Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

еми това е въпроса Embarassed
излязох 34 дни вместо 45 дни преди термин, в такъв случай при изравняването на дните в последния болничен от педиатъра до 135 излизат май по-малко? така ли е или тези 11 дни разлика ще ми ги добавят в последния болничен? Thinking
много ще бъда благодарна ако ми отговорите  bouquet
Цитирай

Варна

Ще ти ги добавят в последния болничен. Нищо няма да загубиш.
Цитирай

В полите на Пирин планина

Ще ти ги добавят в последния болничен. Нищо няма да загубиш.

Това не е вярно  Naughty
Ако не си ползваш всичките 45 дни преди термин, а работиш през това време - ги губиш
Цитирай

София

и аз смятам че ги губиш.
Цитирай

Да подкрепя изказването си с нормативен документ - Наредба за медицинската експертиза на работоспособността - чл.30 ал 2

"2. ако е работила част от периода 45 дни, предхождащ раждането, а през останалия период не е работила, болничният лист се издава за времето от прекратяването на работата й до датата на раждането;

3. ако до раждането бременната е работила, болничен лист за бременност не се издава.

(3) В случаите, при които бременната се явява по-късно за оформяне на отпуска си по бременност, тя представя на здравните органи документ от предприятието за датата, до която е работила. Документът се съхранява в ЛАК заедно с картона на бременната."
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Хмм при мен беше по-друга ситуацията, но може да ти помогне.
Аз излязох в болничен навреме, но пък родих 15 дни преди термин  Thinking Тези 15 дни не ги загубих. Не знам дали твоята ситуация не може да се сведе до моята ситуация  Cool
Цитирай

Аз излязох в болничен навреме, но пък родих 15 дни преди термин  Thinking Тези 15 дни не ги загубих. Не знам дали твоята ситуация не може да се сведе до моята ситуация  Cool

Ситуацията е различна.
В случая на ritka неизползваните дни се добавят към последния болничен лист до общо 135 дни.
Цитирай

и аз така и ми ги изравниха до 135
Цитирай

София

Ситуацията е различна.
В случая на ritka неизползваните дни се добавят към последния болничен лист до общо 135 дни.
Благодаря ти много за отговора  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.