Кога на санаториум?

  • 752
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263

Момичета,
имам нужда от помощ. Искаме да заведем сина ни санаториум заради бронхиалната му астма!
Проблемът е, че се оказа, че не можем да си вземем отпуск в периода между средата на август до средата на септември... Но аз зная, че септември е най-подходящ за такива санаториуми. Освен това не ми се притеснявам, че ако отидем за 3 седмици след средата на септември ще е пък твърде студено и не зная какво да правя!
Давайте идеи! Да се отказваме ли от санаториум до пролетта и просто да отидем на почивка някъде на планина или би имало ефект, ако отидем и по друго време на санаториум?
Ходеше ни се в Трявна, че ни е по-близо тук, но и за Сандански ще си помислим, ако трябва...

# 1
В Сандански студено! Naughty Grinning

Освен това чувала съм, че се ходи за да се избегне периода, в който една асма може да бъде провокирана на друго място - влажни и/или студени дни(цъвтеж на дръвчета) - т.е. пролет и есен! Там въздуха е много сух и доста по топъл от София, така че в който и период да отидеш пак ще сте доволни! Аз самата ходих в санаториум юни и тогава беше невероятно горещо! Ходила съм като дете няколко поредни години заради заболявания на сестра ми през януари и са били много меки и топли зимите - щом сме ходили без палта! Grinning

# 2
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
За това заболяване е по-добре Трявна, въобще планински чист въздух. Детето на моя приятелка има пристъпи само в града- Пловдив. Забелязала е, че когато е на село - в  Стара планина, въобще няма такива. При всеки удобен случай го изпраща там.

Общи условия

Активация на акаунт