Стари неплатени осигуровки

  • 5 719
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Днес си проверих осигуровките и видях че са ми излязли стари неплатени осигуровки за 3 години за периода 2000-2005 г. От 2005 съм осигурена но се притеснявам да не ми бъдат прекратени правата на здравно осигурен и изплащането на болничните. В момента все още се водя осигурена.

Някой знае ли нещо по въпроса ?  newsm78

# 1
  • Мнения: 656
Щом имаш последните 15 месеца осигуровки, значи няма никакъв проблем и няма да ти бъдат прекратени здравно осигурителните права

# 2
  • Мнения: 492
Имаш ли внесени осигуровки 15 месеца назад всичко е ок.

# 3
  • Мнения: 752
Ще си ги вземат. Мъжът ми имаше неплатени здравни осигуровки за 1 година. Миналата година подавайки декларацията в даначното за годишния доход, ползахме някакви данъчни облекчения за две деца. Трябваше да ни върнат определена сума. Да ама не. Мъжа ми дължал здравни и си ги взеха от сумата за връщане и не ни върнаха нищо  #2gunfire. Иначе до тогава си се водеше здравно осигурен.

# 4
  • Мнения: 6 461
Ще си ги вземат. Мъжът ми имаше неплатени здравни осигуровки за 1 година. Миналата година подавайки декларацията в даначното за годишния доход, ползахме някакви данъчни облекчения за две деца. Трябваше да ни върнат определена сума. Да ама не. Мъжа ми дължал здравни и си ги взеха от сумата за връщане и не ни върнаха нищо  #2gunfire. Иначе до тогава си се водеше здравно осигурен.
Моя мъж и той има неплатени здравни осигуровки,но вече втора година ни връщат дан.облекчения за две деца.
Не са му удържали нищо.

# 5
  • Мнения: 2 068
Много ви благодаря за отговорите. Wink

# 6
  • Мнения: 9 050
Ще си ги вземат. Мъжът ми имаше неплатени здравни осигуровки за 1 година. Миналата година подавайки декларацията в даначното за годишния доход, ползахме някакви данъчни облекчения за две деца. Трябваше да ни върнат определена сума. Да ама не. Мъжа ми дължал здравни и си ги взеха от сумата за връщане и не ни върнаха нищо  #2gunfire. Иначе до тогава си се водеше здравно осигурен.

Няма такова нещо. Или някой нещо не ви е обяснил или нещо се е объркало. Не можа с данъчните облекчения за деца да се погасят задължения за здравно осигуряване, освен ако не сте се подписали, че сте съгласни сумата да не ви се изплаща, а с нея да се погасят ваши задължения към държавата.

# 7
  • Мнения: 2 068
И още нещо тези стари осигуровки ги нямаше близо 2 години до миналия месец
а и на моят мъж също му се появиха

# 8
  • Мнения: 752
Ами незнам какво стана, но е факт. Декларацията си я подадохме в началото на година, а към края (ноември или декември) ни сервираха това. Имаме задължения към държавата и ще ни ги приспаднат от сумата ни за връщане. Аз съм бясна затова, защото според мен не е редно да си прибират така задълженията. Може да искаме да сме си длъжници съм ЗК. Но пък от друга страна това си ни беше "товар" и мъжът ми и за други неща е имал спънки заради не платените ЗО.

# 9
  • varna
  • Мнения: 1 012
знам че като имаш неплатени осигоровки здравната каса май не ти поема раждането-тея 300лв дето ги изплащат на здравното заведение.

# 10
  • Мнения: 433
Тези дни много се изнервих с моя казус и искам да попитам и тук:
От 2-3 седмици установих, че се водя с прекъснати осигурителни права. Точно, когато посетих гинеколожката за да разбера, че съм бременна.
Самоосигуряваща съм на минималната база като съсобственик и управител на ООД. Това от месец ноември 2006 г. Преди това пак бях така, но към друга фирма. Дотогава нямах проблем с осигуровките.
Явно след подаването на декларацията ми в НАП, че започвам да се самоосигурявам към друга фирма е станало някакво объркване и някоя служителка нещо не е отметнала. Всички месеци в новата фирма и досега ми се водят с неплатени осигуровки.
Счетоводителката ходи 2 пъти в НАП, но проблемът още виси  Sad А в понеделник съм на амниоцентеза и ми трябва задължително направление!

Какво да направя? Дали ако покажа всички платежни (които съм си спретнала в джоб за целта и вече имам 2 копия от тях за НАП)  лекарката би ми издала направление или няма как да излъже системата?  Как бих могла да реагирам до понеделник сутрин?
Иде ми да гръмна всички в НАП и НОИ  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 9 050
Тези дни много се изнервих с моя казус и искам да попитам и тук:
От 2-3 седмици установих, че се водя с прекъснати осигурителни права. Точно, когато посетих гинеколожката за да разбера, че съм бременна.
Самоосигуряваща съм на минималната база като съсобственик и управител на ООД. Това от месец ноември 2006 г. Преди това пак бях така, но към друга фирма. Дотогава нямах проблем с осигуровките.
Явно след подаването на декларацията ми в НАП, че започвам да се самоосигурявам към друга фирма е станало някакво объркване и някоя служителка нещо не е отметнала. Всички месеци в новата фирма и досега ми се водят с неплатени осигуровки.
Счетоводителката ходи 2 пъти в НАП, но проблемът още виси  Sad А в понеделник съм на амниоцентеза и ми трябва задължително направление!

Какво да направя? Дали ако покажа всички платежни (които съм си спретнала в джоб за целта и вече имам 2 копия от тях за НАП)  лекарката би ми издала направление или няма как да излъже системата?  Как бих могла да реагирам до понеделник сутрин?
Иде ми да гръмна всички в НАП и НОИ  #2gunfire

Не. Лекарката не може на базата на платежните да ти издаде направление. Но пък с тези платежи отивате в НАП и от там ви издават бележка, че сте с непрекъснати здравноосигурителни права. С тази бележка вече можете да получите направление.

# 12
  • varna
  • Мнения: 1 012
чакай сега!!!
ти се водиш неосигурена или не са ти платени осигуровките???
ако си неосигурена имаш проблем,но ако имаш неплатени осигуровки мисля че нямаш проблем,аз имам неплатени осигуровки но си ме обслужват лекарите,ама за тея последни месеци преди да родя са ми платени,но пък и през времето на неплатените пак съм ходила при джипито и всичко е наред-тя проверява Confused

# 13
  • Мнения: 9 050
чакай сега!!!
ти се водиш неосигурена или не са ти платени осигуровките???
ако си неосигурена имаш проблем,но ако имаш неплатени осигуровки мисля че нямаш проблем,аз имам неплатени осигуровки но си ме обслужват лекарите,ама за тея последни месеци преди да родя са ми платени,но пък и през времето на неплатените пак съм ходила при джипито и всичко е наред-тя проверява Confused

Зависи колко месеца не са ви платени осигуровките и защо.

# 14
  • Мнения: 6 461

Зависи колко месеца не са ви платени осигуровките и защо.
Моя мъж има неплатени осигуровки,затова че не е бил осигуряван през това време.
Сега е на държавна работа ,но не са му удържали за не внесените през старите месеци.
Имат ли право да му удържат по принцип. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт