да се идентифицирам.

# 10
Цитат на: Anonymous
Стаси

гледам че си писала че се изцеждаш и даваш от шише. Ей така почнах и аз понеже много ме боляха гърдите и детенце се отби. Виждам че ти не го правиш постоянно. Но внимавай много да не стане като нас. С това цидене и кърмата ми намаля и детенце свикна на шише и изобщо стана една. Внимавай много много ако искаш да кърмиш наистина.

това бях вики75, но нещо не мога да се идентифицирам.


Zdraveite. Mоето бебе е на 1 месец и понеже нямам много кърма се дохранваме с адаптирано мляко и отделно се изцеждам и и додавам изцеденото, но то е тварде малко. Досега не сам изцеждала повече от 40 мл наведнъж, а напоследък само по 20 мл. Според вас има ли смисъл да продължавам да си мисля, че ще ми дойде кърмата по-обилно. Тя също заспиваше на гърдата, но вече като изпие това което е от гърдата и почва да плаче и иска от шишето. Какво да правя?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 823
napalno razbiram kak se 4uvstva6,doskoro az sa6to imah problem s koli4estvoto karma  v sa4etanie s  t . nar.karma4eska sta4ka.tova koeto spored men trybva da napravi6 e da zabravi6 za adaptiranoto mlyako i po 4esto da predlaga6 na mani4eto da su4e.pone nie preodolyahme krizata,kato tova vklu4va i no6tnoto hranene.tova 4e pla4e sled karmene,nai veroyatno ozna4ava ,4e naistina ne i  stiga ,no po dobre iz4akai edin 4as i pak i dai da su4e,kolkoto po-4esto karmi6 ,tolkova pove4e karme 6te se obrazuva v gardite,davai i ot dvete gardi.znam 4e nyama da ti e lesno,sled kato pla4e sled hranene,no se opitvai da ya uspokoyava6 ,kato ya lu6ka6 ili kakto obi4ate da se uspokoyavate,a moje i sled polovin 4as  da i dade6 da papka.ako spi dalgo,sa6to ne ya ostavyai,a taka kakto si spinka,ya slagai na gardata.a kolko ml izpiva ot 6i6eto?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 847
kapchoni ,

давай и от двете гърди на всяко кърмене. Храни през два часа или по-често, ако можеш. В аптеките има български чай - "лактогонно средство". Иначе помага и запарка от семена на копър. И овесени ядки. Не спирай нощното хранене ( възобнови го ако трябва ).

Тези неща ми помагат на мене, когато ми немалее кърмата.

Опитай да намалиш добавката. Всеки ден или през ден намалявай по 5-10 мл.

Иначе някой писа че има и хомеопатично средство - изключително ефективно, но трябва да идеш при хомеопат.

Не разбрах какво изцеждаш, след като не ти стига кърмата?

# 13
Ami sled kato se nahrani ot gardata i davam ot shishe okolo 60 ml i sled tova sled okolo 30-40 min se izcejdam i to se e sabralo okolo 10-30 ml razlichno v zavisimost ot tova dali e sutrin ili vecher. Snosti i dadoh samo ot shishe, zastoto nesto povrastah az i me beshshe strah da ne i stane losho i na neia i izpi 100 ml. Spored men ne moga da i dam tolkova mnogo ot gardata. Sega probvam da karmia po-4esto i i davam ot dvete gardi, no ne znam dali ste uspeia zastoto mnogo pla4e. Spi po 10 min i sas sabujdaneto pla4e posle pak zaspiva i vaobste e mnogo obarkano.

# 14
Цитат на: Raya
В аптеките има български чай - "лактогонно средство". Иначе някой писа че има и хомеопатично средство - изключително ефективно, но трябва да идеш при хомеопат.


Какъв е този чай аз пия на Hipp чая и мисля, че и да го пия и да не го пия нищо не се променя, а с хомеопатиа пробвах в началото, но пак без промяна. Може би все пак това са възможностите на моите гърди?!

Благодаря ви за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт