Кучетата по площадките - как да се справим с тях?

  • 1 816
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Става въпрос за кучетата по площадките - и бездомните, и не само те. Вчера са скарах с една госпожа, защото си разхождаше кучето, което беше дори без каишка на детската площадка. За бездомните да не говоря - те са навсякъде. Интересно ми е дали някой знае има ли регламентирано някъде, че може да се подаде жалба до Общината или... newsm78
Интересно ми е как се справяте вие с кучетата? Знам единствено, че от миналата година има такса за куче, която се плаща в общината и е за една година, но съм сигурна, че никой не плаща. Страх ме е, че някое куче може да ухапе някой и после какво правим.....

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не е редно.И аз се страхувам от кучетата разхождайки се и изхождайки се свободно навсякъде.
А на детето ми което е на 1,6 му правят забележка ако съм се забляла случайно за секунда и е стъпило в някоя градинка с цветя.Няма оправия за съжаление най редовно си ги разхождат по детските площадки и въобще не се притесняват,че това са животни вкрайна сметка и всичко може да се очаква от тях,дори  и да са супер безобидни. Twisted Evil Mr. Green

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Няма спасение,това поне го разбрах. Sick

# 3
  • Мнения: 4 406

Интересно ми е как се справяте вие с кучетата?
когато бях бременна, едно бездомно ме захапа за крачола... за лукса да го направи плати с живота си- баща ми го рита, докато можеше, а на другия ден видях да изхвърлят песа... признавам, че реакцията е била първосигнална, но аз явно доста силно съм пищяла, нямам ярък спомен... и аз бих реагирала по същия начин- моя живот е по- важен от този на помияра

# 4
  • София
  • Мнения: 8 348
имала съм и куче и малко дете и имам по-особено мнение по въпроса
никога не съмч си водила кучето на площадка с деца, чиито майки не познавам, щото винаги е имало стреснати. Но пък които я познаваха, даже водеха децата си при нея. А за боклуците - който е съвестен си чисти.

И сега изнервеното ми мнение от един петъчен следобед. Не позволявам майки да си водят децата в градинката където си разхождам кучето. Зад пейките ежедневно има опаковки от разни зрънчовци и солети, а няколко пъти и памперси съм намирала. И въпросната градинка я чистехме само хората с кучета, нито една от майките не дойде да помогне.

# 5
  • Мнения: 8 999
Мимми, май наистина си доста строга в петък. Не се ли замисляш, че хората строят къщи, паркове, градинки, улици и т.н. съоръжения главно, за да се ползват от хора. И не бих сравнила опаковка от зрънчо с миризливото лайно, което детето ми е настъпало. Никога не съм имала куче и не искам да имам, но разбирам потребността на стопаните да отглеждат животни. За съжаление, те /стопаните/ трябва да се съобразяват с другите хора, а не цял град да се съобразява с техните домашни любимци. За жалост ми се струва, че оправия няма да има скоро - нито с питомните, нито с уличните. Ако някой не се страхува от тях, мен пък ме е страх. Не рядко се случва и гледано от хора куче да нахапе собственика си.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 348
Съгласна съм с теб абсолютно. Просто не обичам едностранните мнения. Смятам, че всеки трябва да си чист мръсотията и след детето и след кучето.  Моето си имаше тоалетна да блока и аз си я почиствах прилежно, за да не мрънкат съседите.
А общината ни отреди за разходки едно място, на което само цигани ходят да........ Няма да описвам, щото е дълго и гадно, а за притежаващите куче жени и опасно.
Данъци не съм плащала, щото общината нищо полезно не прави с парите ми. А за входа си плащах такса и за кучето и то пълна, щото така е редно.

Доста от комшиите ми обаче не плащат и за себе си.

# 7
  • Мнения: 6 029
единствения начин според мен е да си нося газовия пищов.. На последния собственик на една огромна овчарка, която си тичаше около децата, на който направих забележка да я върже, той ме погледна адски дебилно и ми каза "Ама, защо?". Това са хора без грам чувство за отговорност. А Борисовата градина? Където е забранено за кучета? Че те там са повече от хората бе... и си тичат свободно....и си серат....

# 8
  • Мнения: 6 029
За жалост ми се струва, че оправия няма да има скоро - нито с питомните, нито с уличните. Ако някой не се страхува от тях, мен пък ме е страх. Не рядко се случва и гледано от хора куче да нахапе собственика си.

Мен не ме страх от уличните.. но ужасно много ме е страх от домашните... защото никаква идея нямам хахавия му стопанин как го е възпитал:(

# 9
  • Мнения: 46 508
Не ходя по паркове и градинки по тези причини, умирам от страх  Confused там, където ходим с детето е рядкост да дойде домашно куче, въпреки, че пак си въртя като пумпал да гледам на всички посоки   Crazy

mimmy, когато дете нахапе човек до смърт, тогава може би ще имаш поне малко право да пишеш подобни неща.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 348
не съм рекла никъде, че е редно да се разхождат деца и кучета на едно място
но е редно да се осигурят различните места, а не просто да си говорим, че не трябвало кучета в градинките

# 11
  • Мнения: 6 029
не съм рекла никъде, че е редно да се разхождат деца и кучета на едно място
но е редно да се осигурят различните места, а не просто да си говорим, че не трябвало кучета в градинките

виж какво, рано ни е да мислим за това на тоя етап от икономическото развитие на държавата ни.

# 12
  • Мнения: 46 508
не съм рекла никъде, че е редно да се разхождат деца и кучета на едно място
но е редно да се осигурят различните места, а не просто да си говорим, че не трябвало кучета в градинките

Жената говори за детски площадки и поне да ги връзват, не съм в гората все пак.

# 13
  • Мнения: 550
Аз ще заема една доста крайна позиция,но вече достатъчно си изпатихме от тези "домашни "любимци и ми омръзна ,но няма да спра  да се боря с тези особено нахални стопани,а и с общинарите!КУЧЕТАТА НЯМАТ МЯСТО НА ДЕТСКАТА ПЛОЩАДКА!!!Без значение дали са домашни или не!Кучешките изпражнения трябва да се събират от стопаните и да се изхвърлят в кошчета или там където е оказано. Naughty
Подайте жалба в районното кметство за да сложат забранителни табели ако такива липсват.По принцип детските плошадки за забранени за разходка на кучета,но общината доста често си затваря очите,затова е нужно подаването на сигнал. Peace

# 14
  • Мнения: 1 568
Не им е мястото на детските площадки! Не искам да серат в пясъчника, където децата играят! Не искам всяка сутрин да събирам по една торба лайна!
Мимми, похвално - и за чистенето и за плащането на таксите и т.н. Ти си единична бройка. Ако видя някой кучкар като теб, ще го поздравя лично. За съжаление - не съм.
Много обичам животинките, не ме разбирайте погрешно, не ме е страх, не плаша и детето с тях, напротив - не сме срещнали куче, което да не поздравим и погалим, независимо дали е домашно или бездомно.
Проблема е друг и давам пример - 5 деца играят в пясъчника, минава лелка с булонка, кучето се нагъзва да пикае до децата в пясъка, лелката е заета в клюкарски разговор, на мен ми кипва и ставам да крещя, мърлата ме гледа нагло и ми заявява, че мен трябвало да ме е страх от бездомните, а не от домашните кучета. "Какво значение, питам аз, има?!! Нали е все пикня!!!"
Та така ... темата ми е болна. Не чакам съдействие от общината - мета с големия корем всеки ден площадката, всяка година събираме пари и пълним пясъчника защото има и нагли собственици на котки, които гепят пясък за котешките тоалетни.
Неам нерви!

Общи условия

Активация на акаунт