Уртикария

  • 8 636
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте на всички . Предполагам все някой вече е писал по тази тема ,но все пак . От една година и няколко месеца съм с диагноза : хронична уртикария. Какви ли не доктори съм обиколила и резултат никакъв . Искам да ви попитам някой има ли същият проблем? И може ли някой да помогне със съвет?Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 3 146
Здрасти,  мисля, че ти ми писа на лични, но не можах да ти отговоря, защото нещо браузърът ми ми затваря страницата, като се опитам да изпратя лично съобщение Sad
Аз пия Ксизал. Първоначално пиех по едно на ден в продължение на 5 месеца, а сега от време на време пия, когато отново ми се появи. Така и не си направих тест да видя какво я причинява. Ти какво си пила досега? Как ти я диагностицираха?

# 2
  • Мнения: 71
Аз съм пила какво ли не ксизал, зиртек, цитиризин абе въобще от почти всички антихистамини. Установихами я кожни лекари и алерголози . Не са ме тествали защото трябвало обривите да отшумят  , а те не отшумяват . В София ми казаха , че имам нарушение на вегетативната нервна система и назначиха лечение, но пак нищо. 

# 3
  • Мнения: 4 138
на мен ми поставиха тази диагноза в германия. бях станала като зомби. подувах се цялата, ставах на огромни плюски. правиха ми тест, оказа се че съм алергична и то в слаба степен от домашен прах. това беше преди 8 години Rolling Eyes
след огромно количество кортизон минах на лорано. взимам когато се изрина. обривите намаляха, но явно никога няма да установят от какво е. мисля да отида на хомеопат. сега се оказа че имам и розацеа и себореен дерматит. кеф Shocked

# 4
  • Мнения: 201
И аз съм с хронична уртикария /надявам се вече не/. Обривите и отоците по лицето ми започнаха в началото на миналата година. Биха ми урбазони, флостерон/не позволявайте в никакъв случай/, пиех Ириус, Ксизал, беше ме страх да си легна вечер, защото отоците по лицето ги получавах през нощта, а е много опасно да не се получи оток на езика или ларинкса /мисля, че Едем на Квинке се казваше/, защото човек може да се задуши така. Спазвах диети, а кърмех, заради лекарствата отбих детето преждевременно, бях станала кожа и кости, нямах сили и как да имам като дни на ред ядах само варени картофи и печени чушки.
Правиха ми изследване в Клиниката по алергология в Александровска болница. След 5дневно пребиваване там, диагнозата ми беше неуточнена алергия. /както и на повечето, с които лежахме там/ Да не ме разберете погрешно, специалистите там са много добри, но е много трудно и скъпо да се установи точно към какво е алергията. В повечето случаи стресът се оказва фактора за появата й. Благодарна съм на д-р Краева/алерголог в клиниката/, която ме насочи какви изследвания да си направя допълнително. В моя случай се оказа, че имам камъчета в жлъчката, фокални инфекции на два зъба, завишени стойности на Хеликобактер Пилори в стомаха, правих си изследване за кучешка тения и токсоплазмоза, защото те също са честа причина за уртикариите /слава Богу нямах  Praynig / и амалгамените пломби, ако имате сменете ги с бели, става някаква реакция в устата. Има сигурно още неща, но това беше за моя случай. Въпреки, че излекувах всичко, което трябваше, обривите при стрес се появяваха, по-малко, вече не пиех антихистамини, не спазвах диета. А за диетата, трябва да се избягват консервантите.
От шест месеца ме лекува хомеопат, от четири нямам обриви, въпреки, че съм изпадала в стресови ситуации не веднъж. От самото начало на лечението се чувствам по-добре, по-жизнена съм и отдавна изхвърлих Ксизала. Това е с моята уртикария! И аз миналото лято ходех като зомби! Съжалявам, че по-рано не съм потърсила ХОМЕОПАТ, винаги съм го казвала!
Ако решите да се лекувате с ХОМЕОПАТИЯ изберете си много добър хомеопат/тук във форума има препоръки за добри в почти всички големи градове/! Стискам палци на всички!  Peace

# 5
  • Мнения: 17
Здравейте!
От много време посещавам този прекрасен форум, където човек може да открие изключително полезна информация за всевъзможни неща! И днес най-накрая се регистрирах.  Hug
Тъй като съм в подобна на горе описаните ситуации, искам да ви помоля за съвет!
Имам уртикария, която се появи за първи път миналото лято. При първата и поява, положението бе много зле и се наложи веднага да ми се бие Флостерон.
Нещата след около 4-5 месеца се влошиха драстично и сега няма ден, в който да не ми излизат петна. Понякога се засилва много. Ходила съм на различни алерголози, на всички мнението е, че е хронична уртикария. За момента не може да се открие причината, което доколкото разбирам доста често се случва!  newsm78 Cry
Не са ми правени тестове за алергия, просто защото петната не отшумяват за нито един ден...  Rolling Eyes Cry
Мисля да се насоча към хомеопатия. Не знам какво да правя, а искам да се излекувам, защото със съпругът ми вече изключително много искаме да имаме детенце, а този здравословен проблем определено ще ми пречи доста и засега не смея да рискувам с опити за забременяване.
Моля ви, ако някой има опит в лекуването на уртикария с хомеопатия, то нека да сподели с мен към кой лекар-хомеопат да се насоча!
Благодаря предварително на всички за вниманието!

# 6
  • Мнения: 2 147
Здравейте,
сина ми имаше newsm78 (и дано не се повтори), но след 3-4 мес. лечение от Д-р Мустаков от МА
Лекарства предписани от него и без никакви храни съдържащи консерванти (Е-тата) кроасани, чипсове, млека  Данон , оцветени безалкохолни и т.н

# 7
  • Мнения: 1 798
С уртикарии съм вече 10 години, къде ли не ходих.../и тема тук бях пускала, но никй не ми отговори/
Та идиопатия било и това е.
Страх ме е било сутрин да се погледна -уртиките по лицето са ужасни....че и сърбят.
Сега минах на апис мелифика /хомеопатично средство/. излизат ми ,но не със същия интензитет като преди.

# 8
  • Мнения: 5 659
Здравейте,
сина ми имаше newsm78 (и дано не се повтори), но след 3-4 мес. лечение от Д-р Мустаков от МА
Лекарства предписани от него и без никакви храни съдържащи консерванти (Е-тата) кроасани, чипсове, млека  Данон , оцветени безалкохолни и т.н

Може ли да пишеш какви още храни сте избягвали,от плодовете и зеленчуците,от шоколадовите изделия?

Общи условия

Активация на акаунт