Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 апр. 2004, 00:40 ч.

Закуски

• 149 392
  • 207
  •   2
Отговори
Понякога се затруднявам, когато трябва да направя закуска. И на мен ми омръзват все макарони и препечени филийки с това онова.
Предлагам да споделим тук опита си и да обменим рецепти за закуски.
По лесни и по трудни, без значение.
Само пишете.

Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning Момичета, вече като приготвя нещо вкусно у дома ме питат:"Това от bg-mamite ли е?"
Мисля, че и тук ние много си помагаме една на друга, а и този форум е чудесно замислен.

# 1
  • София
Ето и едно предложение от мен за закуска - бухти:
Продукти: 500 г брашно, 200 г кисело мляко, 3 яйця, 2 кафени  чашки захар на пясък, 1/2 чаена лъжичка сол, 1/ чаена лужичка сода бикарбонат, 1/2 чаена лъжичканастъргана лимонова кора, 200 г мазнина за пържене, 1 кафена чашка пудра захар.
Начин на приготвяне: Киселото мляко се разбърква със содата, яйцата и захрта на пясък, след което се прибавят солта, брашното и лимоновата кора. Омесва се меко тесто, което се разточва на кора с дебелина 0,5 до 1 см. От нея се изрязват кръгчета, правоъгълници, квадрати, които се пържат в сгорещена мазнина. Поднасят се топли и поръсени с пудра захар.
Приятен апетит!

# 2
Вчера моята майка ми изпрати рецепта за баница.
Стана страхотна.
Изпращам я на тези, който като мен готвят само рецептите от форума, щом аз успях ще стане и при Вас.

Необходими продукти:
1. 1 пакет кори;
2. 4 - 5 яйца;
3. 1 кофичка кисело мляко;
4. 1 чаена чаша олио;
5. 100 - 200 грама сирене;
6. 1 кафяна чаша вода;
7. 1 чаена лъжчка сол.

В подходящ съд се  разбиват с миксер яйцата, млякото, олиото, водата и солта. В намазана с мазнина тавичка се радят 2 кори /може леко да се намачкат, за да се съберат/ заливат се леко със сместа и бучки сирене, така докато се изчерпат продуктите. Трябва да остане от сместа, за да се полее добре от горе. С вилица се набучва баницата и са слага да се пече в умерена фурна /180 - 200 градуса/.
След като се извади се напръсква обилно с вода и се обраща върху предварително приготвени 3 чинии /обърнати обратно. Завива се с кърпа за да отиде на нивата Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  около 15 - 20 минути и .......

Приятна закуска. И дано я харесат децата и татковците.

# 3
Наскоро опитах една нова рецепта за бърза закуска. Ето това е:

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

ПРИГОТВЯНЕ:
Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.
Ако към тестото се прибавят и две яйца, се пече като кекс.

Надявам се, че ще ви харесат! Laughing

# 4
Марудници

1, 2 или 3 яйца
1/2 кофичка кисело мляко
1/2 кофичка топла вода
1 с.л олио
1 ч.л. сода
брашно
сол

Яйцата се разбиват със солта и към тях се привабят млякото (с разтворената сода), водата и брашното. Тестото е с гъстотата на кексово тесто. Марудниците се пържат в тиган с малко оливце (на принципа на палачинките). Гарнират се с каквото си пожелаете.

# 5
Здравейте на всички!

Тази баница съм си я измислила аз, но всички които са я опитали много я харесват.

БАНИЦА С МЕСО

Продукти:

1 пакет кори за баница
2-3-4 яйца
500гр. кайма
3-4 големи глави лук /не се притеснявайте от количеството -        колкото е повече, толкова по-вкусно става/
150-200гр. кисела мляко /може и с прясно/
около100гр. олио
подправки за каймата - можете да сложите каквото пожелаете, но задължително сложете кимйон, чубрица и сол.

Нарязвате лукът не много на ситно и го задушавате в дълбок тиган докато поомекне. След това прибавяте каймата и подправките и задушанате /както за пълнени чушки или за мусака/. Оставате сместа да изстине.
   След като изстине добре прибавете яйцата и млякото и разбъркайте добре.
   В намаслена тавичка редите ред от сместа, ред с малко олио и така докато корите свършат. За  най-отгоре оставяме малка част от сместа, кото добавяме и малко вода. Стази разредена смес поливаме отгоре вече наредената баница. След това както е сорова я нарязваме на парчета и я слагаме в топла фурна /180-200градоса/ да се пече. По желание можете преди да стане готова да я поръсите с настъргон кашкавал.

Дабър апетит!
   Надявам се, че ще ви хареса!

# 6
  • Банкя
Цитат на: Pela
Вчера моята майка ми изпрати рецепта за баница.
Стана страхотна.
Изпращам я на тези, който като мен готвят само рецептите от форума, щом аз успях ще стане и при Вас.

Необходими продукти:
1. 1 пакет кори;
2. 4 - 5 яйца;
3. 1 кофичка кисело мляко;
4. 1 чаена чаша олио;
5. 100 - 200 грама сирене;
6. 1 кафяна чаша вода;
7. 1 чаена лъжчка сол.

Пела, номер 7 в списъка ти сигурна ли си, че не е сода? Обикновено на такава баница не се слага сол, защото сиренето си е достатъчно солено, но се слага сода бикарбонат малко, за да се надуе Grinning

# 7
За kiki27.
Не скъпа сол е, както съм я дала. Ние и тук и в България изкисваме сиренето.
Баницата се надува и излиза от тавата от само себе си.
 Laughing А като я обърнеш върху чиниите става мека и пухкава.  

Остана и за следващия ден и пак беше хубава.
Пробвай. Надявам се, че ще ти хареса и на другите също.
Аз като се добера до нови рецепти пак ще ги напиша.

# 8
Vilito napisa

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
2 1/2 ч.ч. брашно

ПРИГОТВЯНЕ:
Продуктите се разбъркват с вилица в посочената последователност. Късат се малки топки, които се подреждат в намаслена тава и се пекат в загрята фурна около 25-30 мин.

Надявам се, че ще ви харесат!

Grinning
Да хареса ми!!! Аз не си играх да правя топки, а направо си го пекох в тавата като тутманикл
Но тъй като брашното ми свърши и неволята ме доведе до нова идея..... Имах в хладилника запаси от периодите, когато съм била на диета - пшенични трици и зародиш и ги добавих към сместа, за да се сгъсти, отгоре поръсих със сусам. Може другия път да добавя и овесени ядки.... Стана супер!!!
Абе човек като има желание и идеи му идват, а ни е си купихме нова фурна и сега съм се захласнала да готвя.  chef

# 9
Цитат на: vilito

Мързеливки

Laughing

Направих ги тази сутрин.   chef   chef   chef Много са лесни и бързи и вкусни.

Браво  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap на Vilito!

# 10

Браво  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap на Vilito!

Grinning  Grinning  Grinning  Grinning Ама ти сериозно си се разготвила:))))Браво!Ще си повишим активноста като има кой да готви!
Бон апети Stuck Out Tongue

# 11

Мързеливки

Laughing

Ох, стана ми неудобно чак!  Embarassed Радвам се, че са ви харесали!

# 12
Цитат на: diemma

Grinning  Grinning  Grinning  Grinning Ама ти сериозно си се разготвила:))))Браво!Ще си повишим активноста като има кой да готви!
Бон апети Stuck Out Tongue

Да, така е. Когато дойдох тук не знаех да приготвя нищо за ядене, освен сандвичи. Колко санвичи е изял нашият татко Laughing  Laughing  Laughing .
После благодарения на форума и на моята майка, която ми праща рецепти се научих. Не е никак трудно.

ДА ЖИВЕЕ ГОТВАРСКИЯ ФОРУМ.  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
Дано има повече такива като мен. И повече такива като Вас, които да ни учат. Wink  Wink  Wink

# 13
  • Monaco di Baviera

Мързеливки
.................

...i oste kak  Grinning  Grinning  Grinning

az 4ak se vduchnovich i edna 4ast ot testoto napravich na mini-pizi,
garnirach gi s kakvoto imasche v hladilnika: 6unka, salam,kashkaval,domati,zechtin,4ubriza,pe4ena 4uschka...
ta ot zakuska stana na objad.  Laughing  Laughing  Laughing

# 14

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
2 1/2 ч.ч. брашно
ПРИГОТВЯНЕ:

Ох, миличка и аз ги направих тези "мързеливки", наистина са много вкусни, че чак не ни стигнаха, следващия път дозата ще е двойна. До като ги приготвях бях малко скиптично настроена, защото малкото пъти когато съм се захващала да правя нещо с тесто приготвено от мен все не ставаше, но този път успях, чак не можах да повярвам Shocked   Laughing   Shocked
Благодаря!!!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт