От кога започнахте да използвате столче за кола

  • 1 954
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Кошче, още от раждането.
Столче за малко дете - след годинка.
Като направи две и нещо, ще му вземем и столче за голямо дете.

# 31
  • Мнения: 865
Използваме столче за кола от преди ок. месец.Преди това ни сме пътували на големи разстояния и не ми е било необходимо.Купихме Inglesina.

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 973
От първия месец ползваме кошница за кола Chicco. Вече и е тясно и избираме столче за по-голяма възраст.

# 33
  • Мнения: 4 784
Още като ни изписаха на четвъртия ден от болницата.

# 34
  • Мнения: 2 241
От около месец (като беше на 4 и половина месеца горе-долу) ползваме кошницата от количката, преди това - портбебе (в него бебето е легнало), но й отесня и така...

# 35
  • Мнения: 4 629
От изписването

# 36
  • Мнения: 393
Много ме вълнува тази тема. Бихте ли ми обяснили какво значи кошница. Аз тези, които съм виждала по магазините са от 0 до 13 кг., но имат извивка на гърба и не мога да съм сигурна, че са подходящи за новородено. В напълно легнало положение кошници не съм виждала, освен тези, които са от самите колички, изваждат се и имат дръжки за носене. Кажете ми безопасно ли е да се сложи новороденото в такава кошница с извивка на гърба - ами нали бебето не трябва да сяда все още. Направо вече нищо не разбирам. Някои майки ми казват - ние не смеем и ги разнасят с порт бебе до 3, 4 месец и тогава чак започват да ползват кошницата. В магазините продавачите ми отговарят - ами щом така ги дава производителя....  newsm78 И аз сега искам детето ми да е в безопасност в колата, а не знам как да му я осигуря?
Така, отговрям ти на въпросите по ред"
1. "Кошница" това е столче за кола за овородени до към 7-12 месечна възраст. Зависи от от кг на бебока. Написано е на сертификата. Този тип столчета се закачват с предпазните колани на ЗАДНАТА седлка, в посока обратна на движемието на колата (е, ако за малко карате на заден ход, да не вземе да обръщате столчето Joy).
2. Констукцията на тази " кошница" (кой измисли тази дума за столче за кола за новородени) е съобразена за бебоците
3. Сина ми беше в столчето от новороден. Даже предпочиташе да спи в столчето, а не в креватчето
4. На 2-месечна възраст пропътува без проблем 4 часа в колата, а на 6 месечна възраст-11 часа (на мене ми се схванаха 4-те букви  Joy)

# 37
  • Мнения: 5 790
От раждането. Купихме кошницата на Чиполино.

# 38
  • Мнения: 4 621
От раждането - първо кошница - Чиполино, в последствие столче - Чико Peace

# 39
  • Мнения: 2 015
След като стана на месец, защото до тогава не ми изглеждаше удобно.

# 40
  • Мнения: 2 950
Нашето е на Бертони. Ползваме го откакто Йоли навърши 3-4 месеца.

# 41
  • София
  • Мнения: 275
От 2-рия месец.Столчето е PEG PEREGO.

# 42
  • Мнения: 6 461
Кошница използвахме от самото начало.
Не сме имали проблеми с пътуванията.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 368
Столче купих когато малкия навърши 6 месеца.Преди това ползвахме кошница за кола на Chipolino.Столчето е на Cangaroo и е за деца от 9-25кг,малкия е 9,800кг.

# 44
  • Мнения: 953
Чико,
ползваме го откакто стана на 1 месец

Общи условия

Активация на акаунт