Учените в шок -- "съживяването" на пациент всъщност го убива

  • 4 604
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Досега науката искренно смяташе, че човек изпаднал в шок или клинична смърт се възстановява с подаване на кислород. Днес, нови изследвания показват, че е точно обратното -- подаването на кислород убива пострадалия.

Прочетете
http://www.dnes.bg/article.php?cat=5&id=35812

"Но ако клетките са още живи, защо тогава лекарите не могат да съживят някой, който е умрял преди час? Отговорът се крие в това, че ако клетките останат без кислород повече от пет минути, това, което ги убива, е именно подаването на кислород!"

Помислете само, този метод е стандарт в медицината от десетилетия. Колко ли хора са умрели или са получили фатални мозъчни увреждания заради такова "спасяване" с кислород ???

Подобно на това, в родилните домове се прилагат много методи, които днес са приети като стандарт, а утре ще бъдат отречени, например срязването на пъпната връв веднага след раждането, отделянето на новороденото от майката, слагане на капки в очите и т.н. Защото всичките психични проблеми всред децата, алергиите и т.н. си имат първопричина...

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 23:10 от Ludmil

# 1
  • Мнения: 4 458
Много на дълбоко навлизаш с тази тема  Peace

То всичко си е на принципа проба-грешка, дори и най- най- великите учени в един момент се оказват не толкова велики.... но това след много години.....
Аз съм си избрала "натуралния" начи на живот толкова до колкото ми е позволен и достъпен.  Grinning

  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 161
Много на дълбоко навлизаш с тази тема  Peace

То всичко си е на принципа проба-грешка, дори и най- най- великите учени в един момент се оказват не толкова велики.... но това след много години.....
Аз съм си избрала "натуралния" начи на живот толкова до колкото ми е позволен и достъпен.  Grinning

  bouquet
проба-грешка-проба-грешка, ама новородените са опитните зайчета...
най-натуралното е човек да слуша интуицията си, което е връзката с живата природа. Тя е която казва на животните какво да правят, как да се лекуват, как да избягват болести, как да намират най-доброто място за живеене. Затова по биологична възраст те надживяват хората, не боледуват и раждат малките си без проблеми.

Ако съпоставиш човешките болести с техните, техните ще ги събереш в една тетрадка, а нашите -- в многотомна енциклопедия. И се увеличават с всяка година. А под едно небе и слънце живеем...

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 08:19 от Ludmil

# 3
  • Мнения: 4 458
Някой беше казал че човекът е единственото животно което се обучава да не вярва на инстинктите си.

За опитните зайчета.... май възрастните повече си го отнасят.  newsm78 Така или иначе са си изживяли живота и айде давай да пробваме какво ще стане.... Whistling

# 4
  • Мнения: 1 161
Някой беше казал че човекът е единственото животно което се обучава да не вярва на инстинктите си.

За опитните зайчета.... май възрастните повече си го отнасят.  newsm78 Така или иначе са си изживяли живота и айде давай да пробваме какво ще стане.... Whistling
Aми да -- при тях печалбата е 100% -- ако умрат, спестява се от пенсии за тях, ако оживеят -- пак ще си дават парите за лекарства.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тази и още хиляди теории има по въпроса с края на живота...
Но къде ли ще да е истината и наистина кой ще е опитното зайче? А кой ще се осмели да каже, че е точно това и нищо друго?!  Thinking

Въпроси, въпроси, въпроси... а животът си тече  Whistling

# 6
  • Мнения: 14 654
проба-грешка-проба-грешка, ама новородените са опитните зайчета...
най-натуралното е човек да слуша интуицията си, което е връзката с живата природа. Тя е която казва на животните какво да правят, как да се лекуват, как да избягват болести, как да намират най-доброто място за живеене.

Е да, така е, обаче животните изоставят малките си , ако видят, че са слаби и негодни за живот, а съвременната медицина дава шанс на много слаби организми да живеят, никоя майка няма да остави новородено си, нали?

# 7
  • Мнения: 4 414
най-натуралното е човек да слуша интуицията си, което е връзката с живата природа.
тъй, тъй... само дето от толкова години живот в бетон и по не-природен начин човек е загубил и интуицията си и способността си да общува с тялото си и с природата...та, първо трябва да се научи на тия неща и после да разчита на тях...а освен това, човекът е единственото животно, което не се учи от "грешката" при "проба-грешка", защото е надарен с разум и мисли логично, а не "като животно"  Wink

# 8
  • Мнения: 417
тъй, тъй... само дето от толкова години живот в бетон и по не-природен начин човек е загубил и интуицията си и способността си да общува с тялото си и с природата...та, първо трябва да се научи на тия неща и после да разчита на тях
Абсолютно съм съгласна. И може да почне от това какво слага в устата си като храна и какво съдържа тя. Ако положи усилия човек може да върне тази си способност, която му е дала природата, а не да разчита на хапчетата и медицината. Трудно е, но е възможно. Оцеляли сме като вид, защото сме силно приспособими към околната среда /независимо дали е от бетон/. Най простия пример- моите деца не ядат чипс, независимо, че всяко трето дете в градинката си ходи с пакетче чипс, зрънчо и т.н. А и много други неща не ядат/определено не седя до тях да ги бия през ръцете/. Близките ми ме обвиняват, че ги правя различни и ще им е трудно в колектив когато пораснат, но аз смятам да поема този риск т.е здравето е нещо за което трябва да се грижиш постоянно, за да го имаш.

# 9
  • Мнения: 2 673
от статията не ми стана ясно ... newsm78Мозъчните клетки и те ли живеят без кислород няколко часа Laughing
Ура..Ще спра да дишам...Да ми почине за няколко часа мозъка.. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 161
Близките ми ме обвиняват, че ги правя различни и ще им е трудно в колектив когато пораснат, но аз смятам да поема този риск т.е здравето е нещо за което трябва да се грижиш постоянно, за да го имаш.
Хайде, хайде, те и на нас ни разправят същата песен -- защо не сме му давали сладко, не гледало телевизия, щяло да стане различно. Ами нека е различно -- по здраве, по милосърдие, по даване ...

# 11
  • Мнения: 1 161
от статията не ми стана ясно ... newsm78Мозъчните клетки и те ли живеят без кислород няколко часа Laughing
Ура..Ще спра да дишам...Да ми почине за няколко часа мозъка.. Mr. Green
Няма майтап, чувала ли си за сомати (самадхи), нещо като смърт, но без да се разрушават клетките. Тя обикновено се практикува от много напреднали Йоги. В това състояние те могат да прекарат зарити под земята с месеци. Чел съм за руския природен учител Порфирий Корнеевич, който е лягал на дъното на реката и си е почивал там с часове под водата...

# 12
  • Мнения: 3 146
Айде, пак се почна откриването на топлата вода.... Naughty

# 13
  • Мнения: 3 098
За пъпната връв съм абсолютно съгласна с теб.Навремето,когато у4ихме,то4но с това съм я запомнила.4е не се реже веднага,а се остава,заЩото новороденото полу4ава допълнително 60_70мл.кръв.
Незнам дали все оЩе е така в България,надявам се,но в Европа не е така.Пъпната връв се реже моментално и се използва по друго предназна4ение,а това 4е ти оЩетяват бебето никой не го интересува. Close

# 14
  • Мнения: 4 458
Е да, така е, обаче животните изоставят малките си , ако видят, че са слаби и негодни за живот, а съвременната медицина дава шанс на много слаби организми да живеят, никоя майка няма да остави новородено си, нали?

Да ти кажа аз малко съм .....  хем ДА, хем НЕ за този подход на съвременната медицина. Това че дава живот и надежда е добре, но от друга страна като се замислиме малко, дали изобщо трябва да се намесваме в природните закони. Животните вярват на инстинкта си и щом нещо е негодно за живот, то не трябва да живее и съответно размножава. Естествен потбор! Така си гарантират продължение на рода и развитие на положителните инстинкти, гени, трансформации и т.н.

Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?
НЕ ме разбирайте погрешно, и аз не искам детето ми да умре, и аз искам да намеря лек за всяка моя или чужда болежка и ако мога да живея поне до 100 г. ... За това започнах с това че съм хем "ЗА" , хем "против"....  Peace

Общи условия

Активация на акаунт