за закованите теми и други неща.....

  • 3 043
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Споко, скоро ще има разрешение за отчетите, което ще устройва всички!

# 46
  • Мнения: 523
Библиотеката и доброто подреждане на информацията съм ЗА с 2 ръце:)  И съм ЗА линкове, а не качване на статии като текст.

Така, не желая с никой да се конфронтирам, камо ли да участвам или предизвиквам конфликти, обаче аз съм една от сравнително новите мами, които пишат основно в т.н. "отчетни" теми. Това не означава, че когато ми трябва информация не ползвам търсачката и архива или не търся мнението на някоя вече "знаеща" майка. И тук идва едно голямо НО, не сме ли в свободна страна??? Нямаме ли право на избор?? Ако на мен ми е приятно да влизам в "отчетана тема" в случая "майки-февруарки", защо някой трябва да ме лишава от това право и да ме праща в чата - аз нямам време за чат - но имам време да хвърля едно око на  "моята" тема, да дам съвет, да поискам, или просто да се успокоя, като видя, че при другите мами дадено нещо си е същото като при мен...

О.к, съгласна съм с доводите, че тези теми биха могли да задръстват форума, или видиш ли, нямало полза (полза за кого??? и кой определя??? за мен позлза има и то голяма от нашата "отчетна" тема!!), защото се задавали едни и същи въпроси и т.н.
 По-добре е да се измисли алтернатива - наистина примерно тези теми да бъдат вкарани  в друг форум, но не и да бъдат премахнати. Факта, че тези теми имат богат (като страници) и продължителен живот, говори сам по себе си, дали има нужда от тях.
Притеснява ме мисълта, че на свободно място, каквото би трябвало да бъде един форум, се опитват да се прокарват идеи (сигурна съм, че не е с лоша умисъл - не се заяждам, не е упрек към никой!) Едва ли не - за забрани на дадени теми, кой колко е полезен на другите...  Е ако аз не съм "полезна на другите' - какво да не чета и да не влизам във форума ли?? - ох, сори, май се ядосах и разпалих - Vache, моля, не го приемай като нападка срещу теб.

Все пак от самите хора зависи дали ще положат усилия да потръсят инфото, което ги интересува или направо ще шляпнат въпрос, който е бил обсъждан много пъти. Както и дали аз като скорошна майка, ако имам проблем ще питам някоя жена с примерно едногодишно дете, или някоя, която е на моето дередже.
 За съжаление, колкото по-нов член на форума е даден потребител, толкова е по-гояма вероятността да зададе много пъти задаван въпрос, което сигурно дразни старите участници, но какво  - да не се приемат нови хора ли?
Всеки има право на избор, както и да определи спрямо своите критерии полезността на форума. Който не харесва отчетните теми,  или се дразни на поредния заден въпрос, о.к, не е длъжен да влиза, да чете и отговаря и т.н, но не ме лишавайте от удоволствието да пиша и чета в "моята отчетна" тема:)
Извинявам се получи се доста  дълъг постинг...

# 47
  • Мнения: 772
Цитат на: boo
Споко, скоро ще има разрешение за отчетите, което ще устройва всички!


Това звучи много интригуващо и радващо! Изненада ли е? Laughing

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: Majmunka
Цитат на: boo
Споко, скоро ще има разрешение за отчетите, което ще устройва всички!


Това звучи много интригуващо и радващо! Изненада ли е? Laughing

Аха Grinning

# 49
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За отчетните теми съм съгласна, че бият към чат. Аз лично участвам в такава и ще ми липсва ако я няма.
А какво ще кажете за темите с поздравления Confused:  Confused:  Confused: Рожден ден на мама, бебе, прохождане, пишкане в гърне, кръщене и какви ли още не... И не са само в един от форумите ами в няколко. Не може ли това да става на ЛС или само клюкарника?!?!

# 50
  • Мнения: 3 595
Аз имам въпрос за Форумите, които се създават в момента. Примерно майките септември-декември, в която група попадам и аз. Написано е, че след 15-та страница темата се заключва, дотук нищо ново, но ако 15 дни нищо не е писано се изтрива. Добре, но аз както и други момичета предполагам се връщаме назад в нашите си темички и понякога търсим нещо от написаното. Гледам, че в Майки (бъдещи и настоящи) назад са почти 240 страници. Вече пробвах няколко пъти да търся по ключова дума из тези 240 страници, не е възможно. Защо не се оставят последните 40 страници. Така и сървъра ще се олекоти и поне последните теми по които е писано ще се запазят. Незнам дали ще ви хареса предложението ми. Закотвените теми винаги могат да си стоят, като правила за участие и други подобни. Просто идея...все пак не съм запозната с дълбочината на проблемите и незнам дали това е приложимо...

# 51
  • Мнения: 772
Драги модератори, извинявайте, къде, значи, са преместени отчетните теми, или поне повечето от тях? порових се доста, но не ги откривам? благодаря за упътването предварително и съжалявам, като въпросът е тъп Embarassed

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Majmunka
Драги модератори, извинявайте, къде, значи, са преместени отчетните теми, или поне повечето от тях? порових се доста, но не ги откривам? благодаря за упътването предварително и съжалявам, като въпросът е тъп Embarassed


вече има отделни форуми за отчетни теми.
Клинки горе на "потребителски групи" и си дай заявка в коя група искаш да бъдеш включена.

# 53
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Имам  Confused: Мога ли да влизам в другите потребителски групи и да чета ако не съм член или е задължително да членувам?

# 54
  • Мнения: 6 323
Много моля да успокоите страстите и да намалите темпото.

Съвсем скоро (надявам се до утре вечер) вече всичко ще е готово и тогава подробно ще обясня всичко.

Никой никого няма да гони - ще си има отделни форуми за отчетните теми и т.н.

Моля само, оставете ни заедно с модераторите да си довършим работата, която никак не е малко и е с цел удовлетворяване желанията на всички.

Проявете малко търпение - всичко ще бъде подробно обяснено, в момента, в който стане готово.

# 55
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много Ви моля- не искам да бъда част от форум ОЧАКВАКВАЩИ БЕБЕТА.  Laughing
Щом роенето продължава, редно е да следваме роя. Дано така всички, които намират, че пълним ефира със спам на важната първа страница, разположат там, каквото имат да разположат.
И вече няма да ползвам архива, да знаете-защото имам чиста  от отчетни теми първа страница-ще си пускам теми зда всичко, за което има питане.
знам, че сигурно звучи детско, но и като непослушни деца ни изгонихте чак най-долу.
На всичкото отгоре, при толкова гласуваници и анкети, това не бе подложено на гласуване. Сложете ни моля и модератор, който любезно да ни подканя като малки деца да си отваряме нова тема-няма нужда да го избираме-Вие ще ни сложите.
ЛЕКА НОЩ!

# 56
  • Мнения: 6 323
Струва ми се, че помолих за малко търпение, тъй като има още доста работа да се свърши.

Това се отнася най-вече за тази реплика:
Цитат
като непослушни деца ни изгонихте чак най-долу.


Няма да продължа да отговарям, защото въобще не искам да бъда груба, но след като от няколко денонощия работим с модераторите почти непрекъснато, така че да намерим най-доброто решение за всички, най-малко мога да понеса наистина "детински мрънкания" и то още преди нещата да са придобили окончателен вид и пълна функционалност.

Общи условия

Активация на акаунт