Главоболие по време на мензис

  • 14 961
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 640
Забелязвам "тенденция" на страшно главоболие(осебено лявото слепоочие) от втория ден на мензиса ми до края(първия ден ме боли корем Sad).Има ли сред вас някой с подобен проблем да ми разясни на какво се дължи и дали е обезпокоително?

# 1
  • Мнения: 4 414
аз. точно както го описваш. вероятно се дължи на хормоналните промени. традиционната медицина ми предложи от хормонални таблетки/противозачатъчни/ до "това е! вземай болкоуспокояващи. лечение няма!". от няколко месеца започнах хомеопатично лечение. главоболието не е изчезнало, но значително намаля като сила и като честота. имах периоди, в които само лежах и повръщах през 10 мин. сега ги няма. успявам да се справя с болката и без болкоуспокояващи/защото е доста по-малка/. надявам се нещата да стават все по-добре.

# 2
  • Мнения: 2 401
И аз го имам и няма спасение. Пия кафета.

# 3
  • Мнения: 9 092
Препоръчвам ви Кафетин - хапчета, съдържат кофеин и друго добавки.
Помагат при мигренозни простъпи, менструални болки, главоболие по време на менструация.
Аз съм доволна много...

# 4
  • Smallville
  • Мнения: 994
И аз съм така,доктора каза,мигрена,дължи се на хормоналните промени.Пия кафета и аспирин,малко ме облекчава

# 5
  • Мнения: 246
Същата работа, няма спасение - тъпча се с болкоуспокоителни. Ако не взема нещо дори не мога да заспя от болка....съответно ставам зла и раздразнителна ooooh!

# 6
  • Мнения: 341
Болкоуспокояващите само ще маскират проблема, те са временно решение.. и  трябва да се взимат при всеки цикъл. Няма да помогнат в перспектива.

Това е само една сигнална лампичка, че има нещо, което не е наред. И ако не се открие причината, всякакви лекарства ще са временни.. и само ще потискат симптома, докато проблемът се задълбочава с времето.

# 7
  • Мнения: 14 654
Уф, това гадно главоболие, моето не беше по време на мензис, но като при теб- от едната страна на главата и с повръщане. Пожелавам ти да не е мигрена.

# 8
  • Мнения: 9 092
Съжалявам I, но досега не съм чула някой да се е излекувал от мигрена Confused

# 9
  • Мнения: 341
Има излекувани, разбира се.
Обърнете се към класически хомеопат.

# 10
  • Мнения: 244
Първите 3 дни не само,че имам главоболие ами и повръщам Sick.

# 11
  • Мнения: 9 092
Има излекувани, разбира се.
Обърнете се към класически хомеопат.
О, да, забравих за хомеопатията Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Има излекувани, разбира се.
Обърнете се към класически хомеопат.
О, да, забравих за хомеопатията Simple Smile

Само, че самите хомеопати казват, че при 30% от хората хомеопатията не дава резултат.....е, аз съм от тези 30......затова 3 дни на цикъл болкоуспокоителни, тихо, тъмно когато е възможно за главоболието и така до другия месец...

# 13
  • Мнения: 640
Благодаря ви!Ще се насоча към хомеопат.

# 14
  • Мнения: 341
Има излекувани, разбира се.
Обърнете се към класически хомеопат.
О, да, забравих за хомеопатията Simple Smile

Само, че самите хомеопати казват, че при 30% от хората хомеопатията не дава резултат.....е, аз съм от тези 30......затова 3 дни на цикъл болкоуспокоителни, тихо, тъмно когато е възможно за главоболието и така до другия месец...

На теб лично ли ти го е казал някой хомеопат? Интерсно... Rolling Eyes

# 15
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
това е интересно,казвам го защото преди ме болеше глава преди цикъла,а сега е по време на цикъла спасявам се с аулин или аналгин общо взето

# 16
  • у нас
  • Мнения: 443
И с противозачатачни и без тях мигрената я имам от 17години пия си болкоуспокояващи и това е.Когато започнах противозачатачните навремето спря да ме боли корема но след 2год. започна главата отначало си мислех, че е от счетоводсво но после установих,че е от цикъла понякога го предхожда друг път е 1или2 ден.

# 17
  • Мнения: 1 984
И аз съм така,доктора каза,мигрена,дължи се на хормоналните промени.Пия кафета и аспирин,малко ме облекчава
избягваи аспирина може да удължи менструацията.

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
винаги е било така, вземам ацефеин! последните 5 г бях се излекувала ,не знам от климата ли беше, заради промяната на на4ина на живот, сега от 3 месеца пак тръгна, но тука нямам кофеинови таблети и кафе то литър, ама нали сладко трябва да е после отидоха ми  диетите!

# 19
  • Мнения: 24
И аз забелязвам такова нещо при мен.Точно от 2 ден на цикъла, точно в лявото слепоочие ме боли главата.И тооолкова ми е отнесено, че имам чувството че вървя и спя  ooooh!Главоболието минава за ден, два най - много и не ми е всеки месец. Не пия успокояващи, ама съм като мини медуза - само прилягвам.

# 20
  • Мнения: 187
Същото е и при мен. Като започне да ме боли главата първия ден и няма спиране от никакви таблетки. Нищо не помага. Какво ли не съм пила - ацефеин, беналгин, темпалгин, седалгин -нео. Вече съм се отказала да взимам каквото и да е.  . Минава си след 24 часа. Само понякога ходя при личната лекарка да ми бие Церукал, за гаденето и повръщането. И до там.

# 21
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз след като родих, по скоро като спрях да кърмя започна това "циклично" главоболие. Пиех всякакви болкоуспокояващи - аналгин, ацефеин, садалгин-нео (така или се пише), минваше ми не знайно от кое. Държеше ме по 3-4 дни, ужасно беше. Последните два месеца обаче, нямах такива болки, но пиех една седмица преди предполагаемата дата на менструацията Витамин Це, от разтворимите. Мисля, че това ми помогна.
Сега вече втори месец съм "пас" (виж лентичката). Поне се отървах от месечното главоболие, но пък имам други екстри.... hahaha

Общи условия

Активация на акаунт