Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sofia

Коликите на бебка не са придружени с рев,а по-скоро с напъни и ритане.Проблема е там,че когато е недоволна `симптомите` са същите.Как да разбера,че са и спряли коликите?
Цитирай

Цитат на: lyuba84
Коликите на бебка не са придружени с рев,а по-скоро с напъни и ритане.Проблема е там,че когато е недоволна `симптомите` са същите.Как да разбера,че са и спряли коликите?

Обикновено като има колики къркорят червата.А сигурна ли си, че като е недоволна пак няма колики.Може за това да й е недоволството.
Цитирай

София

Май няма еднозначен отговор на твоя въпрос. Може би ще трябва да се довериш на интуицията си. Мисля, че коликите са най-силни между 30-я и 50-я ден, поне така ми каза нашата лекарка. Аз не можах много да разбера, защото давах Сап симплекс, а и вероятно коликите на Боян не са били толкова силни, така че нямаше явни признаци.
Цитирай

UK, Harlow/София

Има моменти когато от колики си сменя цвета на лицето.С времето ще разбереш симптомите.Нормално е и да присвива крачета.Имай в предвид,че както могат да намалеят,така могат да се върнат със страшна сила.Има един момент в който бебето свиква с болката,престава да плаче,а само се свива.
Цитирай

Бургас

Нашата педиатърка казваше така: Ако пръцне и след това се разплаче или се бунтува коремчето му са колики Very Happy
Цитирай

sofia

Цитат на: reni
Нашата педиатърка казваше така: Ако пръцне и след това се разплаче или се бунтува коремчето му са колики Very Happy
Имаш предвид,че ако пръцкаме без напъни и мръщене ,то колики няма,така ли?
Цитирай

в края на града

Колики: свиване на крачетата към коремчето, пръцкания, понякога от напъването наистина личицето почервенява... Случаят, при който бебето проявява подобни симптоми (като при коликите) е при глад, тоест, ако го боли коремчето при глад  Wink .
Цитирай

sofia

Цитат на: magi99

Обикновено като има колики къркорят червата.А сигурна ли си, че като е недоволна пак няма колики.Може за това да й е недоволството.

Ами-да,когато е гладна пак рита и се напъва.При вас спряха ли коликите?
Цитирай

София

При нас спряха преди 1-2 седмици, но и не бяха силни. Може би 2-3 вечери е плакала повече. То тогава и двете ревяхме Sad  През останалото време беше много нервна и проплакваше.
Цитирай

sofia

Цитат на: РалиЛД
При нас спряха преди 1-2 седмици, но и не бяха силни. Може би 2-3 вечери е плакала повече. То тогава и двете ревяхме Sad  През останалото време беше много нервна и проплакваше.
Каква е разликата,когато няма колики?Питам,защото и при нас не са силни и не мога да разбера дали има или не!!!!
Цитирай

Аз разбирам дали са колики по това дали при позата "тигър на дърво"  Very Happy  й минава - ако спре да плаче, значи са колики. Въпросната поза е обърната по коремче върху ръката ми, като бузката й е в лакътя ми, а дланта подпира коремчето. С другата ръка се потупва леко по дупето, и обикновено помата.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни.

Цитат на: magi99

На нас още ни къркорят червата като за световно,а коликите свършиха преди месец...
Цитирай

София

Каква е разликата,когато няма колики?Питам,защото и при нас не са силни и не мога да разбера дали има или не!!!!

Като свършат няма начин да не разбереш. Все едно имаш друго дете Very Happy Не се свива от болка, не плаче. Вече се смее по цял ден и е спокойна. Предишната вечер я оставих с болки в креватчето, на следващата сутрин вече сияеше. Ще видиш! Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.