Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 май 2007, 12:55 ч.

Калугерска салата

• 648
  • 4
  •   1
Отговори
  • sandanski

КАЛУГЕРСКА САЛАТА
Продукти: пиперки от сорта Сиврия около 5-7 бр а може и други но понеже тези са по месести., готово кьопоолу 300 г , краставица  1 бр, растителна мазнина 3 супени лъжици, копър, оцет и сол на вкус.

Пиперките се изпичат, обелват се, почистват се от семето, посоляват се леко отвътре и се поливат с оцет и зехтин. Краставицата се обелва и се нарязва на малки кубчета, които се размесват със ситно нарязан копър и малко сол. С тази смес се пълнят пиперките. Готовото кьопоолу се поставя в средата на чинията за поднасяне, а наоколо се нареждат напълнените пиперки. Салатата се украсявата от червени домати, полива се с оцет и зехтин и се поднася. Peace
Много е хубава пробвайте дано да ви хареса. Аз я ядох в Рилския манастир и много ми хареса.

# 1
  • Някъде на път....
Ееее, ама как няма да е хубава, с тия мои лкюбими печени чушки..........

# 2
  • В града на хумора...
Ще я направя и ще я поднеса на съпружеското тяло , той си пада много по кьопоолу а и по печени чушки .....Мерси за рецептичката  bouquet

# 3
  • Земята
Чудесно, тъкмо снощи видах във фризера, че ми е останало едно последно пликче с печени чушки!

# 4
  • weltweit
Аз пък си мислех, че калугерската салата е от боб с печени чушки и кисели краставички  ooooh!
Явно има вариации по темата Mr. Green
Салатата звучи супер, още повече че умирам за печени чушки  Crazy

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт