А това...?

  • 2 263
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654
Не може в трета група децата да са на 4 години, при положение, че в първа група постъпват, когато са на 3 Simple Smile
Синът ми е на 4 и все още е в първа група, най-малкото дете от групата ще стане на 4 през септември. В трета група са на 5 и половина, 6 годинки- време им е за тестове!

# 31
  • Мнения: 315
Според мен това е голяма глупост

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според мен това е голяма глупост
Може ли да поясниш, защо е глупост?
Може и да не отговаряш всъщност, само полюбопитствам.

# 33
  • Мнения: 14 654
Днес разбрах от една майка на момиченце в подгвотилна група, че този тест всъщност представлява открит урок и е било интересно за децата- нещо като викторина. Днес е било по български език, вчера- по математика. Не е имало разплакани и унижени деца, спокойно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 550
Joy Joy Joy А госпожите дали ще бъдат подложени на тест?Защото съм чувала такива,които имат нужда.
Май първо от тях трябва да започнат!!! Laughing Laughing Laughing
Аз пък предлагам първо министъра да се яви на тест по българси език! hahaha bowuu

# 35
  • Мнения: 1 364
Много хубава инициятива - дано да има резултати  Hug


Дъщеря ми е на 4 години и все още е първа група. Най - голямото дете в групата през януари`07 направи 4.
В трета група децата са на 6 години.

# 36
  • Мнения: 48
Реших да погледна отново статията, да не съм се объркала нещо, но не съм- Онези, които говорят добре, по същото време могат да играят, рисуват или моделират. Всичко би било хубаво ако се правеше като трябва и с желание. Излишно е да си говорим, че всички учителки ще обяснят на децата внимателно и деликатно кой какво може и кой какво не. Ако детето ми има проблем сама бих го завела на логопед. Бих приела и съвет от учителката. Знам, че се работи трудно с деца, които не говорят добре, но също така знам, че в системата работят доста хора чието място не е там. Работят разбира се и хора с много желание и любов, но...Имам близки наблюдения над въпросната система. Само искам да кажа, че е хубаво, когато се взимат такива решения да се помисли доколко са приложими в този момент. Така мисля аз. Съжаляват ако съм била отегчителна.  bouquet

# 37
  • Мнения: 994
Не виждам нищо лошо в това предложение. И тук децата на 4-5 години ги тестват.
Дано да потръгне добре и в България.

# 38
  • Мнения: 7 723
Крайно време беше да се въведат тези тестове!!!
Чудя се защо само по български език???  newsm78
Що децата да не минат и изпит по владеене и на няколко западни езика???  newsm78
Малко висша математика и задължително- покриване на нормативи...  Whistling

Така де!!!  Crossing Arms
Какво е това- всички 4- годишни деца да бъдат равни???!!!  Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 2 631
dabadina, въобще не става дума за логопедични проблеми! Naughty

КТВ, къде е това "тук"!? Mr. Green

# 40
  • Мнения: 994
В Щатите.

# 41
  • Мнения: 48
envia, логопеда се занимава не само с неправилното изговаряне на звуци. Детето на мои близки не можеше да свързва правилно думите в изречение на 5-6 годишна възраст. Логопед им реши проблема.

# 42
  • Мнения: 1 063
Идеята и на мен ми се струва добра,но мисля, че вестникарите пак са целели сензация и дори не са си направили труда да проверят на колко години са децата в трета група Naughty
Не виждам нищо страшно в тази идея, дори трябва да въведат и задължителни занимания с логопед. Предвид това, което чака децата ни в училище ми се иска да играят по-малко и повече да "учат",  защото след това се получава така, че не могат да се адаптират до втори клас...

# 43
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз лично не виждам нищо обезпокоително в това.
Хората са написали:
Децата, които не могат да назовават определени предмети на български или не могат да съставят прости изречения, ще постъпят в четвърта група с профил "български
Първо, най-вероятно не става дума за 4-годишните, а за 5 - 6-годишните, щом се говори, че сега са в трета, а им предстои да постъпят в четвърта група.
Но дори и да става дума за 4-годишните - според мен дори е похвално да се обърне внимание на дечицата, които не могат да назовават предметите и да съставят прости изречения, нещо което би трябвало да правят на около 2 години +, -
Никъде не се споменава, че се очаква от тях нещо сложно. Hug

# 44

Общи условия

Активация на акаунт