за закованите теми и други неща.....

  • 3 033
  • 56
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
момичета...запролетява се...започват да се уговарят регионални срещи на форумските мами...и е съвсем разбираемо, че всеки отбор иска неговата тема да е най-отгоре, за да я видят всички.

А на модераторския отбор му се иска да организираме нещата така, че да не се получава цяла първа страница със заковани теми...

В момента има тема за срещите...закована и организирана, но кой знае защо, никой не чете там....

Затова пускам анкета.
Нека е ваше решението.
Дали да ковем всички срещи поотделно или да има една обща, както е в момента.

Също така работим по въпроса за "библиотека" с теми за гърнето и други от този сорт, които се обсъждат постоянно и са обект на скандали много често.

Анкетата ще бъде валидна 5 дена.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Една обща тема - няма смисъл да се запълва страницата със заковани теми и то все за срещи.
Освен това съм "за" библиотека, в която да се коментират обичайните теми (за гърнето, секцио или нормално раждене и т. н.).

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: chockolina
Една обща тема - няма смисъл да се запълва страницата със заковани теми и то все за срещи.
Освен това съм "за" библиотека, в която да се коментират обичайните теми (за гърнето, секцио или нормално раждене и т. н.).


Само искам да вмъкна, че "библиотеката" ще е тема с линкове към важни и интересни теми

# 3
  • Мнения: 2 258
Аз също мисля ,че ще е по-добре всичко да е събрано на едно....

# 4
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Обща тема Wink
А "библиотеката" е чудесна идея Simple Smile

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Така, така...повлякох крак с Библиотеката явно...  Mr. Green
Не е лошо да има обсъждани теми, но мисля, че най-вече е добре да има преводни материали там, както и различни преписани статии. В темите хвърчат доста крайни мнения, не всеки иска да чете това... Виж, в статиите (които могат да засягат двата полюса на дадената материя) нещата са подредени и без нападки на лични. Някой от тези материали са в сайта, и не е лошо да се сложи линк тоже. Може ентусиасти-майки да преведат нови за колекцията Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: boo
Така, така...повлякох крак с Библиотеката явно...  Mr. Green
Не е лошо да има обсъждани теми, но мисля, че най-вече е добре да има преводни материали там, както и различни преписани статии. В темите хвърчат доста крайни мнения, не всеки иска да чете това... Виж, в статиите (които могат да засягат двата полюса на дадената материя) нещата са подредени и без нападки на лични. Някой от тези материали са в сайта, и не е лошо да се сложи линк тоже. Може ентусиасти-майки да преведат нови за колекцията Wink



Такива материали има в www.bg-mamma.com. Аз лично мисля, че не е необходимо да се дублират нещата! Повечето материали там са преводни и непреводни статии. Форума по принцип е основан на комуникация между потребителите и в библиотеката трябва да има линкове към интересни дискусии без значение спорни или не. Аз поне така мисля, де... Mr. Green

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кой е казал преведените за форума неща да не отиват И в сайта?!  Rolling Eyes Едното не пречи на другото... така поне практикуваме с библиотеката на Кърмене - аз взимам някои линкове от сайта за форума, Мамма качва някои преводи от форума на сайта... и така Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 694
една обща и спорд мен

Само ще допиша, че сега като разгледах темите надолу се подсетих. Не е ли добре по същия начин да се направят и темите за очакващите бебета по месеци и вече родилите по месеци, че и с такива теми е пълна първа страница, пък и назад серовим да ги търсим. Дали се изразих както трябва? Имам предвид   обща тема с линкове примерно /да не се обиди някой/:
Юнски Раци и Близнаци, дават със ритници знаци - 2005
Чакат Мами Сладурани през Август малки Беборани V
 Ноемврийчета напети - растат и хубавеят Simple Smile 2nd ed Simple Smile
Февруарски мами 2004 - как са дечицата? 3

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: Vache
Такива материали има в www.bg-mamma.com. Аз лично мисля, че не е необходимо да се дублират нещата! Повечето материали там са преводни и непреводни статии. Форума по принцип е основан на комуникация между потребителите и в библиотеката трябва да има линкове към интересни дискусии без значение спорни или не. Аз поне така мисля, де... Mr. Green

МИсля, че Vache е права. Повечето неща за бъдещи и настоящи мами го има - новите да се добавят там след одобрението на Мамма ....  А внашата библиотека да се сложат дискусии - всеки да извлече това, което счита за значимо...

Добра е идеята за обща тема за срещите - която беше дадена още преди месец-два, но беше подмината без нужноато внимание....
Мисля, че не е лоша и идеята за обща тема с линкове към теми на майки родили/не родили по месеци - въпреки, че не съм много сигурна дали ще е ефективно  Thinking

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: boo
Кой е казал преведените за форума неща да не отиват И в сайта?!  Rolling Eyes Едното не пречи на другото... така поне практикуваме с библиотеката на Кърмене - аз взимам някои линкове от сайта за форума, Мамма качва някои преводи от форума на сайта... и така Wink

Съгласна съм с Boo. Прави ми впечатление,че майчетата, които четат материалите от сайта са твърде малко (например:ако бяха прочели една от новите статии за ортопедичните проблеми при децата нямаше да се нищи едно и също нещо до полуда съвсем скоро в една тема). Затова смятам,че не е зле да се качат линкове във въпросната библиотека към статии от сайта на бг-мамма, както и към други полезни места.

# 11
  • Мнения: 10 758
Цитат на: ivona +
Обща тема Wink
А "библиотеката" е чудесна идея Simple Smile

Аха, и аз така.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Teika
една обща и спорд мен

Само ще допиша, че сега като разгледах темите надолу се подсетих. Не е ли добре по същия начин да се направят и темите за очакващите бебета по месеци и вече родилите по месеци, че и с такива теми е пълна първа страница, пък и назад серовим да ги търсим. Дали се изразих както трябва? Имам предвид   обща тема с линкове примерно /да не се обиди някой/:
Юнски Раци и Близнаци, дават със ритници знаци - 2005
Чакат Мами Сладурани през Август малки Беборани V
 Ноемврийчета напети - растат и хубавеят Simple Smile 2nd ed Simple Smile
Февруарски мами 2004 - как са дечицата? 3


А, това е друг проблем..... ако забелязваш цялата първа страница е пълна с отчетни теми! Почти вече няма теми с конкретни въпроси, губи се смисъла на форума като цяло, защото така се превръща на един вид чат. Формират се групи по интереси. Аз лично не харесвам това, но в крайна сметка потребителя прави форума...

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Туфи
Цитат на: boo
Кой е казал преведените за форума неща да не отиват И в сайта?!  Rolling Eyes Едното не пречи на другото... така поне практикуваме с библиотеката на Кърмене - аз взимам някои линкове от сайта за форума, Мамма качва някои преводи от форума на сайта... и така Wink

Съгласна съм с Boo. Прави ми впечатление,че майчетарта, които четата материалите от сайта са твърде малко (ако бяха прочели една от новите статии за ортопедичните проблеми при децата нямаше да се нищи едно и също нещо до полуда съвсем скоро в една тема). Затова смятам,че не е зле да се качат линкове във въпросната библиотека към статии от сайта на бг-мамма, както и към други полезни места.


Туфи, линкове е едно, а цели статии друго!!! Аз така разбрах Боо, да има статии (като текст, а не като линк), ама може и грешно да съм разбрала  Embarassed

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Vache
 Почти вече няма теми с конкретни въпроси, губи се смисъла на форума като цяло, защото така се превръща на един вид чат. Формират се групи по интереси. Аз лично не харесвам това, но в крайна сметка потребителя прави форума...


...то се е видяло, че и по това ще стреляме в тази тема:)))
явно и на потребителите не им е удобно сегашното положение.

забелязвам, че в тези деми се дискутират едни и същи неща, но в различни месеци просто... Мисля, че и момичетата губят по този начин...може на въпрос на някое "майско" майче да може да отговори някое "януарско"...но няма да го направи, защото не чете тази тема...
Да не говорим, че сървъра се товари с дъра-бъра, темите за по 1-2 седмици стават по 16 страници...

момичета, дайте да измислим нещо по въпроса.....
това, което ми хрумна в момента...е да се направят заковани теми за различните месеци от бременността...но  там наистина да пише важни неща....
за ала-бала има чат...има и лични....

дано не се обиди някой, но нали целта е да сме си полезни...форума да е функционален и да се обменя опит и информация....

Общи условия

Активация на акаунт