За порядките в детската градина?

  • 2 033
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 7 097
С риск да ми се смеете, но аз да попитам, защото изобщо не съм наясно... Thinking Калина пие сок по няколко пъти на ден и не знам като тръгне на градина как ще е - дават ли им сок там и ако не, има ли някаква възможност сутрин да я пращам със шише и да има поне до обяд или това ще дразни другите дечица... newsm78 

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В яслата гледам,че масово децата си влизат с шишенцето със сокче.В градината,приятелчето на Дарина си държи една бутилка със студен чай в гардеробчето и когато му се пие отива и си пие.Не съм чула някой да е направил проблем за това. Peace

# 2
  • Мнения: 14 133
И на Сашо от групата едно момченце си има студен чай в гардеробчето Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
в наща ясла по-малките дечица си влизат със шише сок,а по-големите си ги държат в гардеробчетата.
Питай как е в яслатакоято ще посещава детето,там ще тиажат най точно:)

# 4
  • Мнения: 17 407
С риск да ми се смеете, но аз да попитам, защото изобщо не съм наясно... Thinking Калина пие сок по няколко пъти на ден и не знам като тръгне на градина как ще е - дават ли им сок там и ако не, има ли някаква възможност сутрин да я пращам със шише и да има поне до обяд или това ще дразни другите дечица... newsm78 

Можеш да  го оставяш в шкафа- ако разрешат. При нас няма такова нещо. Вода им се дава когато пожелаят- от бутилка в чашки пият.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Явно ще трябва да питам в самата градина какво е положението в това отношение  newsm78 Тя, моята каквато е ненаситна на сок, ако я пратя с цяло шише, ще го опатка за отрицателно време, няма да го бави много... ooooh!

# 6
  • Мнения: 6 029
не сме носили сокове - вода пият от автомати... минерална.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 867
Не е ли проблем сокът да стои на топло толкова дълго?

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Не е ли проблем сокът да стои на топло толкова дълго?

Ако е до края на деня и все пак не е супер топло, едва ли ще се развали  Thinking

# 9
  • Мнения: 5 468
Като ходих да разглеждам градината на детето ми, видях че над всяко шкафче в групата, има по едно шише мин. вода. И децата притичваха до там, пиеха и се връщаха в групата.
Не мисля, че ще е проблем, да си носи шише, та ако ще и две в гардеробчето.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 30
Може би всяка ДГ си има собствен ред.В нашата никога не са разрешавали да се носят сок и вода и да се оставят в шкафчето.Вътре в залата си имат автомат за МВ и чашки за еднократна употреба.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
А дават ли им мляко с флуор, в яслата им дават искаха разрешението на родителите. Не бях много съгласна, но при положение че всички бяха се съгласили реших, че ще е тъпо дъщеря ми да гледа децата как пият, а на нея да не дават. Има разлепени бележки да не им даваме минерална вода, за да не  стане предозиране на флуора, и се учудих че пият минерална в градината.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз не бих държала сока на децата си цял ден на стайна температура, но и това е въпрос на порядки.
В детската градина на Габриела пият вода от автомат, в чашки за еднократна употреба. Неведнъж е обсъждан въпросът за шишетата с вода, които макар и лични, доста бързо се пълнят с "водолази". Средно веднъж седмично им дават и някакъв сок.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И при нас има автомат с минерална вода в офиса на всяка група и ползват чашки за еднократна употреба. Така няма нужда да се държат шишета по гардеробите и да си ги разменят и прехвърлят. За мен този вариант е най-удачен.

# 14
  • Мнения: 8 999
Като тръгне на детска градина ще се наложи да се съобразява с правилата там. И аз обичам да пуша по една кутия цигари на ден, но когато съм на работа - не пуша. Не виждам какъв е проблемът - в детската градина също така не е позволено да ходиш където и когато си поискаш, нужно е да се съобразяват с други деца, да делят с тях играчки и още куп мизерии. В училище е още по-лошо - там пишат отсъствия и не дават да се говори в час!

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз не бих държала сока на децата си цял ден на стайна температура.

Дъщеря ми също не би го "задържала" цял ден... Grinning

Като тръгне на детска градина ще се наложи да се съобразява с правилата там. И аз обичам да пуша по една кутия цигари на ден, но когато съм на работа - не пуша. Не виждам какъв е проблемът - в детската градина също така не е позволено да ходиш където и когато си поискаш, нужно е да се съобразяват с други деца, да делят с тях играчки и още куп мизерии. В училище е още по-лошо - там пишат отсъствия и не дават да се говори в час!

Благодаря за стегнатото изложение и нравоучителния тон...Почувствах се отново като ученичка, да не кажа в детската градина...

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
Най-добре е да провериш на място, защото става ясно, че няма общоприети правила по въпроса с напитките в яслите и детските градини. Помисли обаче и за друго: там ядат на всеки 3 часа. Ще има ли време хлапето да огладнява, ако изпива и по чаша/шише сок междувременно?

# 17
  • Мнения: 2 631
По принцип не разрешават, но ако се направи уговорка... Thinking
Но децата се дразнят - направи ли се компромис за едно, после всички ще искат.
Ако тепърва тръгва на градина, вероятно ще разрешат, но постепенно ще приучат детето на реда в градината. Невероятно бързо го правят! Twisted Evil

Мисля обаче, че и ХЕИ забранява, да се носят неща от дома в градината, като изключим водата, заради зарази и пр. Поне на нас в градината излизат с този аргумент, за да не пращаме децата с любима играчка от вкъщи. Но пък CD-та носят безпроблемно, нали гледайки филмчета, осигуряват спокойствие на госпожите... Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Помисли обаче и за друго: там ядат на всеки 3 часа. Ще има ли време хлапето да огладнява, ако изпива и по чаша/шише сок междувременно?

Това ми е другият проблем  ooooh! Тя е капризна /като мен/ и яде определени неща, доста храни не обича и къде ще яде, къде няма... Rolling Eyes Надявам се покрай другите дечица да се разяде. Иначе проблем с апетита няма, колкото и сок да е изпила.

постепенно ще приучат детето на реда в градината. Невероятно бързо го правят! Twisted Evil

Това може само да ме радва... Grinning

# 19
  • Мнения: 17 407
Нати, ще видиш колко неща, дето не ги яде в къщи там ще са й много вкусни Wink

# 20
  • Мнения: 7 384
              В ДГ е забранено от ХЕИ да се носят каквито и да е течности и да се оставят в гардеробчетата.Оказва се,че децата взимат от чужди гардеробчета сокове и от едно шише пият по няколко деца.Най-лесния начин да се заразяват едно от друго.Особено малките деца от 1-ва група.Съгласете се,че не може днес всичките да сте със сок от портокал и си представете реакцията на някое което има сок от праскова. Mr. Green
             За това по предписание на ХЕИ децата пият минерална вода,която пристига със сертификат и те могат да проверят дали написаното там се намира и в бутилката на автомата.Освен това не се пие една и съща марка вода по същото нареждане.Редуват се определени видове.
             Избора ви е да се откажете от сока за да не си носите всички болести.  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 631
Това за водата и ХЕИ е добро като идея, но не съм го срещала като практика в нашия град. Rolling Eyes

Не съм чувала в някоя градина дори, да има автомат, да се контролира водата в него, а още по-малко да се редува по някаква схема.
В яслата носехме вода 5 л за цял месец, като на децата са наливали в чашки/метални шолички.
В градината носим в шишета от 0,5 л - през 2-3 дни. Всяко дете сиго държи над шкафчето.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
При нас автомата за вода и самата вода са заслуга на единия от татковцита - работел в такава фирма и ги осигури.
Нати, за капризите и яденето. Моята госпожица е страшно капризна и безапетитна. Обаче на два пъти аз бях ей така Shocked Shocked като ми разказа, че в градината имали грах, а след това боб и тя го изяла! Обяснила на госпожите, че мама не готви това, понеже не го обича, ама незнайно как го е заобичала! Щом самата мома ми се похвали, че е яла много вкусен грах, после боб! И още разни неща, които знам, че не яде - незнайно как там ги омита, ама в къщи ако й приготвя - забрави!
Така, че не се притеснявай за това. Поговори с госпожите да не я насилват да яде, нека колкото и каквото й харесва - в началото, после ще се научи да харесва повече неща. Не се притеснявай. За сокове - не знам нищо, моята девойка никога не е харесвала сокове, кара на вода, та не знам какъв е редът точно.

# 23
  • Мнения: 7 384
Не съм чувала в някоя градина дори, да има автомат, да се контролира водата в него, а още по-малко да се редува по някаква схема.
Вече много градини в София са на този принцип.Разбира се началото беше поставено с решение на родители и ние питахме  ХЕИ при какви условия може да се въведе.Естествено ,че нещо ,което се ползва не само от собственото ти дете трябва да има сертификат.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, ще видиш колко неща, дето не ги яде в къщи там ще са й много вкусни Wink

И аз така мисля  Wink Тя и банани не обича, но като види приятелката си да яде и кара баба си да й купува и си хапва, сякаш й е любима храна...Също и с адаптираното мляко - отдавна вече не й давам, защото категорично отказва, но като видяла Мими да пие се запънала и тя, та следващият път бабата на Мими донесла две шишета с мляко... Grinning

Нати, за капризите и яденето. Моята госпожица е страшно капризна и безапетитна. Обаче на два пъти аз бях ей така Shocked Shocked като ми разказа, че в градината имали грах, а след това боб и тя го изяла! Обяснила на госпожите, че мама не готви това, понеже не го обича, ама незнайно как го е заобичала! Щом самата мома ми се похвали, че е яла много вкусен грах, после боб! И още разни неща, които знам, че не яде - незнайно как там ги омита, ама в къщи ако й приготвя - забрави!
Така, че не се притеснявай за това. Поговори с госпожите да не я насилват да яде, нека колкото и каквото й харесва - в началото, после ще се научи да харесва повече неща.

Повече ще ме притесни, ако я насилват да яде, отколкото ако не си яде яденето редовно. И ако имат такава нагласа - да насилват децата, обезателно ще говоря с тях. Аз, от такова насилване в детската градина се отвратих от доста храни и до ден днешен не мога да ги ям... Sick

# 25
  • Мнения: 6 461
В градинката където е Тошко им дават редовно сокчета.
Пращам му в раничката само шишенце с минерална водичка и по някога му слагам в друго чай.

# 26
  • Мнения: 17 407
Нати, предупреди още в началото да не я карат на сила да яде. В интерес на истината яде- не яде, пак ще е гладна след градина Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, предупреди още в началото да не я карат на сила да яде.

Задължително  Peace

# 28
  • Мнения: 239
да така е Peace

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
обърках темите  Blush

# 30
  • София
  • Мнения: 6 477
Нати, то с предупреждаването е ясно. Ама после пак ги питай как се справя с храненето. Понеже аз в началото бях неприятно изненадана от усърдието на едната от госпожите да я натъпче с всичкото ядене. Особено условието - яде се с хляб! И до сега водя битка с тая госпожа да не я кара да яде хляб! Ама госпожата на габарити е жена и половина, близо две и според нея дебелото дете е здраво такова! А моята девойка е клечава, но аз и баща й и част от бабите сме доволно големи хора и не искам и малката да става такава!

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, то с предупреждаването е ясно. Ама после пак ги питай как се справя с храненето. Понеже аз в началото бях неприятно изненадана от усърдието на едната от госпожите да я натъпче с всичкото ядене. Особено условието - яде се с хляб! И до сега водя битка с тая госпожа да не я кара да яде хляб! Ама госпожата на габарити е жена и половина, близо две и според нея дебелото дете е здраво такова! А моята девойка е клечава, но аз и баща й и част от бабите сме доволно големи хора и не искам и малката да става такава!

Ооо, ще питам, аз... Wink Сигурно ще им досадя с въпроси... Wink
При нас е обратното - аз съм слаба и колкото и да ям, не ми се лепи, докато Калина не яде кой знае колко, но й се лепка на крачетата и дупенцето...Не е дебела, но е налятичка и точно затова не искам да я тъпчат, особено пък с хляб... Naughty

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Да попитам и още нещо - госпожите на децата от първа група до края на детската градина ли са им едни и същи, т.е. във всяка по-горна група децата с госпожите ли си вървят или във всяка следваща група им се сменят  newsm78

# 33
  • Мнения: 6 461
Да попитам и още нещо - госпожите на децата от първа група до края на детската градина ли са им едни и същи, т.е. във всяка по-горна група децата с госпожите ли си вървят или във всяка следваща група им се сменят  newsm78
Нати,
Тошко ще е с госпожите си до края.В смисъл до пред училищна възраст.

# 34
  • Мнения: 6 461
Ооо, ще питам, аз... Wink Сигурно ще им досадя с въпроси... Wink
При нас е обратното - аз съм слаба и колкото и да ям, не ми се лепи, докато Калина не яде кой знае колко, но й се лепка на крачетата и дупенцето...Не е дебела, но е налятичка и точно затова не искам да я тъпчат, особено пък с хляб... Naughty
Не мисля,че ще им досадиш с въпроси.
На против те ще имат повече информация за Калина и ще им е по лесно да работят с нея.
Поне при нас е така.Винаги са ме разпитвали за Тошко какво обича ,какво не....и т,н.
Не само мен ,но и другите майки.
Учителите обичат да получават информация и дават съвети... Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,
Тошко ще е с госпожите си до края.В смисъл до пред училищна възраст.


Дали навсякъде е така  newsm78 Нека и други да пишат.

Не мисля,че ще им досадиш с въпроси.
На против те ще имат повече информация за Калина и ще им е по лесно да работят с нея.
Поне при нас е така.Винаги са ме разпитвали за Тошко какво обича ,какво не....и т,н.
Не само мен ,но и другите майки.
Учителите обичат да получават информация и дават съвети... Wink


Ако е така е добре  thumbsup Четейки обаче теми за детските градини, не оставам с впечатление това да е масова практика... Thinking

# 36
  • Мнения: 17 407
Да попитам и още нещо - госпожите на децата от първа група до края на детската градина ли са им едни и същи, т.е. във всяка по-горна група децата с госпожите ли си вървят или във всяка следваща група им се сменят  newsm78
Нати,
Тошко ще е с госпожите си до края.В смисъл до пред училищна възраст.


Така е.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,
Тошко ще е с госпожите си до края.В смисъл до пред училищна възраст.

Така е.

Благодаря  Hug

# 38
  • Мнения: 5 468
Нати,
Тошко ще е с госпожите си до края.В смисъл до пред училищна възраст.


Дали навсякъде е така  newsm78 Нека и други да пишат.
Нати, племенницата ми тази година ще е първокласничка и в градината от начало до край й беше една госпожа в групата.
И аз се надявам да са с една госпожа от 1 група до предучилищна, но и знам, че е така оттук оттам съм чувала.
А за въпросите, които ще задаваш... не се притеснявай. Аз наскоро ходих да разглеждам градината на Гери, в която съм я записала и директорката беше доста учудена, че искам да я гледам, ама не ми отказа. Тръгнахме да ми показва помещенията, запознах се дори с две от госпожите, които ще поемат първите групи през септември..., ама то от пръв поглед, какво впечатление можеш да добиеш? newsm78 Аз, специално,  никакво не добих. Освен, че едната госпожа ми се стори по-симпатична от другата, но първото впечатление не винаги е вярно.
Показа ми и две от групите... едната група по ми хареса, но тя твърдеше, че двете са еднакви. И нищо чудно. За момента може да са били разместени разните му столчета и работи вътре. Та така...
Всички знаят, че родителите се вълнуват, когато детето им постъпва в първа група. Малко са тези, които казват - Каквото - това!... Има и такива, дето много разпитват... хората там знаят това Peace.

# 39
  • Мнения: 6 461
Не мисля,че ще им досадиш с въпроси.
На против те ще имат повече информация за Калина и ще им е по лесно да работят с нея.
....................................Wink


Ако е така е добре  thumbsup Четейки обаче теми за детските градини, не оставам с впечатление това да е масова практика... Thinking

Нати,
По-някога и учителите са прекалено изморени...но не искат да си го признаят.
Тогава възникват споровете из градината....че учителката не си гледала работата,че децата такива..че децата онакива...
Винаги ще има доволни и недоволни.
Аз лично съм очарованта от госпожите в нашата градинка,както и от лелките.
Директорката и мед.сестра всяка сутрин ги заварвам в групата на Тошко.
Заинтерисовани са,което страшно много ме радва.
Дано и при вас да е така Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Има и такива, дето много разпитват...

Аз ще съм от тези, разпитващите... Mr. Green От зодията ни ще да е... Laughing

Заинтерисовани са,което страшно много ме радва.
Дано и при вас да е така

Дано, че както ще са едни и същи до края на детската... Wink

# 41
  • Мнения: 834
Дими, в коя градина сте?

# 42
  • Мнения: 6 461
Дими, в коя градина сте?

В к.с. "ИЗГРЕВ " зад Пикадили

Много съм доволна.

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 08:18 от Дими

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нати, предупреди още в началото да не я карат на сила да яде.

Задължително  Peace

 Дарина е злояда,предупредихме да не я насилват още в самото начало и всичко е наред.Веднъж имаше инцидент,но бързо се разбрахме и сега няма проблеми. Peace

Общи условия

Активация на акаунт