Днес ми е мъчно, защото.....

  • 31 641
  • 602
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 515
И днес пак ми стана мъчно..........

Мъчно ми е защото точно днес ми беше определен термина в който да се роди малката ми принцеса а вместо това стоя вкъщи с празни ръце и скърбящо сърце.................
Хората на вън празнуват Гергьов ден а аз няма за какво да празнувам...............
Мъчно ми е защото отново и отново си спомням всичко което ми се случи преди два месеца в болницата всичко толкова жестоко като кошмар от който никога няма да се събудя.................Спомням си че беше 3 март лежах в болничното легло и слушах фоерверките хората празнуваха националния празник а аз........................................Мъчно ми е    Cry

# 46
  • Мнения: 651
helenapeevaHug Hug Hug.

# 47
Пускам тази тема по следната причина. Някак си между другото се научихме да крием болката си. Общите ми впечатления /без претенция да са напълно верни/ са повечето от нас се стараят да не развалят ведрото настроение в месечната тема. Притесняваме се да не натоварваме другите . И някак се затваряме. Много от старите потребители на този форум малко по малко се отдръпват. Имах възможност да обсъдя въпроса с доста от тях. Изводът, до който стигнах: спряхме да говорим за болката, за страховете, за мъката, за кошмарите нощем... за всичко онова, което ни събра тук. Предлагам в тази тема всяка от нас, когато изпита нужда да говори за всяка нелека за преодоляване емоция, да го направи тук. Май забравихме как се прави това. Ще го направя първо. Искрено вярвам, че няма да съм сама. Знам, в душите на повечето от вас се крие едно много наранено и страдащо същество. Същото, което не смее да пише за това, страхувайки се да не "развали" добрия тон на месечната тема....

Та на въпроса. Днес ми е мъчно, защото....
1. Три момичета от този форум , на които много държа не се чувстват дотам добре
2.Аз не мога да им помогна.
3. Видях една бременна. А аз не съм. Стана ми мъчно.
4. Завидях.Стана ми мъчно, защото съм способна да завидя за такова нещо.

# 48
[quote author=jujanka1979 Здравейте мами ,това е първото съобщение което пиша .На мен много ми е мъчно, защото моя близка преживя загуба на своята втора рожба на 9.10.2006г.Аз не мога да забравя този ден ,а за моята близка да не говорим .Вече  изминаха почти 7 мес. а не мога да забравя за този ден.Дано господ ги дари с още едно рожба и всичко да бъде наред.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много мъка има тук Sad Прегръщам ви всички   action032

Аз трябваше да имам детенце на почти 7 год., но не му било писано. Понякога се чудя какво ли щеше да е, как ли щеше да изглежда и ми става мъчно...

# 50
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И днес пак ми стана мъчно..........

Мъчно ми е защото точно днес ми беше определен термина в който да се роди малката ми принцеса а вместо това стоя вкъщи с празни ръце и скърбящо сърце.................
Хората на вън празнуват Гергьов ден а аз няма за какво да празнувам...............
Мъчно ми е защото отново и отново си спомням всичко което ми се случи преди два месеца в болницата всичко толкова жестоко като кошмар от който никога няма да се събудя.................Спомням си че беше 3 март лежах в болничното легло и слушах фоерверките хората празнуваха националния празник а аз........................................Мъчно ми е    Cry

миличка Хелена, не мога да те утеша, но мога да те уверя, че детето ти е добре - много по-добре отколкото ако беше тук. БЪди силна, защото си му спестила страшно много страдания и мъки. Само една наистина любяща майка може да постъпи така - вярвам, че и то го знае. Седни някъде и остани малко сама... с него - защото вярвам, че то винаги ще е до теб осолбено в  тежките ти мигове. Бъди смела заради него - то заслужава да се радваш за това, че вече не страда и е добре. Опитай се да се зарадваш заради неговото щастие - въпреки горчивата ти липса и болка, които изпитваш. Ти сега носиш неговата болка -  за да може то да не страда! Ти си поела като истинска майка неговия кръст и вярвам че с вдигната глава ще го носиш, а тъгата ти ще намалява всеки път като си представиш колко си му спестила!


...пак дойде втората половина на цикъла ми и пак съм примряла от ужас. Това даже не е страх, то е много повече. Явно никога няма да свърши. Изморих се, изхабих се от страх. Толкова се старах да се променя, да подходя по друг начин - не става. Не мога да спра да мисля, има толкова много "Ако...". Плаче ми се...от страх и безсилие. А толкова исках този път да е различно, да спра да треперя от ужас, да нямам усещането, че сърцето ми ще спре от страх. И всичко това на фона на абсолютната убеденост, че няма да стане. Не искам и да си представям колко голям ще е ужасът ако някой ден все пак забременея...Искам си живота обратно...
 Hug Hug Hug

мило Весе
искам да ти кажа, че за мен начина беше просто да не се боря със страха, че нещо може да се случи. Мислих и приех, че ВСИЧКО може да се случи...дори утре да не съм сред живите. НО искам второ бебе...и поех риска, защото нямаше кой друг и защото наградата щеше да е много по-голяма от най-големия ми страх.
Имах много много лоши понятия за това как една бременост може да се обърка.
Най-добрия метод за мен се оказа да си представя всичко най-ужасно, да си го обрисувам до последната щриха...и тогава открих, че май съм готова да понеса всичко... само ако може пък да не се случи
представих си и друго - как си живея някъде спокойно и без страх и проблеми...и това беше много самотен живот, защото за да не ни е страх, че нещо може да се случи - за този лукс - трябва да платим с близки и приятели /иначе сърцето ни винаги се притеснява за някого/....
и открих, че ако не изпитваме страх.... няма как да усетим иначе какво е спокойствието...

затова бъди смела - погледни в дълбините на сърцето си и помисли - ако те е страх от живота защото той може да доведе до смърт /саздаването на живота/ - то тогава как би могла да живееш?
и ще откриеш, че в действителност във всеки от нас е заложена силаа да се справи с този страх
не е лесно, не е хубаво, няма щастие в таква бременост - има страх и очакване...но повярвай има и красиви моменти и дори щасливи - ако си позволиш да ги усетиш
вярвам че ще се справиш!

# 51
  • Мнения: 3 166
Весенце,  Hug милинка моя. Аз нали ти казах. Спомни си. Просто трябва да ми повярваш. А за старха - явно от него няма отърване. Колкото и да си спокоен, трезвомислещ, логичен и т.н. ако си минал през целия този ад, през който ти - все ще се страхуваш. Просто трябва да приемем страха. Аз съм го казвала и друг път - ако не се страхуваш, значи не реагираш нормално. Знам, слънчо, че това не те успокоява. Но искам да знаеш, че ни си самичко и винаги можем да поговорим за страховете ти. Обичам си те! Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 4 324
helenapeeva вчера ми беше мъчно заради теб Sad много ми беше мъчно Sad Плаках и сега плача Sad Не мога да пиша .....

# 53
  • Мнения: 583
Трудно е да се пише, и някой, който не е преживял такава мъка- да разбере. Не съм губила дете, но никога няма да имам. Това е моята съдба. Имам осиновено дете. Имам дете. Но чувството от това да усещаш в себе си но живот никога не го усетих, и няма да го усетя. Болката се притъпи с годините, но едно въгленче все още тлее вътре в мен. Бъдете силни, и вярвайте, че някой ден ще гушкате дългоочакваната си рожба. smile3522

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 302
И на мен ми е мъчно за моята баба, която почина на 1 май и преди това цяла седмица беше в кома и не можахме по никакъв начин да и помогнем;
мъчно ми е като видя някое детенце на възрастта, на която трябваше да бъде моето и после се чувствам адски виновна като погледна моето малко момченце;
мъчно ми е за един мой много скъп приятел, който си отиде без време и също се чувствам виновна, че връщам стари спомени, а не мисля с цялото си сърце за детето и мъжа ми;
мъчно ми е за моята сестра, на която предстои ин витро, защото и те много изстрадаха, представям си как се чувства като гледа моето детенце
Благодаря за тази тема  Hug

# 55
  • Мнения: 7 110
Тъпо ми е, защото преди малко майка ми ми каза, че най-голямата й сестра е получила инсулт. Точно 3 години след нейния. Тъпо ми е, че дъщеря й е на другия край на България и не може да се клонира, за да е едновременно при всички, които обича.

# 56
  • София
  • Мнения: 595
 И днес ми е мъчно. Бях на гинеколог- разгледахме аборта ми от всички ъгли, разчленихме го на евентуални проблеми и проблемчета, изследвания и прегледи...ако можеше някой така да разчлени и премахне и мъката от душата ми....

# 57
  • Мнения: 1 512
Мъчно ми е, защото днес трябваше да изляза в онзи 45-дневен отпуск... и да си развявам крачолите на бременния гащеризон... а бях на работа...
Мъчно ми е, защото ми е мъчно, че темата за моето бебе е табу, никой не говори за това, като отворя дума - стига, млада си, ще имаш друго, така е било писано...дрън- дрън... Да, искам и дано се сбъдне да имам бебе, но това не значи, че трябва да забравим момченцето ми...Та аз го носих четири месеца и половина, виждах малкото му сърчице да тупка, виждах как рита с крачета - та то е било с нас, макар и за малко. Понякога се чувствам виновна, че момченцето ми е ангелче, че не мога да го прегърна и да усетя топлото му телце и да помириша косичката му...
Понякога имам нужда да ми е мъчно, да се наплача и да се почувствам някак пречистена от сълзите си...
За всички  Hug

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 00:39 от Шушу

# 58
  • Мнения: 3 091
не съм се променила... пишете за помръкналия блясък в очите... може би, когато загубих Сара, се чувствах така и мислех, че вече няма за какво да живея, но продължих напред...
пет години не успях да забременея - не бях готова, мъж ми не беше готов, после не ставаше. накрая се бях настроила, че Бог не е решил да имам дете и се готвех да повдигна въпроса за осиновяване... и забременях с Мия.

научих се да ценя дребните неща, да пазя всеки малък миг...

прегръщам ви!

# 59
  • Мнения: 656
Днес ми е ужасно мъчно,защото вместо да си гледам вкъщи бебче,аз ходя на работа.Работа,която намразих и ходя с огромно нежелание.Сега като си мисля,въобще не трябваше да се връщам след отпуската.
Вчера синът ми щеше да навърши 5  месеца.

Общи условия

Активация на акаунт