Има ли почитателки на "Вкуснотиите на Оливър " ???

  • 1 967
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Мама мияяяяяяяяяяяя сладур , няма ли да идва и в Българияяяяяяяяяя????????????????? Hug
Вярно е симпатичен.  Crazy Ти записа ли рецептата за кошничките, че аз блеех някъде и чак на крема включих на Евроком... Tired?!

# 16
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
И аз съм му голям фен!
Тук по кабела имаме един канал, където по 24 часа на ден само готвят (какво да се прави, Франция) и по този канал съм гледала няколко негови предавания - Oliver's Twist, едно където обикаляше Италия с един фургон, една кампания за здравословна храна в английските училищни столове, а в момента готви от една ферма  Grinning.
Имам и две негови книги, подарък от мъжа ми (какво ли му е било на душата - французин да купи книги на английски майстор-готвач  Laughing) и досега съм пригтвила няколко негови рецепти. Много са лесни и приятни. Последно бях направила омлет с чоризо и домати.
Към края на седмицата ще се позадържа вкъщи и ще пробвам една негова рецепта за пилешки пай, отдавна съм й хвърлила око.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 816
И аз съм му голям фен!
Тук по кабела имаме един канал, където по 24 часа на ден само готвят (какво да се прави, Франция) и по този канал съм гледала няколко негови предавания - Oliver's Twist, едно където обикаляше Италия с един фургон, една кампания за здравословна храна в английските училищни столове, а в момента готви от една ферма  Grinning.
Имам и две негови книги, подарък от мъжа ми (какво ли му е било на душата - французин да купи книги на английски майстор-готвач  Laughing) и досега съм пригтвила няколко негови рецепти. Много са лесни и приятни. Последно бях направила омлет с чоризо и домати.
Към края на седмицата ще се позадържа вкъщи и ще пробвам една негова рецепта за пилешки пай, отдавна съм й хвърлила око.

А ще ти бъде ли удобно да напишеш няколко рецепти. Praynig  bouquet

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Запис, че звучи интересно.

# 19
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
Ами за омлета, рецептата е следната.
Продукти за две порции:
1 малко чоризо, нарязано па парчета с дебелина около 2 см (това е един вид испанска суха наденица, и аз не знам точно как да я определя, прилича малко на българския Петрохан, ама стои "по-мокро", в испанската кулинарна тема сигурно има по-подробни обяснения  Grinning)
1 голям домат, от който са махнати симките, нарязан на парчета
4 яйца
1/2 червена люта чушка (аз сложих нормална, че не обичам люто), нарязана на ивички
1 стрък пресен лук
1 стрък майоран (или магданоз, по предпочитание)
сол, черен пипер, зехтин

Чоризото се запържва за 1 минута в сгорещения зехтин, добавят се нарязания домат и майорана (магданоза). Яйцата се разбиват в купа с щипка сол, малко черен пипер, добавя се чушката и се изсипват в тигана при чоризото и доматите. Добавя се нарязаният лук. Омлетът се пържи на среден огън, като се разбърква от време на време, докато се стегне.
Сервира се със зелена салата (може и с рукула).

Рецептата за пилешкия пай, който ще правя в неделя.
1 кг пилешки обезкостени пилешки бутчета (аз сигурно ще го направя с пилешки гърди), нарязани на средни парчета
2 малки стръка праз, нарязани на шайби около 1 см
2 моркова, нарязани на кубчета
1 стрък целина, нарязан на дребно
2 с.л. брашно
1 ч.ч. сухо бяло вино
300 мл мляко
250 г сурова наденица
1 яйце
1 пакет бутер тесто
мащерка, сол, черен пипер.

Пилето, празът и морковите зе задушават в малко зехтин (може да добавите една бучка масло). Добавят се целината, мащерка, сол, черен пипер и се оставя на слаб огън за около 15 минути. Увеличава се силата на котлона и се прибавя брашното, разбърква се и се запържва за 2-3 минути. Добавя се виното, млякото,  ако е  ви се вижда сухо, добавене и чаша вода. Похлупва се и се оставя отново на слаб огън за около 35 минути, като се разбърква от време на време. Трябва да се получи средно гъста консистенция. Ако е по-рядко, към края го отхлупете. Извадете пълвежа от наденицата и оформете малки кюфтенца. Запържете ги за няколко минути на силен огън в малко зехтин.
Във висока тавичка сипете пилешката плънка, наредете отгоре кюфтенцата. Покрийте с бутер тестото, като му прищипете краищата към краищата на тавата, ако остава да виси отстрани, изрежете излишъка. Намажете тестото отгоре с разбитото яйце и пробийте кората на няколко места с нож.
Пече се 30-40 минути в предварително загрята фурна (220 С), по средата на фурната.

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
Пак съм аз.
Ако четете английски, ето на
този сайт има качени доста от рецептите от Oliver's Twist.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 576
Я и аз да се запиша! Laughing

# 22
  • Мнения: 5 462
Пак съм аз.
Ако четете английски, ето на
този сайт има качени доста от рецептите от Oliver's Twist.
Били могла да дадеш точният линк , с английския не се оправям много успешно .Все пак сайта е хубав , но много обширен.

# 23
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
Ами той линкът си е точен, ама моите обяснения куцат.  Laughing
Значи, това, което се отваря, е списъкът с различните епизоди на Oliver's Twist. Като кликнеш на някой от тях, се отваря кратко резюме на епизода, и отдолу са линковете към рецептите, показани в предаването.
Например, като натиснеш заглавието Fish and chips at home, се отваря резюмето на епизода и отдолу са препратките към трите рецепти : Fish and chips, Miinty Mushy Peas (едно юре от грах) и My Mums Spottier Dick (като кейк със сушени плодове). Избираш си рецепта и линкът те отвежда на нея.
В цялото това нещо, обаче, има две уточнения.
Първо, неудобното е, че всички мерки и теглилки са в англосаксонската система и трябва да се прехвърлят в метрична.
Второ, аз хубаво раздавам линкове, ама изобщо не съм сигурна, дали това предаване е именно предаването, което върви в България под заглавието "Вкуснотийте на Оливър".  newsm78 Ако съм в грешка, прощавайте!

# 24
  • Мнения: 46
 Rotsa   bouquet благодаря ти!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт