Имате ли праг пред входната врата

  • 16 641
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Привет!
Я кажете имате ли си праг пред входната врата? Питам, тъй като си правим ремонт и мъжо ме убеждава, че трябвало да има праг /от тези грозните с плочки или друго /. Мен обаче нещо не ме кефи.
Та да имаме ли праг или напротив? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 655
Нямаме праг.

# 2
  • Мнения: 240
 И ние нямаме.

# 3
  • Мнения: 1 449
Нямаме, макар и да има смисъл в прага, стои грозничко  Confused

# 4
  • Мнения: 4 546
имаме праг между двете врати - металната и дървената. от плочки е. не ми стои грозно, харесва ми. то просто са парчета плочки един ред - не няколко реда. ако нямаше нищо, щеше да стои една черна боя отдолу, което беше наистина много грозно

# 5
  • Мнения: 8 999
В жилище №1 - имахме и много ме дразнеше. В жилище № 2 - намаме, угодих си на естетическите превземки и .... непрекъснато забърсвам прахоляка пред вратата, а през зимата направо вее студ /входът, разбира се, не се отоплява/. В жилище № 3 - ще имам със сигурност!

# 6
  • Мнения: 2 700
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).

и при нас е тка  Peace

# 8
  • Мнения: 5 178
Имаме, собственоръчно напраевен от мъжлето, с мраморни плочки и алуминиеви лайсни .. суперски е
Предимствата му са много

# 9
  • Мнения: 2 401
Имаме праг макар, че и вратата е с падащ праг. От плочки е, и не само, че не стои грозно, но е много красиво и няколко съседа вече ни питат за плочкаджията.  Вероятно много зависи от плочките и поставянето им.

# 10
  • Мнения: 463
Имаме, доста по-малко духа след като го сложихме.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Имаме, да - по причини, които вече са обяснени по-горе.

# 12
  • Мнения: 2 609
Имаме, между дървената и металната врата. Не го виждам и не ми е грозно, но и да го виждам, предимствата са повече от недостатъците. Peace

# 13
  • Мнения: 46 509
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.

# 14
  • Мнения: 2 386
Нямаме в това жилище, но в следващото със сигурност ще има   Sunglasses

# 15
  • София
  • Мнения: 7 794
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).

и при нас е тка  Peace

 Peace

# 16
  • Мнения: 71
Е много сте бързи  Hug. Тенкю, тенкю Joy. Ще видим до какъв консенсус ще стигнем с мъжо. До сега хубав праг не съм виждала.
Минзухар какъв е тоя падащ праг бе  newsm12 нещо не стоплям. Ако има как дай снимка.   bouquet предварително

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вместо праг имаме една метална лайсна. По-красиво е, широка е точно колкото вратата и когато вратата е затворена, не се вижда нито отвън, нито отвътре. Не подвява отдолу, тъй като прилепва идеално за долната част на вратата.  Peace

# 18
  • Мнения: 386
имаме праг. аз си го правих  Laughing нали мъжът в семейството не е ходил в час по трудово  Wink понеже не харесвам плочките, нито пък мрамор за праг, а и вратата ми е дървена и прекрасна, след като виках неволята, виках, виках и накрая отидох в бриколаж, отрязаха ми една дъска, която си избрах, купих си байц, паркетен лак в малка разфасофка и подходящо лепило и за ден си направих прекрасен праг. е, един тон по-тъмен е от вратата.
предимствата - не духа. и е красиво.

# 19
  • Мнения: 1 465
Нямаме праг и пак не ни духа Laughing

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Нямаме.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не

# 22
  • Мнения: 121
При майка ми има дървен праг с цвета на вратата. В сегашната ни квартира няма праг, за да може да се отваря вратата има известен луфт между нея и пода, стълбището не се отоплява зимата, апартамента се отоплява и естествено е да има течение. В собственото ми жилище бих сложила праг (дали ще е дървен, под формата на по-дебела метална лайстна или от плочки-не съм решила). Е, ако входа се отоплява, няма да има такова значение.

# 23
  • Мнения: 1 152
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?

# 24
  • Мнения: 5 178
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?
Купуваш материала и викаш майстор да ги лепне, или мъжлето играе ролята на такъв

# 25
  • Мнения: 1 152
Имаме.
От врачански камък, харесва ми и върши добра работа.
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?
Купуваш материала и викаш майстор да ги лепне, или мъжлето играе ролята на такъв
Има кой да го лепи, само да намеря материала...

# 26
  • Мнения: 5 178
Виж по строителните борси там има. Уфф в София не знам къде са тия борси, тука под път и над път има такива заградили двора и вътре дърва и камък продават. Не знам дали в бриколажа няма ???

# 27
  • Мнения: 13 187
Нямаме, но ще си сложим задължително. А какво мислите за прага на банята? Имате ли и помага ли да не излиза вода?

# 28
  • Мнения: 121
Нямаме, но ще си сложим задължително. А какво мислите за прага на банята? Имате ли и помага ли да не излиза вода?
Зависи от това дали имаш душ кабина или не и как смяташ да миеш пода в банята. Ако си с душ кабина и забърсваш пода с парцал - не ти трябва праг.

# 29
  • Мнения: 4 546
Нямаме, но ще си сложим задължително. А какво мислите за прага на банята? Имате ли и помага ли да не излиза вода?
там праг нямаме. НО самата каса на вратата стърчи 1 пръст над пода /от към банята/и в началото все се спъвах в нея. ама вече свикнах. а и дали ще се спъвам в нея или в праг май е все тая. незнам защо, някак не ми харесва праг в банята - може би защото самата баня е малка

# 30
  • София
  • Мнения: 1 951
Имаме праг.Постави го майстора,който направи входната врата,от камък е  .Много си го харесвам.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Имаме праг, облицован със същия гранитогрес, с който са направени стълбите, и изобщо не ми стои грозно! Дори не мога да си представя вариант без праг - това все пак е входна врата и освен всичко друго предпазва от течения и гадини. Иначе ще остане някакъв луфт отдолу newsm78

# 32
  • Мнения: 6 039
разбира се, че имаме
това не е врата на хотелска стая

# 33
  • Мнения: 1 941
Е как без праг. Аз дори не съм се замисляла, че може и без праг. То и с него духа у нас, пък представям си без праг какво ще бъде. Облицовката му е същата с тази на коридора и така се слива, че дори не се забелява ( чак сега обръщам внимание, че имаме праг Thinking )

# 34
  • Мнения: 6 039
задължение на строителя е да постави праг

# 35
  • Мнения: 4 678
Праг не е задължителен при врати с ВРТ окачване

# 36
  • Мнения: 6 039
прагът не се слага под вратата, а пред нея, от страната на стълбищната площадка
той изолира от шум, прах и течения

# 37
  • Мнения: 207
Ами защото не исках да имаме праг си поръчах входната врата с падащ панел за да избегна духането.Още незнам колко ще е ефикасно,защото ни предстои скорошно пренасяне в новото жилище.Надявам се да върши работа ,защото яко ни одрусаха за такава врата.На солид е ако някой се интересува да влезе в сайта и да прочете.

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имаме праг - от дъб или бук, не помня.

# 39
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Имаме между металната и дървената врата. Абсолютно не съм се сетила за естетическите му свойства, защото не го виждам нито отвътре, нито отвън. А функция и смисъл има - от една страна не духа, а от друга не влизат боклуци или хлебарки (ако в блока има).


Абсолютно същото е и при нас.

# 40
  • Мнения: 4 406
имам, да, между дървената и металната врата

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Имаме  Peace

# 42
  • Мнения: 448
Имаме и е направен от гранитогрес,оформен специално за стъпала(извит надолу),продава  се така.Много е хубаво!

# 43
  • Мнения: 656
да имаме, между дървената и металната врата

# 44
  • Мнения: 4 916
Имаме.
Един колега също вече има защото:
Бяха го обрали преди три месеца, след което той си сложи СОТ. Явно крадците са решили да се върнат и да изкарат каквото са оставили първия път, та се върнали и видели лепенката на сот-а. Взели чергата от съседната врата и я подпъхнали под вратата на този мой колега, за да проверят дали наиситна сот-а е включен. И така три пъти за две седмици активирали алармата. Най-накрая се сетил да си сложи праг, за да не може чергичката да се подпъхва под вратата. От тогава не е имал проблеми  Naughty

# 45
# 46
  • Мнения: 1 941
Един колега също вече има защото:
Бяха го обрали преди три месеца, след което той си сложи СОТ. Явно крадците са решили да се върнат и да изкарат каквото са оставили първия път, та се върнали и видели лепенката на сот-а. Взели чергата от съседната врата и я подпъхнали под вратата на този мой колега, за да проверят дали наиситна сот-а е включен. И така три пъти за две седмици активирали алармата. :
Ей на това му викам аз функционалност  !!! Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 4 916
Един колега също вече има защото:
Бяха го обрали преди три месеца, след което той си сложи СОТ. Явно крадците са решили да се върнат и да изкарат каквото са оставили първия път, та се върнали и видели лепенката на сот-а. Взели чергата от съседната врата и я подпъхнали под вратата на този мой колега, за да проверят дали наиситна сот-а е включен. И така три пъти за две седмици активирали алармата. :
Ей на това му викам аз функционалност  !!! Joy Joy Joy

И мозъчност! Няма да са били от най-простите хайвани...

# 48
# 49
  • Мнения: 1 520
Ние нямаме.

# 50
  • Мнения: 71
  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

# 51
  • Мнения: 46 509
А къде мога да намеря прагове от камък, варовик или гранит?

От Враца го поръчахме. Ако те устройва, кажи, за да потърся координатите  Peace

  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

Ами ти си го беше решила още като пусна темата  Mr. Green

# 52
  • Русе
  • Мнения: 511
  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

Скоро ще си сложиш!  Wink

# 53
  • Мнения: 254
а пред вратата на банята имате ли  newsm78 праг

# 54
  • Мнения: 1 640
Да,м-у двете входни врати.От плочки е.Свикнали сме и не се спъваме,ако това те притеснява.
  Има стихове за къщния праг-не го пропускайте този интериорен елемент. Grinning

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 236
а пред вратата на банята имате ли  newsm78 праг


И там имаме Peace Иначе според мен има риск като се изкъпеш, да намериш локва в коридора, поне при нас - банята е много малка и няма място за душ кабини и други такива екстри Wink Вратата се отваря навън и прагът е вътре в самата баня, не се вижда от коридора.

# 56
  • Мнения: 2 401
  bouquet НА ВСИЧКИ МАМИ. ВЪПРЕКИ ПОВЕ4ЕТО ПЛЮСОВЕ НА ПРАГОВЕТЕ, РЕШИХ.....НЯМА ДА ИМАМ

Искаш ли да ти снимам моя праг?  Wink

# 57
  • Мнения: 451
Имаме и съм супер доволна. Предимствата му са много а комисия на английската кралица у нас не идва. А и е направен добре, хич не ми грознее.

# 58
  • София
  • Мнения: 205
При нас праг се получи когато се повдигна нивото на антрето, след като поставихме гранитогреса. Това ни спаси от наводнението, което една нощ потопи целия вход - съседката си пуснала пералнята през нощта, но не забелязала, че маркуча се е измъкнал. При нея нямаше толкова поражения - пералнята и е в ниша в коридора и почти цялата вода е минала под външната врата - по стълбите надолу 3 етажа! При съседите (без праг) водата стигнала до хола.

# 59
  • Мнения: 1 655
При нас праг се получи когато се повдигна нивото на антрето, след като поставихме гранитогреса. Това ни спаси от наводнението, което една нощ потопи целия вход - съседката си пуснала пералнята през нощта, но не забелязала, че маркуча се е измъкнал. При нея нямаше толкова поражения - пералнята и е в ниша в коридора и почти цялата вода е минала под външната врата - по стълбите надолу 3 етажа! При съседите (без праг) водата стигнала до хола.
Значи съседката се е оттървала от наводнение, благодарение на това, че е нямала праг Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт